Otogar Bilgileri

Otogar Adres Telefon
Eskişehir Otogarı
Akçağlan Mahallesi, Cumhuriyet Blv. No:2, 26030 Odunpazarı/Eskişehir

Haritada Otogar

Eskişehir Otogarı Varışlı Otobüs Biletleri

Sıkça Sorulan Sorular
Eskişehir Otogarı Tepebaşı ilçesindedir.
Eskişehir Otogarı'nda; Süha Turizm, Lüks Kahramanmaraş Turizm, Lider Adana, Kütahyalılar Turizm ve Star Batman başta olmak üzere birçok otobüs firması hizmet verir.

Eskişehir Otogarı Hakkında


Şehir merkezine yaklaşık 7 kilometre uzaklıkta Şeker Mahallesi içerisinde Sivrihisar Caddesi üzerinde yer alan Eskişehir Otogarı, Eskişehir ilinde önemli bir ulaşım merkezi konumundadır. Öncelikle şehirlerarası otobüs seferleri için bir terminal olarak hizmet vermektedir. Eskişehir Otobüs Terminali, Eskişehir Otogarı otobüs bileti alan yolcularına çeşitli olanaklar sunarak konforlu ve rahat bir seyahat deneyimi yaşatmayı amaçlanır.

Terminal içerisinde bekleme salonları, yemekhaneler, tuvaletler, ATM'ler, bagaj saklama alanları, otobüs firmalarının bilet satış ofisleri ve seyahat acenteleri yer almaktadır. Ek olarak otogar güvenlik önlemlerinin alınmasını sağlamak için güvenlik kamera sistemleri ile donatılmıştır.

Türkiye'nin birçok ilinden Eskişehir'e düzenli otobüs seferleri bulunmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa ve Konya gibi büyükşehirlerin yanı sıra çeşitli ilçe ve ilçelerden otobüs seferleri mevcuttur. Otogarda farklı otobüs firmalarının hareket saatleri, bilet fiyatları ve varış noktaları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Eskişehir Otogarı gezginler için önemli bir ulaşım merkezi olmasının yanı sıra düzenli seferler sunması ve elverişli konumu nedeniyle kolay ulaşılabilir olması ile kullanıcılarının beklentilerini karşılamaktadır. Eskişehir otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Bilet Dükkanı üzerinden Eskişehir otelleri ve araç kiralama hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Eskişehir Otogarı'na Ulaşım


Eskişehir Otogarı'na şehir merkezinden ulaşım için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Eskişehir Otogarı otobüs bileti ile seyahatiniz için şehrin herhangi bir noktasından erişmeye dair ihtiyaçlarınıza cevap verecek alternatifleri bulabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Eskişehir Otogarı'na Otobüs İle Ulaşım


Eskişehir Belediyesi tarafından işletilen otobüs hatlarıyla otogara şehir merkezinden kolayca ulaşabilirsiniz. Otogar çıkışındaki duraklara uygun otobüsü seçerek belirli bir ücret karşılığında şehir merkezinden veya istediğiniz noktadan gidebilirsiniz. Belediye otobüsleri genellikle düzenli ve sık seferlerle hizmet verir.

Şehir Merkezinden Eskişehir Otogarı’na Taksi İle Ulaşım


Taksiye binerek şehir merkezinden otogara hızlı ve doğrudan ulaşabilirsiniz. Taksiler otogara şehir merkezinden konforlu ve kişisel bir ulaşım seçeneği olarak hizmet verir. Taksi ücreti mesafe ve trafik koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterir.

Şehir Merkezinden Eskişehir Otogarı’na Dolmuş İle Ulaşım


Otogardan geçen dolmuş hatları da bulunur. Dolmuşlar belirli güzergahlarda sefer yaparak şehir merkezinden ve diğer noktalardan ulaşım imkânı sağlamaktadırlar. Dolmuşlar genellikle daha ekonomik bir seçenek olsa da fazla eşya taşıyan gezginler için pek uygun bir alternatif değildir.

Yukarıda bahsedilen seçeneklerin yanı sıra otogara yürüyerek veya bisiklet kiralayarak da şehir merkezinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca tramvay hattını kullanarak da şehrin farklı noktalarından çevreci ve hızlı bir ulaşım imkânı yakalayabilirsiniz.

Eskişehir Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Eskişehir şehir merkezine Eskişehir Otogarı'ndan ulaşım için çeşitli seçenekler bulunmaktadır. Şehir merkezindeki herhangi bir noktaya gitmek isterseniz farklı alternatifleri kullanabilirsiniz.

