Osaka Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
Osaka uçakla Ankara'dan 10 saat 40 dakika, İstanbul'dan ise 10 saat 50 dakika sürmektedir.
Osaka'ya gitmek için en uygun zaman ilkbahar aylarıdır.
Osaka para birimi Yen'dir.
Osaka en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Osaka uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Osaka uçak bileti ortalama 25.000 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

İstanbul Osaka Uçakla Kaç Saat?
Osaka Uçak Bileti Fiyatları
Osaka’ya Ne Zaman Gidilir?
Osaka’da Nerede Kalınır?
Osaka’da Hangi Dil Konuşuluyor?
Osaka’dan Alınacak Şeyler
Osaka’da Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer

Osaka Hakkında


Japonca’da “büyük tepe” anlamına gelen Osaka’da ilk yerleşimlerin M.Ö. 5. yüzyıla kadar uzandığı biliniyor. Bugün Uzak Doğu’nun en önemli tarım, gelişmiş sanayi, gastronomi, kültür ve turizm şehirlerinden biri olan Osaka hakkında detaylı bilgi için Bilet Dükkanı’ndan yazılarımıza erişebilir, en uygun fiyata Osaka uçak bileti satın alabilirsiniz. Avantajlı Osaka uçak bileti, Japonya uçak bileti gibi Osaka otelleri için rezervasyon yaptırırken de Bilet Dükkanı kampanyalarından faydalanabilirsiniz.

İstanbul Osaka Uçakla Kaç Saat?


İstanbul kalkışlı olacak şekilde Osaka uçak bileti satın almak istiyorsanız biletinizi aktarmalı olarak alacaksınız, çünkü şu an için İstanbul’un herhangi bir şehrinden Osaka’ya direkt uçuş seferi düzenlenmiyor. Uçuş, aktarma ve havalimanında bekleme sürelerini de dahil edersek İstanbul’dan yolculuğunuz ortalama olarak 16 – 17 saat sürecektir.

Osaka Uçak Bileti Fiyatları


Eğer İstanbul Osaka uçak bileti satın almayı planlıyorsanız uçuşlar aktarmalı olacağı için direkt uçuşlara kıyasla fiyatlar daha pahalı olacaktır. Osaka uçak bileti fiyatları yakın tarih için daha uygun fiyatlıdır. Örneğin Temmuz ayından Ekim için Osaka uçak bileti almak seneye Şubat ayı için almaktan daha ucuzdur. Osaka uçak bileti fiyatları 13.000 – 26.000 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Osaka’ya Ne Zaman Gidilir?


Japonya’nın ünlü kiraz çiçeği, bir diğer adıyla Sakura ağaçlarını mutlaka duymuşsunuzdur. Bahar ayları geldiğinde şeker pembesi çiçekler açan bu ağaçları görmeden bir Osaka turu yapmak açıkçası yarım bir Japonya turu olacaktır. Ayrıca Japonya sene boyunca ılıman bir havanın hakim olduğu subtropikal iklime sahip bir ada ülkesi. Yaz aylarında ise hava oldukça nemli ve yağışlı oluyor. Bu sebeple biz Mart – Haziran ayları için Osaka uçak bileti satın almanızı tavsiye ederiz.

Osaka’da Nerede Kalınır?


Kalabalık olması bir yana, geniş bir yüzölçümüne de sahip olan Osaka’da kolay bir şehir içi ulaşım deneyimi yaşamak için şehir merkezi ve yakınlarında kalmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede şehirde geçireceğiniz süre boyunca ulaşım için fazla zaman ayırmamış olursunuz. Bilet Dükkanı olarak farklı bütçe ve beklentilere sahip olan Osaka uçak bileti sahibi tatil severler için şehirde konaklamaya uygun yerleri bu yazımızda yazdık.

Honmachi


Eğer şehrin merkezinde yer alan cazibe merkezlerine yürüme mesafesinde bir bölgede konaklamak istiyorsanız merkez bölge olarak da geçen Honmachi tam size göre. Merkez olmasına rağmen sessiz ve sakin bir yer olan Honmachi, gece hayatı aramayan çocuklu aileler için uygun bir seçenek olacaktır. Ayrıca şehrin canlı mahallelerini görmek isteyenler Honmachi’den bu bölgelere yürüyerek ulaşabilirler.

