Otogar Bilgileri

Otogar Adres Telefon
Kırşehir Otogarı
Ahievran Mahallesi, 40100 Merkez / Kırşehir

Haritada Otogar

Kırşehir Otogarı Kalkışlı Otobüs Biletleri

Sıkça Sorulan Sorular
Kırşehir Otogarı, Ahievran Mahallesi'nde yer alır.
Kırşehir Otogarı'nda; Süha Turizm, Mardin Seyahat, Star Diyarbakır başta olmak üzere çok sayıda otobüs firması hizmet verir.

Kırşehir Otogarı Hakkında


Kırşehir Terminali, Ankara ve Kayseri arasında stratejik bir konumda yer alarak sadece bir merkez değil, aynı zamanda önemli bir mola noktasıdır. Her gün binlerce yolcu, bu modern terminalde hizmet alır. 2015 yılında yeniden düzenlenen terminal, son derece çağdaş bir tasarıma sahiptir.

Terminalde geniş bir yelpazede hizmet sunulmaktadır. Yolcular için marketler, kafeler, acil sağlık hizmetleri, güvenlik alanları ve ferah açık-kapalı bekleme alanları gibi birçok olanak bulunmaktadır. Ayrıca birçok otobüs peronuyla yolcuların rahatça seyahat edebilmeleri sağlanmaktadır.

Kırşehir Terminali, sadece büyük otobüs firmalarıyla değil, aynı zamanda Ulusoy, Süha Turizm ve Mardin Seyahat gibi tanınmış firmaların yanı sıra şehrin tüm köylerine ve ilçelerine ulaşım imkanı sağlayan minibüslerle de hizmet vermektedir. Bu sayede Kırşehir otogarı otobüs bileti ile Türkiye'nin dört bir yanına ulaşım konusunda geniş bir seçenek sunulmaktadır.

Kırşehir otobüs bileti, Kırşehir otelleri ve Kırşehir araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Kırşehir Otogarı'na Nasıl Gidilir?


Kırşehir Otogarı, modern ve estetik bir tasarıma sahip olarak son yıllarda yenilenmiştir. Bu terminalde yolcuların rahat bir yolculuk yapabilmesi için her saat farklı ulaşım seçenekleri sunulmaktadır. Yolcu servislerinin zamanında ve konforlu olması, belediye otobüslerinin şehir merkezinde kolay erişilebilir olması ve minibüslerin ilçe ve köylerden ulaşım sağlaması nedeniyle Kırşehir otogarı otobüs bileti ile seyahat edecekler için tercih edilmektedir.

Kırşehir'in her semtinden minibüslerle kısa sürede otogara ulaşabilirsiniz. Minibüslerle Kırşehir'in turistik yerleri olan Mucur Yeraltı Şehri, Seyfe Gölü, Kırşehir Kaplıcaları ve Terme Termal Turizm Merkezi gibi yerlere, ayrıca Kapadokya'nın popüler merkezleri Hacıbektaş, Gülşehir ve Avanos'a ve Kırşehir'in ilçe ve köylerine de kolayca gitmek mümkündür.

En ekonomik ulaşım seçeneği olan ücretsiz yolcu servisleri, Kırşehir merkezinden otogara gitmek isteyenler için idealdir. Kırşehir merkezinde birçok otobüs firmasının bilet satış ofisi bulunmaktadır. Aldığınız biletin firması tarafından sağlanan servisle otogara rahatça ulaşabilirsiniz. Yolcu servisleri, bilet ofisleri önünden hareket etmektedir.

Yenilenen ve modernleştirilen Kırşehir belediye otobüsleri, geniş güzergahlarıyla dikkat çekmektedir. Mehmet Ali Yapıcı Bulvarı, Mado Kentpark, Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi gibi merkezi noktalarda durakları bulunan bu otobüsler, gece yarısına kadar hizmet vermektedir. Ayrıca Kırşehir'in farklı mahallelerinden de otogar çevresine belediye otobüsleri bulunmaktadır.

