Tokyo Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Çar
18ºC
22ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Per
18ºC
25ºC
Güneşli
Cum
16ºC
20ºC
Orta kuvvetli yağmurlu

Tokyo Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Tokyo'ya gitmek için en uygun zaman mart ve nisan ya da eylül ve kasım ayları arasıdır.
Tokyo para birimi yendir.
Tokyo en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Tokyo uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Tokyo uçak bileti ortalama 14.000 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Tokyo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Tokyo’ya Ne Zaman Gitmeli?
Tokyo’da Gezilecek Yerler
Tokyo'ya Neden Gitmelisiniz?

Dünyanın en kalabalık megapolü olan ve 40 milyona yaklaşan nüfusuyla Tokyo, Japonya’nın başkentidir. Uzak Doğu Asya’da, Büyük Okyanus’ta yer alan bir ada ülkesi olan Japonya küçük adalardan oluşmakta ve Tokyo da Honşu adasının ortasında yer alır. 

Şehirde görülmesi gereken turistik destinasyon ve tapınakların haricinde 1920li yılların başında gerçekleşen Kanto Depremi ve 2. Dünya Savaşı’ndan aldığı fiziksel hasardan dolayı günümüzde fazla tarihi yapı bulunur. Bu felaketlerden sonra Tokyo deyim yerindeyse baştan inşa edilerek büyük çaplı bir kentsel dönüşüme uğramıştır. 

İstanbul’dan 11 saat sürecek bir yolculukla Tokyo’ya düzenlenen direkt uçuş seferleriyle ulaşabilirsiniz. Türkiye ve Japonya arasında yapılan anlaşmaya göre vatandaşlar birbirlerinin ülkelerine vizesiz olarak girebilmektedir. Bu yüzden pasaportunuz hangi renk olursa olsun 3 ay kalma süresini aşmayacak şekilde Tokyo’ya vizesiz olarak giriş yapabilirsiniz. 

Eğer siz de Tokyo uçak bileti satın almak istiyorsanız Bilet Dükkanı internet sayfasını ziyaret ederek Tokyo uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilir, size en uygun bileti sitemiz aracılığıyla satın alabilirsiniz.

Uçak bileti dışında otel, araç kiralama ve transfer hizmeti sağlayan Bilet Dükkanı’nın internet sayfasında yer alan Tokyo hakkında hazırladığımız rehber niteliğindeki yazıya göz atabilir, seyahatinize planlı bir şekilde başlayabilirsiniz.

Tokyo Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


İstanbul’dan Tokyo’nun iki büyük havalimanı olan Narita Uluslararası Havalimanı (NRT) ve Haneda Uluslararası Havalimanı’na direkt uçuş seferleri düzenlenmektedir. Hangi havalimanına inmeyi tercih edecekseniz sizler için havalimanlarından Tokyo şehir merkezine nasıl gidebileceğinizi aşağıda anlattık. Narita Uluslararası Havalimanı şehir merkezinin güneydoğusunda, 60 kilometre uzaklıkta yer alırken dünyanın en işlek dördüncü havalimanı olan Haneda Uluslararası Havalimanı ise şehir merkezine 14 kilometre mesafede konumlanmıştır. 

Tokyo Narita Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Tren ile Ulaşım


Tokyo’nun gelişmiş ve hemen hemen her yerine yayılmış metro ağıyla bağlantı noktaları olan ve havalimanından kalkan JR Trenlerine binebilirsiniz. JR Trenlerinin Narita Express ve Sobu olmak üzere iki hattı bulunuyor. Narita Express Treni Tokyo İstasyonu’na 1 saat içinde varırken Sobu Treni Tokyo İstasyonu’na uğramadan önce banliyödeki 15 istasyona daha uğradığı için yolculuk süresi 90 dakikaya çıkıyor. Tokyo İstasyonu’nda indikten sonra metroya aktarma yapabilirsiniz. Yolculuğunuzun daha hesaplı olması için JR trenlerinde de geçerli olan metro kartlarından satın alabilirsiniz, böylece daha sonrasında şehir içi ulaşımınızı da çözmüş olursunuz.