Kita


Osaka’nın en yoğun ve canlı bölgelerinden biri olan Kita farklı bütçeyle seyahat eden gezginler için uygun bir seçenek. Uygun fiyatlı ve pahalı tesislerin bir arada yer aldığı Kita’dan şehrin farklı noktaları ya da Japonya’nın diğer şehirleri Kobe ve Kyoto’ya da kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kita’dan Kobe ve Kyoto’ya hızlı tren seferleri düzenleniyor.

Shin – Osaka


Osaka’nın kuzey taraflarında yer alan Shin – Osaka bütçeyle gezen tatil severler için uygun fiyatlı otellerin bulunduğu bir mahalle.

Tennoji


Bir diğer uygun fiyatlı tesislere sahip bölge ise Tennoji, son yıllarda giderek hareketlenip büyüyen Tennoji şehrin güneyinde kalıyor.

Minami


Kita’nın muadili diyebileceğimiz Minami de şehrin en canlı ve yoğun tempolu bölgelerinden.

Osaka’da Hangi Dil Konuşuluyor?


Japonya’nın en gelişmiş ve büyük kentlerinden biri olan Osaka’da ülkenin diğer bölgelerinde de olduğu gibi, resmi dil Japoncadır. Fakat bir ihtiyacınız olduğunda özellikle genç insanların rahat bir şekilde İngilizce konuştuğunu görebilirsiniz.

Osaka’dan Alınacak Şeyler

  • Geleneksel giysiler
  • Bıçak takımları
  • Takoyakili atıştırmalıklar
  • Matcha çayı
  • Sushi malzemeleri

Osaka’da Mutlaka Görmeniz Gereken 5 Yer


Uzak Doğu’nun en güzel ve temiz şehirlerinden biri olan Osaka’da gezmeniz gereken yerleri merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Osaka hakkında hazırlamış olduğumuz rehber niteliğindeki yazılarımıza ulaşarak gezi planınızı oluştururken fikir sahibi olabilirsiniz.

Osaka Kalesi


600 Yen karşılığında içine girebileceğiniz Osaka Kalesi şehri ziyaret eden turistlerin uğradığı ilk duraklardan. İlkbahar mevsiminde Osaka Kalesi’ne giderseniz bahçedeki Japon Kiraz Çiçeği Ağaçlarının görüntüsü karşısında büyülenebilirsiniz, ayrıca kalenin bahçesine girişler ücretsiz. Haftanın her günü 09.00 – 17.00 saatleri arasında ziyaret edebileceğiniz Osaka Kalesi yılın her döneminde ziyaret edilebilir.

Dotonbori Kanalı


Osaka’yı gece yaşamak isteyenlerin uğradığı ilk adres ise Dotonbori Kanalı. Gece çıkmak istemiyorsanız da gündüz dahi mutlaka ziyaret etmeniz gereken Dotonbori Kanalı daha çok gençlerin vakit geçirdiği, şehrin en havalı yerlerinden. Hava kararınca neon ışıklarla aydınlatılan kanal 7/24 hareketli.

Tsutenkaku


Japonca’da “gökyüzüne uzanan kule” anlamına gelen Tsutenkaku 103 metre uzunluğuyla şehrin en yüksek yapılarından biri haline gelmiştir. Kulenin doksanıncı metresine çıkarak yeşille gökdelenlerin bir arada yer aldığı şehir manzarasını izleyebilir ve burada bir şeyler içerek günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Sumiyoshi Taisha Tapınağı


Haftanın her günü 06.00 – 17.00 saatleri arasında ücretsiz olarak ziyaret edebileceğiniz Sumiyoshi Taisha Tapınağı yalnızca Osaka’nın değil, aynı zamanda Japonya’nın da en önemli ve popüler tapınaklarından. Balıkçıları koruması için inşa edildiği düşünülen Sumiyoshi Taisha Tapınağı’nın tarihi ise 2000 yıl öncesine dayanıyor.

Shitennoji Tapınağı


Gelelim Osaka’daki bir diğer önemli tapınağa: Shitennoji. Her ne kadar Japonya’da yaygın inanç Şintoizm olsa da Tayland merkezli Budizm’in de hatırı sayılır takip edenleri var. Budizmi Japonya’da da yayma amacıyla inşa edilen Shitennoji bugün dünyanın dört bir yanından şehri ziyarete gelen turistler için önemli bir nokta haline gelmiştir. Bahçeye giriş ücretsiz olsa da, tapınağın içine giriş ücreti 300 Yen’dir. Haftanın her günü saat 08.30 – 16.30 arasında ziyaretinizi yapabilirsiniz.