Sakarya Hakkında

1.011.000 Nüfus
54 Plaka
264 Telefon Kodu

Sakarya Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 11ºC
Maks: 24ºC
Güneşli
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 14ºC
Maks: 27ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 15ºC
Maks: 28ºC
Güneşli
01 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 17ºC
Maks: 29ºC
Güneşli
02 Haziran 2024 Pazar
Min: 16ºC
Maks: 29ºC
Güneşli

Sakarya Otogarları

Sakarya Araç Kiralama Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Sakarya Hakkında


Marmara Bölgesi’nin doğusunda, Karadeniz kıyısında yer alan Sakarya son zamanların en revaçta olan tatil destinasyonlarından bir tanesidir. Tarihi geçmişi antik dönemlere dayanan Sakarya, tarihte ilk olarak “Sangrios” olarak adlandırılmıştır. Sakarya geçmişinde Persler, Romalılar, Bizanslar ve Osmanlılar gibi farklı pek çok medeniyetin hakimiyeti altında bulunmuş olup Türkiye Kurtuluş Savaşı’nda da önemli bir yere sahip olmuştur. 1921 yılında kazanılan Sakarya Meydan Muharebesi sayesinde Kurtuluş Savaşı sürecinde büyük bir adım atılmıştır.

Doğal güzellikleri kadar tarihi zenginliği ve kültürel çeşitliliğiyle de bilinen Sakarya’da tarihi bakımdan en önemli bölgelerden biri Osmanlı’dan kalma tarihi evlerin bulunduğu Taraklı’dır. Sakarya’nın tarihi geçmişine daha yakından göz atmak isterseniz Sakarya Müzesi’ni de gezebilirsiniz. Özellikle doğal güzellikleri ve doğa ile iç içe, huzurlu konaklama imkanlarıyla gündeme gelen Sakarya kara yolu üzerinden ulaşımda Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesi’ni birleştiren önemli bir merkezdir. Bu nedenle Sakarya otobüs terminalinin, bölgenin kara yolu ulaşımını kolaylaştırıcı merkezi bir ulaşım noktası olduğunu söylemek mümkündür.

Sakarya Otobüs Seyahati Hakkında


Sakarya otobüs bileti alarak bölgenin en popüler tatil yerleri olan Sapanca Gölü civarına ve Karasu’ya ulaşım sağlayabileceğiniz gibi Maden Deresi, Acarlar Longozu, Kuzuluk Kaplıcaları, Sakarya Taraklı Turizm Merkezi, Rahime Sultan Cami, Karagöl Yaylası, Soğucak Yaylası, Sapanca Çiğdem Yaylası, İnönü Yaylası ve Geyve Yaylası gibi pek çok doğal, tarihi ve turistik yere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Sakarya otobüs seyahati hakkında aklınıza takılan soruların cevaplarını Bilet Dükkanı sitesinde sizler için hazırlamış olduğumuz rehber yazıdan bulmanız mümkündür. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük şehirlerden Sakarya’ya şehirlerarası otobüs ile ulaşım sağlamak oldukça rahat ve kolay bir şekilde gerçekleştirilebilmektedir.

İstanbul’dan yola çıkanlar TEM Otoyolu ya da D-100 Karayolu’ndan geçerek ortalama olarak 2,5-3 saat içinde Sakarya otobüs terminaline ulaşım sağlayabilmektedir. Ankara’dan gelecek olanlar ise Ankara – İstanbul Otoyolu’nu kullanarak, arada bazı duraklarda durup yaklaşık 3,5-4 saat içerisinde Sakarya’ya varabilmektedir. İzmir’den Sakarya’ya şehirlerarası otobüs ile gelecek olanlar ise İzmir – İstanbul Otoyolu’nu ya da D-550 Karayolu üzerinden, arada bazı şehirlerde durarak ortalama 6 saat içerisinde Sakarya otobüs terminaline ulaşım sağlamaktadır. Uçak bileti, otel rezervasyonu, araç kiralama ve otobüs bileti gibi hizmetler sunan, sektörün başarılı isimlerinden olan Bilet Dükkanı üzerinden en uygun fiyata Sakarya otobüs bileti satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra Sakarya uçak bileti ve Sakarya otelleri gibi hizmetlerimizden de avantajlı fiyatlara faydalanabilirsiniz.

Sakarya Otobüs Terminali


Marmara Bölgesi’nde bulunan Sakarya iline ulaşım konusunda hizmet veren Sakarya otobüs terminali özellikle İstanbul ve Ankara gibi popüler ve büyü şehirlere yakın bir konumda yer alıyor olması nedeniyle bu bölgenin önemli ulaşım merkezleri arasındadır. Sakarya otobüs terminali Marmara Bölgesi’nin önemli bir geçiş ve ulaşım noktası olmasında rağmen uzun yıllar boyunca küçük bir terminal olarak hizmet vermiştir. Ancak 2011 yılında Sakarya otobüs terminali bir yenilenmeye alınarak Türkiye’nin en modern ve işlevsel otobüs terminallerinden biri haline gelmiştir.

2011 yılından beri kullanılan yenilenmiş otogar 80 bin metrekare alana yayılmakta olup eskiden zahmetli bir şekilde gerçekleştirilen Marmara – Karadeniz ulaşımını düzenli ve konforlu bir hale getirmiştir. Sakarya otobüs terminalinde hediyelik eşya dükkanları, bekleme peronları, yolcu bekleme alanı, yeme-içme alanları ve eşya emanet noktaları bulunmaktadır. Sakarya otobüs bileti alarak şehirde otobüs terminaline giriş yapabilir, daha sonra buradan gitmek istediğiniz yerlere aktarma yapabilirsiniz.

