Berlin Uçak Bileti

Berlin Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Çar
15ºC
23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Per
12ºC
24ºC
Güneşli
Cum
16ºC
25ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

Berlin Uçak Bileti Hakkında

Popüler Havayolu
Popüler Havayolu

Berlin Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular

Berlin'e gitmek için en uygun zaman ilkbahar aylarıdır.
Berlin para birimi Euro'dur.
Berlin en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Berlin uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Berlin uçak bileti ortalama 3.500 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Berlin Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Tegel Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Berlin'de Gezilecek Yerler
Berlin'de Ne Yenir?

Avantajlı Berlin Uçak Bileti


Berlin hem Almanya’nın başkenti hem en büyük kenti hem de bir Alman eyaletidir. Toplam nüfusu yaklaşık 3,5 milyon olan Berlin Kuzey Almanya’da konumlanır ve Spree ve Havel adlı meşhur iki ırmak arasında konumlanır. Kuzey’de yer almasından dolayı yıllık ortalama sıcaklık 9 derece civarındadır.

Berlin 29 sene Berlin Duvarı veya Utanç Duvarı ile Doğu ve Batı Berlin olarak ikiye ayrılmıştır. 1991’de Berlin Duvarı’nın yıkılmasıyla tekrardan yekpare hale gelmiştir. Günümüzde bir kültür kenti olarak adlandırabileceğimiz Berlin, çok sayıda müze, festival, sanat galerisi, mimari eser ve koleksiyonla turistleri kendine çekmektedir. Dolayısıyla başkent olmanın yanı sıra Almanya için bir kültür başkentidir.

Hem siyasi hem kültürel açıdan Almanya için bir merkez konumunda olan Berlin seyahati planlayanlar bütçesine uygun Bilet Dükkanı ile uygun Berlin uçak bileti fiyatları hakkında bilgi alabilir Berlin’de gezilip görülecek yerler, geleneksel yemekler gibi konularda yardımcı olur. Berlin otelleri ve araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, avantajlı fiyatlardan yararlanabilirsiniz.

Berlin Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Birçoğu, lezzetli yerel yemekleri, tarihi mimarisi ve yeşil alanları nedeniyle Berlin'i bir şehir molası için ideal bir yer olarak görüyor. Şehir her yıl milyonlarca ziyaretçiyi ağırlıyor ve Berlin'in yeni havalimanı, Berlin'e yeni bir hava yolculuğu çağı getirerek deneyimlerini daha da iyi hale getirmeye hazırlanıyor.

Brandenburg havaalanı (BER) şehir merkezine ulaşabileceğiniz çok çeşitli ulaşım seçenekleri sunar. Güvenilir bir tren ve otobüs ağı mevcuttur, ancak Brandenburg havaalanı taksileri en uygun seçenektir.

Yolculuğunuz, seçtiğiniz ulaşım yöntemine bağlı olarak 30 ila 50 dakika arasında değişecektir. Tüm bu seçenekleri Berlin uçak bileti alan yolcularımız için derledik:

Berlin Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Brandenburg havaalanı taksilerini bulmak kolaydır. Havalimanından ayrılırken, ışıklı sarı/siyah tavan tabelalarına sahip krem/bej renkli arabalara dikkat edin.

Gün boyunca çıkışların yanındaki sıralarda bulunurlar, ancak müsait bir taksi için 5 ila 15 dakika beklemeniz gerekebileceğini belirtmekte fayda var. Ancak Brandenburg Havalimanı'ndan Berlin'in merkezine taksi kullanmak kesinlikle en hızlı ve en kolay seçenek olarak görülüyor.

Normal koşullar altında, şehir merkezine seyahatiniz için 49 € ödeyeceksiniz. Yolculuk yaklaşık 40 dakika sürecektir. 49 €'luk ücret, bagaj masraflarını, seyahat süresini, ilk tarifeyi ve varış noktanıza olan mesafeyi kapsamaktadır. 4 kişiden fazla bir grupla seyahat ediyorsanız, daha büyük bir araç için ek ücret alınabilir.

Berlin Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Berlin'in ana havalimanı olan Brandenburg (BER), şehir merkezine gece gündüz çalışan sofistike bir otobüs ağına sahiptir. X7 en hızlı seçenektir ve Rudow U-Bahn metro istasyonuna yaklaşık 9-12 dakikada bağlantı sağlar.

