Akçakoca Hakkında

40.025 Nüfus
81 Plaka
380 Telefon Kodu
Sıkça Sorulan Sorular
Akçakoca otobüs biletinizi en ucuz fiyatla almak için Bilet Dükkanı'ndan seyahat tarihlerinizi belirleyip fiyatları karşılaştırabilir, ayrıca kampanya fırsatlarından yararlanarak en uygun bileti bulabilirsiniz.
Avantajlı Akçakoca otobüs bileti için en geç 1 gün öncesinden satın alma yapmanız en uygun seçenek olacaktır.
Fiyat karşılaştırma kolaylığı, gitmek istediğiniz her yere uygun otobüs biletleri bulabilme imkanı, ekonomik otobüs bileti fiyatları ve güvenli ödeme seçenekleri gibi avantajlar için Bilet Dükkanı'nı tercih edebilirsiniz.
Akçakoca otobüs biletleri fiyatları şehirlere göre farklılık gösterir. Buna göre; İstanbul Akçakoca otobüs bileti 450 TL, Ankara Akçakoca otobüs bileti 450 TL, İzmir Akçakoca otobüs bileti 800 TL'dir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Avantajlı Akçakoca Otobüs Seyahati


Akçakoca'ya yapılacak otobüs seyahati için Bilet Dükkanı platformunu kullanabilirsiniz. Bilet Dükkanı, bu rota için farklı otobüs firmalarının seferlerini karşılaştırarak size en uygun olanı seçme imkanı sunar. Böylece istediğiniz tarih için Akçakoca otobüs bileti ile seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Akçakoca otobüs bileti ya da Düzce otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Düzce otelleri ve Düzce araç kiralama hizmetlerimizden de yararlanabilirsiniz. Akçakoca'ya hava yolu ile ulaşmak isterseniz, uçak bileti sayfamız üzerinden işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Akçakoca Otobüs Terminali


Akçakoca'nın kıyısında konumlanmış olan otogar, Ereğli Caddesi üzerinde, ilçe merkezine yalnızca 5 kilometre uzaklıkta yer alır. Eğer acele yoksa ve bagaj yükünüz de hafif ise Akçakoca otobüs bileti ile seyahatiniz sonrasında Akçakoca Otogarı'ndan ilçe merkezine kolaylıkla yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Alternatif olarak belediye otobüsleri, taksiler ve ilçe içi ile ilçeler arası minibüsler gibi seçenekler de otogardan ilçe merkezine, Düzce'ye, çevre ilçelere ve köylere hızlı bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olabilir.

Akçakoca Otobüs Bileti Fiyatları


2024 Şubat'ında Akçakoca otobüs bileti fiyatları, farklı otobüs firmaları ve seyahat tarihleri göz önüne alındığında değişiklik göstermektedir.

Akçakoca Otobüs Terminali'nden Şehir Merkezine Ulaşım

 • Belediye Otobüsleri: Akçakoca Otogarı'ndan hareket eden belediye otobüsleriyle şehrin her mahallesine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yolcular tarafından sıklıkla tercih edilen bu otobüsler, otogar içindeki duraklardan kalkmaktadır. Ayrıca sahil kenarındaki turistik bölgelere, Atatürk Caddesi, İstanbul Caddesi, Ceneviz Sahili ve Sahil Plajı gibi yerlere de belediye otobüsü bulabilirsiniz. Böylece Akçakoca otobüs bileti seyahatiniz sonrasında rahat bir şekilde erişim sağlayabilirsiniz.
 • Minibüsler: Otogar çevresindeki Ereğli Caddesi ve Düzce Caddesi üzerinde durakları olan Akçakoca minibüsleriyle sahil kenarındaki oteller, ana caddeler ve Osmaniye Mahallesi, Hacı Yusuflar Mahallesi, Yalı Mahallesi ve Yeni Mahallesi gibi nüfusu yoğun mahalleler gibi yerlere rahatlıkla erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca çevre ilçelere, özellikle Düzce'ye, Kabalak'a, Alaplı'ya, Karasu'ya ve İhsaniye'ye saat başı minibüslerle gidebilirsiniz.
 • Taksi: Ereğli Caddesi üzerinde durağı bulunan ve 7 gün 24 saat hizmet veren Akçakoca Terminal Taksi'ye 0380 618 88 00 numaralı telefonla da ulaşabilirsiniz. Şehir içinde mesafelerin oldukça kısa olması nedeniyle taksi fiyatları uygun olup, istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz.


