Sıkça Sorulan Sorular
Kolombiya'ya gitmek için en uygun zaman ilkbahar veya yaz aylarıdır.
Kolombiya para birimi Kolombiya Pesosu'dur.
Kolombiya en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Kolombiya uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Kolombiya uçak bileti ortalama 24.000 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Bogota Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Pereira Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Kolombiya'da Ne Yenir?
Kolombiya'da Gezilecek Yerler

Avantajlı Kolombiya Uçak Bileti


Kolombiya, Güney Amerika'nın kuzeybatısında yer almaktadır. Kuzeybatıda Panama, kuzeyde Karayip Denizi, doğuda Venezuela, güneyde Brezilya ve güneybatıda Ekvador ve Peru ile komşu olan bir ülkedir. Güney Amerika'nın dördüncü büyük ülkesi olan Kolombiya'nın başkenti ve en büyük şehri Bogotá'dır ve ülke 50 milyondan fazla nüfusa sahiptir.

Kolombiya, yerli gruplar, İspanyol sömürge etkileri ve Afrika kökleri ile zengin bir kültürel mirasa sahiptir. Ülke, And Dağları, Amazon yağmur ormanları ve hem Pasifik Okyanusu hem de Karayip Denizi boyunca uzanan geniş kıyı şeritleri dahil olmak üzere çeşitli doğal güzellikleri ile tanınmaktadır. Kolombiya uçak bileti alarak bu doğal güzelliklere şahit olabilirsiniz.

Son yıllarda Kolombiya, çeşitli doğal manzaraları, zengin kültürel mirası ve canlı şehirleri ile ziyaretçileri çeken popüler bir turizm merkezi haline gelmiştir. Ülke, büyüleyici plajları, kolonyal mimarisi, canlı müzik ve dans ortamıyla beraber lezzetli mutfağıyla da tanınmaktadır. Bu yüzden sıklıkla tercih edilen bir destinasyon haline gelmiştir.

Kolombiya uçak bileti ile yola çıkmadan önce otel ve araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Bogota Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Bogota Uluslararası Havalimanı'ndan şehir merkezine ulaşım için farklı seçenekler mevcuttur.

En ekonomik seçeneklerden biri otobüse binmektir. Bogota'nın ulaşım ağındaki otobüsler geniş bir alanı kapsamaktadır ve bir bilet sadece 1 dolar civarındadır. Havalimanından 20 dakikada bir kalkan ücretsiz yolcu servislerine binerek otogara ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezine yolculuk yaklaşık 30 dakika sürmektedir. Kolombiya uçak bileti olan yolcular genelde ekonomik olmasından dolayı otobüs ile ulaşımı seçer.

Bir grup veya aile ile seyahat ediyorsanız, Cabify veya Beat gibi uygulama üzerinden kullanabileceğiniz araçlar en iyi seçenek olabilir. Şehir merkezine yolculuk yaklaşık 25 dakika sürmektedir ve ortalama maliyeti 5 dolar tutmaktadır. Fiyatlar konuma ve günün saatine göre değişebilmektedir.

Taksiler de havalimanından şehir merkezine ulaşım için popüler bir seçenektir. Bindiğiniz taksinin ruhsatlı olduğundan emin olmanız önemlidir. Yolculuk yaklaşık 30 dakika sürmektedir ve gittiğiniz rotaya bağlı olarak 8 ila 12 dolar arasında değişmektedir.

Pereira Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Pereira, Kolombiya'nın orta bölgesinde yer alan bir şehirdir ve Matecaña Uluslararası Havalimanı olarak bilinen havalimanına sahiptir. Havalimanından şehir merkezine gitmek istiyorsanız birçok ulaşım seçeneği mevcuttur.

Seçeneklerden biri taksiye binmektir. Havalimanı terminalinin hemen dışında bulunan taksiler sizi doğrudan şehir merkezindeki gideceğiniz yere ulaştırmaktadır. Bineceğiniz taksinin lisanslı ve havalimanında hizmet vermeye yetkili olduğunu sormanız önemli bir husustur.

Şehir merkezine yolculuk genellikle yaklaşık 15-20 dakika sürmektedir ve maliyeti yaklaşık 10-15 dolar arasında tutmaktadır. Konforlu olmasından dolayı Kolombiya uçak bileti olanlar taksi ile şehir merkezine seyahat eder.

Diğer bir seçenek ise shuttle servis veya özel transfer kullanmaktır. Servis hizmetleri genellikle paylaşımlı olarak çalışmaktadır ve tek başına ya da küçük gruplar halinde seyahat edenler için uygun maliyetli bir seçenek olabilmektedir.

