Otogar Bilgileri

Otogar Adres Telefon
Gaziantep Otogarı
Karacaahmet Mahallesi, Gaziantep Otogarı, 27630 Şehitkamil/Gaziantep

Haritada Otogar

Sıkça Sorulan Sorular
Gaziantep Otogarı, Karacaahmet Mahallesi'nde yer alır.
Gaziantep Otogarı'nda; Süha Turizm, Seç Turizm ve Ben Turizm başta olmak üzere çok sayıda otobüs firması hizmet verir.

Gaziantep Otogarı Hakkında


Gaziantep Otogarı, 85,000 metrekarelik geniş alanıyla modern bir terminal olarak her gün yüzlerce yolcu için hizmet vermektedir. Doğu ve Batı illeri arasında önemli bir konumda bulunan bu terminal, hem bir varış ve kalkış noktası olarak hem de şehri ziyaret eden yerli ve yabancı turistler için canlı bir merkez haline gelmiştir. Gaziantep Otogarı, Türkiye'nin en büyük otobüs terminallerinden biri olup Ben Turizm, Seç Turizm ve Ulusoy gibi 30'dan fazla otobüs firmasının bilet satış ofislerine ve 68 adet perona ev sahipliği yapmaktadır.

Bilet Dükkanı’nın bünyesinde yer alan çok sayıda otobüs firması ile dilediğiniz rotalara kolay ve güvenilir bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Gaziantep otobüs bileti ile gerçekleştireceğiniz yolculuk öncesi Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Gaziantep otelleri ve Gaziantep Otogarı'ndan şehir merkezine kolay ulaşım için araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Yolcuların Gaziantep Otogarı otobüs bileti ile seyahatleri sırasında konforlu bir deneyim yaşamalarını sağlamak amacıyla Gaziantep Terminali içinde çeşitli restoranlar, ünlü baklavaları tatma imkanı sunan tatlıcı dükkanları, kafeler, alışveriş merkezleri, hediyelik eşya dükkanları, mescitler, tuvaletler ve hatta kuaförler gibi hizmetler bulunmaktadır. Her saat başı düzenlenen otobüs seferleri ile Gaziantep Terminali'nden İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlere ve aynı zamanda Adana, Malatya, Şanlıurfa gibi komşu şehirlere ulaşmak mümkündür. Ayrıca terminalin geniş alanı sayesinde şehrin tüm ilçelerine rahatlıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Gaziantep Otogarı'na Nasıl Gidilir?


Gaziantep Otogarı'na ulaşım, şehir merkezine uzaklığı ve yoğun trafik nedeniyle iyi planlanmalıdır. Otogara ulaşmak için birçok alternatif bulunmaktadır. Otobüs firmalarının servis araçları, taksi, minibüs ve belediye otobüsleri kullanılarak ulaşım sağlanabilir. Böylelikle Gaziantep Otogarı otobüs bileti ile seyahatiniz öncesinde herhangi bir engele takılmadan yolculuk edebilirsiniz.

 • Yolcu Servisleri: Otogara ulaşmak için otobüs firmalarının sağladığı servis araçları kullanılabilir. Yolcu servisleri, şehirdeki birçok ilçeden otogara ve otogardan istenilen noktaya ulaşım imkanı sunar. Detaylı bilgileri otobüs firmalarından öğrenebilirsiniz.
 • Minibüs: Gaziantep içerisinde ve ilçelerinde bulunan minibüslerle otogara ulaşım sağlamak oldukça tercih edilen bir yöntemdir. Minibüs hatlarını takip ederek rahat bir şekilde otogara ulaşabilirsiniz.
 • Taksi: Bulunduğunuz konuma taksi çağırarak otogara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.
 • Belediye Otobüsleri: Gaziantep Belediyesi tarafından işletilen otobüs hatları ile otogara ulaşım mümkündür. Şehir içindeki otobüs hatlarını ve güzergahlarını resmi sitelerden öğrenerek otogara kolayca ulaşabilirsiniz.

