Hendek Hakkında

88.105 Nüfus
54 Plaka
264 Telefon Kodu

Hendek Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
27 Mayıs 2024 Pazartesi
Min: 10ºC
Maks: 19ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
28 Mayıs 2024 Salı
Min: 11ºC
Maks: 20ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 11ºC
Maks: 24ºC
Güneşli
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 13ºC
Maks: 26ºC
Güneşli
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 15ºC
Maks: 28ºC
Güneşli
Sıkça Sorulan Sorular
Hendek otobüs biletinizi en ucuz fiyatla almak için Bilet Dükkanı'ndan seyahat tarihlerinizi belirleyip fiyatları karşılaştırabilir, ayrıca kampanya fırsatlarından yararlanarak en uygun bileti bulabilirsiniz.
Avantajlı Hendek otobüs bileti için en geç 1 gün öncesinden satın alma yapmanız en uygun seçenek olacaktır.
Fiyat karşılaştırma kolaylığı, gitmek istediğiniz her yere uygun otobüs biletleri bulabilme imkanı, ekonomik otobüs bileti fiyatları ve güvenli ödeme seçenekleri gibi avantajlar için Bilet Dükkanı'nı tercih edebilirsiniz.
Hendek otobüs biletleri fiyatları şehirlere göre farklılık gösterir. Buna göre; İstanbul Hendek otobüs bileti 420 TL, Ankara Hendek otobüs bileti 350 TL, İzmir Hendek otobüs bileti 730 TL'dir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Avantajlı Hendek Otobüs Seyahati


Hendek'e gitmek için en uygun otobüs biletlerini Bilet Dükkanı platformunda bulabilirsiniz. Hem yerel hem de ulusal otobüs firmalarının sunduğu geniş seçeneklerle, bütçenize en uygun Hendek otobüs bileti seçeneğini kolayca satın alabilirsiniz. Birkaç basit adımla işlemi tamamlayarak hemen Hendek yolculuğunuza başlayabilirsiniz.

Hendek otobüs bileti ya da Sakarya otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Hendek otelleri ve Sakarya araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz. Hendek'e hava yolu üzerinden ulaşmak isterseniz, uçak bileti sayfamız üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Hendek Otobüs Terminali


Hendek Otogarı, Sakarya iline bağlı Hendek ilçesinde bulunan bir otobüs terminalidir. İlçenin ulaşım ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla hizmet veren bu otogar, çeşitli otobüs firmalarının Hendek otobüs bileti ile seferlerinin başlangıç ve bitiş noktasıdır. Hendek Otogarı, yerel ve ulusal otobüs firmalarının seferlerinin yanı sıra özel halk otobüsleri ve minibüslerin de hizmet verdiği bir noktadır.

Otogar yeterli bir yapıya sahip olup, seyahat edenler için bekleme salonları, bilet satış noktaları, dinlenme alanları ve temel ihtiyaçları karşılamak için çeşitli hizmetlere sahiptir. Ayrıca otogarın çevresinde kafe, restoran, market gibi işletmeler de yer alır. Böylece yolcuların seyahat öncesi veya sonrası ihtiyaçlarını karşılamaları mümkündür.

Hendek Otogarı, ilçenin diğer bölgeleriyle ve Sakarya il merkeziyle olan ulaşımı kolaylaştıran bir merkezdir. Özel halk otobüsleri ve minibüslerin yanı sıra taksiler de otogarın bulunabilmektedir. Bu da farklı ulaşım seçenekleri sunmaktadır.

Hendek Otobüs Bileti Fiyatları


Hendek otobüs bileti için en düşük fiyat 350 TL'dir. Bu rota için en ekonomik bilet seçeneği Metro Turizm tarafından sunulmaktadır. Yine de rotaya ve sefer tarihlerine göre bu alternatif değişebilmektedir

Hendek Otobüs Terminali'nden Şehir Merkezine Ulaşım


Hendek otobüs bileti ile ilçeye geldikten sonra Sakarya il merkezine gitmek isteyenler özel halk otobüsleriyle kolayca seyahat edebilirler. Özel halk otobüslerinin çeşitli seferleriyle, Hendek'ten Sakarya il merkezine rahat ve hızlı bir şekilde ulaşmak mümkündür. Ayrıca minibüs ve taksiler de alternatif ulaşım araçları olarak tercih edilebilir. Özellikle özel halk otobüslerinin garajından kalkan seferler ile Sakarya il merkezine ve il merkezi dışındaki ilçelere de ulaşım sağlamak mümkündür.

Hendek'te Gezilecek 4 Yer

 1. Dikmen Yaylası

  Hendek'in doğal güzelliklerinden biri olan Dikmen Yaylası, deniz seviyesinden 1727 metre yükseklikte bulunmaktadır. İlçe merkezine sadece 23 kilometre uzaklıkta olan bu yayla, ziyaretçilerini büyüleyen bir manzaraya sahiptir. Temiz havasıyla huzur veren yayla, şehitlik alanıyla da dikkat çeker.

  Ziyaretçilere konaklama imkanı sunan Dikmen Yaylası, özellikle bahar ve yaz aylarında çadır kampı yapmak için Hendek otobüs bileti ile bölgeye gelenler için de ideal bir seçenektir. Yaylanın Dikmen köyüne olan yakınlığı da ihtiyaçların kolaylıkla karşılanmasını sağlar.

 2. Çiğdem Yaylası

  Türkiye'nin en güzel on yaylası arasında yer alan Çiğdem Yaylası, Hendek'in turistik cazibe merkezlerinden biridir. Yemyeşil doğası, bol oksijenli temiz havası ve eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerini kendine hayran bırakır. 1500 metre yükseklikte bulunan yayla, kamp yapmaya elverişli eğimli arazisiyle kamp severlerin tercihleri arasındadır. Temmuz ayının ikinci haftasında düzenlenen yayla şenlikleriyle de turistlerin en yoğun olduğu zamanlardan biridir.

 3. Bayraktepe

  Hendek'in merkezinde yer alan Bayraktepe, Türk devletlerini temsil eden bayraklarıyla dikkat çeker. 16 Türk devletinin bayrakları ve simgeleriyle süslenen Bayraktepe, etkileyici bir manzaraya sahiptir.

  Kahvaltının tadını çıkarmak için ideal bir adres olan Bayraktepe, her hafta sonu açık büfe kahvaltı sunan Hendek Belediyesi tesislerine ev sahipliği yapar. Tepede anfi tiyatro, botanik park, ahşap restoran ve eski bir F-10 savaş uçağı gibi ilginç noktalar bulunmaktadır.

 4. Çamlıca Beldesi

  Hendek'in 12 kilometre uzağında yer alan Çamlıca Beldesi, bol su kaynaklarıyla tanınır. Bölgedeki su kaynaklarından elde edilen su, şişelenerek ülke geneline dağıtılır. Alabalık tesisleriyle ünlü olan Çamlıca Beldesi, yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği lezzet duraklarından biridir. Her yıl Temmuz ayında düzenlenen şenliklerle de binlerce turisti ağırlar.

Hendek'ten Sakarya Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Hendek otobüs bileti ile seyahatin ardından Hendek Otobüs Terminali'nden Sakarya il merkezine ulaşım için en yaygın yöntem özel halk otobüsleridir. Terminalden çıkış yaptığınızda özel halk otobüslerini kullanarak kolaylıkla Sakarya il merkezine seyahat edebilirsiniz. Özel halk otobüslerinin düzenli seferleri sayesinde, Sakarya il merkeziyle Hendek arasındaki ulaşımı rahatlıkla sağlayabilirsiniz.