Tokyo Narita Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Tokyo uçak bileti satın alan yolcuların bir diğer seçeneği olan ve 15 dakikada bir Narita Havalimanı’ndan kalkan Limousine Bus, Tokyo Shuttle ve The Access Narita Otobüslerinden birine binerek 1,5 saat içinde Tokyo İstasyonu’na ulaşabilirsiniz. Limousine Bus otobüsleri adından da anlaşılacağı üzere daha lüks olup 2800 Yen iken Tokyo Shuttle ve The Access Narita otobüsleri gündüz 1000 Yen, gece 1000 Yen’dir. 

Tokyo Narita Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Araç ile Ulaşım


Tren ve otobüse kıyasla Narita Uluslararası Havalimanı’ndan özel araçla Tokyo şehir merkezine gitmek daha maliyetli olacaktır. Ancak kalabalık bir grupla seyahat ediyorsanız ya da yükünüz ağır ve fazlaysa özel aracı tercih etmek durumunda kalabilirsiniz. Narita Uluslararası Havalimanı şehir merkezine 1 saat uzaklıkta yer aldığı için taksimetrenin en az 20.000 Yen tutacağını belirtelim. Dilerseniz havalimanında bulunan araç kiralama acentelerinden araç kiralayarak da yolculuğunuza devam edebilirsiniz. 

Tokyo Haneda Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Tren ile Ulaşım


Tokyo Monorail hattına binerek Hamamatsucho İstasyonu’na 20 dakikada gidebilirsiniz. Daha sonra JR Keihin – Tohoku hattının 5 dakika sürecek olan trenine binerek toplamda yarım saatten kısa bir sürede Tokyo İstasyonu’na ulaşabilirsiniz. Yolculuğun ücreti 660 Yen.

Bir diğer seçenek olan Keikyu Railways’e havalimanından binerek Shinagawa İstasyonu’nda inin. Sonrasında JR Keihin – Tohoku ya da Yamanote hattını kullanarak Tokyo İstasyonu’na rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yolculuk 20 dakikadan az sürüp ücreti 500 Yen’dir.

Tokyo Haneda Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Yarım saatte bir Haneda Havalimanı’ndan Tokyo İstasyonu’na kalkan Limousine Bus Otobüslerine 950 Yen karşılığında binebilirsiniz, yolculuk trafiğe bağlı olarak 40 dakika – 1 saat arasında değişmektedir. 

Tokyo Haneda Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Araç ile Ulaşım


Haneda Uluslararası Havalimanı şehir merkezine yalnızca 14 kilometre uzaklıkta yer aldığı için taksi ücreti Narita Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmeye göre çok daha ucuz olacak ve yolculuğunuz 10 – 15 dakika sürecektir. Bunun dışında araç kiralayarak da Tokyo’da nerede konaklayacaksanız o noktaya kadar rahatlıkla gidebilirsiniz. 

Tokyo’ya Ne Zaman Gitmeli?


Uzak Doğu’da yer aldığı için Tokyo’nun çoğunlukla Muson İklimi etkisinde olduğu düşünülse de bunun yanlış olduğunun altını çizelim. Japonya’da muson ikliminin görüldüğü doğru ancak Tokyo dahil olmak üzere kuzey kesimler ılıman iklimin etkisi altındadır. Tıpkı ülkemizdeki gibi Tokyo’da da dört mevsimin yaşandığını söyleyebiliriz. Kışın özellikle dağlık iç kısımlar yoğun karlıdır, biz kiraz çiçeği ağaçlarına denk gelmeniz için bahar aylarında Tokyo’ya gitmenizi tavsiye ediyoruz.

