Adana - Kıbrıs Uçuş Bilgileri

1270 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
262 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
55 Dakika Uçuş Süresi

En Ucuz Adana - Kıbrıs Uçak Biletleri

AnadoluJet
Adana
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Kıbrıs
Kıbrıs Ercan Havalimanı
TL1.270
Pegasus
Adana
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Kıbrıs
Kıbrıs Ercan Havalimanı
TL1.626
Sıkça Sorulan Sorular
Adana Kıbrıs arası hava yolu ile 55 dakika sürmektedir.
Adana Kıbrıs karşılıklı uçuşlarınızı Adana Şakirpaşa Havalimanı ve Kıbrıs Ercan Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Adana Kıbrıs en ucuz uçak bileti 1273 TL’den başlamaktadır.
Adana Kıbrıs arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Adana Havalimanı’na Ulaşım
Kıbrıs Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Kıbrıs’ta Gezilecek Yerler

Adana Kıbrıs Uçak Bileti


Türkiye’nin yanı başında yer alan Kıbrıs, tatil severlerin vazgeçilmez yerleri arasında bulunur. Yavru vatan Kıbrıs, Akdeniz’in en gözde tatil destinasyonlarından biridir. Adana’nın şehir yaşamına ara vermek isteyenlerin deniz kum güneş sefası yapmak için tercih ettiği yerlerdendir. Eğlence ve hareketin durmadan devam ettiği Kıbrıs, Türkiye’nin güneyinde yer alır. Bünyesinde yer alan otelleri, casinoları, plajları, nefes kesen doğal güzellikleri ve turistik mekanları ile her yıl çok sayıda ziyaretçi kabul eder. Tatilin eğlencesini yaşamak, çeşitli medeniyetler gelen tarihi izlere rastlamak ve masmavi denizde huzur bulmak için en ucuz Adana Kıbrıs uçak bileti satın alabilirsiniz. 

Bilet Dükkanı’nın sunduğu avantajlardan yararlanarak Adana Kıbrıs uçak bileti yanında uygun fiyatlı Kıbrıs otelleri ayarlayabilirsiniz. Sizin için derlediğimiz Adana Kıbrıs uçak bileti rehberimize göz atalım…

Şehir Merkezinden Adana Havalimanı’na Ulaşım


Şehir merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşım sağlamanın çok sayıda yolu bulunur. Adana şehir merkezine 3,5 kilometre uzaklıkta bulunan Şakirpaşa Havalimanı, Avrupa ve Orta Doğu arasında bir köprü işlevi gördüğünden dolayı birçok uluslararası uçuşa da ev sahipliği yapar. Her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti gitmek istediği noktaya ulaştırır. Adana Kıbrıs uçak bileti olan yolcular şehir merkezinden havalimanına ulaşım için; havaş, otobüs, taksi ve araç kiralama seçeneklerini kullanabilir.

Adana Şehir Merkezinden Şakirpaşa Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım


Şehir merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na otobüs ile ulaşım hem ekonomik hem de rahattır. Adana Kıbrıs uçak bileti olan yolcular şehrin birçok noktasından hizmet veren otobüsleri kullanır. Adana Kıbrıs uçak bileti olan yolular 125 ve 135 numaralı otobüs seferlerini kullanarak şehir merkezinden rahatlıkla Adana Şakirpaşa Havalimanı’na gidebilir. 125 numaralı otobüs ile şehrin kuzeybatı tarafındaki Beyceli mevkiinden havalimanına ulaşabilirsiniz. 

Ayrıca Adana Tren İstasyonu ve Eski Kent merkezi duraklarından da binebilirsiniz. 135 numaralı otobüs ile de Çukurova Üniversitesi yakınında yer alan Balcalı Hastanesi bölgesinden havalimanına erişebilirsiniz. Böylelikle birçok bilinen otele de yürüme mesafesinde olan bu bölgeden kalacağınız otelden yürüyerek ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden Şakirpaşa Havalimanı’na otobüsle ulaşım son derece kolaydır.

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşım için en konforlu yollar arasında taksi gelir. Şehir merkezinin herhangi bir noktasından 7 gün 24 saat boyunca taksi tutabilir ve uçuşunuza rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Yolculuk süresi ve ücreti başlangıç noktasına göre farklılık gösterir.

Şehir Merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na Araç Kiralama ile Ulaşım


Şehir merkezinden Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşım için en konforlu yöntem araç kiralamadır. Bilet Dükkanı üzerinden istediğinize ve ihtiyacınıza uygun araç kiralama seçeneğini tercih edebilir ve en rahat şekilde uçuşunuza gidebilirsiniz. Özellikle kalabalık ailelerin ve valizi çok olan yolcuların tercih ettiği yöntemlerin başında yer alır. Bunun yanında şehir merkezinden araç kiralayarak Adana Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kıbrıs Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Kıbrıs Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım son derece çeşitli yollarla yapılır. Adana Kıbrıs uçak bileti olan yolcular Ercan Havalimanı’na geldikten sonra varış adresine nasıl gideceğini araştırmaya başlar. Ülkenin başkenti Lefkoşa’ya 13 km ve 20 dakikalık mesafede bulunan Kıbrıs Ercan Havalimanı, Girne’ye yaklaşık 40 km mesafede yer alır. KKTC’nin tek uluslararası havalimanı olma özelliği taşıyan Kıbrıs Ercan Havalimanı’na inecek olan Adana Kıbrıs uçak bileti yolcuları için hazırladığımız ulaşım rehberi ise şu şekildedir:

Ercan Havalimanı’ndan Kıbrıs Şehir Merkezine Shuttle ile Ulaşım


Kıbrıs şehir merkezine ulaşım için shuttle en sık tercih edilen yollardan biridir. Havalimanından binerek şehrin birçok bölgesine rahat bir şekilde ulaşım sağlanır. Özellikle valiz yükü çok olan yolcular bagaj kısmından yararlanmak için shuttle tercih eder. Ekonomik olmasından dolayı sık sık tercih edilir.

