Almanya Uçak Bileti

Almanya Uçak Bileti Hakkında

Popüler Havayolu

Almanya Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Almanya'ya gitmek için en uygun zaman ilkbahar veya sonbahar aylarıdır.
Almanya para birimi Euro'dur.
Almanya en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Almanya uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Almanya uçak bileti ortalama 4.500 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Frankfurt Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Berlin Brandenburg Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Düsseldorf Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Almanya’da Gezilecek Yerler
Almanya’da Toplu Taşıma Kartı Nereden Alınır?
Almanya'da Yapılacak Aktiviteler
Almanya’da Ne Yenir?

Avantajlı Almanya Uçak Bileti


Almanya Avrupa Birliği’ne bağlı 83 milyon nüfusu olan federal bir hükümettir. 16 eyalet bulunan ülkede eyaletler büyük ölçüde özerktir. Avrupa’nın en büyük ekonomisidir. AB'nin en kalabalık ve en yoğun nüfuslu ülkelerinden biri olan Almanya’nın en çok nüfusa sahip şehirleri; Berlin, Hamburg, Münih ve Köln’dür. 

Tarihi yapısı, hayran bırakan sanat eserleri, eşsiz doğa güzellikleri ve coğrafyası ile her yıl milyonlarca ziyaretçi ağırlar. Almanya, güzelliklerini keşfeden gezginlerin yanında; iş, ticaret, eğitim ve okul için milyonlarca misafir kabul eder. 

Bunun yanında fotoğrafçıların dahi nefesini kesecek doğa güzellikleri meşhurdur. Rakotz Köprüsü, Bastei Kayası, Obersee gibi yerler bunlardan sadece birkaçıdır. Türkiye’den Almanya’ya gidecek olan yolculara Bilet Dükkanı hem Almanya uçak bileti fiyatları konusunda hem de Almanya’da gezilecek yerler, yenilecek yemekler gibi birçok konuda rehberlik yapar. 

Almanya'ya 100'den fazla uluslararası havayolu şirketi hizmet verir. Küresel rota ağı, Almanya'daki 21 uluslararası havalimanını dünyanın tüm bölgelerine bağlar. En büyük havaalanları Frankfurt, Berlin ve Düsseldorf'tadır. Almanya uçak bileti ile yola çıkmadan önce; Almanya otelleri, Berlin otelleri ve araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Frankfurt Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım 


Finans denince akla gelen Frankfurt, her yıl gezgin ve iş insanı olmak üzere milyonlarca ziyaretçi kabul eder. Frankfurt Havalimanı Almanya’nın en işlek hava trafiğine sahiptir. Frankfurt Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım; tren, otobüs, taksi ve araç kiralama yöntemleri ile yapılır. 

Almanya uçak bileti alanlar arasında Frankfurt Havalimanı’nı kullanacak olan yolcuların şehir merkezine rotasını Bilet Dükkanı üzerinden öğrenebilirsiniz. 

Frankfurt Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Tren ile Ulaşım   


Almanya, Avrupa'nın en büyük tren istasyonuna sahiptir. Buna bağlı olarak Frankfurt Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için sıklıkla tren tercih edilir. Yolcular trafik problemi yaşamadan yaklaşık 40 dakika içerisinde Frankfurt şehir merkezine gidebilir. Tren seçeneği ekonomik ve hızlı olması nedeniyle diğer toplu taşıma araçlarına göre ön plana çıkar. 

Frankfurt Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım    


Almanya uçak bileti olan yolcular Frankfurt Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için otobüs seçeneğini kullanabilir. Buna göre yolcular gündüz saatlerinde 61, 77, 72, 58, 62 hat numaralı, gece için ise N81 ve N7 numaralı gece otobüsleri kullanabilir. Frankfurt Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım otobüs ile 30 dakikada sağlanır.    

Frankfurt Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım    


Frankfurt’a özellikle iş için gelen yolcular rahat ve hızlı ulaşım sağlamasından dolayı taksi tercih eder. Frankfurt Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım 7 gün 24 saat taksi aracılığıyla yapılabilir. Aile veya arkadaş grubuyla gelen ya da valiz yükü çok olan yolcular taksi seçeneğini sık sık tercih eder. 

Taksiler, Frankfurt şehir merkezine yaklaşık 20 dakika içerisinde ulaşırken bu süre varış noktasına göre değişiklik gösterebilir. 

