Stuttgart Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Pts
12ºC
24ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Sal
13ºC
25ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Çar
15ºC
26ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

Stuttgart Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Stuttgart'a gitmek için en uygun zaman yaz aylarıdır.
Stuttgart para birimi Euro'dur.
Stuttgart en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Stuttgart uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Stuttgart uçak bileti ortalama 5.000 TL civarındadır.

Hızlı Erişim

Stuttgart Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Stuttgart’ta Gezilecek Yerler
Stuttgart’a Ne Zaman Gidilir?
Stuttgart Yemekleri

Avrupa'nın Kalbi Stuttgart Hakkında


Almanya’nın altıncı büyük şehri Stuttgart, endüstriyel ve ticari bir güç merkezi olmasına rağmen inişli çıkışlı yamaçlara ve Neckar nehri vadisine yayılmış, harika manzaralı Avrupa’nın en yaşanabilir şehirleri arasında yer alır. Şehrin, etrafını çevreleyen tepelerle bir havzanın dibinde olması, yazları çevredeki kırsal bölgelere göre daha yüksek, kışları ise daha ılıman kılıyor. 

Avrupa turuna çıkanların mutlaka uğraması gereken destinasyonlardan biridir. Otomotiv endüstrisinin merkezi Stuttgart özellikle iş için gelenlerin uğrak noktasıdır. Bunun yanında şehir mimarisi, Arnavut kaldırımlı sokaklar, doğal güzellikler şehri vazgeçilmez kılan şeylerden birkaçıdır. Bilet Dükkanı üzerinden Stuttgart uçak bileti satın alabilir, Stuttgart otelleri ve araç kiralama gibi hizmetlerden de yararlanabilirsiniz.

Stuttgart Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Stuttgart Uluslararası Havalimanı'na inip şehir merkezine gitmek isteyenleri çok sayıda alternatif karşılar. Stuttgart Havalimanı’nda şehir merkezine; taksi, tren ya da özel transfer seçeneği ile gitmek mümkündür. İşte Avrupa’nın gözde şehri için yola çıkarken bilmeniz gerekenler…

Stuttgart Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Tren ile Ulaşım


Şehir merkezine Stuttgart Havalimanı’ndan gitmek için çok sayıda seçenek bulunur. En çok tercih edilen ulaşım yollarından biri ise trendir. Stuttgart Havalimanı’ndan şehir merkezine tren ile ulaşım sağlamak hem ekonomik hem de hızlıdır.

Stuttgart uçak bileti olan yolcular trafiğe takılmadan şehir merkezine gidebilir. Şehir merkezine ulaşım için S-Bahn trenine binebilir ve S2 ve S3 hatlarına bağlanarak Stuttgart şehir merkezine 27 dakikada ulaşabilirsiniz.

Stuttgart Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Stuttgart Havalimanı’nda şehir merkezine ulaşım hem hızlı hem de rahat olmasından dolayı sık sık taksiler ile yapılır. Şehirde yeni olan, toplu taşıma kullanmak istemeyen ve yükü çok olan yolcular sadece 25 dakika içinde doğrudan Stuttgart şehir merkezine ulaşım sağlayabilir. 7 gün 24 saat hizmet veren taksiler varış adresine kadar hizmet sağlar.

Stuttgart’ta Gezilecek Yerler


Stuttgart hem ticaret hem kültür-sanat alanlarında öne çıkan bir Avrupa kentidir. Her yıl milyonlarca ziyaretçiye kapılarını açar. İşte Stuttgart’ta gezilecek yerler

 • Mercedes Benz Müzesi: Araba tutkunlarının hayran kaldığı müzenin mühendislik harikası binasının her katı, şimdiye kadar yapılmış en güzel ve etkili arabalara ev sahipliği yapıyor.

  Müze, sadece modellerin evrimi ve mekaniğine değil, aynı zamanda bu markanın ve kurucusu Mercedes-Daimler-Benz'in modern Alman tarihinin şekillenmesinde nasıl önemli bir rol oynadığına da ışık tutuyor. 

 • Wilhelma Hayvanat Bahçesi ve Botanik Bahçeleri: Eğlenceli bir gezi yapmak isteyenleri bekleyen Wilhelma Hayvanat Bahçesi, hayvanlar aleminin pek çok üyesini bünyesinde barındırır. Büyüleyici bahçeler, karmaşık seralar ve 19. yüzyıl tarzı çarpıcı mimarisi ile göz doldurur. Stuttgart uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yerlerin arasında yer alır. 
 • Stuttgart Şehir Kütüphanesi: Muhteşem dekorasyon, minimalist yaklaşımı ve akla gelebilecek her konuda dünyanın dört bir yanından farklı yazar ve matbaacılardan gelen kitaplarla kütüphane klişelerini altüst eden bir yerdir. 
 • Yalnızlık Kalesi: Stuttgart'ın eteklerinde ziyaret etmek için muhteşem bir yerdir ve binanın içinde büyüleyici derinlemesine turlar düzenli olarak mevcuttur. Başlangıçta eski bir Württemberg Dükü tarafından özel bir av köşkü olarak inşa edilmiştir. 
 • Aziz John Kilisesi: İkinci Dünya Savaşı sırasında bombalarla vurulduktan sonra özenle yeniden inşa edildi. Feursee Gölü'ne mükemmel bir şekilde yansıdığı görülebilen bu çarpıcı Gotik kilisenin tarihi 19. yüzyıla kadar uzanıyor.


Endüstri merkezi olmasına rağmen Stuttgart eşsiz eserlerin ve yapıların olduğu değerli müzelere sahiptir. Stuttgart uçak bileti olan herkesin mutlaka ziyaret etmesi gereken yerlerin başında gelir.

Stuttgart’a Ne Zaman Gidilir?


Bilet Dükkanı üzerinden uygun fiyatlı Stuttgart uçak bileti alacak olan yolcular “Stuttgart’a ne zaman gidilir?” sorusunun cevabını arıyor. Stuttgart'a yıl boyunca direkt uçuşlarla ulaşılabilir.

Tüm yıl boyunca ziyaret etmeye uygundur. İlkbahar ve sonbaharda, elverişli iklim vardır ve buna bağlı olarak genelde etkinlik bu aylarda gerçekleşir.

Kışın, şehrin merkezini gerçek bir Noel köyüne çeviren ışıklar ziyaretçileri büyüler. Böylece yılın istediğiniz zamanı Bilet Dükkanı üzerinden Stuttgart uçak bileti alarak Almanya’nın kalbini ziyaret edebilirsiniz.

Stuttgart Yemekleri


Stuttgart'a giden misafirler Stuttgart otelleri gibi ayarlamaları yaptıktan sonra “Stuttgart’ta ne yenir?” sorusunun cevabını arıyor. Stuttgart, geleneksel mutfak ile modern mutfağın buluşma noktasıdır. İşte Stuttgart lezzetleri: 

 • Bretzel: Hamur işi sevenlerin vazgeçilmezi Alman klasiği Bretzel, Stuttgart’ta çıtır çıtırdır. 
 • Karidesli Çorba: Değişik çorbalar tatmak isteyen ve deniz ürünleri sevenlerin mutlaka denemesi gereken çorbalar arasında yer alır. Stuttgart uçak bileti olanların denemesi gereken lezzetlerin başında gelir. 
 • Zwetschgenkuchen: Üzeri eriklerle kaplı turtadır. 
 • Dampfnudel: Almanya, Avusturya ve Fransa'da yemek veya tatlı olarak yenen bir hamur tatlısıdır. Güney Almanya'da tipik bir yemektir.