Erzurum - İstanbul Uçuş Bilgileri

764,25 Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1200 KM Mesafe
THY Popüler Havayolu
1 Saat 55 Dakika Uçuş Süresi

İstanbul Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Nisan 2024 Çarşamba
Min: 17ºC
Maks: 21ºC
Güneşli
25 Nisan 2024 Perşembe
Min: 15ºC
Maks: 21ºC
Güneşli
26 Nisan 2024 Cuma
Min: 13ºC
Maks: 17ºC
Güneşli
27 Nisan 2024 Cumartesi
Min: 11ºC
Maks: 18ºC
Güneşli
28 Nisan 2024 Pazar
Min: 11ºC
Maks: 19ºC
Güneşli

En Ucuz Erzurum - İstanbul Uçak Biletleri

AnadoluJet
Erzurum
Erzurum Havalimanı
İstanbul
Sabiha Gökçen Havalimanı
TL764
Türk Hava Yolları
Erzurum
Erzurum Havalimanı
İstanbul
İstanbul Havalimanı
TL1.182
Sıkça Sorulan Sorular
Erzurum İstanbul arası havayolu ile 1 Saat 55 Dakika sürmektedir.
Erzurum İstanbul arası en ucuz uçak bileti 764,25 TL'den başlamaktadır.
Erzurum kalkışlı uçuşlarınızı Erzurum Havalimanı'ndan gerçekleştirebilirsiniz.
Ülkemizde yaygın olarak bilinen; THY, Pegasus ve Anadolujet gibi havayolu şirketleri uçuş düzenlemektedir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Erzurum Havalimanı'na Ulaşım
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
İstanbul Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
İstanbul Şehir Rehberi
İstanbul’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler
İstanbul’da Ne Yenir?
İstanbul’da Alışveriş Yapılacak Yerler
İstanbul Haritasını İnceleyin

Yurt içi ve yurt dışından İstanbul’a yıl içerisinde direkt ya da aktarmalı olarak sayısız uçuş gerçekleşir. Erzurum’dan İstanbul’a uçuşlar da bunlardan biridir. İstanbul’a yurt içi seyahatle uçacak olanlar genellikle Anadolu Yakası’nda bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı’nı tercih eder.
 

En uygun Erzurum – İstanbul uçak bileti fiyatlarına Bilet Dükkanı üzerinden ulaşılabilir. Öte yandan yalnızca Erzurum – İstanbul uçak bileti fiyatlarında sınırlı kalmaksızın, tüm uçuşlarda en avantajlı fiyatlar yine Bilet Dükkanı’ndan alınabilir. 

Bilet Dükkanı olarak Erzurum İstanbul uçak biletini almış ve seyahatini gerçekleştirecek olanlara adeta bir rehber niteliğinde bu bilgilendirme yazısını hazırladık.
 

Erzurum Havalimanı'na Ulaşım
 

Erzurum şehrinin Aziziye ilçesinde bulunan ve Devlet Hava Meydanları tarafından işletilen Erzurum Havalimanı, ilk olarak 1966 yılında askeri havalimanı olarak açılmış; 1993 yılında ise sivil havacılığa geçip, tarifeli seferlere başlamıştır. Toplamda 8 milyon 82 bin 805 metrekarelik devasa bir alana kurulu olan Erzurum Havalimanı, 2005 yılından beri yeni yapılan terminal binasında yolcularına hizmet vermektedir. 

Türkiye’nin en uzun ikinci pistine ev sahipliği yapan Erzurum Havalimanı, 530 araç kapasiteli otoparkı ve 24 saat kesintisiz ulaşım imkanıyla çevre illerden de sıkça tercih edilir. Öte yandan şehir merkezine yalnızca 13 kilometre mesafede bulunan Erzurum Havalimanı, bu sayede ulaşım alanında oldukça fazla alternatife sahiptir.
 

Şehir Merkezinden Erzurum Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım
 

Şehir merkezinde bulunan ve Erzurum Havalimanı’ndan uçacak olan yolcular, ulaşım için genellikle taksiyi tercih ederler. Hem hızlı hem de günün her saati kolayca ulaşılabilen taksiler, bagaj yükü fazla olan yolcuların da ilk tercihleri arasındadır.
 

Şehir Merkezinden Erzurum Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım
 

Her ne kadar Erzurum Havalimanı’na şehir merkezinden direkt olarak tek otobüsle ulaşım mümkün olmasa da öncesinde İstasyon Meydanı’na ulaşıp, buradan da K-4 numaralı ve Otogar ile İstasyon durakları arasında bir güzergahı bulunan otobüse binerek havalimanına ulaşılabilir. 
 

