İstanbul - Erzincan Otobüs Bileti

İstanbul - Erzincan Otobüs Bileti Genel Bilgileri

1150 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
1.048 KM Mesafe
Van Gölü Turizm Popüler Firma
11 Saat 47 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz İstanbul Erzincan Otobüs Biletleri

İstanbul
Erzincan
TL1.150

Erzincan Araç Kiralama Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
İstanbul Erzincan arası otobüs yolculuğu 11 ila 13 saat arası değişiklik gösterir.
İstanbul Erzincan otobüs bileti fiyatları ortalama 1.150 TL'dir.
En ucuz İstanbul Erzincan otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
İstanbul'dan Erzincan'a giderken; Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Çankırı, Kastamonu, Çorum, Amasya, Tokat ve Sivas'tan geçilir.

Avantajlı İstanbul Erzincan Otobüs Bileti


Doğu Anadolu turu yapmak isteyen İstanbullular rotalarına Erzincan’dan başlayabilirler! Bilet Dükkanı’nın yıl boyu sağladığı imkan, kampanya, indirim ve avantajlardan haberdar olarak en uygun fiyatlara İstanbul Erzincan otobüs bileti satın alman için seni web sayfamıza bekliyoruz.

İstanbul'dan Erzincan otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Erzincan otelleri ve Erzincan araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Erzincan'a hava yolu ile ulaşmak isterseniz, uçak bileti sayfamız üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Erzincan Hakkında


Dağları, köyleri, mağaraları, kanyonları ve eşsiz tarihi güzellikleriyle Erzincan dört mevsimin ayrı güzel geçtiği illerimizden. Kış aylarında kayak merkezleriyle, yazın en güzel yaylalarıyla İstanbul Erzincan otobüs bileti sahiplerini en güzel ağırlayan şehir Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeybatı bölümünde, Yukarı Fırat havzasında yer alıyor. Merkez, Çayırlı, İliç, Kemah, Kemaliye, Otlukbeli, Refahiye, Tercan ve Üzümlü ilçelerine sahip Erzincan Doğuda Erzurum, Batıda Sivas, Güneyde Tunceli, Güneydoğuda Bingöl, Güneybatıda Elazığ, Malatya, Kuzeyde Gümüşhane, Bayburt ve Kuzeybatıda Giresun illeri ile çevrilidir. Şehirde tipik karasal iklim hakimdir.

Erzincan’ın tarihi Hititler, Urartular, Persler, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu, Selçuklular ve Osmanlı İmparatorluğu gibi pek çok medeniyetin etkisi altında kalmıştır. Bölge tarih boyunca ticaret yolları üzerinde bulunması sebebiyle stratejik bir öneme sahipti. Özellikle Osmanlı döneminde Erzincan, ticaretin ve kültürel etkileşimin canlı olduğu bir merkez haline gelmiştir.

Osmanlılar döneminde Erzincan, sivil mimari ve kültürel eserlerle donatılmıştır. Ancak şehir tarih boyunca çeşitli doğal afetlere de maruz kalmıştır. En önemlisi, 1939 yılında meydana gelen ve büyük zarara yol açan Erzincan Depremi’dir.
Günümüzde Erzincan, tarihi zenginliğiyle birlikte modern bir şehir haline gelmiştir.

İstanbul Harem Otogarı'na Nasıl Gidilir?


Anadolu Yakası'nın Üsküdar ilçesinin Selimiye – Harem Sahili bölgesinde yer alan Harem Otogarı’na gitmenin en kısa ve konforlu yolu taksiye binmek ya da Bilet Dükkanı’ndan İstanbul araç kiralama ve İstanbul transfer araç işlemlerinden kendine en uygun olan için rezervasyon yapmak olacaktır.

Toplu taşımayla İstanbul Harem Otogarı’na nasıl gidilir diye soruyorsan 320A Sultanbeyli - Mimar Sinan – Samandıra – Üsküdar 12H Kadıköy – Harem – Üsküdar 139A Üsküdar – Şile – Ağva 16A Pendik - Üsküdar 139 Üsküdar – Şile 16F Fındıklı Mahallesi – Üsküdar 16U Uğur Mumcu – Üsküdar 139 Üsküdar – Şile 12 Kadıköy – Üsküdar 16M Ataşehir – Üsküdar 18Y Yenidoğan – Samandıra – Üsküdar 13M Şerifali – Üsküdar 13ÜS Sultanbeyli – Üsküdar otobüslerine binebilirsin. Marmaray Üsküdar durağı da Harem Otogarı’na 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde yer alıyor.

