Otogar Bilgileri

Otogar Adres Telefon
Antalya Kumluca Otogarı
Sarıkavak Mahallesi, 07350 Kumluca/Antalya

Haritada Otogar

Sıkça Sorulan Sorular
Antalya Kumluca Otogarı, Kumluca'nın Sarıkavak Mahallesi'nde yer alır.
Kumluca Otogarı'nda; Jet Turizm, Isparta Petrol Turizm, Star Batman Turizm başta olmak üzere çok sayıda otobüs firması hizmet verir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Kumluca Otogarı Hakkında


Kumluca, Antalya ve Fethiye arasında önemli bir kavşak noktası olmasıyla bilinir ve son derece modern bir otobüs terminaline ev sahipliği yapar. Özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisiyle hareketlenir. Kumluca otogarı, bir dizi otobüs firmasının hizmet verdiği geniş bir alana sahiptir ve yolculara restoranlar, marketler, kafeler, mescitler ve tuvaletler gibi çeşitli olanaklar sunar.

Kumluca otogarı, her saat Türkiye'nin çeşitli şehirlerine ve Tekirova, Demre, Adrasan ve Kaş gibi popüler turistik ilçelere otobüs ve minibüs seferleri düzenler. Yaz aylarında sefer sayıları artırılır ve ayrıca ilçeler arası minibüs peronu ile 24 saat açık bir taksi durağı bulunur.

Terminalde, yolcuların ilçe merkezlerine ve köylere ulaşımını sağlamak için minibüsler ve belediye otobüsleri de hizmet verir. Bu sayede Kumluca otogarı, hem şehir içi hem de şehirler arası ulaşımın kolay ve etkili bir şekilde gerçekleştirildiği bir merkez haline gelmiştir.

Kumluca otobüs bileti, Antalya otobüs bileti, Antalya otelleri ve araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Kumluca Otogarı'na Nasıl Gidilir?


Kumluca Otogarı için ulaşımda birkaç seçenek mevcuttur. İlçe merkezinden yürüyerek gelmek isteyenler için terminalin merkezi konumu oldukça avantajlıdır. Ayrıca tatil için bölgede bulunanlar, otellerinin önünden kalkan özel servisleri veya taksi hizmetlerini tercih edebilirler. Özellikle terminale uzak konaklayanlar için taksiler oldukça popülerdir.

Bunun yanı sıra terminale ulaşmak için minibüsler de tercih edilebilir. Serik minibüslerine binerek ekonomik bir şekilde terminal yolculuğu yapabilirsiniz. Ancak minibüs duraklarına yürümek zor olabilir. Bu yüzden taksi veya servislerden yardım alabilirsiniz.

Kumluca Otogarı'na ulaşmak için diğer bir seçenek ise özel servis araçlarıdır. Otobüs firmalarına ait araçlar yerine genellikle özel servisler kullanılmaktadır. Bu servisleri dilerseniz sadece kendiniz için de kiralayabilirsiniz. Böylece istediğiniz zaman hareket edebilirsiniz. Ancak bu seçenek maliyetli olabilir.

Kumluca'dan terminale otobüs seferleri olmamasına rağmen çevredeki diğer yerleşimlerden her zaman otobüsle ulaşım sağlanabilir. Bu otobüs seferleri genellikle turizm sezonuna göre belirlenir ve yıl boyunca kullanılabilir.

Kumluca Otogarı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Kumluca Otogarı’ndan şehir merkezine ulaşım için birkaç seçenek mevcuttur. Otogardan şehir merkezine yürüyerek gitmek isteyenler için terminalin merkezi konumu oldukça avantajlıdır. Alternatif olarak terminale yakın konaklayanlar özel servis araçlarını veya taksi hizmetlerini tercih edebilirler. Taksiler, özellikle terminale uzak konaklayanlar için popüler bir seçenektir.