Şehir Merkezinden Erzurum Havalimanı’na Servis ile Ulaşım
 

Erzurum’un pek çok merkezi noktasından hareket eden havayolu şirketlerinin özel servisleri bulunur. Turkish Airlines, Anadolu Jet ve Pegasus’un servisleri, İstasyon Durağı’ndan kalkarak Erzurum Havalimanı’na doğru yola çıkar. İzledikleri güzergah ise şu şekildedir:
 

 • İstasyon Meydanı Durağı
 • Gez Mahallesi Durağı
 • Hastaneler Caddesi Durağı
 • Kız Meslek Lisesi Durağı
 • Belediye Durağı
 • Terminal Caddesi Durağı
 • EBŞ Belediye Spor Tesisleri Durağı
 • Erzurum Teknik Üniversitesi Durağı
 • Oto Terminal Durağı
 • Erzurum Havalimanı
   

Şehir Merkezinden Erzurum Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım
 

Erzurum şehir merkezi başta olmak üzere şehrin hemen her merkezi noktasında araç kiralama acenteleri bulunur. Erzurum Havalimanı’ndan uçuş gerçekleştirecek herhangi bir yolcu, kiraladığı araç ile havalimanına günün her saatinde rahatça ulaşabilir. 
 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
 

İstanbul’da toplamda iki adet havalimanı bulunur. Bunlardan biri Anadolu, bir diğeri ise Avrupa Yakası’ndadır. Anadolu Yakası’nda bulunan Sabiha Gökçen Havalimanı, bilhassa yurt içi uçuşlarda en çok tercih edilen havalimanıdır. Adını ilk Türk kadın savaş pilotu Sabiha Gökçen’den alan bu havalimanı aynı zamanda Türkiye’nin en işlek ikinci havalimanıdır. Yıl içerisinde direk ya da aktarmalı sayısız uçuşun gerçekleştiği İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’un merkezi noktalarına çok uzak olmadığından ulaşım da oldukça rahattır. 
 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
 

İstanbul’un Anadolu Yakası’nda, Pendik ilçe sınırlarında bulunan ve Türkiye’nin en işlek ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, birçok farklı ulaşım olanağına sahiptir. Şehrin merkezi noktalarına uzak olmayan Sabiha Gökçen Havalimanı, bu özelliği sebebiyle pek çok toplu taşımayla ulaşımın odağıdır. 
 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine HAVABÜS ile Ulaşım
 

Aslen bir havalimanı servisi olan ve 24 saat boyunca hizmet veren HAVABÜS araçları, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda inen yolcuların sıklıkla tercih ettiği şehir içine ulaşım alternatifleri arasındadır. 
 

06.00 ile 00.00 arası her 30 dakikada bir kalkış yapan HAVABÜS servisleri, 00.00 ile 06.00 arası ise saat başı hareket eder. İstanbul’un iki en önemli merkezine ulaşım sağlayan HAVABÜS servislerinin Avrupa Yakası’ndaki durağı Taksim Meydanı olurken; Anadolu Yakası’ndaki son durağı Kadıköy Rıhtım Caddesi’dir.
 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım
 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda iniş yapan biri çok rahat bir şekilde belediye otobüslerini kullanarak şehrin pek çok merkezi noktasına ulaşabilir. Bu noktada İETT’nin özel olarak konumlandırdığı yedi farklı güzergaha sahip belediye otobüsü bulunur. Önemli bir not olarak eklemek isteriz ki İstanbul içerisinde herhangi bir toplu taşımaya binmek için kesinlikle bir İstanbul Kart almak gerekmektedir. Toplu taşımaların içerisinde bilet satışı yapılmamaktadır. Ancak peron duraklar başta olmak üzere pek çok şehir içi toplu taşıma durağında tek seferlik kullanım da dahil olmak üzere İstanbul Kart alımı yapılabilmektedir.
 

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehrin merkezine giden otobüsler şu şekildedir:
 

 • 132H Sabiha Gökçen ile Pendik arası 
 • 131C ile Sabiha Gökçen’den Sultanbeyli’ye
 • 16S ile Sabiha Gökçen’den Harem’e
 • E9 ile Sabiha Gökçen’den Bostancı’ya
 • E3 ile Sabiha Gökçen’den 4. Levent’e
 • E10 ve E11 numaralı otobüsler ile de Sabiha Gökçen’den Kadıköy’e ulaşım sağlanabilir.
   

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Metro ile Ulaşım
 

Her ne kadar çalışmalar son hız devam etse de 2022 yılında henüz Sabiha Gökçen Havalimanı’na direkt olarak bağlanmış herhangi bir metro durağı olmasa da açılmasının 2023 yılını bulacağı öngörülmektedir. Ancak yine de Erzurum’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapan yolcular, öncesinde herhangi bir otobüs ya da oldukça kısa sürecek bir taksi yolculuğu ile Tavşantepe Metrosu’na ulaşıp, oradan da Kadıköy’e kadar gidebilir ve ardından da diledikleri bir toplu taşımaya aktarma yapabilirler. 