Özel transferler, daha kişiselleştirilmiş ve doğrudan bir hizmet isteyenler için uygun bir seçenektir. Özel bir transferin maliyeti araç tipine ve yolcu sayısına bağlıdır.

Son olarak, havalimanından şehir merkezine gitmek için otobüse de binebilirsiniz. Bu en ekonomik seçenektir, ancak diğer seçenekler kadar rahat olmayabilir.

Havalimanı terminalinden şehir merkezine giden bir otobüse binerek yaklaşık 1-2 dolar ödeyebilirsiniz. Yolculuk, trafiğe bağlı olarak yaklaşık 30-45 dakika sürmektedir.

Kolombiya'da Ne Yenir?


Kolombiya mutfağı, İspanyol, Afrika ve Arap etkilerinin çeşitli ve leziz bir karışımıdır ve ülkenin 6 ana bölgesinin her biri, geleneksel yemeklere kendi benzersiz yaklaşımını sunmaktadır.

En popüler yemeklerden biri ise tavuk, patates ve koçanda sulu mısırla yapılan doyurucu bir çorba olan Ajiaco Con Pollo'dur. Kullanılan et suyu, bir baharat karışımıyla mükemmel bir şekilde harmanlanır ve bu da onu soğuk bir günde mükemmel bir yiyecek haline getirir.

Bir diğer popüler yemek ise sulu tavuk budu içeren baharatlı bir pirinç yemeği olan Arroz Con Pollo'dur. Pirinç, baharat karışımı ile pişirilir ve yumuşak tavukla mükemmel bir şekilde eşleşen cesur ve lezzetli bir temel oluşturur.

Kolombiya mutfağının temelini oluşturan bu yemek hem yerel halkın hem de turistlerin favorisidir. Bu değişik lezzeti Kolombiya uçak bileti olan tüm yolcular test etmelidir.

Arepas, Kolombiya'daki diğer bir temel lezzettir ve bir sandviçe benzer. Lezzetli ve çıtır bir mısır keki ile yapılmaktadır. Et, peynir veya reçel gibi çeşitli malzemelerle doldurulabilmeleri, onları günün her saatinde tadını çıkarabileceğiniz çok yönlü ve lezzetli bir atıştırmalık haline getirmektedir.

Tamal Con Molido, bir muz yaprağının et, tavuk, mısır ve baklagil karışımı ile doldurulmasıyla yapılan eşsiz ve lezzetli bir yemektir. Malzemeler birlikte yavaşça pişirilir ve böylece hem lezzetli hem de tatmin edici olan uyumlu bir tat karışımı ortaya çıkar.

Kolombiya'da Gezilecek Yerler


Adını Kristof Kolomb'dan alan Kolombiya, 1821'de bağımsızlığını kazanmıştır ve çok sayıda tarihi mekana sahiptir. Bogota'daki La Candelaria, müzeleri ve tarihi binalarıyla ünlüdür, Mompos ise UNESCO koruma alanı olarak belirlenmiştir.

Yerin 200 metre altında tuz kayaları üzerine inşa edilmiş bir Katolik kilisesi olan Zipaquira'daki Tuz Kilisesi de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir. Gabriel García Márquez'in doğum yeri ve çocukluk evi olan Aracataca, ünlü romanı "Yüz Yıllık Yalnızlık"ın geçtiği yerdir. Bu arada Cali, dünyanın salsa başkenti olarak geniş çapta tanınmaktadır.

17. yüzyıldan kalma Quinta De San Pedro Alejandrino, İskenderiye Aziz Peder Quinta'nın onuruna inşa edilmiş bir başka tarihi anıttır. Ülkeye gelen Kolombiya uçak bileti yolcuları bu bölgeleri gezmeden dönmemelidir.

Kolombiya ayrıca, ülkenin büyük bir bölümünü kaplayan yoğun ormanlarla birlikte çok çeşitli flora ve faunaya ev sahipliği yapmaktadır. Jaguarlar, pumalar, timsahlar, tapirler ve armadillolar gibi hayvanlar burada bulunabilmektedir ve sahip olduğu manzara ise vadiler ve yüksek tepelerle karakterize edilebilir.

Ziyaretçiler, tur rehberleri eşliğinde el değmemiş Amazon ormanlarını keşfedebilir veya Bogota'daki Monserrate Tepesi'ne teleferikle çıkabilir. Karayip sahili Radadero, akvaryumunda yunuslarla yüzme fırsatı sunarken, Gatape'deki yüksek kaya oluşumu olan El Penol'a 740 basamakla çıkılabilir. Buradan Cali karteli tarafından yakılan Pablo Escobar'ın yazlık konutunun kalıntılarını da görebilirsiniz.