Adana - Ankara Uçuş Bilgileri

560,45 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
389 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 10 Dakika Uçuş Süresi

Ankara Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 12ºC
Maks: 21ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 10ºC
Maks: 23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
01 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 10ºC
Maks: 25ºC
Güneşli
02 Haziran 2024 Pazar
Min: 14ºC
Maks: 28ºC
Güneşli
03 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 16ºC
Maks: 28ºC
Güneşli

En Ucuz Adana - Ankara Uçak Biletleri

AnadoluJet
Adana
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
TL560
Pegasus
Adana
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
TL116
Sıkça Sorulan Sorular
Adana Ankara arası hava yolu ile 1 saat 10 dakika sürmektedir.
Adana Ankara karşılıklı uçuşlarınızı Adana Şakirpaşa Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Adana Ankara en ucuz uçak bileti 560,45 TL’den başlamaktadır.
Adana Ankara arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şakirpaşa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Ankara’da Gezilecek Tarihi Yerler
Ankara’da Nerede Kalınır?

“Türkiye’nin kalbi” olarak da anılan başkent Ankara, İç Anadolu Bölgesi’nde merkezi bir konumda yer almaktadır. İstanbul’dan sonra Türkiye’nin en kalabalık 2. şehri olan Ankara 100 yıldan uzun süredir başkent olarak hizmet vermektedir. Anadolu’nun göbeğindeki Ankara’da 5000 yıl kadar bir süre boyunca farklı pek çok uygarlık yaşamıştır. 

En uygun fiyatlı Adana Ankara uçak biletine Bilet Dükkanı sitemizin kampanyalarından yararlanarak ulaşabilirsiniz. Ankara’ya doğru yola çıkmadan önce Ankara’da nerede kalınır ve Ankara’da gezilecek tarihi yerleri daha yakından tanımak isterseniz sitemizde sizler için hazırlamış olduğumuz Ankara hakkındaki rehber yazıdan yararlanabilirsiniz. 

Bunun yanında Ankara otelleri ve araç kiralama gibi hizmetlerine de göz atabilirsiniz. 

Şakirpaşa Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


1937 yılından beri hava yolu ulaşımı hizmeti sunan Adana Şakirpaşa Havalimanı, Adana şehir merkezine 3,5 km uzaklıkta yer almaktadır. Ankara’ya yapacağınız yolculuğun başında Adana Şakirpaşa Havalimanı’na nasıl gidilir bilmiyor ve öğrenmek istiyorsanız Bilet Dükkanı’ndan Adana Ankara uçak bileti başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na Belediye Otobüsü ile Ulaşım


Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşımın en hesaplı yollarından olan otobüs ile ulaşımı tercih etmek istiyorsanız havalimanına giden 2 farklı hat üzerinden yolculuk edebilirsiniz. 125 numaralı otobüs hattıyla Beyceli’den kalkıp Kozan Yolu, Havı Sabancı Bulvarı, Barış Bulvarı ve Yeşil Bulvar’ı geçerek Adana Şakirpaşa Havalimanı’na varmanız mümkündür. 135 numaralı otobüs hattıyla da Çukurova Üniversitesi Balcalı Kampüsü, Mithat Özsan Bulvarı, Atatürk Caddesi ve Obalar Caddesi duraklarından geçerek havalimanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na Havaş Otobüsleri ile Ulaşım


Adana’nın Ceyhan ilçesindeki Eski Belediye Binasının önünden hareket eden Havaş otobüslerine binerek Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Uçak kalkış saatleriyle uyumlu olacak şekilde sefer düzenleyen Havaş otobüslerinin tam kalkış saatlerine resmi internet sitesinden bakabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Havalimanı, Adana şehir merkezine oldukça yakın bir konumda yer aldığı için taksi ile ulaşım sağlamak da tercih edilen bir alternatiftir. Adana’da bulunduğunuz konumdan direkt olarak havalimanına ulaşım sağlamak isterseniz 7/24 hizmet veren taksilere binerek yaklaşık 10 dakika içerisinde havalimanına gidebilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Başkent Ankara’da şehir merkezinin 27 km uzağında, Çubuk ilçesi sınırlarında yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı yıllık ortalama 12 milyon yolcu trafiğiyle oldukça yoğun işleyen bir havalimanıdır. Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için farklı pek çok yol alternatifi mevcuttur.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüsle Ulaşım


Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine en hesaplı ulaşım şekillerinden biri belediye otobüsleridir. ABB’nin işlettiği belediye otobüsleri ile AŞTİ ve Kızılay’a ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Esenboğa Havalimanı’nda iç ve dış hatlar gelen yolcu çıkışlarının önünden hareket eden belediye otobüslerinden 442 kodlu otobüs hattı ile şehir merkezinde çeşitli noktalara ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş Otobüsleriyle Ulaşım


