Mersin - İstanbul Otobüs Bileti Genel Bilgileri

450 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
945 KM Mesafe
Muş Yolu Popüler Firma
13 Saat Sefer Süresi

En Ucuz Mersin İstanbul Otobüs Biletleri

Mersin
İstanbul
TL450

Mersin Popüler Otobüs Biletleri

Mersin Kalkışlı Otobüs Biletleri

Mersin Varışlı Otobüs Biletleri

Mersin - İstanbul Otobüs Seferi Olan Firmalar

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Mersin İstanbul Otobüs Bileti Hakkında


Özellikle turizm alanında Türkiye’nin çok önemli şehirleri arasında yer alan Mersin ve İstanbul arasında yapabileceğiniz ulaşım yollarından biri de Mersin İstanbul otobüs bileti alarak yapacağınız kara yolu üzerinden şehirlerarası otobüslerle ulaşımdır. Güvenli ve rahat bir yolculuk imkanı sunan şehirlerarası otobüslerle Mersin’den İstanbul’a yolculuk biraz uzun sürse de Anadolu’nun güzel manzaralarını izleyerek keyifli bir yolculuk yapmanızı da sağlamaktadır.

Mersin İstanbul otobüs bileti almak için farklı pek çok otobüs firmasının sıklıkla düzenlediği seferleri takip edebilirsiniz. Her yıl on binlerce yerli ve yabancı turistin ilgisini çeken İstanbul’a turistik bir gezi için Mersin’den şehirlerarası otobüs ile geliyorsanız kendinizi 14 ila 17 saat arasında süren bir otobüs yolculuğuna hazırlamanızda fayda var.

Yol her ne kadar uzun sürse de İstanbul’a adım attığınız anda şehrin tüm güzelliklerinin size yol yorgunluğunu unutturacak derecede büyüleyici olduğunu söyleyebiliriz. Farklı otobüs firmalarının sunduğu farklı hizmetleri ve bu hizmetler karşılığında istenen fiyatları kolay bir şekilde karşılaştırarak en içinize sinen Mersin İstanbul otobüs biletini alabilmek için Bileti Dükkanı sitesinin imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Yolculuğunuza başlamadan önce İstanbul’da gezilecek ve alışveriş yapılacak yerlerle ya da Mersin İstanbul otobüs bileti fiyatlarıyla ilgili bilgi edinmek isterseniz sitemizde hazırlamış olduğumuz Mersin İstanbul otobüs bileti hakkındaki rehber yazımızı okuyabilirsiniz. Avantajlı fiyatlara İstanbul uçak bileti, İstanbul otelleri ve araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Mersin İstanbul Otobüs Fiyatları


Mersin’den İstanbul’a 936 km uzunluğunda olan mesafeyi kara yolu üzerinden şehirlerarası otobüs aracılığıyla yapmayı düşünüyorsanız Mersin İstanbul otobüs bileti fiyatları hakkında bir ön bilgi almak isteyebilirsiniz. Mersin İstanbul otobüs bileti aldıktan sonra Mersin otobüs terminalinden başlayıp İstanbul Esenler Otogarı’nda sonlandıracağınız otobüs yolculuğu ortalama olarak 14 – 17 saat arasında sürmektedir. Hem birbirine uzak iki şehir arasında yolculuk ediyor olmanız hem de yolculuk sırasında bazı şehirlerde duraklayıp mola vereceğiniz için yolculuk biraz uzun sürecektir.

Mersin İstanbul otobüs fiyatları tercih edeceğiniz otobüs firması, firmanın sunduğu hizmetin kalitesi ve çeşitliliğine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Mersin İstanbul otobüs bileti fiyatları en düşük 299 TL’den başlayarak en yüksek 500 TL’ye kadar çıkabilmektedir. En uygun fiyatlı Mersin İstanbul otobüs biletini satın almak istiyorsanız Bilet Dükkanı sitesinin kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Mersin Otobüs Terminali’ne Nasıl Gidilir?


Mersin otogarından karşılıklı olarak pek çok şehre şehirlerarası otobüsler ile ulaşım sağlamanız mümkün. Mersin İstanbul otobüs bileti aldıktan sonra Mersin Otobüs Terminali’ne nasıl gidilir öğrenmek istiyorsanız, Bilet Dükkanı olarak Mersin İstanbul otobüs bileti hakkında tüm bilmeniz gerekenleri anlattığımız Mersin İstanbul otobüs bileti hakkındaki rehber yazıyı okuyabilirsiniz. Mersin otobüs terminali sayesinde birçok şehre karşılıklı olarak direkt ulaşım sağlayabilir, ya da direkt ulaşım yapamadığınız yerlere Mersin otobüs terminali aracılığıyla aktarma yapabilirsiniz. Mersin’in Akdeniz ilçesinde yer alan Mersin Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne kolay bir ulaşım sağlayabilmeniz için Mersin şehir merkezi ve Mersin otobüs terminali arasında ulaşım hizmeti veren servisler bulunuyor.

Servisler haricinde otobüs ve minibüs gibi toplu taşıma araçlarıyla da şehir merkezi ve otobüs terminali arasındaki ulaşımı sağlayabilirsiniz. Şehir merkezi ve Mersin otobüs terminali arasında ulaşım gerçekleştiren otobüs hatları 11M, 12M, 170, 32M, 33M, 34M, 73M ve 79M şeklindedir. Şehir merkezinden Mersin otobüs terminaline ulaşım sağlayan minibüsler de haftanın her günü gece yarısına kadar hizmet vermektedir. Mersin şehir merkezinde bulunduğunuz yerden direkt olarak Mersin otobüs terminaline ulaşım gerçekleştirmek istiyorsanız 7/24 hizmet veren taksilere binmeyi de tercih edebilirsiniz.