Sakarya Otobüs Bileti Fiyatları


Türkiye’nin güzel doğal güzelliklere sahip şehirlerinden biri olan Sakarya’ya seyahat etmek için en çok tercih edilen ulaşım şekillerinden biri de Sakarya otobüs bileti alarak şehirlerarası otobüsler aracılığıyla kara yolu üzerinden ulaşım sağlamaktır. Sakarya otobüs bileti fiyatları yola çıkacağınız şehre ve yolculuğunuz için tercih edeceğiniz otobüs firmasına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bilet Dükkanı sitesinde sizler için hazırladığımız rehber yazıyı okuyarak Türkiye’nin çeşitli yerlerinden en ucuz Sakarya otobüs bileti fiyatları ne kadar öğrenebilirsiniz. 

İstanbul Sakarya otobüs bileti alarak yolculuk yapacaklar için ulaşım süresi oldukça kısadır. İstanbul’dan yola çıkacak olanların bulabileceği otobüs bileti fiyatları yaklaşık olarak en düşük 110 TL’den başlayarak 450 TL’ye kadar çıkabilmektedir. 
Başkent Ankara’dan Sakarya’ya şehirlerarası otobüslerle seyahat edecek olanlar ise Sakarya otobüs biletini yaklaşık olarak en düşük 130 TL’den başlayarak 350 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

İzmir ve çevresinden Sakarya’ya şehirlerarası otobüsler ile seyahat edecek olanlar ise aradaki mesafeye bağlı olarak, diğer iki şehre göre biraz daha pahalı fiyata otobüs bileti bulabilirler. İzmir’den alacağınız Sakarya otobüs bileti en düşük 300 TL’den başlayarak en fazla 500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. 
Sakarya otobüs biletini mümkün olan en uygun fiyatlara almak istiyorsanız Bilet Dükkanı’nın bütçe dostu kampanyalarından yararlanarak ekonomik bir tatilin keyfini çıkarabilirsiniz.

Sakarya Otobüs Terminalinden Şehir Merkezine Ulaşım


Sakarya’ya ulaşım konusunda ana durak olan Sakarya otobüs terminali hem Marmara ve Karadeniz bölgelerini rahatlıkla bağlaması konusunda hem de şehir içinde bulunduğu yer konusunda stratejik ve önemli bir konuma sahiptir. Sakarya otobüs terminalinden şehir merkezine ulaşım nasıl sağlanır öğrenmek istiyorsanız tam da doğru adrestesiniz.

Sakarya otobüs terminali Sakarya şehir merkezinin kuzeydoğusundaki Serdivan ilçesinde yer almaktadır. 2011 yılında yenilenen Sakarya otobüs terminali günümüzde modern ve fonksiyonel bir yapıya sahip olmakla birlikte çeşitli otobüs firmalarının ulaşım Sakarya’ya gidiş gelişlerde ulaşım hizmeti sunmasına olanak sağlamaktadır. Sakarya otobüs terminalinden şehir merkezine ulaşım için en sık tercih edilen yollardan birisi toplu taşıma araçlarını kullanmaktır.

Sakarya otobüs terminali ve Sakarya şehir merkezi arasında ulaşım hizmeti sunan otobüs ve dolmuşlar terminalin yanında bulunan duraktan hareket etmektedir. Ekonomik ve hızlı bir ulaşım hizmeti sunan toplu taşıma araçları farklı güzergahlara doğru yol almaktadır. Toplu taşıma aracına binmek istemezseniz Sakarya otobüs terminalinde bekleyen taksilere binerek Sakarya’da gitmek istediğiniz noktaya direkt olarak hızlı ve konforlu bir ulaşım da sağlayabilirsiniz. Terminal çıkışında duran taksiler toplu taşıma seçeneklerine göre daha pahalı bir ulaşım hizmeti sunmaktadır. 

Sakarya Bungalov Evleri


Sakarya otobüs bileti alarak yapacağınız Sakarya yolculuğunuzun sonunda doğa ile iç içe ve dış dünyadan izole bir tatil deneyimi yaşamak için Sakarya bungalov evlerde konaklama yapmayı tercih edebilirsiniz. Türkiye’nin dört bir yanında doğal güzellikleriyle tanınan bir şehrimiz olan Sakarya’nın popülerliği, sunduğu bungalov ev konaklama hizmeti sayesinde son yıllarda giderek artmıştır.

Sakarya’da özellikle de Sapanca gölü kıyısında yer alan bungalov ev otelleri huzur dolu bir tatil deneyimi sunmaktadır. Sakarya bungalov evlerinin genel olarak sunduğu hizmet çeşitleri arasında özel teras ve bahçe, barbekü ve mangal olanağı, şömine ya da odun sobası ve doğa içinde yapabileceğiniz aktivite türleri yer almaktadır.

Sakarya’nın farklı farklı yerlerinde pek çok bungalov ev konaklaması bulmanız mümkün olsa da sık sık tercih edilen bazı bölgeler vardır. Sakarya bungalov evlerinin en meşhur olduğu konumlardan ilki kesinlikle Sapanca’dır. Sapanca Gölü’nün muhteşem manzarasına karşı harika bir konaklama sağlayabilirsiniz. Bunun dışında denize yakınlığıyla dikkat çeken Karasu gibi ilçelerde de güzel bungalov ev konaklamaları bulmanız mümkündür.