Kıbrıs Uçak Bileti

Kıbrıs Uçak Bileti Hakkında

Popüler Havayolu

Kıbrıs Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular

Kıbrıs uçakla Ankara'dan 1 saat 15 dakika, İstanbul'dan ise 1 saat 30 dakika sürmektedir.
Kıbrıs'a gitmek için en uygun zaman nisan, mayıs, ekim ve kasım aylarıdır.
Kıbrıs para birimi eurodur.
Kıbrıs en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Kıbrıs uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Kıbrıs uçak bileti ortalama 1.000 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Kıbrıs Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Kıbrıs’ta Gezilecek Yerler
Kıbrıs’ta Ne Yenir?

Doğu Akdeniz'in İncisi Kıbrıs Hakkında


Yavru vatan olarak bilinen Kıbrıs yurt dışı deneyimini en rahat şekilde yaşamanın ilk adresidir. Eğlencesi ile ünlü Kıbrıs Türkiye’nin güneyinde yer alır. Toplamda, 3355 kilometrekarelik bir alana sahip olan KKTC, barındırdığı otelleri, casinoları, plajları ve turistik mekanları ile yerli ve yabancı çok sayıda turisti ağırlar. 

Geçmişte günümüze birçok kültüre ev sahipliği yapmış olmasına bağlı olarak her medeniyetten izler taşır. Doğu Akdeniz’in incisini deneyimlemek için en uygun Kıbrıs uçak bileti satın alarak hayalinizdeki tatili yaşayabilirsiniz. Bilet Dükkanı üzerinden en ucuz Kıbrıs uçak bileti sahip olabilir ardından Kıbrıs otelleri ve araç kiralama gibi hizmetlerimizi kullanarak bütçenizi zorlamadan seyahatinizi tamamlayabilirsiniz. İşte seyahatiniz boyunca ihtiyacınızolan tüm bilgiler...

Kıbrıs Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Kıbrıs Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için pek çok seçenek bulunur. Kıbrıs uçak bileti olan yolcular Ercan Havalimanı’na indikten sonra ihtiyacına uygun olan seçeneği değerlendirebilir. Başkent Lefkoşa’ya 13 km ve 20 dakikalık mesafede bulunan Kıbrıs Ercan Havalimanı, Girne’ye yaklaşık 40 km uzaklıktadır. KKTC’de bulunan tek uluslararası havalimanı olma özelliği taşıyan Kıbrıs Ercan Havalimanı’na gelen ziyaretçiler şehir merkezine ulaşım için şu seçenekleri değerlendirebilir.

Kıbrıs Ercan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Ercan Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en ekonomik yolu arayanlar için otobüs ilk seçenektir. Kıbrıs şehir merkezine otobüs ile ulaşım hem rahat hem de en ucuz yoldur. Taksi ve araç kiralama gibi seçeneklere nazaran konforu az ve süresi daha çok olsa da bütçenize uygun olması açısından avantajlıdır. KIBHAS işletmesi tarafından işletilen otobüsler ile Kıbrıs uçak bileti olan yolcular şehir merkezine yaklaşık 50 dakikada ulaşabilir.

Ercan Havalimanı’ndan Kıbrıs Şehir Merkezine Shuttle ile Ulaşım


Kıbrıs şehir merkezine ulaşım için shuttle tercih edilebilir. Ercan Havalimanı’nda beklemek isteyenler için otobüsten daha rahat olan shuttle ile Kıbrıs şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz. Özellikle valizi olan yolcular için rahat bir ulaşım sağlar. Otobüse nazaran biraz daha pahalı olan bu alternatif sunduğu lüks araçlar ile konforlu bir seyahat sağlar ve istediğiniz noktada inme imkanı verir.

Kıbrıs Ercan Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Kıbrıs şehir merkezine ulaşım için rahat bir seçenek arayanlar genelde taksi kullanır. 7 gün 24 saat hizmet veren taksiler hem hızlı hem de kolay ulaşım sağlar. Kıbrıs Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşmak için taksi sık sık tercih edilir. Varış adresinizin kapısına kadar gidebileceğiniz taksiler ile valizlerinizi de kolayca taşıyabilirsiniz. Yolcular havalimanı çıkış kapısından taksi ile seyahatine başlayabilir. Ücret ve yolculuk süresi gidiş süresine göre farklılık gösterir.

