Edirne - İstanbul Otobüs Bileti

Edirne - İstanbul Otobüs Bileti Genel Bilgileri

350 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
237 KM Mesafe
Nilüfer Popüler Firma
2 Saat 36 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Edirne İstanbul Otobüs Biletleri

Edirne
İstanbul
TL350

Edirne - İstanbul Otobüs Seferi Olan Firmalar

Sıkça Sorulan Sorular

Edirne İstanbul arası otobüs yolculuğu 2 ila 4 saat arası değişiklik gösterir.
Edirne İstanbul otobüs bileti fiyatları ortalama 350 TL'dir.
En ucuz Edirne İstanbul otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
Edirne'den İstanbul'a giderken; Tekirdağ'dan geçilir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Edirne İstanbul Otobüs Seyahati


Marmara Bölgesi’nin özellikle tarihiyle öne çıkan bu iki şehri arasında keyifli ve yormayan bir yolculuk gerçekleştirmek için Bilet Dükkanı sitesini ziyaret ederek en fırsatlı Edirne İstanbul otobüs biletini bulabilirsin. Edirne'den İstanbul otobüs bileti ile gerçekleştireceğiniz yolculuk öncesi Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, İstanbul otelleri ve İstanbul araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İstanbul Otobüs Seyahati Hakkında


Edirne’den 240 km uzaklıkta yer alan İstanbul’a şehirlerarası otobüs ile yolculuk 2,5 saat gibi oldukça kısa bir sürede gerçekleştiriliyor. Edirne İstanbul otobüs bileti satan firmalar: Metro Turizm, Nilüfer Turizm, İstanbul Seyahat, Buzlu Turizm ve Astor Seyahat.

Edirne İstanbul Otobüs Bileti Fiyatları


Edirne İstanbul otobüs bileti alırken önceden haberdar olman gereken bir diğer nokta da bilet fiyatları. Her ikisi de Marmara Bölgesi’nde ve birbirine oldukça yakın konumlanan Edirne – İstanbul otobüs yolculuğu için ayırman gereken miktar 350 – 400 TL arasında değişiyor. Edirne İstanbul otobüs biletini mümkün olan en uygun fiyata Bilet Dükkanı üzerinden alabilirsin.

Edirne Otogar’a Nasıl Gidilir?


Edirne’den özellikle çevre illere seyahat edeceksen, bunun için en sık kullanılan yol olan şehirlerarası otobüslere binmeyi tercih edebilirsin. Bilet Dükkanı’nı ziyaret ederek hem en uygun fiyata Edirne İstanbul otobüs bileti alabilir hem de seyahatinle ilgili detayları kolaylıkla öğrenebilirsin. 1 Gazmihal, 1T Kapalı Cezaevi, 3 ve 3A Sarayiçi Yerleşkesi, 3B Pazartesi Pazarı, 3C Karaağaç, 7B Eski TOKİ otobüslerine binerek ya da minibüs ve taksi gibi başka araçlarla Edirne Otogarı’na ulaşım sağlayabilirsin.

Esenler Otogar’dan İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım


Edirne İstanbul otobüs bileti alarak İstanbul Esenler Otogar’a vardıktan sonra şehir merkezine ulaşım sağlamak oldukça kolay. Bayrampaşa’da yer alan Esenler Otogar’dan şehir merkezine gitmek için en konforlu yol olan araç kiralama ya da transfer araç tercih ediyorsan Bilet Dükkanı sitesini ziyaret etmeni tavsiye ederiz! 
Bunun haricinde Esenler Otogar’dan şehir merkezine gitmeni sağlayacak toplu taşıma seçenekleri de tabi ki mevcut. Otogardan kalkan 230 numaralı Beşiktaş ve 830 numaralı Taksim belediye otobüslerine binebilirsin. İstanbul trafiğine güvenmeyip başka bir yol arıyorsan da M1 Yenikapı – Atatürk Havalimanı metrosuna binip ara duraklara ulaşım sağlayabilir ya da uygun yerlerde metrobüs, Marmaray, M2 gibi başka metro hatları ya da tramvaya aktarma yaparak pek çok yere ulaşabilirsin.