Akçakoca'da Gezilecek 5 Yer

 1. Fakıllı Mağarası

  Akçakoca'nın Fakıllı Köyü'nde bulunan Fakıllı Mağarası, ilçe merkezine yaklaşık 9 kilometre uzaklıkta yer alır. Akçakoca otobüs bileti seyahati sonrasında ulaşım için Akçakocabey Bulvarı/D010 kara yolunu kullanabilirsiniz. Ziyaretçilerin büyük ilgisini çeken bu mağara, toplamda 1017 metre uzunluğa sahiptir ancak sadece 350 metrelik bölümü ziyarete açıktır.

  Mağara, göz alıcı sarkıt, damlataşı ve dikitleriyle dikkat çektiği gibi aynı zamanda 1. derece sit alanı ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Ayrıca mağara çevresinde piknik yapmak için uygun alanlar bulunmaktadır ve bu alanlarda sevdiklerinizle vakit geçirebilirsiniz.

 2. Ceneviz Kalesi

  Ceneviz Kalesi, Akçakoca'nın Hacı Yusuflar Mahallesi'nde yer alır ve ilçe merkezine yaklaşık 3 kilometre uzaklıktadır. Kale, İstanbul Caddesi ve Kale Yolu üzerinden kolayca yürüyerek ulaşabileceğiniz bir konumdadır. Doğu Roma ve Helenistik Roma dönemlerinden kalma bu tarihi yapı, ilçenin sembolü haline gelmiştir ve aynı zamanda muhteşem deniz manzarasına eşlik eder. Ceneviz Kalesi'ne giriş ücretsizdir ve gün boyu ziyarete açıktır.

 3. Aktaş Şelalesi

  Aktaş Şelalesi, Akçakoca'ya bağlı Aktaş Köyü'nde bulunur ve ilçe merkezine yaklaşık 11 kilometre uzaklıktadır. Şelale, zengin bitki örtüsü ile özellikle bahar ve yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrar. Bölgede piknik yapabileceğiniz ve doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz alanlar bulunmaktadır. Aktaş Şelalesi'ne giriş ücretsizdir ve cüzi bir park ücreti bulunmaktadır.

 4. Kurugöl Kanyonu

  Kurugöl Kanyonu, Akçakoca'nın Kurugöl Köyü'nde bulunur ve ilçe merkezine yaklaşık 13 kilometre uzaklıktadır. Ketmenli Caddesi üzerinden araç ile ulaşabilirsiniz. Bu popüler doğal mekan, temiz havası ve farklı ağaç türleriyle bilinir. Kanyon çevresinde piknik yapabilir, kamp kurabilir ve doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. Giriş ücretsizdir ve gün boyu ziyarete açıktır.

 5. Akçakoca Merkez Camisi

  Akçakoca Merkez Camisi, ilçe merkezinde yer alır ve İşgören Caddesi üzerinden yürüyerek ulaşılabilir. 1989 yılında inşa edilmeye başlanan ve 2004 yılında tamamlanan cami, modern tasarımıyla dikkat çekicidir.


Akçakoca'da Ne Yenir?

 • Mancarlı Pide: Bölgede Osmanlı döneminden kalma bir gelenek olan mancarlı pide, eski dönemlerde yenilebilir otlar arasında yer alan "mancar" bitkisinden yapılmıştır. Günümüzde Yukarı Mahalle halk pazarında bulabileceğiniz bu özel lezzeti Akçakoca otobüs bileti ile seyahatiniz sonrasında mutlaka tatmalısınız. Bu pide daha çok mancarlı gözlemeye de benzemektedir.
 • Melengüç Tatlısı: Yukarı Mahalle'deki pazarda tezgahlarda satılan melengüç tatlısı ise Orta Asya Türklerinden günümüze ulaşan 700 yıllık bir tatlı geleneğini temsil eder. Melen Ovalarında yetişen manda kaymağıyla hazırlanan bu özel tatlı, hamur içine sürülerek tüketilir. Bu nedenle "melengüççeği" adını da almıştır. İlçenin yerlileri tarafından korunan bu lezzeti mutlaka denemelisiniz.
 • Fındık: Ordu ve çevresiyle ünlü olsa da Düzce ve Akçakoca da fındık konusunda iddialı bölgeler arasında yer alır. Fiskobirlik'i ziyaret ederek bölgenin enfes fındık ürünlerini keşfedebilirsiniz. Özellikle fındıklı tahin helvası unutulmaz bir lezzettir.