Şehir merkezine ulaşmak için minibüsler de kullanılabilir. Kumluca Otogarı'ndan kalkan Serik minibüslerine binerek ekonomik bir şekilde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Ancak minibüs duraklarına yürümek zor olabilir. Bu yüzden taksi veya servislerden yardım alabilirsiniz.

Şehir merkezine ulaşım için özel servis araçları da tercih edilebilir. Otobüs firmalarına ait araçlar yerine genellikle özel servisler kullanılmaktadır.

Kumluca Otogarı'ndan şehir merkezine otobüs seferleri olmamasına rağmen şehir merkezine ulaşmak için çevredeki diğer yerleşimlerden her zaman otobüsle ulaşım sağlanabilir. Bu otobüs seferleri genellikle turizm sezonuna göre belirlenir ve yıl boyunca kullanılabilir.

Kumluca Otogarı İletişim Bilgileri


Kumluca Otogarı, Sarıkavak Mahallesi'nde, 07350 Kumluca/Antalya adresinde bulunur ve +902428870011 telefon numarasıyla iletişim kurulabilir.

Kumluca Otogarı Otobüs Bileti Fiyatları


Kumluca Otogarı’ndan çeşitli destinasyonlara olan otobüs biletleri çeşitli fiyatlarla sunulmaktadır. Örnek olarak İstanbul'dan olan biletler 600 TL, İzmir'den olan biletler 650 TL, Ankara'dan olan biletler 700 TL ve Adana'dan olan biletler de 700 TL olarak seyretmektedir.

Kumluca'da Gezilecek Yerler

 1. Adrasan Koyu

  Adrasan Koyu, Kumluca'ya bağlı bir köy olan Adrasan sınırları içinde yer alır ve 2 kilometrelik sahil şeridiyle dikkat çekicidir. Kendine özgü atmosferiyle görülmeye değer bir yerdir. Koya ulaşım, özel araçlarla veya Adrasan Köyü minibüsleriyle sağlanabilir. Bu alternatifleri Kumluca otogarı içinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

  Koy, Likya Yolu'nun güzergahı üzerinde yer alır ve Toros Dağları ile çevrilidir. Yeşilliklerle kaplı, Akdeniz'e bakan bir konumdadır. Piknik, kamp, olta balıkçılığı, trekking, doğa gezileri ve yüzme gibi çeşitli aktiviteler için idealdir. Adrasan Koyu'na giriş ücretsizdir.

 2. Suluada

  Suluada, Kumluca'nın önemli doğal güzelliklerinden biridir ve Maldivler'i andıran bir görüntüye sahiptir. Teknelerle ulaşılabilen ada, tatlı su kaynağına sahiptir. Beyaz kumlarla kaplı sahilinin turkuaz deniziyle meşhurdur. Suluada'ya giriş ücretsizdir.

 3. Gelidonya Feneri

  Gelidonya Feneri, Yeşilköy mevkiinde bulunur ve bölgenin önemli tarihi yapılarındandır. 1934 yılında Fransızlar tarafından inşa edilmiştir. Denizden yaklaşık 3 kilometre içeride bulunan fenerin çevresinde doğa yürüyüşleri yapılabilir. Gelidonya Feneri'ne giriş ücretsizdir.

 4. Olympos Antik Kenti

  Olympos Antik Kenti, Kuzdere Mahallesi'nde bulunur ve Kumluca ilçe merkezine yaklaşık 28 kilometre uzaklıktadır. Beydağları Milli Parkı içindedir. Antik dönemde liman olarak kullanılan kent, birçok tarihi yapıya ev sahipliği yapar.

 5. Sarnıç Tepesi Hayvanat Bahçesi

  Sarnıç Tepesi Hayvanat Bahçesi, Kumluca ilçe merkezinde bulunur ve 2006 yılından beri ziyaretçi kabul etmektedir. İçinde 600'den fazla hayvan bulunur ve piknik alanlarıyla çevrilidir.