Ağrı - İzmir Uçuş Bilgileri

1414,18 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1378 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 43 Dakika Uçuş Süresi

İzmir Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 22ºC
Maks: 37ºC
Güneşli
25 Haziran 2024 Salı
Min: 21ºC
Maks: 38ºC
Güneşli
26 Haziran 2024 Çarşamba
Min: 19ºC
Maks: 38ºC
Güneşli
27 Haziran 2024 Perşembe
Min: 19ºC
Maks: 36ºC
Güneşli
28 Haziran 2024 Cuma
Min: 19ºC
Maks: 36ºC
Güneşli

En Ucuz Ağrı - İzmir Uçak Biletleri

AnadoluJet
Ağrı
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
TL1.414
Türk Hava Yolları
Ağrı
Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı
İzmir
İzmir Adnan Menderes Havalimanı
TL1.998
Sıkça Sorulan Sorular
Ağrı İzmir arası hava yolu ile 1 saat 43 dakika sürmektedir.
Ağrı İzmir karşılıklı uçuşlarınızı Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Ağrı İzmir en ucuz uçak bileti 1414,18 TL’den başlamaktadır.
Ağrı İzmir arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Ağrı Havalimanı’na Ulaşım
İzmir Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
İzmir’de Gezilecek Yerler
İzmir’de Ne Yenir?
İzmir’de Alışveriş Yapılacak Yerler

Ağrı, Türkiye’nin Doğu Anadolu Bölgesi’nde konumlanır. İsmini Ağrı Dağı’ndan alan şehir, 1927’de il statüsüne kavuşmuştur. 2023 yılı verilerine göre 507 bin 789 kişilik nüfusu bulunan Ağrı, doğal güzelliklerinin yanı sıra dünyaca ünlü tarihi değerleriyle de bilinir.
Tam adı Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı olan Ağrı Havalimanı, 1997 yılından beri hizmet verir. Şehir merkezine bir hayli yakın olan Ağrı Havalimanı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından işletilmektedir. 
Ağrı İzmir uçak bileti alacak olanlar için hazırladığımız bu yazımızda, Ağrı’dan İzmir’e uçacak yolcu adaylarının tüm merak ettiği sorulara cevap verdik. Şehir merkezinden Ağrı Havalimanı’na nasıl gidilir, Ağrı Havalimanı’na ulaşım yöntemleri nelerdir, İzmir Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir, hangi ulaşım araçları kullanılabilir, İzmir gezilecek yerleri nelerdir, İzmir’de ne yenir ve İzmir’de alışveriş yapılacak yerler nerelerdir sorularının tamamına oldukça detaylı bir şekilde cevap verdik.

Ağrı Havalimanı’na Ulaşım


Ağrı  İzmir uçak bileti ile seyahat edecek olan yolcular, ilk olarak biletlerini aldıktan sonra Ağrı Havalimanı’na ulaşım sağlamalıdır. Şehir merkezine yalnızca 9 kilometre mesafede bulunan Ağrı Havalimanı’na ulaşım bir hayli kolay ve alternatiflidir. 
Ağrı Havalimanı’na gitmek isteyen yolcular; taksi, otobüs veya araç kiralama ile şehir merkezinden havalimanına ulaşım sağlayabilirler.

Şehir Merkezinden Ağrı Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Günün her saati kolayca bulunabilen taksiler ile şehir merkezinden Ağrı Havalimanı’na ulaşım sağlanabilir. Öte yandan, Ağrı’da en kolay taksiye ulaşım kuşkusuz ki şehir merkezinden olacaktır. Şehir merkezinden Ağrı Havalimanı’na taksi ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular, 7 gün 24 saat hizmet veren taksiler ile yaklaşık 10 – 15 dakikalık bir yolculuk ile Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na ulaşım sağlayabilir.

Şehir Merkezinden Ağrı Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım


Ağrı İzmir uçak bileti ile seyahatine başlayacak olan yolcuların ilk durağı Ağrı Havalimanı’dır. Bunun için yolcular, şehir merkezinden Ağrı Havalimanı’na otobüs ile ulaşım sağlamak isteyebilir. 
Ağrı Belediyesi tarafından işletilen belediye otobüsleri ile Ahmed-i Hani Havalimanı’na ulaşım mümkündür. Belediyenin özel olarak tahsis ettiği bu otobüsler, şehir merkezinden Ağrı Havalimanı’na doğru gider ve otobüs saatleri, uçak seferleri ile doğru orantıda hizmet verir. 
Şehir merkezinden Ağrı Havalimanı’na otobüs ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular, kent kart kullanarak toplu taşıma kullanabileceği gibi; otobüs içerisinde nakit ödeme yaparak da yolculuk yapabilir. 
Ağrı Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Migros’un önünden hareket eden ve havalimanına giden otobüsler, seferlerden 1 saat 5 dakika önce hareket etmektedir. Trafikten bağımsız olarak ortalama güzergahlarını tamamlama süreleri ise 20 – 25 dakika civarındadır. 