Bilet Dükkanı olarak metroya aktarmada tavsiyemiz 16S ya da 132H otobüsünün tercih edilmesi yönündedir. 
 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Marmaray ile Ulaşım
 

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda iniş yapan bir yolcu, tıpkı metro tercihinde olduğu gibi çok kısa sürecek bir aktarma yolculuğundan sonra Marmaray’ın Pendik durağına aktarma yapabilir. Öte yandan belirtelim ki Marmaray, İstanbul’un şehir içindeki en uzun raylı sistemidir. 

Öncesinde kısa süreli bir otobüs ya da taksi yolculuğu ile Pendik’e giden yolcular, Marmaray’ın Pendik durağından binerek Kadıköy’e, Zeytinburnu’na yahut da Gebze’ye geçebilirler.

Marmaray sefer bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.
 

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım 
 

Tıpkı Erzurum Havalimanı’na giderken olduğu gibi İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nda iniş yapan ve bagaj yükü fazla olan yolcuların sıklıkla tercih ettiği ulaşım araçlarından biri de taksilerdir. Ayrıca bu noktada İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete sunduğu iTaksi uygulaması akıllı telefonlara indirilebilir. Bu uygulama sayesinde varış noktası için ödenecek ücret yaklaşık olarak görüntülenebilir. Öte yandan yolculuğun ortalama ne kadar zamanda tamamlanacağını görebilir ve kredi kartı ile ödeme de yapılabilir.
 

iTaksi uygulamasını kullanmak istemeyenler ise İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nın iç hatlar ve dış hatlar terminali çıkışlarında uçuş sayısına bağlı olarak bulunan pek çok taksiden dilediğini kullanabilir.
 

İstanbul Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
 

İstanbul’un iki havalimanından biri olan, Avrupa Yakası’nda Arnavutköy ilçesinde, Tayakadın Kavşağı mevkiinde bulunan ve 2018 yılında hizmete açılan İstanbul Havalimanı, “Avrupa’nın En İyi Havalimanı” ödülünün de sahibidir. Ulusal uçuşlarda tercih edilse de genellikle uluslararası uçuşlarda adından sıkça söz ettiren bir havalimanı olan İstanbul Havalimanı, yıl içerisinde direkt ya da aktarmalı olarak sayısız uçuşun merkezidir. 
 

İstanbul Havalimanı’ndan İstanbul’un merkezi noktalarına HAVAŞ servisleri, HAVAİST, taksi ya da kiralık araçlar ile ulaşım sağlanabilir. 
 

İstanbul Havalimanı’ndan HAVAŞ ile Şehir Merkezine Ulaşım
 

2018 yılında faaliyete geçen ve her geçen gün ulaşım alanındaki alternatifleri genişletilen İstanbul Havalimanı’ndan HAVAŞ servislerine binerek şehrin merkezi noktalarına ulaşım sağlanabilir. Bunun için yolcuların kullanması gereken HAVAŞ otobüsleri şu şekildedir:

 • H-1
 • H-9
 • H-8
 • H-2
 • H-3
 • H-6
   

H-1 HAVAŞ ile İstanbul Havalimanı’ndan Mahmutbey Metro istasyonuna gidilebilir.

H-9 HAVAŞ ile İstanbul Havalimanı’ndan Cevizlibağ durağına gidilebilir.

H-8 HAVAŞ ile İstanbul Havalimanı’ndan Hacıosman/Sarıyer’e gidilebilir.

H-2 HAVAŞ ile İstanbul Havalimanı’ndan Mecidiyeköy’e gidilebilir.

H-3 HAVAŞ ile İstanbul Havalimanı’ndan Halkalı Marmaray istasyon durağına gidilebilir.

H-6 HAVAŞ ile İstanbul Havalimanı’ndan Yunus Emre Mahallesi durağına gidilebilir.
 

HAVAŞ servislerinin hareket saatleri ve güzergah bilgisi için buraya tıklayabilirsiniz. 
 