Ankara Esenboğa Havalimanı ve Ankara şehir merkezi arasında ulaşım hizmeti veren Havaş otobüsleri ile rahat bir şekilde yolculuk edebilirsiniz. Havalimanına iniş yapan uçakların saatleriyle uyumlu olacak şekilde sefer düzenleyen Havaş otobüslerinin tam kalkış saatlerine resmi internet sitesinden bakabilirsiniz. Havaş otobüsleri Esenboğa Havalimanı’ndan hareket ederek Özal Bulvarı, Pursaklar, Çevre Yolu, İstasyon Caddesi Eryaman YHT Garı güzergahını takip edip yaklaşık olarak 50 dakika içerisinde Aşti Otogarına varış sağlamaktadır.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Ankara şehir merkezinde gitmek istediğiniz noktaya direkt ulaşım sağlamak için Esenboğa Havalimanı’nda 7/24 hizmet veren taksilere binebilirsiniz. Taksiler aracılığıyla gitmek istediğiniz yere en hızlı ve konforlu şekilde ulaşım sağlamanız mümkündür.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Özel transfer servisi, özellikle kalabalık gruplar halinde ya da elinde çok bagajla yolculuk edenlerin tercih ettiği bir ulaşım yoludur. Özel transfer servisiyle şehirde gitmek istediğiniz yere direkt ulaşım sağlamanız mümkündür. Özel transfer servisinden en iyi şekilde yararlanmak için önceden rezervasyon yapmanız daha iyi olacaktır.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Ankara geziniz boyunca ulaşım konusunda herhangi bir sıkıntı ya da kısıtlama ile karşılaşmak istemiyorsanız Ankara Esenboğa Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinden birinin ofisine giderek dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Önceden hazırlıklı olmak istiyorsanız uçak bileti, otel rezervasyonu ve araç kiralama gibi hizmetler sunan Bilet Dükkanı sitesi üzerinden yola çıkmadan önce en uygun fiyata araç kiralama işlemi yapabilirsiniz. Adana’ya dönüş uçağınızdan birkaç saat önce kiraladığınız aracı ilgili araç kiralama şirketine teslim etmeniz gerekmektedir.

Ankara’da Gezilecek Tarihi Yerler


Türkiye’nin başkenti Ankara, köklü bir tarihi geçmişe sahip olmasının yanında özellikle milli mücadele ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu sürecinde oldukça merkezi ve önemli bir şehir olmuştur. Kültürel ve tarihi birikim bakımından zengin olan Ankara’da gezilecek tarihi yerleri sizler için tanıttık.

Anıtkabir


Ankara denince akla ilk gelen yerlerden olan Anıtkabir, başkente gittiğinizde ilk ziyaret etmeniz gereken yerlerdendir. Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarının yer aldığı Anıtkabir’de Atatürk’ün özel eşyalarını, fotoğraflarını ve tablolarını görebilirsiniz. Anıtkabir manevi olarak büyük bir değer taşımasının yanında mimari açıdan da beğenilen bir yerdir.

Kurtuluş Savaşı Müzesi


Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk senelerinde 1. Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak kullanılan bina 1961’den beri Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak ziyarete açık bulunmaktadır. Klasik Türk mimari özelliklerinin görüldüğü binada Kurtuluş Savaşı zamanından kalan belgeleri, rozetleri, fotoğrafları ve silahları görebilirsiniz. Ayrıca eski meclis odalarını gezmeniz de mümkündür.

Cumhuriyet Müzesi


1. TBMM binası yetersiz gelmeye başladıktan sonra Atatürk’ün isteği üzerine inşa edilen 2. Türkiye Büyük Millet Meclisi de 1981 yılından itibaren Cumhuriyet Müzesi olarak ziyarete açık bulunmaktadır.

Ankara Kalesi


M.Ö 5. yüzyılda Galatlar tarafından inşa edilmiş olan Ankara Kalesi tüm şehre tepeden bakan bir yere yapılmıştır. Kalenin etrafında yer alan eski evler de bu bölgeye oldukça tarihi bir hissiyat katmaktadır.

Ankara Etnografya Müzesi


Etnografya Müzesi’nde Türk kültürünün uzun yıllar boyunca geçirdiği değişim ve evrimleri görebileceğiniz nitelikte eserler bulunmaktadır. Etnografya Müzesi’nin bir diğer özelliği ise Atatürk’ün vefatından sonra Anıtkabir’in inşa edilmesine kadar geçen süre boyunca mezarına ev sahipliği yapmış olmasıdır.

Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi


Atatürk’ün isteği üzerine 1927 yılında ünlü mimar Arif Hikmet Koyunoğlu tarafından kurulan Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesi’nde nemli resim ve heykeller sergilenmekte olup, içerisindeki büyük salonda konser, tiyatro ve sinema gibi etkinlikler düzenlenmektedir.

Ankara’da Nerede Kalınır?


Türkiye’nin başkenti Ankara’da birkaç gün geçirecekseniz ama Ankara’da nerede kalınır bilmiyorsanız tam da doğru adrestesiniz. Adana Ankara uçak biletinizi aldıktan sonra otel rezervasyonu hizmeti de veren Bilet Dükkanı sitemizden Ankara otelleriyle ilgili bilgi alabilir en beğendiğiniz otele en uygun fiyatlarda rezervasyon yapabilirsiniz. Ankara’nın Çankaya ve Altındağ gibi merkezi ilçelerinde konaklama yaparak şehir içinde hemen her yere kolay bir ulaşımı garantileyebilir, Ankara’da gezilecek her yere kolaylıkla gidebilirsiniz.