Eskişehir Belediyesi tarafından işletilen otobüs hatlarıyla şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. Belirli bir ücret karşılığında otobüsleri kullanarak farklı yerlere gidebilirsiniz. Belediye otobüsleri genellikle düzenli ve sık seferlerle hizmet vermektedir.

Taksiyi tercih ederek hızlı ve doğrudan otogara ulaşabilirsiniz. Otogardan şehir merkezine taksiyle seyahat etmek rahat bir erişim imkanı tanımaktadır.

Dolmuşlar da şehir merkezine seyahat etmek için uygun bir seçenektir. Belirli güzergahlarda sefer yapan dolmuşlar otogardan diğer noktalara ulaşım sağlamaktadırlar. Dolmuşlar genellikle daha ekonomik bir seçenek olsa da fazla eşya taşıyan yolcular için pek uygun bir alternatif değildir.

Yürüyerek veya bisiklet kiralayarak da dilediğiniz yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezindeki noktalara yürümek veya bisiklet kullanmak çevreci ve ekonomik bir ulaşım seçeneğidir. Eskişehir tramvay hattını kullanarak da birçok yere ulaşım sağlayabilirsiniz. Tramvay şehrin farklı noktalarına Eskişehir Otogarı otobüs bileti ile seyahatiniz sonrasında hızlı ve uygun bir şekilde seyahat etmenizi sağlamaktadır.

Eskişehir Otogarı İletişim Bilgileri


Eskişehir Otogarı Şeker Mahallesi'nde yer almaktadır. Telefon numaraları (222) 227 88 00 ve 227 88 01'dir. Otobüs terminali olarak hizmet veren tesis Tepebaşı ilçesine bağlıdır. Ulaşım merkezi olan otogarda birçok otobüs firması bulunmaktadır ve şehirlerarası seferler düzenlenmektedir. Eskişehir Otogarı otobüs bileti ile seyahat edecek olan yolcular bu numaraları arayarak detaylı bilgilere erişebilirler.

Eskişehir Otogarı Otobüs Bileti Fiyatları


Eskişehir Otogarı otobüs bileti fiyatları, gitmek istediğiniz güzergâh, otobüs firması, seyahat tarihi ve rezervasyon süresi gibi etkenlere göre değişiklik gösterebilmektedir. Eskişehir Otogarı otobüs bileti fiyatlarını etkileyen bazı genel unsurlar bulunmaktadır.

Eskişehir'e olan uzaklık, gidilecek diğer şehirler ve güzergâh üzerindeki diğer duraklar bilet fiyatlarını etkileyebilecek unsurlardır. Uzun mesafeli yolculuklar genellikle daha yüksek fiyatlara sahipken, yakın noktalar arası seyahatler daha uygun fiyatlı olabilmektedir.

Eskişehir'de Günübirlik Gezilecek Yerler


Eskişehir Otogarı otobüs bileti ile seyahatiniz sonrasında günübirlik gezebileceğiniz yerleri sizler için derledik:

  1. Odunpazarı Evleri: Osmanlı dönemi evlerinin bulunduğu güzel bir turistik bölgedir.
  2. Porsuk Çayı: Şehir merkezinden geçen doğal bir çay olan Porduk Çayı, yürüyüş yapabileceğiniz bir alandır.
  3. Bilim ve Teknoloji Müzesi: İlgi çekici sergiler ve etkinliklerle dolu bir müzedir.
  4. Sazova Parkı: Büyük bir park olan bu yerde bahçeler, hayvanat bahçesi ve çocuk oyun alanları bulunmaktadır.
  5. Kent Müzesi: Eskişehir'in tarihini ve kültürünü keşfedebileceğiniz bir müzedir.

Eskişehir’de Alınacak Hediye Eşyalar


Şehrin zengin kültürel mirasını yansıtan özel ve anlamlı seçenekler ile Eskişehir Otogarı otobüs bileti ile seyahatiniz sonrasında birbirinden güzel hediyeli seçerek satın alabilirsiniz.

Odunpazarı bölgesindeki el sanatları atölyelerinde yapılan ahşap oyma ve seramik ürünler gibi el işçiliği ürünleri Eskişehir'in özgün birer parçasıdır. Odunpazarı Evleri'nin bulunduğu bölgede antika dükkanları ve el yapımı ürünlerin satıldığı butikler mevcuttur. Bu dükkanlarda Osmanlı tarzı takılar, minyatürler, geleneksel kıyafetler ve yöresel süs eşyaları bulabilirsiniz.

Ayrıca Porsuk Çayı temalı tablolar, Eskişehirspor forma ve atkıları veya Eskişehir'in sembolü olan lületaşı ürünleri gibi şehre özgü eşyalar genel olarak sevdiklerinizi sevindirmek için alabileceğiniz seçeneklerdir.