Frankfurt Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım    


Almanya karayolları açısından son derece konforludur ve bu nedenle araç kullanmak çok rahattır. Frankfurt Havalimanı’ndan şehir merkezine araç kiralama seçeneğini kullanarak en hızlı ve en konforlu şekilde ulaşmak mümkündür. Ziyaretçiler ister uçuştan hemen sonra terminal binasından ister rezervasyon seçeneği ile erkenden uygun fiyatlarla rezervasyon yaparak araç kiralayabilir.     
 

Berlin Brandenburg Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Berlin Brandenburg Havalimanı, Almanya’nın en çok ziyaretçi ağırlayan havalimanları başında yer alır. Almanya uçak bileti olan yolcular Berlin Brandenburg Havalimanı’ndan şehir merkezine; otobüs, araç kiralama, tren ve taksi aracılığıyla gidebilir.

Berlin Brandenburg Havalimanı’ndan Tren ile Şehir Merkezine Ulaşım


Berlin Brandenburg Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım tren yoluyla hem ekonomik hem de hızlı şekilde yapılabilir. Almanya uçak bileti olan yolcular genelde trafik sorunu yaşatmaması, konforlu ve hızlı olmasından dolayı Airport Express ve bölgesel trenler olan RE7, RB14 ile Berlin şehir merkezine ulaşım sağlar. Bunun yanında S9, S45 S-Bahn trenleri her 20 dakika bir Brandenburg Havalimanı’ndan Berlin şehir merkezine ulaşım sağlar.

Berlin Brandenburg Havalimanı’ndan Otobüs ile Şehir Merkezine Ulaşım


Berlin Brandenburg Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için tercih edilen bir diğer seçenek otobüstür. X7/X71 ekspres otobüs durakları Terminal 1 katından yolculuğuna başlar. Ayrıca BER2 ekspres otobüsü Berlin şehir merkezine ekonomik ulaşım sağlar. X7 seferleri her 5 dakikada bir, X71 ise 10 dakikada sefer yapar. 

Ayrıca Brandenburg Havalimanı’ndan şehir merkezine; 163, 164, 171, 263, 743 ve 744 numaralı otobüsler hizmet verir.

Berlin Brandenburg Havalimanı’ndan Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım 


Berlin şehir merkezine 7/24 taksi ile hem konforlu hem de hızlı ulaşmak mümkündür. ulaşım için taksi kullanmak da mümkündür. Yolcular Berlin şehir merkezine gitmek için Brandenburg Havalimanı kapısında yer alan taksilerle varış adresinin kapısına kadar gidebilir. 

Düsseldorf Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım 


Almanya’nın moda başkenti Düsseldorf bünyesinde; tasarımcıları, moda ikonları ve özel tasarımları ile 800’den fazla showroom barındırır. Almanya uçak bileti bakan ziyaretçiler arasında modaya meraklı olanların en sık kullandığı havalimanı Düsseldorf Havalimanı’dır. Şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta bulunan Düsseldorf Havalimanı’na; tren, otobüs, metro, taksi ve araç kiralama seçenekleri ile gidilir.

Düsseldorf Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım genelde tren yoluyla yapılır. Havalimanından Düsseldorf şehir merkezine her 20-30 dakikada bir kalkan S-Bahn S11 treni  7 gün 24 saat hizmet verir.

Düsseldorf Havalimanı'ndan Otobüs ve Metro İle Şehir Merkezine Ulaşım


Ucuz ve ekonomik olması nedeniyle Düsseldorf Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım 721 hat numaralı otobüs ile yapılır. Otobüs ile Düsseldorf Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım yaklaşık 30 dakikada sağlanır.

Düsseldorf Havalimanı’ndan şehir merkezine bir diğer toplu taşıma ise metrodur. Metro havalimanının Terminal C binasında bulunur ve şehir merkezine giden yaklaşık 15 dakikada varır. Havalimanından Düsseldorf şehir merkezine konforlu ve hızlı şekilde ulaşmak isteyen yolcular 7 gün 24 saat hizmet veren taksi ve araç kiralama yöntemini kullanabilir.

Almanya’da Gezilecek Yerler 


Almanya uçak bileti alan yolcuların en merak ettiği konu Almanya’da gezilecek yerler olur. Tatil planını dolu dolu geçirmek ya da kısa süreli seyahatine en güzel rotaları sıkıştırmak isteyen yolcular için Bilet Dükkanı Almanya rehberi sunar.