Kıbrıs Ercan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Ercan Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım otobüs ile sağlandığında çok ekonomik olacaktır. Kıbrıs şehir merkezine otobüs ile ulaşım aynı zamanda rahat ve hızlıdır. Taksi ve araç kiralama gibi seçeneklere nazaran konforu az olsa da ulaşıma çok fazla para vermek istemeyenlerin bir numaraları tercihidir. KIBHAS işletmesi tarafından işletilen otobüsler ile Adana Kıbrıs uçak bileti olan yolcular şehir merkezine yaklaşık 50 dakikada gidilir.

Kıbrıs Ercan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Kıbrıs şehir merkezine ulaşım 7 gün 24 saat taksiler ile sağlanır. Valiz yükü çok olan ve toplu taşıma kullanmak istemeyenlerin bir numaralı tercihidir. Hem hızlı hem de konforlu ulaşımın adresi taksiler Kıbrıs şehir merkezine varış noktasına bağlı olarak ortalama 30 dakikada ulaşım sağlar.

Kıbrıs Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Kıbrıs Ercan Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en konforlu seçenek araç kiralamadır. Kıbrıs şehir merkezine ulaşım sağlamanın yanı sıra tatil boyunca rahat etmenize imkan tanır. Kıbrıs Havalimanı içinde bulunan çeşitli araç kiralama şirketlerinden ihtiyacınıza ve istediğinize göre araç kiralayabilirsiniz. Şehirde uzun süreli konaklayacak olan Kıbrıs uçak bileti sahibi misafirler seyahat sonunda belirlenen noktalara araçlarını bırakabilirler.

Kıbrıs’ta Gezilecek Yerler


Doğu Akdeniz’in eşsiz güzelliği, güneşin enfes bir şekilde doğup battığı, tertemiz denizinin huzur verdiği, doğal güzelliklerinin saymakla bitmediği Kıbrıs’ta gezilecek yerleri sizin için derledik. Adana Kıbrıs uçak bileti alan yolcular Kıbrıs otelleri için Bilet Dükkanı’ndan rezervasyon yaptıktan sonra adeta rehber niteliğindeki listemize göz atabilir. Kıbrıs Akdeniz’deki en büyük üçüncü adadır. Kıbrıs hem deniz tatili hem de eğlence sevenlerin vazgeçilmez yerlerindendir. Doğal güzellikleri ile misafirlerini hayran bırakan Kıbrıs her yıl çok sayıda turiste kapılarını açar. Tarihi ve kültürünün yanı sıra iki farklı medeniyetlerin izlerini gelenleri hayran bırakır. İşte Adana Kıbrıs uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yerler… 

Gavur Taşı: Kıbrıs’ta gezilecek yerler arasında en çok ses getiren Gavur Taşı’dır. Afrodit Kayalıkları olarak da adlandırılan Gavur Taşı, adı Yunan mitolojisindeki aşk tanrıçası Afrodit’ten gelir. Afrodit’in bu alanda doğduğuna inanılan mekanı her yıl yerli ve yabancı birçok büyülenerek ziyaret eder. 

Aşk Köprüsü: Kıbrıs’ta görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda bulunan Aşk Köprüsü özellikle romantik çiftlerin uğrak noktasıdır. Yaklaşık 6 metre uzunluğa sahip olan köprü, Ayia Napa’da yer alan sahil civarında yer alır. Adana Kıbrıs uçak bileti alan yolcuların mutlaka gitmesi gereken yerler arasında bulunur. 

Girne Kalesi: İlk kalıntıları Roma dönemine ait olan Girne Kalesi Bizanslılar tarafından yapılmıştır. Ardından Venedik ve Osmanlı dokunuşları ile günümüze kadar ulaşan bu tarihi eser, mimarisi ile muazzam bir manzara sunmaktadır. Adana Kıbrıs uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yerler arasında yer alır. 

Kıbrıs Müzesi: Kıbrıs’ın Neolitik Çağ’dan Bizans dönemine kadar olan sürecini gözler önüne seren bu müzenin eski ismi Kıbrıs Arkeoloji Müzesi’dir. Kronolojik sırayla sergilenen eserleri mutlaka ziyaretçilerin görmesini tavsiye ediyoruz. 

Girne İkon Müzesi: Archangelos Mihail Kilisesi 1990 tarihinde restore edilerek günümüzde Girne İkon Müzesi olarak hizmet vermektedir. 19.yy sonrasında ait eski kiliseden günümüze kadar ulaşan ikon eserlerin sergilendiği bu müzede aynı zamanda Hz. İsa ve azizlerinin resimleri de bulunmaktadır.