Firma Bilgileri

Logo Firma Adı Telefon
İstanbul Seyahat

İstanbul Seyahat Otogar Şubeleri

Otogar Adres Telefon
Ataşehir Şubesi
Şerifali, Burhan Sk. No:15, 34775 Dudullu Osb/Ümraniye/İstanbul

İstanbul Seyahat Hakkında


1940 yılında Abit Turaş tarafından kurulan ve günümüze kadar Turaş’ın oğlu ve torunları tarafından işletilerek aile şirketi haline gelen İstanbul Seyahat, ilk otobüs seferini Samsun Çarşamba’dan Giresun Alucra’ya gerçekleştirmiştir. 1975 yılında İstanbul’dan Çorlu’ya, daha sonrasında da Trakya, Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgelerindeki seferlerini genişleten firma son yıllarda yalnızca kara yolu ulaşımı değil, otobüs kiralama ve yurtiçi – yurtdışı uçak bileti hizmeti de veriyor. Bugün daha da genişleyerek Türkiye’nin pek çok farklı noktasına şehirlerarası otobüs seferleri düzenleyen İstanbul Seyahat Türkiye’nin en popüler otobüs firmaları arasında yerini almıştır.

Günümüzde ülke genelinde 750’ye yakın personeli ve çok sayıdaki acentesiyle İstanbul Seyahat güvenli kara yolculuğunun adresi haline gelmiştir. Siz de en uygun ve indirimli fiyatlara İstanbul Seyahat online otobüs bileti satın almak istiyorsanız hemen Bilet Dükkanı ana sayfasındaki otobüs bileti bölümünden rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Ayrıca İstanbul otelleri ile ilgili detaylı bilgiye yine sitemiz üzerinden ulaşabilir, erken rezervasyon yaptırabilirsiniz.

İstanbul Seyahat Hizmetleri


İstanbul Seyahat otobüs bileti satın almak istiyorsanız Bilet Dükkanı internet sayfası, istanbulseyahat.com.tr adresli resmi web sitesi ve 0850 222 59 59 numaralı telefonu arayarak işleminizi tamamlayabilirsiniz. İstanbul Seyahat otobüs bileti iptal ve değişiklikleriniz için firmanın resmi web sitesinde “Hesabım” bölümünden gerekli işlemi yapabilir ya da 0850 222 59 59 numarasını arayabilirsiniz. Otobüs kalkış saatinden 24 saat öncesine kadar biletinizi iptal etme hakkınız bulunuyor. Eğer biletinizi şehir ve ilçe merkezlerinde yer alan İstanbul Seyahat bilet satış noktasından satın aldıysanız ve biletinizle iptal ya da değişiklik işlemi yapmak istiyorsanız, otobüs kalkış saatine 24 saat kala yine acenteye giderek işleminizi tamamlayabilirsiniz. 

Otobüs İçi Hizmetler: Otobüs seyahatiniz boyunca paketli atıştırmalıklar, meyve suyu, kola, çay, kahve ve su gibi ikramlar servis edilmektedir.

İstanbul Seyahat Seferleri


İstanbul Seyahat otobüs bileti alanlar arasında en popüler güzergahları İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Çorlu, Afyon, Zonguldak, Suşehri, Rize, Lüleburgaz, İzmit, Tekirdağ, Antalya, Samsun, Trabzon, Ordu, Kastamonu, Edirne, Yalova ve Adapazarı olarak sıralayabiliriz. Otobüs seferlerinde gönül rahatlığıyla güvenli bir yolculuk deneyimi yaşayabilmeniz için İstanbul Seyahat otobüs firması ortağı olan STT Travel’dan özel seyahat sigortası yaptırmanızı tavsiye ederiz.

İstanbul Seyahat otobüs bileti satın alanlar şehir içi ücretsiz servis hizmetinden de faydalanabilirler, fakat bu hizmetin şu an için yalnızca İstanbul’da verildiğini belirtelim. Eğer İstanbul’un Esenler Otogarı’ndan şehir içi servislere binmek istiyorsanız 1. Hat olan Esenler Otogar, Sağmalcılar Tramvay Durağı, GOP ve Pazariçi güzergahlı servise binmelisiniz. 2. Hat Esenler Otogar’dan yolcu alımına başlayarak Davutpaşa Metro Durağı, Topkapı Metrobüs Durağı ve Şehremini’ye uğruyor. 3. Hat ise otogardan yolcu alımına başlayarak Okmeydanı, Çağlayan, Taksim ve Beşiktaş’a uğruyor.

Alibeyköy ve Ataşehir şehir içi servislerin detaylı bilgisi için İstanbul Seyahat resmi web sitesine göz atabilirsiniz.

İstanbul Seyahat Otobüs Özellikleri


İstanbul Seyahat otobüs bileti satın alan yolcular konforlu ve lüks otobüslerde seyahat etmektedirler. Geniş araç filosuna sahip İstanbul Seyahat otobüs firmasının tüm araçları 2+1 oturma düzeniyle tasarlanmıştır. Toplamda 85 adet İstanbul Seyahat otobüsü bugün şehirlerarası hizmet vermekte. 40 adet araç ise şehir içi servis olarak kullanılmaktadır. İstanbul Seyahat otobüs firmasının bazı araçlarında ücretsiz kablosuz internet hizmeti sağlanmaktayken bazı araçlarında ise kablosuz internet hizmeti yer almamaktadır. Bakımları belirli ve düzenli aralıklarla yapılan otobüslerin marka, model ve yılını merak eden İstanbul Seyahat otobüs bileti sahipleri istanbulseyahat.com.tr’de kurumsal kısmından “filomuz” başlığında detaylı bilgileri öğrenebilirler.