Almanya’nın resmi para birimi Euro’dur. Almanya genelinde nakit yerine dijital ödemeler yaygın olarak kabul edilir. Uluslararası kredi kartı kullanan bankamatiklerden günün her saati nakit para alınabilir; tüm büyük kredi kartları kabul edilir. Almanya’da; özel odalar, lüks oteller, tatil evleri gibi pek çok konaklama seçeneği bulunur.

Almanya'da UNESCO koruması altında listelenen toplam 46 anıt vardır. Kültür çeşitliliğine bağlı olarak çok sayıda sanatçı ve eserine şahit olmak mümkündür. Sanatı gezmek veya deneyimlemek isteyenler Münih, Frankfurt ve Hamburg gibi daha büyük metropollere yönelmelidir. Eğlence aktiviteleri arayanlar için görkemli Bavyera Alpleri, Kara Orman veya Ren Vadisi gibi yerleri ziyaret edebilir. 

Almanya'da Mutlaka Görmeniz Gereken Yerler


İşte tarihi yapıdaki bölgeleri, doğa güzellikleri, hayran bırakan kent meydanları ile Almanya’da gezilecek yerler:

 • Berlin Brandenburg Kapısı: 1791'de Kral II. Frederick William için inşa edilen Berlin'in Mitte semtindeki Brandenburg Kapısı, şehrin ilk Neoklasik yapısıdır. Bu muhteşem binanın tepesinde, zafer tanrıçasını taşıyan dört atlı muhteşem savaş arabası Quadriga bulunur. Kapı 26 metrelik etkileyici bir yüksekliğe sahiptir.
 • Köln Katedrali (Kölner Dom):  Köln Katedrali, St. Peter ve St. Mary Katedrali, Ren Nehri kıyısında yer alır ve şüphesiz Köln'ün en etkileyici simgesidir. Yüksek Gotik mimarisinin bu şaheseri, Avrupa'nın en büyük katedrallerinden biridir.
 • Kara Orman: Karanlık, sık ağaçlıklı tepeleriyle güzel Kara Orman, tüm Avrupa'da en çok ziyaret edilen yayla bölgelerinden biridir. Almanya'nın güneybatı köşesinde yer alır.
 • Neuschwanstein Şatosu: Muhteşem eski kale, Avrupa'nın en ünlü ve pitoresk kraliyet kalelerinden biri olarak tanınır. 
 • Tarihi Hamburg Limanı: Tarihi Hamburg Limanı'nın kalbinde, dünyanın en büyük model demiryolu olan muhteşem Miniatur Wunderland, hem genç hem de yaşlılara eşit derecede hitap eden bir cazibe merkezidir. 
 • Ren Vadisi: UNESCO Dünya Mirası Alanı olarak belirlenen güzel Yukarı Orta Ren Vadisi bölümü, Almanya uçak bileti olan turistlerin ziyaret etmesi gereken en popüler yerdir.
 • Berlin'in Müzeler Adası: Spree Nehri ile nehirden 400 metre uzunluğunda bir kanal olan Kupfergraben arasında yer alır. Bu mükemmel cazibe, şehrin en eski ve en önemli müzelerinin çoğunu içerir.
 • Marienplatz: Münih şehir merkezinde bulunan büyüleyici bir meydandır.
 • Sanssouci Sarayı: Sanssouci Sarayı, ortasında eliptik bir kubbe ve her iki ucunda dairesel bir oda bulunan tek katlı bir Rokoko binası ve muhteşem iç dekoruyla ziyaretçilerini hayran bırakır.
 • Berlin Duvarı: kinci Dünya Savaşı'ndan sonra var olan Soğuk Savaş zihniyetinin en görünür tezahürü Berlin Duvarı, Utanç Duvarı olarak da bilinir. 1994 yılında yıkılmıştır.
 • Reichstag Binası: Almanya hükümetinin merkezi olan Reichstag Berlin'in en çok ziyaret edilen cazibe merkezlerinden biridir.
 • Frauenkirche Kilisesi: 1743'te inşa edildiğinde tüm Avrupa'da Barok mimarisinin en iyi örneklerinden biri olarak kabul edilen muhteşem bir kilisedir.

Bilet Dükkanı üzerinden en ucuz Almanya uçak bileti satın aldıktan sonra ülkenin daha birçok ihtişamlı yapısını ve etkileyici sanat eserlerini ziyaret edebilirsiniz.