İstanbul Havalimanı’ndan Havaİst ile Şehir Merkezine Ulaşım
 

İstanbul Havalimanı’ndan şehrin merkezi noktalarına ulaşan birçok Havaİst otobüsü vardır. Bunlar;

 • HVİST-5 İstanbul Havalimanı / Esenler Otogar
 • HVİST-6 İstanbul Havalimanı / Halkalı İstasyon
 • HVİST-8 İstanbul Havalimanı / Beylikdüzü
 • HVİST-9 İstanbul Havalimanı / Eminönü
 • HVİST-10 İstanbul Havalimanı / Bakırköy İDO İskelesi
 • HVİST-12 İstanbul Havalimanı / Aksaray
 • HVİST-13 İstanbul Havalimanı / Sabiha Gökçen Havalimanı
 • HVİST-14 İstanbul Havalimanı / Kadıköy
 • HVİST-15 İstanbul Havalimanı / 4. Levent
 • HVİST-16 İstanbul Havalimanı / Taksim
   

İstanbul Havalimanı’ndan Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım
 

Devasa büyüklükte bir havalimanı taksi kooperatifi bulunan İstanbul Havalimanı’nın hem iç hatlar terminalinden hem de dış hatlar terminalinden rahatlıkla taksiye ulaşılabilir. 600’den fazla araca sahip olan İstanbul Havalimanı Taksi Kooperatifi, uçuş yoğunluğuna bağlı olarak ihtiyaçlara oldukça hızlı yanıt verir. Ayrıca Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım adlı başlığımızdaki açıklamamızda da belirttiğimiz gibi iTaksi uygulaması da kullanılabilecek alternatifler arasında bulunmaktadır. 
 

İstanbul Havalimanı’ndan Araç Kiralama ile Şehir Merkezine Ulaşım
 

İstanbul Havalimanı’nda ulusal ve uluslararası birçok araç kiralama acentesi bulunur. İstanbul Havalimanı’na iniş yapan yolcular çok daha konforlu ve hızlı bir yolculuk için havalimanındaki araç kiralama acentelerini kullanarak araç kiralayabilir; Tayakadın Kavşağı’nı kullanarak otobana çıkabilir ve ardından Avrupa Yakası başta olmak üzere tüm İstanbul’daki merkezi noktalara rahatça ulaşabilir.
 

İstanbul Şehir Rehberi
 

“Dünyanın En Güzel Şehri” olarak betimlenen; milattan önce 3000’lere kadar uzanan tarihiyle göz dolduran, üç imparatorluğa başkentlik yapmış olan İstanbul, dünyada iki kıtanın birbirine en çok yaklaştığı yerde konumlanır. Öte yandan Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan İstanbul; iklimi, coğrafi konumu, boğazı, tarihi değerleri ve doğal güzellikleriyle görülmeye değer sayısız yeri barındırır.
 

İstanbul’da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler
 

Gez gez bitmeyecek bir şehir olan İstanbul’da mutlaka ama mutlaka gezilip görülmesi gereken mekanları sizin için seçtik. İşte İstanbul'da gezilecek yerler: 

 • Kapalıçarşı
 • Beyazıt Meydanı
 • Taksim 
 • İstiklal Caddesi
 • Mısır Çarşısı
 • Ayasofya
 • Sultan Ahmet Meydanı
 • Theodosius Dikilitaşı
 • Kız Kulesi
 • Sultan Ahmet Camii
 • Galata Kulesi
 • Süleymaniye Camii
 • İstanbul Modern Sanatlar Müzesi
 • Üsküdar Oyuncak Müzesi
 • Topkapı Sarayı
 • İstanbul Arkeoloji Müzeleri
 • Çırağan Sarayı
 • Dolmabahçe Sarayı
 • Kuzguncuk Sokakları
 • Balat Sokakları
   

İstanbul’da Ne Yenir?


Genellikle sokak lezzetleri ile meşhur olan İstanbul’un lezzet kültürüne Osmanlı Saray Mutfağından -ki dünyanın ilk füzyon mutfağı olarak gösterilir- Rum ve Ermeni mutfaklarına kadar sayısız lezzet girmiştir. İstanbul lezzetleri: 

 • Balık Ekmek
 • Adalar Vapuru Tostu
 • Midye Dolma
 • Midye Tava
 • Karaköy Simidi
 • Çatal / Açma
 • Kumpir
 • Waffle
 • Acıbadem Kurabiyesi
 • Badem Ezmesi
 • Beyoğlu Çikolatası
 • Topik
 • Elma Dolması
 • Kavun Dolması
 • Erikli Kuzu Gerdanı
 • Beyaz Tatlı / Çevirme Tatlısı
 • Papaz Yahnisi
 • Bademli Pilav
 • Kumpir
   

İstanbul’da Alışveriş Yapılacak Yerler


Hemen her noktasında ayrı bir alışveriş kültürü bulunan İstanbul’da en çeşidi bol alışverişi yapabileceğiniz yerleri sizin için seçtik.

 • Kapalı Çarşı
 • Mısır Çarşısı
 • Cevahir AVM
 • Taksim / İstiklal Caddesi
 • Metrocity AVM
 • Kadıköy Sahaflar
 • Beyazıt Sahaflar
 • Beşiktaş Köyiçi