Bozcaada Hakkında

3.120 Nüfus
17 Plaka
286 Telefon Kodu

Bozcaada Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 16ºC
Maks: 23ºC
Güneşli
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 16ºC
Maks: 25ºC
Güneşli
01 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 17ºC
Maks: 25ºC
Güneşli
02 Haziran 2024 Pazar
Min: 19ºC
Maks: 29ºC
Güneşli
03 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 20ºC
Maks: 33ºC
Güneşli
Sıkça Sorulan Sorular
Bozcaada otobüs biletinizi en ucuz fiyatla almak için Bilet Dükkanı'ndan seyahat tarihlerinizi belirleyip fiyatları karşılaştırabilir, ayrıca kampanya fırsatlarından yararlanarak en uygun bileti bulabilirsiniz.
Avantajlı Bozcaada otobüs bileti için en geç 1 gün öncesinden satın alma yapmanız en uygun seçenek olacaktır.
Fiyat karşılaştırma kolaylığı, gitmek istediğiniz her yere uygun otobüs biletleri bulabilme imkanı, ekonomik otobüs bileti fiyatları ve güvenli ödeme seçenekleri gibi avantajlar için Bilet Dükkanı'nı tercih edebilirsiniz.
Bozcaada otobüs biletleri fiyatları şehirlere göre farklılık gösterir. Buna göre; İstanbul Bozcaada otobüs bileti 670 TL, Ankara Bozcaada otobüs bileti 750 TL, İzmir Bozcaada otobüs bileti 630 TL'dir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Avantajlı Bozcaada Otobüs Seyahati


Kuzey Ege’nin en güzel adası, Çanakkale’nin iki ada ilçesinden biri olan Bozcaada sakin yaz akşamlarının vazgeçilmez destinasyonu. Romantik günbatımlarının ardından lezzetli mezelerle dolu bir masada yiyip içebileceğin Bozcaada’ya özellikle İstanbul ve İzmir gibi yakın şehirlerden gelmenin en çok tercih edilen yolu ise şehirlerarası otobüse binmek.

Bilet Dükkanı’ndan alacağın en uygun fiyatlı Bozcaada otobüs bileti seni bekliyor. Bozcaada otobüs seyahati hakkında bilgi almadan önce en iyi Bozcaada otelleri için rezervasyon yaptırmak istersen de yine buradayız!

Bozcaada otobüs bileti ya da Çanakkale otobüs bileti ile gerçekleştireceğiniz yolculuk öncesi Bozcaada otelleri ve Çanakkale araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz. Bozcaada'ya hava yolu ile ulaşmak isterseniz, uçak bileti sayfamız üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Bozcaada Otobüs Seyahati Hakkında


Bozcaada otobüs bileti satın almak isteyen tatil severlere öncelikle Bozcaada’da şehirlerarası otobüs terminali yer almadığını, çünkü adaya büyük otobüs ve diğer araçların girmesinin yasak olduğunu hatırlatmak isteriz. Haftanın her günü, günde pek çok kez Geyikli – Bozcaada feribot seferleri yapılmakta, sefer sayısı yaz aylarında daha da artmaktadır.

Bu durumda Bozcaada otobüs bileti satın almak isteyen yolcular, 4 mil uzaklıktaki Çanakkale’nin Geyikli ilçesine otobüs bileti alarak buradan yarım saat sürecek bir feribot yolculuğuyla Bozcaada’ya ulaşabilirler. Bozcaada otobüs bileti almak isteyen yolcuların otobüsle inebilecekleri son durak Geyikli Yükyeri İskelesi olacaktır, burada inip feribota binilerek Bozcaada’ya gayet rahatlıkla ulaşabilirsin.

Geyikli otobüs bileti satan başlıca firmalar Kamil Koç, Metro Turizm, Pamukkale Turizm, Çanakkale Truva Turizm, Gelibolu Özde Turizm ve Bayramiç Seyahat. İstanbul, Ankara, Gebze, Silivri, Bursa, Eskişehir, Çanakkale, Gemlik, Karacabey, Tekirdağ, Bandırma, Biga ve İnegöl gibi bölgeler ve Geyikli arasında karşılıklı otobüs seferleri düzenlenmektedir.

Bozcaada Otobüs Terminali


Bozcaada’da şehirlerarası otobüs terminali yer almadığından bir önceki başlıkta söz etmiştik. Bozcaada otobüs bileti satın almak istiyorsan adaya büyük araçların girişine müsaade edilmediği için, en yakın otogar olan Geyikli Otobüs Terminali’nde inerek buradan Bozcaada’ya kalkan feribotlara binebilirsin.

Geyikli Otobüs Terminali ilçe merkezinde, Kumburun yolu üzerinde yer alıyor. Sadece 1 otobüs peronuna sahip olan terminal her ne kadar küçük olsa da oldukça işlevseldir.