Almanya’da Toplu Taşıma Kartı Nereden Alınır? 


Avrupa'nın en büyük tren istasyonuna sahiptir. Almanya, 33.440 kilometrelik geniş bir demiryolu ağına sahiptir. Uzun mesafe ve yerel ulaşım sistemleri iyi koordine edilmiştir ve sağlam bağlantılar sunar. Her gün Almanya'dan yaklaşık 150 Avrupa şehrine 240'tan fazla doğrudan ulaşım sağlanır.

Uzun mesafe otobüsleri de Almanya'yı gezmek için iyi bir yoldur. Şu anda 280'den fazla uzun mesafe otobüs hattı var. Şehirler arası seçenekler özellikle çoktur ve her büyük Alman şehrine hizmet veren otobüsler vardır.

Nüfusu 10.000'den az olan bazı kasabalara dahi otobüs hizmeti bulunur. Otobüsler, metrolar, banliyö trenleri gibi toplu taşıma araçlarına binebilmek için bilet gerekir. Bu sayede en uygun Almanya uçak bileti alan yolcular seyahat boyunca ucuz ulaşım sağlayabilir.

Her şehirde farklı bilet makineleri vardır. Birçok otobüste biletler şoför tarafından satılır ancak bilet satın almak için nakit para gerekir. Bu nedenle, önceden bir büfeden veya bilet satan özel dükkanlardan bilet satın almak daha kolay olabilir. Bu gibi yerler, çoğunlukla şehrin ulaşım şirketi veya hizmetiyle aynı logoyu taşır. Bazı şehirlerde telefon uygulaması aracılığıyla da bilet satın almak mümkündür. En ucuz Almanya uçak bileti alan yolcular seyahat boyunca uygun fiyatlı toplu taşımalar sayesinde masrafları büyük ölçüde azaltabilir.

Almanya'da Yapılacak Aktiviteler


Almanya'nın kültür ulusu olarak tanınmasındaki etmenler; ünlü isimler, çok canlı sanat ortamı ve kozmopolit çeşitliliktir. Müzikte; Bach, Beethoven ve Brahms, edebiyatta Goethe, Schiller ve Thomas Mann gibi büyük isimleri barındırır. Bunun yanında ülkede çok sayıda uluslararası kültürel etkinlik düzenlenir. Berlin Film Festivali, Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı, Bayreuth Festivali, Berlin Theatertreffen, Rock am Ring ve Ruhr Trienali Almanya'daki en önemli kültürel etkinlikler arasındadır.

Almanya’da Toplu Taşıma Kartı Nereden Alınır? 


Avrupa'nın en büyük tren istasyonuna sahiptir. Almanya, 33.440 kilometrelik geniş bir demiryolu ağına sahiptir. Uzun mesafe ve yerel ulaşım sistemleri iyi koordine edilmiştir ve sağlam bağlantılar sunar. Her gün Almanya'dan yaklaşık 150 Avrupa şehrine 240'tan fazla doğrudan ulaşım sağlanır.

Uzun mesafe otobüsleri de Almanya'yı gezmek için iyi bir yoldur. Şu anda 280'den fazla uzun mesafe otobüs hattı var. Şehirler arası seçenekler özellikle çoktur ve her büyük Alman şehrine hizmet veren otobüsler vardır.

Nüfusu 10.000'den az olan bazı kasabalara dahi otobüs hizmeti bulunur. Otobüsler, metrolar, banliyö trenleri gibi toplu taşıma araçlarına binebilmek için bilet gerekir. Bu sayede en uygun Almanya uçak bileti alan yolcular seyahat boyunca ucuz ulaşım sağlayabilir.

Her şehirde farklı bilet makineleri vardır. Birçok otobüste biletler şoför tarafından satılır ancak bilet satın almak için nakit para gerekir. Bu nedenle, önceden bir büfeden veya bilet satan özel dükkanlardan bilet satın almak daha kolay olabilir. Bu gibi yerler, çoğunlukla şehrin ulaşım şirketi veya hizmetiyle aynı logoyu taşır.

Bazı şehirlerde telefon uygulaması aracılığıyla da bilet satın almak mümkündür. En ucuz Almanya uçak bileti alan yolcular seyahat boyunca uygun fiyatlı toplu taşımalar sayesinde masrafları büyük ölçüde azaltabilir.