Otogar Bilgileri

Otogar Adres Telefon
Aydın Otogarı
Kurtuluş, 09020 Efeler/Aydın

Haritada Otogar

Aydın Otogarı Varışlı Otobüs Biletleri

Sıkça Sorulan Sorular
Aydın Otogarı'na otobüs, minibüs ve taksi aracılığıyla gidebilirsiniz.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Aydın Otogarı Hakkında


Aydın şehir merkezinde yer alan Aydın Şehirlerarası Otobüs Terminali eski otogarın yetersiz ve küçük olması sebebiyle 2014 yılında yenilenerek toplamda 28 bin metrekarelik alana genişletilmiştir. Çok sayıda yazıhane, gişe, kafe, restoran, yolcu bekleme salonu, market, özel araç ve minibüs park yerine sahip olan Aydın Şehirlerarası Otobüs Terminali aynı zamanda özellikle yaz aylarında ülkemizin en işlek otogarlarından biri olma özelliği taşıyor.

Aydın Otogarı otobüs bileti satın almayı düşünen yolcuların seyahat edebilecekleri başlıca şehirlerarası otobüs firmalarını şu şekilde sıralayabiliriz: Kamil Koç, Metro Turizm, Ali Osman Ulusoy, Ayar Aydın Seyahat, Aydın Muğla Koop Turizm, Balıkesir Uludağ Turizm, Buzlu Turizm, İstanbul Kalesi, Isparta Petrol Turizm ve Pamukkale Turizm.

Yaz tatilini eşsiz Ege’de geçirmek isteyen ama sezon tatilcilerinin yoğun kalabalığıyla karşılaşmak istemeyen, daha sakin bir seyahat arayan tatil severlerin sık sık tercih ettiği Aydın’a siz de şehirlerarası otobüs ile gelmek istiyorsanız hemen Bilet Dükkanı web sitesi üzerinden en ucuz fiyatlara Aydın Otogarı otobüs bileti satın alabilir, Aydın otelleri ve araç kiralama hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Aydın Otogarı’na Nasıl Gidilir?


Aydın şehir merkezine oldukça yakın bir konumda yer alan Aydın Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne gitmenin en uygun yolu merak ediyorsanız cevabımız 1 numaralı Kemer Ayko – Otogar belediye otobüsü hattını kullanmanız olacaktır. Dilerseniz Aydın’ın şehir merkezi de dahil olmak üzere farklı ilçelerinden kalkan minibüslerle Aydın Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne kolay bir şekilde varabilirsiniz. Eğer valiziniz ağırsa ya da kalabalık bir grupla Aydın Otogarı otobüs bileti satın aldıysanız taksi ücretini diğer yolcularla bölüşerek ödeyebilir, bu sayede özel aracın sağlayacağı konforla en rahat şekilde şehir merkezinden otogara doğrudan ulaşabilirsiniz.

Otobüs bileti, uçak bileti ve otel dışında araç kiralama ve özel transfer hizmetlerine de sizler için aracılık eden Bilet Dükkanı web sayfasından da gerekli işlemi yapabilir, şehir merkezinden Aydın Otogarı’na ulaşımınızı kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. 

Aydın Otogarı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Şehir merkezinde yer alan Aydın Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden merkeze ulaşmak tahmin edeceğiniz üzere oldukça kolay ve kısa sürmektedir. En uygun fiyatlara otogardan şehir merkezine ulaşmak isteyen Aydın Otogarı otobüs bileti sahipleri 1 numaralı Otogar – Kemer Ayko belediye otobüsüne binmelidir. Bunun dışında taksiye binebilir, araç kiralayabilir ya da özel transfer hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Araç kiralama ve transfer işlemleriniz için en uygun fiyatlı kampanya ve indirimlere göz atmak istiyorsanız yıllardır sektördeki varlığıyla sektörde kendine hatırı sayılır bir yer edinmiş Bilet Dükkanı’nın web sitesinden gerekli işlem için önceden rezervasyon yapabilirsiniz. Araç kiralamayı düşünen Aydın Otogarı otobüs bileti sahiplerini Aydın seyahatleri boyunca şehir içi ulaşım sorunu yaşamamaları için Bilet Dükkanı’ndaki kampanya, imkan ve indirimlere göz atmaya davet ediyoruz.

Aydın Otogarı Otobüs Bileti Ne Kadar?


Hangi şehirden kalkışlı olacak şekilde Aydın Otogarı otobüs bileti satın aldığınıza göre değişiklik gösterecek olan fiyatlar hakkında daha detaylı bilgi almak için siz de Bilet Dükkanı web sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Eğer İstanbul’dan seyahat etmek istiyorsanız Aydın Otogarı otobüs bileti fiyatları ortalama olarak 789 Türk Lirası, Ankara’dan 479 Türk Lirası, İzmir’den 149 Türk Lirası, Antalya’dan 349 Türk Lirası, Şanlıurfa’dan 700 Türk Lirası, Trabzon’dan 869 Türk Lirası ve Erzurum’dan 750 Türk Lirası tutacaktır. 

Aydın Otogarı İletişim Bilgileri


Aydın’ın Merkez ilçesi sınırları içinde yer alan Aydın Şehirlerarası Otobüs Terminali 09020 posta kodlu Kurtuluş Mahallesi’nde konumlanmıştır. Ülkemizdeki tıpkı diğer otogarlarda da olduğu gibi, Aydın Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin de resmi bir web sitesi ya da e-posta adresi mevcut değildir. Bunun yerine, otogara doğrudan ulaşmak isteyen Aydın Otogarı otobüs bileti sahipleri 0256 212 50 50 ya da 0256 212 51 49 numaralı telefonu arayabilirler.

Aydın’da Gezilecek 5 Doğal Güzellik


Eski tarihlerden beri çok sayıda uygarlık ve imparatorluğa ev sahipliği yapan Aydın bu durumdan fazlasıyla etkilenmiş, günümüzde çok sayıda tarihi güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Tabii bu güzelliklerin dışında Ege’nin en sakin şehirlerinden Aydın’ın yeşil ve mavinin buluştuğu doğal zenginliklere de sahip olduğunu hatırlatmakta fayda var. İşte Aydın Otogarı otobüs bileti satın alan ya da alacak olan yolcular için Aydın’da mutlaka görülmesi gereken 5 doğal yer:

 1. Bafa Gölü

  Ünlü Antik Yunan Filozofu Herakleitos’un yaşadığı yer olarak da bilinen Bafa Gölü bugün milli park olup haftanın her günü 07.00 – 20.30 saatleri arasında ziyaretçilere açıktır.

 2. Zeus Mağarası

  Kuşadası’nda yer alan Zeus Mağarası denizden ve dağdan gelen suların karıştığı bir noktada konumlanmış. 

 3. Görle Kanyonu

  Aydın’ın Karacasu ilçesi sınırları içinde yer alan Görle Kanyonu şehir merkezine yaklaşık 80 kilometre uzaklıkta bulunan, 250 metre yüksekliğe sahip bir kanyondur.

 4. Altınkum Plajı

  Yazlıkçıların en sevdiği ilçelerden biri olan Didim’de yer alan Altınkum Plajı adını da altın rengi kumu ve turkuaz denizinden alıyor.

 5. Arapapıştı Kanyonu

  Bozdoğan ilçesinde yer alan Arapapıştı Kanyonuı’nu merkezden kalkan minibüslerle ziyaret edebilirsiniz.