Otogar Bilgileri

Otogar Adres Telefon
Tarsus Otogarı
Beydeğirmeni, Ankara Bl., 33470 Tarsus/Mersin

Haritada Otogar

Tarsus Otogarı Varışlı Otobüs Biletleri

Sıkça Sorulan Sorular
Tarsus Otogarı Mersin Tarsus'ta yer alır.
Tarsus Otogarı'nda; Varan Turizm, Kontur, Süha Turizm ve Özkaymak başta olmak üzere çok sayıda otobüs firması hizmet verir.

Akdeniz’in renkli şehri Mersin’in en doğusundaki Tarsus ilçesi bölgenin en eski yerleşim yerlerinden biri. Doğusunda Adana ile komşu olan ilçe yüzyıllar boyunca farklı medeniyet ve imparatorluklara ev sahipliği yapmıştır. Çarşıları, dar sokakları, birbirinden güzel Osmanlı tarihi evleri ve tabii ki ülkemizin en güzel lezzetlerinden biri olan Tantuni’si ile Tarsus görülmesi gereken cevherlerimizden. Kleopatra Kapısı, Tarsus Ulu Cami, Tarsus Şelalesi, St. Paul Kilisesi, Nusret Mayın Gemisi, Antik Yol ve Kubat Paşa Medresesi mutlaka görülmeli.

Eğer Tarsus’a otobüsle gitmeye karar verdiysen Tarsus otogarı hakkında hazırladığımız bu içeriğe de göz atabilirsin. Mersin otobüs bileti ile gerçekleştireceğiniz yolculuk öncesi Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir; Mersin otelleri, Tarsus otelleri ve araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Tarsus Otogarı Hakkında


Tarsus otogardan Mersin Şehir merkezi, Adana, Gaziantep, Antalya ve Hatay gibi şehirlere doğrudan otobüs seferleri yapılmaktadır. Kafe, restoran, hediyelik eşya dükkanlar, market, tuvalet ve yolcu bekleme alanlarına sahip Tarsus Otogarı’nda farklı otobüs firmalarının yazıhaneleri de yer alıyor.

Tarsus otogar otobüs bileti düzenleyen firmalar şu şekilde: Mersin Seyahat, Lüks Mersin Turizm, Villa Seyahat, Mersin Nur Turizm, Has Mutlular, Köksallar Seyahat, Şimşek Seyahat, Vangölü Turizm, Lider Elbistan, Adıyaman Ünal Turizm, Adıyaman Anka Turizm, Ede Turizm, Öz Has Bingöl, Mardin Seyahat, Ben Turizm, Öz Gülaras Turizm, Lüks Afşınlılar Seyahat, Midyat Güneydoğu Seyahat, Malatya Zafer Turizm, Özlem Cizre Nuh, Nevşehir Turizm, Topçam Turizm, Tokat Yıldızı Seyahat, Astor Seyahat, Star Diyarbakır, Alanyalılar Turizm, Rh Turizm, Has Diyarbakır Seyahat, Best Van Turizm, Hatay Öztur Turizm, As Adana Turizm, Ali Osman Ulusoy, Beydağı Turizm, Turay Seyahat, Mis Amasya Tur, Niğde İnan Turizm, Öz Sivas Turizm, Öz Elazığlılar Seyahat, Sivas Hedef Turizm, Yeni Diyarbakır Seyahat, Isparta Petrol Turizm, Güney Akdeniz Seyahat, Kontur Turizm, Özkaymak, Turay Seyahat, Şimşek Seyahat ve Yeşil Erciş Seyahat.

Tarsus Otogarı’na Nasıl Gidilir?


Tarsus Otogarı’na gitmenin en kısa ve konforlu yolu taksiye binmek ya da özel araç kullanmak. Ayrıca Bilet Dükkanı’ndan uygun fiyatlara araç kiralama ya da transfer işlemi yaparak da Tarsus’un dilediğin noktasından otogara ulaşabilirsin. Tarsus otogarına toplu taşımayla nasıl gidilir diye soruyorsan, şu an için otogara giden herhangi bir belediye otobüs ya da minibüs hattı bulunmamaktadır. Ama Tarsus otobüs bileti aldığın firmanın şehir içi servislerine ücretsiz binerek otogara gidebilirsin.