Şehir Merkezinden Ağrı Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım


Ağrı İzmir uçak bileti ile seyahat edecek olan yolcular, konforlarından ödün vermek istemedikleri takdirde araç kiralama ile şehir merkezinden Ağrı Havalimanı’na ulaşım seçeneğini değerlendirebilirler. Zira hem havalimanının şehir merkezine yakın bir konumda bulunuşu hem de bilhassa bagaj yükü fazla ise rahat bir seyahat imkanı sunuşu nedeniyle şehir merkezinden Ağrı Havalimanı’na araç kiralama ile ulaşım sağlanabilir. Tabii bu noktada belirtmek isteriz ki araç kiralama yapmak isteyen yolcular, Bilet Dükkanı mobil uygulaması ya da Bilet Dükkanı internet sitesi üzerinden istedikleri aracı avantajlı fiyatlarla saniyeler içerisinde kiralayabilir.

İzmir Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Ağrı İzmir uçak bileti ile seyahat edecek yolcular, Ağrı Havalimanı’na ulaşım gerçekleştirdikten sonra uçuşları tamamladığında İzmir Havalimanı’na iniş yapar. İzmir Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım ise oldukça kolaydır. 
İzmir Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için HAVAŞ, belediye otobüsü, İZBAN, araç kiralama veya taksi kullanılabilir. 

İzmir Havalimanı’ndan Şehir Merkezine HAVAŞ ile Ulaşım

Ağrı İzmir uçak bileti ile seyahat eden yolcular, İzmir Havalimanı’ndan şehir merkezine HAVAŞ ile ulaşım sağlayabilirler. Yolcuların en sık tercih ettiği alternatif olan HAVAŞ ile ulaşım, günün her saatinde sağlanabilir. Görece makul ücretlere sahip olan HAVAŞ ile ulaşım, makul ücretli olmasının yanı sıra İzmir’in pek çok merkezi noktasından geçmesi nedeniyle de sıkça tercih edilir. 
HAVAŞ ile İzmir merkeze gitmek isteyen yolcular, servis güzergahı ve saatleriyle ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilir.

İzmir Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Belediye Otobüsü ile Ulaşım

Ağrı İzmir uçak bileti ile yolculuk edenler, İzmir Havalimanı’ndan şehir merkezine belediye otobüsü ile ulaşım sağlayabilirler. Bunun için de 200, 202 ve 204 numaralı otobüsler kullanılabilir. Zira bu otobüsler, Bornova Metrosu’ndan Cumhuriyet Meydanı’na değin İzmir’in en merkezi noktalarına gider. Bagaj yükü fazla olan yolcuların çok da tercih ettiği bir ulaşım yöntemi olmayan bu ulaşım alternatifi, en makul ücretli olanıdır. 
İzmir’de otobüs başta olmak üzere metro ve İZBAN gibi toplu taşımalara binmek için İzmirim Kart ya da 35 Kart sahibi olmak gerekir. 

İzmir Havalimanı’ndan Şehir Merkezine İZBAN ile Ulaşım

Ağrı İzmir uçak bileti ile İzmir’e gelen yolcular, şehir merkezine ulaşmak için İZBAN kullanabilir. Aslen bir banliyö sistemi olan ve 136 kilometrelik hat üzerinde çalışan İZBAN, İzmir’in bir başından diğer bir ucuna kadar ulaşımı sağlar. 35 Kart ya da İzmirim Kart ile seyahat edilebilir. 

İzmir Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım

İzmir Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralama ile ulaşım için en konforlu seçeneklerden biridir. Bunun için İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nın içerisinde bulunan ve 7/24 hizmet veren araç kiralama acentelerinden araç kiralanabileceği gibi Bilet Dükkanı mobil uygulaması ya da Bilet Dükkanı internet sitesi üzerinden saniyeler içerisinde çok avantajlı fiyatlara araç kiralama gerçekleştirilebilir. 
Bagaj yükü fazla olan yolcular başta olmak üzere birden fazla kişi olarak seyahat edenlerce de en konforlu ulaşım alternatiflerinden biri olarak görülen İzmir Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralama ile ulaşım, İzmir seyahati boyunca ulaşım derdi yaşanmasının da önüne geçecektir.

İzmir Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Ağrı İzmir uçak bileti ile yolculuk edenler için İzmir Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi ile ulaşım, en konforlu seçeneklerden biridir. Günün her saati havalimanı iç ve dış hat terminal çıkışlarında kolayca bulunabilen havalimanı taksileri ile İzmir’in hemen her noktasına hızlıca gitmek mümkündür. Bagaj yükü fazla olan yolcuların sıklıkla tercih ettiği bu yöntem ile İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım, trafikten bağımsız olarak 15 – 20 dakika kadar sürmektedir. 