Gaziantep Otogarı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Gaziantep Otobüs Terminali, 85 bin metrekarelik geniş alanıyla donanımlı ve modern bir ulaşım merkezi olarak konumlanmıştır. Şehir merkezine terminalden ulaşım oldukça pratiktir ve çeşitli alternatifler vardır. Farklı bölgelerden geçen otobüs hatları, uygun fiyatlarla terminalden erişim sağlamak için ideal bir seçenektir. Ayrıca seyahat firmalarının ücretsiz yolcu servisleri, dolmuş ve taksiler de Gaziantep Otobüs Terminali'nden farklı noktalara Gaziantep Otogarı otobüs bileti ile yaptığınız seyahat sonrasında ulaşmak için tercih edilebilecek diğer seçenekler arasında bulunmaktadır.

 • Otobüs: Gaziantep'e farklı yönlerden gelen yolcular, çeşitli hat numaralı otobüslerle terminalden ilçelere doğrudan ulaşabilirler. Karataş için B38, Mavikent içi B75, B59 ve B46, Düztepe için ise 24 numaralı otobüsleri kullanabilirler. Terminalde yer alan satış noktalarından temin edilebilecek seyahat kartları ile otobüslerde ödeme yapabilirsiniz.
 • Yolcu Servisleri: Seyahat firmalarının düzenlediği ücretsiz yolcu servisleri de ulaşım için tercih edilebilecek pratik bir seçenektir. Servislerin kalkış saatleri ve güzergahları ise ilgili firmadan öğrenilerek seyahat planına kolayca entegre edilebilir.
 • Taksi: Gaziantep Otobüs Terminali, şehir merkezine biraz uzak bir konumda bulunsa da taksi hizmeti terminalden ulaşım için hızlı ve etkili bir çözüm sunmaktadır. Terminalde hızlı bir şekilde taksi bulabilirsiniz.
 • Minibüs: Pratik ve hızlı bir toplu taşıma aracı seçeneği olan minibüslerle, şehir merkezine 20-30 dakika içinde Gaziantep Otobüs Terminali'nden ulaşmak mümkündür.
 • Özel Servisler: Gaziantep'te iş ve ticaret amaçlı ziyaretler için kullanılabilecek özel servis firmaları da bulunmaktadır. Bu hizmetlerle ihtiyaca uygun araç kiralayarak direkt olarak Gaziantep Otobüs Terminali'nden konforlu bir şekilde seyahat edilebilirsiniz.

Gaziantep Otogarı İletişim Bilgileri


Gaziantep Otogarı otobüs bileti ile seyahat edecek olan gezginlerin aklına takılan herhangi bir soruda otogara ulaşması mümkündür. İletişim bilgileri ise şu şekildedir:

 • Telefon Numarası: 0 342 232 58 15
 • Faks Numarası: 0 342 328 92 45

Gaziantep Otogarı Otobüs Bileti Fiyatları


Gaziantep Otogarı'ndan diğer şehirlere olan otobüs bileti fiyatları için güzergâh ve tercih ettiğiniz otobüs firması üzerinden Bilet Dükkanı platformu veya otobüs firmalarının resmi web siteleri üzerinden güncel Gaziantep Otogarı otobüs bileti fiyat bilgilerini kontrol edebilirsiniz.

En Lezzetli Gaziantep Yemekleri


Gaziantep mutfağı, kendine özgü ve lezzetli yemekleriyle ünlüdür. Gaziantep lahmacunu, şehrin diğer illerle özdeşmiş lahmacun çeşitlerine göre öne çıkan bir lezzettir. Gaziantep'te bulunan özel pide fırınları kültürü sayesinde istediğiniz zaman lahmacunun iç harcını götürüp de yaptırabilirsiniz. Gaziantep Otogarı otobüs bileti ile seyahatiniz sonrasında bu eşsiz şehirde benzersiz lezzetleri denemeye hazır olmalısınız.

Patlıcan kebabı da Gaziantep mutfağının önemli bir lezzetidir. Uzun ve siyah patlıcan, özellikle "berecik balcanı" olarak adlandırılan Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde yetişen bir patlıcan türüdür. Gaziantep patlıcan kebabı da bu özel patlıcan türüyle yapıldığında en iyi sonucu vermektedir. Kıyması orta yağlı olmalıdır ve içerisine sadece tuz ve karabiber eklenmelidir.

Soğan kebabı ise minik minik tatlı soğanlar kullanılarak yapılan farklı bir lezzettir. Soğanlar ikiye bölünüp içerisine kıyma yerleştirilerek hazırlanır. Nar ekşisi eklemek isteyenler de tepsiye soğanları düzleyip üzerine nar ekşisini dökebilirler.