İstanbul’da Çocukla Gezilecek Yerler


İstanbul’u tarihi yoğunluğuyla olduğu kadar her yaştan insana keyifli vakit geçirmek için çeşitli imkanlar sunan canlı bir şehir. 7’den 70’e herkese hitap edecek yerler arasından çocuklu aileler için önerebileceğimiz başlıca yerler ise şu şekilde: Madame Tussauds Müzesi, Oyuncak Müzesi, Miniatürk, Legoland, Pelit Çikolata Müzesi, İllüzyon Müzesi, Beykoz Kelebek Çiftliği, Rahmi Koç Müzesi ve Sea Life Akvaryum.

İstanbul’da Gezilecek 5 Tarihi Yer


Dünya tarihinde her zaman ayrıcalıklı ve önemli bir yere sahip olan İstanbul’da gez gez bitiremeyeceğin kadar tarihi nokta bulunuyor. Edirne İstanbul otobüs biletini aldıktan sonra bu tarihi yerlerden başlıca gitmen gerekenler hakkında fikir sahibi olman için aşağıya küçük bir liste bıraktık.

 1. Topkapı Sarayı

  15-19. yüzyıllar arasında Osmanlı padişahı ve ailesinin konaklamış olduğu Topkapı Sarayı’nda bu dönemlere ait eşsiz eserler, eşyalar ve koleksiyonlar görebileceğiniz bölümler bulunuyor. Tarihi Yarımada’da nefes kesici bir boğaz manzarası karşısında yer alan Topkapı Sarayı’nı gezmek İstanbul’a gelince mutlaka yapılması gereken şeyler arasında.

 2. Yerebatan Sarnıcı

  Bizans İmparatoru I. Justinianus’un, şehrin su ihtiyacını karşılamak üzere yapılmasını talep ettiği Yerebatan Sarnıcı 6. Yüzyıldan günümüze dek güzel bir şekilde korunarak gelmeyi başarmış. Bugün hem müze hem de önemli etkinliklerin gerçekleştirildiği bir yer olarak kullanılan Yerebatan Sarnıcı’nı ziyaret ettiğinde yıllardır nasıl oraya geldiği konusunda gizemini koruyan Medusa Başı heykelini de görebilirsin.

 3. İstanbul Arkeoloji Müzesi

  Üç kısımdan oluşan ancak tek bir müze olan İstanbul Arkeoloji Müzesi, dünyanın en büyük müzeleri arasında yer alıyor. Osmanlı İmparatorluğu’nun en başarılı dönemlerini yaşadığı zamanlarda Afrika, Anadolu, Balkanlar ve Arap Yarımadası’ndan edinilmiş olan yüzbinlerce eseri Gülhane Parkı’ndaki İstanbul Arkeoloji Müzeleri’nde görebilirsin.

 4. Panorama 1453 Tarih Müzesi

  Tüm dünyada önemli siyasi ve kültürel değişikliklere sebep olan İstanbul Fethi ile ilgili kurulan bu müze aynı zamanda dünyanın ilk tam panoramik müzesi olma özelliğine sahip. 

 5. Dolmabahçe Sarayı

  Atatürk’ün, hayatının son dönemlerinde konakladığı ve hayata gözlerini yumduğu yer olması nedeniyle de Türkiye için manevi ve özel bir anlamı bulunan Dolmabahçe Sarayı Beşiktaş’ta deniz kenarında yer alıyor. Simetrik planı, İtalyan ve Fransız ressamlar tarafından yapılmış duvar ve tavan süslemeleri, saray binasının dış süslemeleriyle de oldukça göz alıcı bir yapı olan Dolmabahçe Sarayı’nı çok beğeneceğine eminiz.


İstanbul’da Ne Yenir?


İstanbul’da ne yenir başlığında bizim en eğlenceli bulduğumuz kısım neredeyse her semtle özdeşleşen farklı bir lezzetin olması. Kanlıca’da pudra şekerli Kanlıca Yoğurdu, Ortaköy’de kumpir, Karaköy ve Eminönü’nde balık ekmek, Vefa’da boza, Sarıyer’de börek… ve daha niceleri. İstanbul aynı zamanda sokak lezzetleri bakımından da zengin bir şehir, kokoreç, midye dolma, mısır ve simit gibi her biri ayrı enfes pek çok şey yiyebilirsin.