Otobüs her 10 dakikada bir çalışır ve 05:30 - 01:15 saatleri arasında mevcuttur. 163 ve 171, yol boyunca çok sayıda durak olduğu için 45-55 dakika sürer. Bu otobüsler ayrıca X7'den 1-2 saat önce çalışmayı bırakıyor. Gece gelen yolcular için N7 ve N60 gece otobüslerinin Rudow U-Bahn veya Adlershof S-Bahn'a ulaşması yaklaşık 30 dakika sürer.

Otobüs biletinizi havalimanı içindeki makinelerden veya ana terminal bilet gişesinden satın alabilirsiniz. Bir yetişkinin ödemesi gereken ücret 3,40 €, 6 ila 14 yaşındaki bir çocuğun maliyeti ise 2,50 €'dur.

Berlin Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Tren ile Ulaşım


Avrupa'daki diğer birçok büyük şehir gibi, Berlin de şehrin her yerine yerleştirilmiş istasyonları olan verimli bir demiryolu sistemine sahiptir. Brandenburg havaalanındaki yolcular için istasyona kapalı bir geçitten erişilebilir ve varmak yaklaşık 5 dakika sürer.

Ekspres trenler RB14 ve RE7, yaklaşık 30 dakikalık bir yolculuk süresiyle en hızlı trenlerdir. Ancak, bu bölgesel trenler saatte yalnızca iki kez çalışır. S-Bahn yerel demiryolu güzergahındaki S9, her 5-20 dakikada bir hareket eder, bu nedenle Ekspres trenlerden daha sık geçer. Ancak, yolculuk süresi 40 dakikada biraz daha uzundur.

Brandenburg havaalanı, Berlin'in en dış bölgesinde (C bölgesi) yer aldığından, ABC bölgeleri için geçerli bir bilet satın aldığınızdan emin olun. Bu, yetişkinler için 3,40 € ve 6 ila 14 yaş arası çocuklar için 2,50 € tutarındadır.

Tegel Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Tegel Havalimanı ile Berlin şehir merkezi arası mesafe 11 kilometre civarındadır. Dolayısıyla taksi ile ulaşım Berlin uçak bileti alan yolcularımız için makul bir seçenektir. Yine de Tegel Havaalanı’ndan Berlin şehir merkezine ulaşım 3 farklı şekilde gerçekleştirilebilir. Bilet Dükkânı olarak tüm bu seçenekleri Berlin uçak bileti alan yolcularımız için derledik:

Tegel Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Tegel Havalimanının kapısında bulunan taksilerle şehir merkezine ulaşım 7/24 kolaylıkla sağlanabilir. Trafiğe bağlı 15-20 dakika süren yolculuk 30 Euro civarında tutmaktadır. Tarifeli taksiler kilometre başına 2 Euro, başlangıç ücreti ise 3,40 Euro’dur.

Tegel Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Her ne kadar Tegel Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım otobüslerle sağlanabilse de X9 ve 109 numaralı otobüs hatları doğrudan şehir merkezine gitmemektedir. Otobüs hatları şehir merkezine ulaşım sağlanabilecek metro istasyonuna bırakmaktadır.

Bu hatların yanı sıra TXL Ekspres adlı otobüsler doğrudan şehir merkezine ulaşım sağlamaktadır. Otobüs seferleri her 10-15 dakikada gerçekleşmektedir ve bilet ücreti 2,80 eurodur.

Berlin'de Gezilecek Yerler


Almanya'nın başkenti ve ülkenin en büyük şehri olan Berlin, aynı zamanda önemli bir siyaset, kültür, medya ve bilim merkezidir. Kültürel zarafetiyle dikkat çeken Berlin, dünyaca ünlü Berlin Operası ve Berlin Filarmoni Orkestrası'na ev sahipliği yaparken, çeşitli sanat ortamı, UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki Müzeler Adası'ndakiler de dahil olmak üzere yüzlerce galeri, etkinlik ve müzeyi kapsar.