Bozcaada Otobüs Bileti Fiyatları


Bozcaada otobüs bileti fiyatları 2024 Mart ayı itibariyle güncellenmiştir. İstanbul Geyikli otobüs bileti 620 TL, Ankara Geyikli otobüs bileti 700 TL, Tekirdağ Geyikli otobüs bileti 460 TL, Bursa Geyikli otobüs bileti 570 TL, Gebze Geyikli otobüs bileti 650 TL, Bandırma Geyikli otobüs bileti 330 TL, Karacabey Geyikli otobüs bileti 420 TL, Silivri Geyikli otobüs bileti 600 TL, Biga Geyikli otobüs bileti 210 TL ve Geyikli İstanbul otobüs bileti 620 TL’den başlayan fiyatlarla Bilet Dükkanı’nda seni bekliyor.

Bozcaada Otobüs Terminali'nden Şehir Merkezine Ulaşım


Bozcaada’ya gitmek isteyen misafirlerin Geyikli Otobüs Terminali’nde inmesi gerekmektedir. Ancak terminalden sonraki durak olan Geyikli Kuruyük İskelesi’nde inmek çok daha pratik olacaktır, çünkü otobüsten indiğin noktada Bozcaada feribotlarına binebilirsin.

Geyikli’den Bozcaada’ya ulaşmanın tek yolu GESTAŞ feribotlarına binmek. Feribot seferleri, saatleri ve rezervasyon bilgileri hakkında detaylı bilgi için https://www.gdu.com.tr/sefer-tarifeleri bağlantısını ziyaret edebilirsin.

Geyikli Kuruyük İskelesi’ne şehirlerarası her otobüs gitmeyebiliyor. Geyikli Otobüs Terminali’nde inerek buradan minibüs ya da taksiye binerek çok kısa bir sürede iskeleye ulaşabilirsin.

Bunlarla uğraşmak istemezsen en kolay yol her zaman olduğu gibi Bilet Dükkanı’nda! Hemen web sayfamızdan Geyikli Otobüs Terminali araç kiralama ya da transfer işlemi için rezervasyon yap, feribota da arabayla binerek Bozcaada seyahatin boyunca etrafı özgürce keşfetmenin tadını çıkar!

Bozcaada'da Gezilecek 5 Yer


Bozcaada otobüs bileti alındıysa sıra geldi Bozcaada’da gezilecek 5 yer hangileridir öğrenmeye:

 1. Rum Mahallesi

  Acılı olaylara sahne olan nüfus mübadelelerinden önce adanın büyük çoğunluğunu Rumlar oluşturuyormuş. Yüzyıllar boyunca Rum kültürüyle beslenen adanın merkezi hem mimari hem de enerjisi bakımından tam bir Yunan adasını andırıyor! Beyaz mavi evler, küçük meyhaneler ve kiliselerle mahallenin sokaklarını karış karış gezmelisin.

 2. Bozcaada Kalesi

  Feribotla adaya yanaşırken gözüne ilk çarpan şey bu sade ama gösterişli, deniz kenarında süzülen kale olacak. Finike, Ceneviz ve Venedikliler tarafından kullanılan kalenin savunma amacıyla yapıldığı tahmin ediliyor. 

 3. Yat Limanı

  Bozcaada otobüs bileti alanların Geyikli’de inerek feribota binmesiyle adada ulaşacakları ilk yer Bozcaada Yat Limanı. Tabi burayı elinde valizlerle değil, ayrı bir zamanda da daha detaylı gezmelisin. Liman boyunca yürüyüş yapıp hediyelik eşya dükkanlarında vakit geçirmek çok zevkli.

 4. Bozcaada Rüzgar Gülleri

  Adanın belki de en popüler yeri, batı kıyılarından bulunan bu Rüzgar Gülleri’nde güneşi batırmak eşsiz bir deneyim. 17 rüzgar gülü ve 19. Yüzyıldan kalma bir fenerin sıra sıra dizildiği kıyı oldukça romantik.

 5. Meryem Ana Kilisesi

  Rum Mahallesi’nin kalbindeki kilise her ne kadar çok eski dursa da sadece 200 yıllık bir tarihe sahip. Kilisenin içini görmek ise Pazar sabahı ayinlerinde mümkün.


Bozcaada'da Ne Yenir?


Bozcaada otobüs bileti aldık, gezdik gördük, şimdi Ege’nin en leziz ürünlerinden hazırlanan lezzetleri tatma zamanı. Asma Yaprağında Sardalya, Bozcaada Mantısı, Kabak Çiçeği Dolması, Çullama, Lipsos Buğulaması ve geleneksel reçeller mutlaka denenmeli.