Otogar Bilgileri

Otogar Adres Telefon
Manisa Salihli Otogarı
Zafer Mh. 631. Sokak 45300, Salihli, Manisa

Haritada Otogar

Sıkça Sorulan Sorular
Salihli Otogarı, Manisa'nın Salihli ilçesinin, Zafer Mahallesi'nde yer alır.
Salihli Otogarı'nda; Best Van Turizm, Özkaymak Turizm, Topçam Turizm başta olmak üzere çok sayıda otobüs firması hizmet verir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Salihli Otogarı Hakkında

Salihli'nin merkezinde konumlanmış olan otobüs terminali, 1999 yılından beri seyahat edenlere hizmet sunmaktadır. Turistleri cezbetmekte olan Kurşunlu Şelaleleri ve Gökköy gibi cazibe merkezlerine her saat minibüs hizmeti bulunmakta olup, aynı zamanda otogardan kolaylıkla bütün büyük şehirlere seyahat edebilirsiniz.

İlçe ve köy minibüslerinin kalkış yaptığı otogarda, kısa sürede Manisa'nın tüm ilçelerine ve köylerine ulaşabilirsiniz. Bilet satış ofisleri, mescit, tuvalet ve bekleme alanları gibi olanaklara sahip otogar çevresinde, restoranlar, marketler ve kafeler gibi hizmetler de mevcuttur. Ayrıca 24 saat boyunca hizmet veren bir taksi durağı da otogarın yakın çevresinde bulunmaktadır.

Salihli Otogarı'na Nasıl Gidilir?

Salihli'nin tüm mahallelerinden ve en ünlü turistik destinasyonu olan Kurşunlu Kaplıcaları'ndan istediğiniz saatte Salihli Terminali'ne ulaşım sağlayabilirsiniz.

Özel Halk Otobüsleri: Özellikle Cumhuriyet Mahallesi, Yörük Mahallesi, ve Kurtuluş Mahallesi gibi yoğun nüfuslu bölgelerde hizmet veren özel halk otobüsleri, Şüheda Caddesi, Avar Caddesi ve Belediye Caddesi gibi merkezi caddelerde bulunan duraklardan, gece geç saatlere kadar hizmet sunmaktadır.

Minibüsler: İlçenin ana caddelerinden de kolayca ulaşabileceğiniz minibüsler, genellikle komşu ilçeler arasında taşımacılık yapmaktadır. Durasıllı, Gökkaya, Turgutlu ve Kestelli gibi pek çok ilçeden Salihli Terminali'ne ulaşım sağlayan minibüsleri rahatlıkla bulabilirsiniz.

Taksi: Avar Caddesi üzerinde 7/24 hizmet veren Can Taksi, İstasyon Sokak'ta durağı bulunan İnci Taksi (0236) 713 52 74 numarasından ulaşabileceğiniz ve Salihli Eski Camii yanında durağı bulunan Kardeş Taksi (0236) 714 10 88 numarasından ulaşabileceğiniz gibi uygun fiyatlarla ilçe merkezine olan otobüs terminaline ulaşım sağlayabilirsiniz.

Salihli Otogarı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?

Salihli Otogarı'ndan şehir merkezine gitmek için terminalden kalkan minibüs seferlerini tercih edebilir veya isterseniz otobüs firmasının sunduğu servis imkanlarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca eşya yükünüz fazla ise otogarda yer alan taksi durağından taksi kullanmayı da tercih edebilirsiniz.

Salihli Otogarı İletişim Bilgileri


Salihli Otogarı ile iletişim kurmak istiyorsanız, 0236 714 17 57 numaralı telefonu arayarak gerekli bilgileri alabilir ve sorularınızı iletebilirsiniz. Yolculuk planlarınız hakkında detaylı bilgi almak veya diğer hizmetlerle ilgili sorularınızı sormak için bu numarayı kullanabilirsiniz.

Salihli Otogarı Otobüs Bileti Fiyatları


İstanbul ile Salihli arasındaki otobüs bilet fiyatları, çeşitli firmalara ve yılın farklı zamanlarına bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 2024 yılının Ocak ayında, İstanbul-Salihli otobüs biletlerinin fiyatları 500 ₺’den başlayıp 650 ₺’ye kadar çıkmaktadır.

Manisa otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Manisa otelleri ve Manisa araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'na uğramayı unutmayın. Hava yolu ile seyahat etmek isterseniz, uçak bileti sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Salihli'de Gezilecek Yerler


Salihli'nin tarih ve kültür hazinelerinden biri olan Sart Antik Kenti, MÖ 1300 yılında kurulmuş olup, Salihli merkezine sadece 9 kilometre uzaklıktadır. Bu antik kent, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeker ve hala devam eden kazı çalışmalarına rağmen ziyaretçilere açıktır. Artemis Tapınağı, Sinagog, Altın Arıtma Evi ve küçük kiliseler gibi kalıntılar, turistleri büyüleyen önemli yapılar arasındadır.

Sart Antik Kenti'nde keşfedilebilecek birçok yer bulunmaktadır, bunlar arasında tarihi mezarlar, antik dönem mahkeme binaları, Bintepe, antik çağın mozaiğini yansıtan yapılar, hamamlar ve Akropol yer almaktadır. Bu tarihi yer, Ege Bölgesi'nin önemli antik kentleri arasında yer almakta olup, yıl boyunca dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçilere ev sahipliği yapar.

Tarih, kültür ve sanat tutkunlarının doyamayacağı Sart Antik Kenti, yaz ve kış aylarında olmak üzere iki farklı sezonda ziyaretçi kabul eder. Yaz aylarında 08.00-19.00 saatleri arasında, kış aylarında ise 08.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Artemis Tapınağı, ilçe merkezine 9 km uzaklıkta bulunmakta olup, Helenistik dönemde inşa edilen Diana Tapınağı olarak da bilinir. Tapınağın içinde Artemis, Zeus, Polieus, Roma İmparatoru Antonius ve Faustuna'ya ait heykel başları bulunmaktadır.

Tapınak, MS.17 yılında deprem sonucu zarar görmüş ancak İmparator Tiberius zamanında eski plana uygun olarak yeniden inşa edilmiştir. Artemis Tapınağı, yaz aylarında 08.00-18.30, kış aylarında ise 08.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Salihli ilçe merkezinden 9 kilometre uzaklıkta yer alan Sardes Antik Tiyatrosu, Lidya uygarlığının başkenti olan Sardes Antik Kenti'nde bulunmaktadır. Yapımı yaklaşık 2300 yıl öncesine dayanan tiyatro, restore edilerek eski güzelliklerine kavuşturulmuştur.

Tiyatro alanında yetişmiş ağaçlar, bitkiler ve hemen önünde bulunan stadyum dikkat çekmektedir. Tiyatro yaz aylarında 08.00-19.00, kış aylarında ise 08.00-17.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Sardes Kilisesi, Lidya Uygarlığının başkenti olan Sardes'te, Salihli ilçe merkezinden yaklaşık 10 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Hristiyanlar için önemli bir merkez olan bu kilise, İncil'de adı geçen 3 kiliseden biridir.

Kilise içerisinde eşsiz motifler ve eserler bulunmaktadır. Ziyaretçiler, bu kutsal kiliseyi görmek ve incelemek için belirli bir ücret ödemektedir. Müze kartı sahipleri ise 1 yıl içinde ücretsiz olarak 2 kez ziyaret edebilme imkanına sahiptir.