İkinci Dünya Savaşı'nın yıkımına ve kötü şöhretli Berlin Duvarı'nın doğusundaki onlarca yıllık çürümenin ardından şehir, karanlık bir geçmişi kabul ederken başarılarını kutlayacak şekilde yeniden inşa edildi. Bugün Berlin, yeni ve klasik mimarinin, dinamik eğlencenin, alışverişin ve çok çeşitli spor ve kültür kurumlarının ve sanat galerilerinin eklektik bir karışımını sunan genç ve popüler bir turizm merkezi olarak ün kazanmıştır. Berlin uçak bileti almış yolcularımız için Berlin’de gezilecek yerleri sıraladık: 

 1. Brandenburg Kapısı

  Berlin'in en ünlü tarihi simgesi şüphesiz Brandenburg Kapısı'dır (Brandenburger Tor). Bir zamanlar bölünmüş bir ulusun simgesiyken, şimdi birlik ve barışın simgesi olarak duruyor. Bu etkileyici büyüklükteki Neoklasik kapı, 1788'de Kral II. Frederick Wilhelm tarafından görevlendirildi ve tasarımı Atina Akropolis'indeki Propylaea'dan ilham aldı. Mitte semtindeki Pariser Platz'da, Reichstag binasından sadece bir blok ötede bulunan kumtaşı anıtı 26 metre yüksekliğindedir. 

 2. The Rebuilt Reichstag

  Reichstag (Reichstagsgebäude) ilk olarak 1894'te tamamlandı, Neo-Rönesans sarayı, 1933'te yanana kadar Alman İmparatorluğu'nun İmparatorluk Diyetinin evi olarak hizmet etti. 10 yıllık yeniden yapılanma ile nihayet 1999'da Alman Parlamentosu'nun evi oldu. 

 3. Müzeler Adası

  400 metre uzunluğundaki bir kanalda Spree Nehri ile Kupfergraben arasında yer alan Spree Adası - daha çok Müze Adası (Museumsinsel) olarak bilinir - şehrin en önemli UNESCO Dünya Mirası Alanlarından biridir. Burada, Kraliyet Mücevherlerini ve diğer kraliyet hazinelerini barındırmak için 1830'da inşa edilen Eski Müze (Altes Müzesi) dahil, şehrin en eski ve en önemli müzelerini bulacaksınız. 

 4. Berlin Duvarı Anıtı

  Berlin Duvarı 1961'de Doğu Almanya'nın vatandaşların Batı Almanya'ya kaçmasını önlemek için şehrin yarısını kapatmasıyla ortaya çıktı. 1989'da yıkıldığı zaman, dört metre yüksekliğindeki duvar 155 kilometre genişledi, 55 caddeyi parçaladı ve 293 gözetleme kulesine ve 57 sığınağa sahipti.

  Bugün, Berlin Duvarı Anıtı'nın (Gedenkstätte Berliner Mauer) bir parçası olarak korunan 1.4 kilometrelik bir alan da dahil olmak üzere, bu grafiti kaplı travestinin yalnızca küçük bölümleri kalmıştır.

  Bir zamanlar Avrupa'yı bölen düşmanlığın tüyler ürpertici bir hatırlatıcısı olarak duruyor. Berlin uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yerler arasındadır. 

 5. Alman Tarihi Müzesi

  1987'de Berlin'in 750. yıldönümünü kutlamak için kurulan Alman Tarih Müzesi (Deutsches Historisches Museum veya DHM), şehrin son derece zengin tarihi hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Bu çok ziyaret edilen cazibe, ülkenin kuruluşundan Berlin Duvarı'nın yıkılışına kadar çeşitli dönemler ve olaylarla ilgili büyüleyici eserlerin sergilendiği bir dizi tarihi sergi salonundan oluşuyor.

Berlin’de Ne Yenir?


Bir kozmopolit olan Berlin’de Alman geleneksel yemeklerinin yanı sıra dünya mutfaklarını da tatmak mümkün. Berlin uçak bileti alan yolcularımız için bazı Alman yemeklerini sıraladık: 

 • Currywurst: Bir sokak lezzeti olan Currywurst domuz etinden yapılmaktadır. Köri sosu, ve ketçap ile hazırlanan bir sos ve patates kızartması ile servis edilir. 
 • Königsberger Klopse: Sığır veya domuz etiyle hazırlanabilen bir ana yemek olup özel bir sos ile hazırlanır. Bir köfte çeşidi olup yumurta, ançüez, un ve soğan ile hazırlanır ve et suyunda pişirilir. 
 • Berliner Pfannkuchen: Bir Alman çöreği olup hamur kızartmasıdır ve üzerine puda şekeri, reçel ve çikolata gibi soslarla servis edilir.