İzmir’de Gezilecek Yerler


Ağrı İzmir uçak bileti ile seyahat eden yolcular için hazırladığımız yazımızın bu kısmında, İzmir’de gezilecek yerler nerelerdir sorusuna cevap vereceğiz. Zira Ege’nin İncisi unvanına sahip olan İzmir, binlerce yıllık tarihi ve bir hayli fazla olan kültürel zenginliği ile oldukça fazla gezilecek yere sahiptir. İşte İzmir’de gezilecek yerler:

İzmir Saat Kulesi


İzmir’in siluetini oluşturan en önemli yapı olan bu saat kulesi, Osmanlı Padişahı II. Abdülhamid’in tahta çıkışının 25. yılı anısına yaptırılmıştır. 

Efes Antik Kenti


İzmir’in binlerce yıllık tarihine ışık tutan en önemli yerlerden biri olan Efes Antik Kenti, Dünyanın 7 Harikası içerisinde de gösterilen Celcius Kütüphanesi’ni barındırmasıyla da İzmir’de gezilecek yerler listesinin en önemli parçasıdır. Tabii Efes Antik Kenti’ne kadar gitmişken Efes Müzesi’ne de mutlaka uğranmalıdır.

Kordon


Ağrı İzmir uçak bileti ile seyahat eden yolculara bir diğer İzmir’de gezilecek yer önerimiz Kordon’dur. Güzel İzmir’in en müthiş manzarasına sahip olan Kordon’un tarihi 1850’lere, yürüyüş yolu ise 2 kilometreye kadar uzanır.

Tarihi Asansör


İzmir’de gezilecek en meşhur yerlerden biri olan Tarihi Asansör, bu şehrin neredeyse kuşbakışı ve panoramik manzarasını sunar.

İzmir’de Ne Yenir?


Ege’nin İncisi unvanıyla öne çıkan İzmir’de ne yenir sorusunun sayısız damak çatlatan lezzeti bulunsa da en meşhur olan lezzetleri şu şekildedir: 

Boyoz: Tarihi 1492’de, dönemin Osmanlı Devleti’ne ait olan topraklara göç eden Sefarad Yahudilerine dayanan bu muazzam lezzet, İzmir’de ne yenir sorusunun adeta ilk cevabıdır. Tabii yanında uzun saatler boyunca düşük ısıda pişirilen ve karabiber ile servis edilen yumurta da mutlaka tadılmalıdır. 

Gevrek: İstanbul, Ankara, Kastamonu ve Nevşehir simitlerinin meşhur olmasının sebepleri, her birinin farklı yapılmasıdır. İzmir’in gevreği de diğer tüm simitlerden gerek lezzet gerekse de yapılış biçimiyle diğerlerinden ayrılır. Çıtır çıtır bir lezzet arayanlar için İzmir’de ne yenir sorusunun cevabı kesinlikle gevrektir. 

Kumru: İzmir kumrusu ve Çeşme kumrusu olmak üzere iki çeşidi bulunan bu kahvaltılık/atıştırmalık, adını ekmeğinin şeklinden alır. İzmir kumrusu çok daha sade ve yalnızca domates ile peynirden oluşurken, Çeşme kumrusu içerisinde şarküteri ürünleri de barındırır.

İzmir Köfte: İzmir’in en meşhur yemeğidir. Köfte, patates, biber ve domates sosunun tepsiyle fırına girdikten sonra oluşturduğu müthiş lezzetin adıdır. 

İzmir’de ne yenir? sorusuna verilebilecek en önemli yemekleri sizlerle paylaştık. Tabii şevketibostan başta olmak üzere İzmir’in meşhur ot kavurmaları, şambali tatlısı, İzmir lokması ve İzmir bombası da kesinlikle bu şehirde denenmesi gereken lezzetlerdendir. 

İzmir’de Alışveriş Yapılacak Yerler


Bir metropol şehir olarak bahsedebileceğimiz İzmir, pek çok alışveriş merkezi ve küçük dükkanlardan oluşan alışveriş noktalarına sahip olsa da hem kültürel hem de tarihi açıdan öne çıkan iki noktası bulunur alışveriş için. Bu nedenle İzmir’de alışveriş yapılacak yerler dendiğinde akla ilk gelen yer hiç kuşkusuz ki Kemeraltı Çarşısı’dır. Pek tabii Türk kahvesi ile de meşhur olan Kızlarağası Hanı da yine İzmir’de alışveriş yapılacak yerler dendiğinde ilk akla gelenlerde üst sıralardadır.