Tarsus Otogarı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Tarsus Otogarı’na nasıl gidilir başlığımız belirttiğimiz gibi, Tarsus Otogarı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir sorusunun da cevabı aynı. Taksiye binebilir ya da Bilet Dükkanı’ndan Tarsus otogarı araç kiralama ya da transfer işlemi yapabilirsin. Araç kiralarsan Mersin ve Adana’nın yakınındaki yerlere de gidebilir ve Tarsus seyahatin boyunca ulaşım sıkıntısı çekmemiş olursun. Otogardan Tarsus ilçe merkezine giden belediye otobüsü ya da minibüsü yok. Özel otobüs firmalarının ücretsiz şehir içi servislerine binerek otogardan Tarsus merkeze gidebilirsin.

Tarsus Otogarı İletişim Bilgileri


Tarsus ilçe merkezine çok yakın bir konumda yer alan Tarsus Otogarı Beydeğirmeni Mahallesi, Ankara Bulvarı üzerinde yer alıyor. Tarsus Otogarı hakkında bilgi almak için, ya da soruların varsa 0 324 624 69 32 numaralı telefonu arayabilirsin.

Tarsus Otobüs Bileti Fiyatları


Uçak bileti ve konaklama gibi hizmetlerden sonra otobüs bileti içinde en uygun fiyatları sizlere sunan Bilet Dükkanı internet sitesini ziyaret ederek Tarsus otobüs biletini hemen alabilirsin! 2024 yılı Ocak ayı itibari ile Tarsus varışlı otobüs bileti fiyatları şu fiyatlardan başlıyor: İstanbul Tarsus otobüs bileti 700 TL, Ankara Tarsus otobüs bileti 350 TL, Antalya Tarsus otobüs bileti 250 TL, Hatay Tarsus otobüs bileti 245 TL, Gaziantep Tarsus otobüs bileti 165 TL, Bursa Tarsus otobüs bileti 550 TL, Ardahan Tarsus otobüs bileti 1000 TL, Diyarbakır Tarsus otobüs bileti 350 TL, İzmir Tarsus otobüs bileti 585 TL, Mersin Merkez - Tarsus otobüs bileti 80 TL ve Adana Tarsus otobüs bileti 80 TL’den başlayan fiyatlarla Bilet Dükkanı’nda, sakın kaçırma!

Tarsus Denize Girilecek Yerler


Tarsus Otogarı hakkında daha önce araştırma yaptıysan bölgede denize girebileceğin sadece iki plaj olduğunu da görmüş olabilirsin. Bunlardan biri Kulak Mahallesi sınırlarında yer alan Tarsus Plajı, diğeri ise Limonlu mevkiindeki Adanalıoğlu Plajı.

Tarsus Plajı geçtiğimiz yıl Beyaz Kum Plajı olarak yeniden açılarak halkın hizmetine sunuldu. Adı gibi bembeyaz kuma sahip plaj özellikle gün batımı saatlerinde şahane oluyor. Kendi şemsiyeni, havlunu ya da diğer plaj malzemelerini getirerek ücretsiz faydalanabileceği plaj, yakındaki ilçe ve şehirlerden de, özellikle hafta sonları, pek çok turisti kendine çekiyor.

Mersin’de en iyi denize girebileceğin yer belki Tarsus değil ve burada fazla seçenek de yok. Tarsus’un denizi Mersin’in diğer bölgelerine göre daha dalgalı. Bu da çocuklu aileler için pek uygun olmayabilir. Ancak her iki plajın da kumu yumuşacık. Adanalıoğlu Plajı ise yer yer taşlık ve çakıllı olabiliyor.