İmaret Caddesi'nde hizmet veren Medrese Taksi, Terme Taksi, Cacabey Caddesi'nde bulunan Park Taksi ve Şht. Nevzat Aslan Bulvarı üzerindeki Pazar Taksi ile iletişime geçerek taksi çağırabilir ve otogara kolayca ulaşabilirsiniz.

Kırşehir Otogarı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Kırşehir Terminali, Kayseri-Kırşehir Yolu üzerinde yer alır ve şehir merkezine kısa bir mesafede yer alır. Kırşehir Otogarı otobüs bileti ile yolculuk sonrasında otogardan şehir merkezine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşım sağlamak mümkündür. Belediye otobüsleri, minibüsler, ücretsiz yolcu servisleri ve taksiler bu konuda en çok tercih edilen ulaşım araçlarıdır.

Otogarın hemen yanında bulunan 27 Aralık Caddesi üzerindeki duraklara sadece 2 dakikada ulaşabileceğiniz belediye otobüsleri, sabah 06:30'dan gece 22:30'a kadar hizmet vermektedir.

Minibüslerle otogardan şehrin tüm mahallelerine, ayrıca ilçe ve köylere de ulaşabilirsiniz. Şehir içi minibüsler otogarın önünden, ilçe ve köy minibüsleri ise otogarın iç kısmından kalkış yapmaktadır.

Seyahat edeceğiniz otobüs firması tarafından sağlanan ücretsiz yolcu servisleriyle, otogardan şehrin ana caddelerine hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kırşehir Terminal Taksi, 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Acil durumlarda veya hızlı bir şekilde ulaşım sağlamak istediğinizde, (0530) 672 70 40 numaralı telefondan ulaşabileceğiniz taksi hizmeti ile Kırşehir'in her noktasına kolayca gitme imkanı bulunmaktadır.

Kırşehir Otogarı İletişim Bilgileri


Kırşehir Otogarı, Kırşehir'in merkezinde, Ahievran semtinde bulunmaktadır. Kırşehir Otogarı otobüs bileti ile seyahat öncesi ya da sonrası herhangi bir sorun durumunda ise otogarın iletişim bilgileri şu şekildedir:

 • Telefon Numarası: +90 386 252 64 61
 • Adres: Ahievran, Meytaş Cd. No:1, 40100 Kırşehir Merkez, Türkiye


Kırşehir Otogarı Otobüs Bileti Fiyatları


Kırşehir Otogarı otobüs bileti fiyatları, farklı otobüs firmaları ve yılın çeşitli zaman dilimlerine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. 2024 yılının Nisan ayında Kırşehir Otogarı otobüs bileti fiyatları 200 TL ile 750 TL arasında değişiklik göstermektedir.

Kırşehir'de Gezilecek Yerler

 1. Seyfe Gölü

  Seyfe Gölü, hem Türkiye'nin hem de dünyanın nadir sulak alanlarından biridir. 1994 yılında Ramsar Sözleşmesi'ne dahil edilmiş olan göl, büyük flamingo kolonilerine ev sahipliği yapmaktadır. Göl, yaklaşık 480 bin kuşun yaşam alanıdır.

 2. Mucur Yeraltı Şehri

  42 oda ve koridorları ile yaklaşık 7-8 metre derinlikte olan Mucur Yeraltı Şehri’ni Kırşehir otogarı otobüs bileti ile şehre geldikten sonra ziyaret ederek tarihi bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

 3. Cacabey Medresesi

  Şehir merkezinde bulunan Cacabey Medresesi, dünyanın ilk astronomi okulu olarak bilinir. Anadolu'nun tek örnek minaresiyle öne çıkan medrese, ilim ve maneviyatın bir araya geldiği önemli bir yapıdır.

 4. Japon Bahçesi

  Kaman ilçesinde yer alan Japon Bahçesi, Japonya Ortadoğu Kültür Merkezi tarafından halka rekreasyon alanı olarak yapılmıştır. Dünya çapında en büyük botanik bahçe unvanını taşıyan bu bahçede doğanın güzelliklerini keşfedebilirsiniz.

 5. Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi

  Japonya'nın "Kültürel Mirası Koruma Projesi" kapsamında hibe edilen Kaman Kalehöyük Arkeoloji Müzesi, höyüğün içerisine yapılmıştır.