Umre Uçak Bileti

Umre Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Çar
23ºC
24ºC
Şiddetli yağmurlu
Per
23ºC
24ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Cum
23ºC
25ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

Umre Uçak Bileti Hakkında

Popüler Havayolu

Umre Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular

Umre uçakla Ankara'dan 2 saat 10 dakika, İstanbul'dan ise 2 saat 30 dakika sürmektedir.
Umre'ye gitmek için Arife ve bayram günleri hariç tüm zamanlar uygundur.
Umre'ye gitmeniz durumunda kullanacağınız para birimi Suudi Arabistan Riyali'dir.
Umre en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Umre uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Umre uçak bileti ortalama 3.500 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Umre Hakkında
Umre’ye Ne Zaman Gidilir?
Umre İçin Hangi Havalimanı’na Gidilir?
Umre Fiyatları

Avantajlı Umre Uçak Bileti


Müslümanların Suudi Arabistan’ın Mekke şehrindeki kutsal Kabe-i Şerif’i hac mevsimi dışında ziyaret etmelerine verilen isimdir ve Arapça’da “ziyaret” anlamına gelir. İslam’ın bazı mezheplerinde sünnet, bazılarında farz olarak kabul edilen umre Müslümanlar için büyük öneme sahip. Bu manevi yolculuğu yaşamaya hazır olup Umre uçak bileti satın almak isteyenler Bilet Dükkanı web sitesinden farklı havayolu şirketlerine ait uçak bileti fiyatlarını karşılaştırabilir, Umre hakkında hazırlamış olduğumuz rehber niteliğindeki yazılara ulaşabilirler. Umrre uçak bileti ya da Medine uçak bileti satın alarak gerçekleştireceğiniz yolculuk öncesi, Medine otelleri ve araç kiralama hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi almak için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

Umre Hakkında


Her yıl milyonlarca Müslümanın yaptığı umre hakkında bilgi edinmek isteyen umre uçak bileti sahibi yolcular, doğru adrestesiniz. Fiziksel ve maddi anlamda bu ziyareti gerçekleştirebilecek Müslüman kişiler hayatlarında bazen bir, bazen birkaç defa bu deneyimi yaşamakta ve arınmış duygularla ülkelerine döndüklerini söylemektedir. İslam dininde kutsal kabul edilen Mekke ve Medine şehirlerine yapılan bir ibadet olan umre, dini niyetle Mekke’ye gidip dualar edilmesiyle gerçekleştirilir.

Kişinin günahlarından arınıp Allah’a yaklaşması için yapılan umrenin bilinmesi gerekenlerini ve bu seyahati yapan her Müslüman’ın uyguladığı adımları aşağıda sıraladık:

  • İhram: Umre ziyaretine başlamadan önce Müslüman kişi niyet ederek ihrama girmelidir. Bu, özel bir giyim tarzını ve davranış kurallarını içerir. İhram, Mekke’ye yaklaşırken giyilir ve kişi ihramdayken belli kısıtlamalara uymak zorundadır.
  • Mekke’ye Gitmek: Umre ibadeti, Mekke şehrine gidilerek başlar. Mekke'ye ulaştıktan sonra, önce Kabe’yi tavaf etmek üzere hareket edilir. Tavaf, Kabe’nin etrafında yedi tur atma anlamına geliyor.
  • Sai: Tavafın ardından Safa ve Merve tepeleri arasında yedi defa gidip gelme eylemi olan Sai yapılır. Bu, Hz. İsmail'in annesi Hacer'in Kabe’nin yanındaki su aramak için bu tepeler arasında koştuğuna inanılan olayı simgeler.
  • Saç Kesme: Umre uçak bileti sahibi erkekler için geçerli olan bu aşama Sai’den sonra yapılır, saç kesilir ya da tıraş edilir. Kişinin umre ziyaretinden sonra temiz bir başlangıç yaptığını simgeler.
  • İhramdan Çıkma: Umre tamamlandığında, ihramdan çıkma işlemi gerçekleştirilir. Bu, kişinin ihram giysisini değiştirmesini ve Mekke’yi terk etmesini içerir.

Umre’ye gitmek için tüm bordo, yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi tüm Türk vatandaşların Suudi Arabistan Hac – Umre Vizesi alması gerekmektedir. Vize alındığında 30 güne kadar seyahat edilebilir. Kapıda vize ya da e-vize alarak Suudi Arabistan Vizesi kolay bir şekilde alınabilmektedir.

Umre’ye Ne Zaman Gidilir?


Umre’nin Hac’dan farkı kişinin dilediği zaman ziyaretini gerçekleştirebilmesidir. İslam dininde Hac’ın farklı gereklilikleri ve daha masraflı olması, Hac sırasına girilip beklenmesi gibi detaylar kimileri için Umre’yi daha gidilebilir kılmaktadır. Kutsal mekanları mutlaka görmek ve bu deneyimi yaşamak isteyen Müslümanlar da Umre’ye diledikleri zaman gidebilirler. Dünyanın dört bir yanından umreye yılın her döneminde Müslüman akınları yaşanıyor. Ancak Ramazan ayında Umre yapmanın İslam dininde ayrı bir önemi var. Ayrıca Hac mevsiminde Umre yapmak yasak, çünkü o dönem hacılar umre yapanlardan öncelikli hale geliyor.

Umre İçin Hangi Havalimanı’na Gidilir?


Suudi Arabistan’ın en büyük dördüncü şehri olan Medine her sene milyonlarca Müslümanın hac ve umre ziyaretine ev sahipliği yaptığı için ülkenin en turistik şehri haline gelmiştir. Hz. Muhammed’in 622 yılındaki hicretinden sonra Medinet ül Münevvere ismi verilen şehir aydınlanmış şehir anlamına geliyor. Mekke ve Medine umre ziyaretinin en önemli iki parçası ve umreye gitmek isteyen yolcular Medine’de yer alan Prince Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanı’na inerek umre ziyaretlerine başlayabilirler.

Ülkemizdeki pek çok havalimanından İstanbul Havalimanı (IST) ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) başta olmak üzere Medine Prince Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanı’na (MED) her gün direkt uçuş seferleri düzenlenmektedir. Medine Prince Muhammed Bin Abdülaziz Havalimanı’na inen Umre uçak bileti sahibi yolcular taksiyle 20 Euro karşılığında şehir merkezine ulaşabilirler, Medine’de havalimanından şehir merkezine giden toplu taşıma aracı yoktur.

Umre Fiyatları


Umre’ye turlarla gitmek başta pahalı gibi görünse de buraya geldiğinde bütün gereklilikleri yerine getirmek ve ulaşımını daha kolay sağlamak için rehbere ihtiyaç duyabilirsin. Bu yüzden konaklama yerinin, uçak biletlerinin, şehir içi ulaşımlarının ve vizenin topluca ayarlandığı umre turları en mantıklı seçenek olacaktır. İki kişinin 3 gecelik umre seyahati 46.000 Türk Lirası’ndan başlayarak 160.000 Türk Lirası’na kadar çıkmaktadır. Fiyatlar mevsimlere göre değişebileceği için umre uçak bileti araştırırken umre turlarını da daha detaylı şekilde araştırmanı tavsiye ederiz.