Tokyo’da Gezilecek Yerler


Tokyo uçak bileti satın aldıysanız şimdi en zevkli kısma gelelim. Tokyo’da gezmeniz gereken yerleri ana hatlarıyla aşağıda bulabilirsiniz.

İmparatorluk Sarayı: Japonya İmparatorunun resmi evi olan binanın etrafına 2. Dünya Savaşı’ndan sonra bir daha zarar görmemesi için hendek kazılmıştır. Sarayın içini ziyaret etmeniz sadece 2 Ocak ve 23 Aralık’ta mümkündür.

Tokyo Kulesi: Eyfel Kulesi’ni andıran kule dünyanın en uzun kulelerinden biri olup içerisinde restoran, kafe ve dükkanlar bulunmaktadır. Aynı zamanda televizyon kulesi olan yapı 333 öetre uzunluğundadır.

Sensoji Tapınağı: 628 yılında inşa edilen bu görkemli tapınak hava kararınca göz alıcı bir ışıklandırmayla süsleniyor. Kırmızı ve yeşil rengin hakim olduğu dış cephesi dışında, bina şehrin en eski tapınağı olması sebebiyle de yerliler ve turistler arasında ön plana çıkmaktadır. Tapınağa giriş ücretsiz olup haftanın her günü 06.00 – 17.00 saatleri arasında ziyaretinizi yapabilirsiniz.

Ueno Park: Bahar aylarında Tokyo’yu ziyaret etmeyi planlıyorsanız pespembe kiraz ağaçlarıyla dolu bu parkı gezmeyi yapılacaklar listenize mutlaka ekleyin. 

Shinjuku: Şehrin eğlence merkezi olan bu bölgedeki devasa gökdelenleri, neon ışıklı restoran, bar ve dükkanları, evleri gördüğünüzde kendinizi daha önce bulunmadığınız bir evrende gibi hissedebilirsiniz. Gece saatlerinde daha da canlı olan bölgeyi ziyaret etmeyi unutmayın.

Shibuya: Dünyada aynı anda en çok insanın geçtiği yaya geçidiyle ünlü meydan günün yirmi dört saati ışıl ışıl ve hareketli! Dev ekranlı binalar, rengarenk ışıklı tabelalar, restoranlar, barlar ve alışveriş merkezlerine ev sahipliği yapan bölge turistlerin uğramayı en sevdiği destinasyonlardan.

Tokyo'ya Neden Gitmelisiniz?


Bugün dünyanın en iyi ve ünlü mimarlık şirketlerine ev sahipliği yapan Tokyo inşaat mühendisliği ve mimarlık alanında gelişmiş teknolojisiyle öncü şehirlerden biri olup modern, sade ama oldukça sağlam yapılarıyla nam salmıştır. Alışılagelmiş batı medeniyetinden bambaşka bir kültüre sahip olan Japonya’nın başkenti Tokyo’yu ziyaret ettiğinizde sanki farklı bir evrene geçiş yapmış gibi hissedebilirsiniz. 

Rengarenk neon ışıklı tabelaları ve binaları, hava trenleri, robotları, dini ritüelleri, çiçek düzenleme ve kağıt katlama sanatıyla dikkat çekici sıfatını fazlasıyla hak eden Tokyo’nun aynı zamanda dünyanın en pahalı şehri olduğunu da maalesef söylemek zorundayız. 

Ancak sokak lezzetlerini ve bazı restoranlardaki yemekleri diğer metropollerdekinden daha uygun fiyatlara yemeniz mümkün. Şehirde gıda alışverişi dışında otel konaklamaları, ev kiraları ve hayat pahalıdır. 

Tokyo’yu ziyaret ettiğinizde dikkatinizi çekecek olan şeylerin başında otomatlar geliyor, inanması güç olsa da Tokyo’da her 5 – 10 metrede bir yiyecek, içecek ve çeşitli eşyaların satıldığı otomatları görebilirsiniz.