Kıbrıs Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


Kıbrıs Ercan Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için en konforlu seçenek araç kiralamadır. Kıbrıs şehir merkezine ulaşım sağlamanın yanı sıra tatil boyunca rahat etmenize imkan tanır. Kıbrıs Havalimanı içinde bulunan çeşitli araç kiralama şirketlerinden ihtiyacınıza ve istediğinize göre araç kiralayabilirsiniz. Şehirde uzun süreli konaklayacak misafirler seyahat sonunda belirlenen noktalara araçlarını bırakabilirler.

Kıbrıs’ta Gezilecek Yerler


Türkiye’nin çok yakınında yer alan ve tatilin adresi olarak bilinen Kıbrıs Akdeniz’deki en büyük üçüncü adadır. Kıbrıs hem deniz tatili hem de eğlence sevenlerin vazgeçilmez yerlerindendir. Doğal güzellikleri ile misafirlerini hayran bırakan Kıbrıs her yıl çok sayıda turiste kapılarını açar. Tarihi ve kültürünün yanı sıra iki farklı medeniyetlerin izlerini gelenleri hayran bırakır. 

 1. Aşk Köprüsü

  Kıbrıs’taki en romantik yerlerden biri olan Aşk Köprüsü doğal oluşumlu kayalık bir kemer köprü olarak karşımıza çıkar. Yaklaşık 6 metre uzunluğa sahip olan köprü, Ayia Napa’da yer alan sahil civarında yer alır. 

 2. Gavur Taşı

  Afrodit Kayalıkları olarak da adlandırılan Gavur Taşı, adı Yunan mitolojisindeki aşk tanrıçası Afrodit’ten gelir. Afrodit’in bu alanda doğduğuna inanılan mekanı her yıl yerli ve yabancı birçok büyülenerek ziyaret eder. . 

 3. Girne Kalesi

  İlk kalıntıları Roma dönemine ait olan Girne Kalesi Bizanslılar tarafından yapılmıştır. Ardından Venedik ve Osmanlı dokunuşları ile günümüze kadar ulaşan bu tarihi eser, mimarisi ile muazzam bir manzara sunmaktadır. Kıbrıs uçak bileti olan yolcuların mutlaka görmesi gereken yerler arasında yer alır. 

 4. Kıbrıs Müzesi

  Kıbrıs’ın Neolitik Çağ’dan Bizans dönemine kadar olan sürecini gözler önüne seren bu müzenin eski ismi Kıbrıs Arkeoloji Müzesi’dir. Kronolojik sırayla sergilenen eserleri mutlaka ziyaretçilerin görmesini tavsiye ediyoruz. 

 5. Girne İkon Müzesi

  Archangelos Mihail Kilisesi 1990 tarihinde restore edilerek günümüzde Girne İkon Müzesi olarak hizmet vermektedir. 19.yy sonrasında ait eski kiliseden günümüze kadar ulaşan ikon eserlerin sergilendiği bu müzede aynı zamanda Hz. İsa ve azizlerinin resimleri de bulunmaktadır.


Kıbrıs’ta Ne Yenir?


Tarih boyunca çeşitli medeniyetlere ev sahipliği yapan Kıbrıs ziyaretlerine eşsiz bir tatil imkanı sunmasının yanından aynı zamanda lezzetleri sofralar da sunar. Çok sayıda kültürün izlerini bünyesinde barındıran Kıbrıs yemekleri ile misafirlerini etkisi altına alır. Kıbrıs uçak bileti olan yolcuların gitmeden önce muhakkak denemesi gereken lezzetleri sizin için derledik. 

 • Şeftali Kebabı: Dana kıyma ve kuzu gömleğinden oluşan bu benzersiz lezzetin ortaya çıkışına dair rivayetlerden en bilineni Şef Ali ismindeki bir Kıbrıslı yerliye ait olanıdır. 
 • Molehiya: Naneye benzeyen bir bitki olan Molehiya, kuzu etiyle beraber harmanlanarak Kıbrıs’a özgür bir yemek olarak sunulmaktadır. 
 • Pilavuna: Çöreğimsi bir yapıya sahip olan Pilavuna, gevrek bir hamur işidir. Üçgen ve dörtgen şekillerle hazırlanan bu lezzeti özellikle kahvaltılarda tatmanız gerekir. . 
 • Hellim Peyniri: Keçi ya da inek sütünden yapılan Hellim Peyniri, adanın en meşhur lezzetlerinden birisidir. Özellikle kahvaltılarda servis edilen bu peynir tavada tereyağı ile kızartılarak yemeye hazır hale gelmektedir. Kıbrıs'ı ziyaret eden misafirlerin en çok severek tükettiği lezzetlerin başında yer alır.