Erzincan Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Şehir merkezine yalnızca birkaç dakikalık sürüş mesafesinde yer alan Erzincan Şehirlerarası Otobüs Terminali’nden birden fazla ulaşım seçeneği mevcut. 7/24 çalışan otogar taksilerine binerek, araç kiralayarak ya da transfer araçla en kısa şekilde Erzincan Otogarı’dan şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsin. Erzincan Otogarı araç kiralama ve Erzincan Otogarı transfer araç işlemleri için rezervasyon yapmak istiyorsan seni ana sayfamıza alalım.

İstanbul Erzincan otobüs bileti satın aldığın firmanın Erzincan Otogarı ve şehir merkezi arasında hizmet veren ücretsiz yolcu servislerine binmek için öncelikle firmanın böyle bir hizmet verip vermediğini öğrenmeni tavsiye ederiz. 
Erzincan Otogarı’ndan şehir merkezine ulaşım için toplu taşıma kullanmak istiyorsan otogardan da geçen 4 numaralı Emniyet – Terminal – Yunus Emre Mahallesi otobüs hattını ya da diğer ilçelere giden minibüsleri kullanabilirsin.

İstanbul Erzincan Otobüs Bileti Kaç Para? 


İstanbul ve Erzincan arası uzak mesafe olduğu için İstanbul Erzincan otobüs bileti fiyatları da diğer seferlere göre daha pahalı olabilmektedir. 2024 yılı mayıs ayı İstanbul Erzincan otobüs bileti fiyatları 1000 TL’den başlayarak 1500 TL’ye kadar çıkmakta, fiyatlar firmadan firmaya göre değişiklik göstermektedir.

Erzincan Başak Turizm, Lüks Erzincan Seyahat, Esadaş Turizm, Öz Erzincanlılar Turizm, Yeni Erciş İtimat Seyahat, Vangölü Turizm, Van Kalesi Turizm, Özlem Van Turizm, Öz Erciş Seyahat, Mek Ağrı Dağı Turizm, Kars Kalesi Turizm, Bizim Iğdır Seyahat, Aras Seyahat ve daha pek çok farklı otobüs firmasından en uygun fiyatlara İstanbul Erzincan otobüs bileti almak için Bilet Dükkanı web sayfasını ziyaret edebilirsin.

Erzincan'da Mutlaka Gezilmesi Gereken Yerler

 1. Karanlık Kanyon

  Dünyanın en derin ikinci kanyonu olarak kabul edilen Karanlık Kanyon’un uzunluğu 9 km, nehrin derinliği ise 80 metre uzunluğunda. Eski zamanlarda kanyon çevresinde yaşayan yerliler insan gücü dışında hiçbir şeyin kullanılmadığı taş yollu mağarayı 132 yılda yapmış. UNESCO adayı Kemaliye Evleri de buraya gelmişken görülmeli.

 2. Otlukbeli Gölü

  Şehir merkezine 50 km uzaklıkta, Munzur Dağı’nın eteklerinde yer alan Otlukbeli Gölü’nün yeryüzündeki tek traverten set gölü olduğunu biliyor muydun? Hava ısınınca kızıla dönen rengi ve travertenleriyle baş döndüren Otlukbeli mutlaka görülmeli.

 3. Mama Hatun Türbesi

  Anadolu’daki türbelerden farklı olarak kare yerine yuvarlak planlı yapılan Mama Hatun Türbesi’ni Saltuklu Hükümdarı 2. İzzeddin Saltuk, kızı için yaptırmış.

 4. Abrenk Vank Kilisesi

  19. Yüzyılda, Vank Dağı üzerine yapılan Abrenk Vank Kilisesi’nin dikili taşları Orta Çağ’ın başlarından kalma.


Kemah Kalesi, Keşiş Dağı ve Köroğlu Mağarası da görülmesi gereken diğer güzellikler.

Erzincan Yemekleri

 • Ekşili Köfte
 • Babikko
 • Erzincan Tulumu
 • Pirpirim Aşı
 • Haşıl