Esenler’den İstanbul Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


İstanbul’un en önemli ulaşım yerlerinden biri olan Esenler Otogarı’ndan İstanbul’da şehir merkezi sayılabilecek pek çok yere kolaylıkla ulaşım gerçekleştirmeniz mümkündür. İstanbul’un Avrupa yakasındaki Bayrampaşa ilçesinde yer alan Esenler’den İstanbul şehir merkezine nasıl gidilir öğrenmek istiyorsanız tam da doğru yerdesiniz. Esenler otogarından şehir merkezindeki pek çok yere metro, Marmaray, tramvay, minibüs, otobüs gibi çeşitli toplu taşıma araçlarıyla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ayrıca otobüs firmalarının ücretsiz şehir içi servis otobüslerini kullanarak da Esenler otogarından Şişli, Beyoğlu ve Beşiktaş gibi merkezi yerlere gidebilirsiniz. Esenler otogarından şehir merkezine direkt ulaşım sağlayabileceğiniz otobüs hatları 750 numaralı Mecidiyeköy ve 760 numaralı Eminönü otobüsleridir. Esenler Otogarının çıkışında yer alan M1A Yenikapı – Atatürk Havalimanı metro hattını kullanarak birçok yere ulaşım sağlayabilir, Yenikapı’da inip Marmaray’a aktarma yaparak da Anadolu yakasına kolaylıkla geçebilirsiniz. Ayrıca otogardan kalkan dolmuş ve minibüslerle de çevredeki semtlere kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

İstanbul’da Alışveriş Yapacağınız 7 Mekan


Türkiye’de turistik gezilerin en popüler adresi olan İstanbul bir dünya şehri olarak sayabileceğimiz, kozmopolit yapıda bir metropoldür. Oldukça köklü bir tarihi geçmişe sahip olan İstanbul’da alışveriş yapmak için hem yüzyıllardır ticaret merkezi olan tarihi yerler hem de son yıllarda günümüz dünyasının tüketim araçlarına uygun olarak açılmış modern alışveriş merkezleri yer alıyor. İstanbul’da alışveriş yapacağınız 7 mekanı sizler için tanıttık.

Kapalıçarşı


İstanbul’da alışveriş denince özellikle tarihi bir bağlamda akla ilk gelen yer Kapalıçarşı’dır. 15.yüzyılda inşa edilmiş olan Kapalıçarşı, ilk açıldığı günden beri önemli bir ticaret merkezi olmuştur. 67 cadde ve 3000’den fazla dükkandan oluşan Kapalıçarşı’da geleneksel eşyalardan, değerli ve güzel takılara ve daha başka pek çok ürüne kadar bir sürü şey için alışveriş yapabilirsiniz.

Nişantaşı


Daha çok dünyaca ünlü lüks mağazalar ve özel tasarım ürünlerin bulunduğu kaliteli butikler bulacağınız Nişantaşı’nda, İstanbul’un en popüler caddelerinde gezerken kaliteli ve güzel giyim parçaları için alışveriş yapabilirisiniz.

Kadıköy


Anadolu Yakası'nın en sevilen yeri olan Kadıköy’de farklı noktalarda farklı tarzlara hitap eden pek çok mağaza, butik ve dükkan bulabilirsiniz. Moda taraflarına daha butik ve özel tasarım ürünleri olan mağazaları ve Kadıköy’ün antikacılar sokağında da birbirinden güzel antika eşyaların satıldığı dükkanları gezebilir, buralardan dilediğiniz gibi alışveriş yapabilirsiniz.

Sirkeci


Özellikle fotoğrafçılıkla ilgilenenlerin bayılacağı bir yer olan Sirkeci’de çok uygun fiyatlara her türde elektronik eşya, fotoğraf makinesi, ve fotoğraf makinesi filmi gibi pek çok şey bulabilirsiniz. Daha spesifik olmak gerekirse Sirkeci’deki Doğubank ve Hayyam Pasajı’nda bu tarz ürünlerin alışverişini kolaylıkla yapabilirsiniz.

Mısır Çarşısı


Adını uzun yıllar boyunca Çin’deki ipek kumaşların ve Hindistan’daki değerli baharatların Osmanlı topraklarına Mısır üzerinden getirilip burada satılıyor olmasından alan Mısır Çarşısı, İstanbul’un tarihi ve ticari açıdan en değerli yerlerindendir. Eminönü’nün kalbinde yer alan Mısır Çarşısı her sene on binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir.

İstiklal Caddesi


İstiklal Caddesi’ne gittiğinizde yalnıza cadde üzerinde sıralanan mağazaları değil ama cadde üzerinde bulunan pasajların içerisinde yer alan dükkan ve mağazaları da gezebilirsiniz. Böyle bir imkan sunuyor olması nedeniyle alışveriş için oldukça çeşitli imkanlar sunan İstiklal Caddesi aynı zamanda İstanbul’un en turistik yerlerindendir.

Alışveriş Merkezleri


İstanbul’un her yerinde pek çok sayıda alışveriş merkezi bulunmaktadır. Bu alışveriş merkezlerinden hem giyim hem ev eşyası gibi çeşitli ürünleri bir arada bulabilirsiniz. Alışveriş merkezlerinde daha çok her yerde gördüğünüz tarzda mağazalar bulunsa da tek bir yere gidip pek çok seçeneği değerlendirmek isteyenler için ideal mekanlar olabilir.