Antalya - Kazakistan Uçuş Bilgileri

8.560 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
3.520 KM Mesafe
Pegasus Popüler Havayolu
4 Saat 20 Dakika Uçuş Süresi

En Ucuz Antalya - Kazakistan Uçak Biletleri

Pegasus
Antalya
Antalya Havalimanı
Kazakistan
Almatı Uluslararası Havalimanı
TL8.560
Sıkça Sorulan Sorular
Antalya Kazakistan arası hava yolu ile 4 saat 20 dakika sürmektedir.
Antalya Kazakistan karşılıklı uçuşlarınızı Antalya Havalimanı ve Almatı Uluslararası Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Antalya Kazakistan en ucuz uçak bileti 8.560 TL’den başlamaktadır.
Antalya Kazakistan arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Antalya'dan Kazakistan'a Nasıl Gidilir?
Kazakistan Türk Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu?
Kazakistan'a Hangi Ayda Gidilir?
Kazakistan Kaç Günde Gezilir?
Kazakistan'da Hangi Şehirler Gezilmeli?
Kazakistan'da Gezilecek 7 Yer
Kazakistan'da Ne Yenir?

Kazakistan Hakkında


Kazakistan, büyüklük bakımından dünyanın dokuzuncu büyük ülkesidir ve diğer Orta Asya devletlerinin toplamından iki kat daha büyüktür. Pek çok gezginin Orta Asya maceralarında ilk uğrak limanı olan bu yerde Antalya Kazakistan Uçak Bileti ile ülkeye gidenlerin keyif alacağı çok şey var.

Kazakistan, büyük petrol ve doğal gaz rezervleri nedeniyle Orta Asya'nın en zengin ülkesidir. Ülke, oluşumunda büyük etkisi olan eski İpek Yolu kültürünü, Göçebe yaşam tarzını ve Sovyetler Birliği'ni miras almıştır. Bu karışım Kazakistan'ı bölgedeki ve dünyadaki diğer ülkelerden çok farklı kılmaktadır.

En büyük metropolü olan Almatı, Yükseliş Katedrali, çarlık döneminden kalma bir Rus Ortodoks kilisesi ve binlerce Kazak eserinin sergilendiği Kazakistan Merkez Devlet Müzesi gibi simge yapılarıyla köklü bir ticaret merkezidir.

Sonuç olarak, Kazakistan Orta Asya'da yer alan ve enerji kaynaklarıyla tanınan bir ülkedir. Türk kökenli olması, geniş toprakları ve kültürel çeşitliliğiyle dikkat çeker. Turistik açıdan da çekici olan Kazakistan, bölgede önemli bir oyuncu olarak kabul edilir. Antalya'dan Kazakistan uçak bileti ile gerçekleştireceğiniz yolculuk öncesi Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Kazakistan otelleri ve araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Antalya'dan Kazakistan'a Nasıl Gidilir?


Kazakistan’a gitmek için Antalya Kazakistan Uçak Bileti alarak yapacağınız seyahatinizi direkt ve aktarmalı uçuş ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu uçuşlar Almaata ve Astana’ya yapılmaktadır. Direkt uçuşlar yaklaşık 5 saat sürmektedir. Ancak seyahatinizi planlarken unutmamanız gereken bir nokta var. İki ülke arasında 3 saatlik zaman farkı bulunmaktadır. Kazakistan Türkiye’den 3 saat ileridedir.

Kazakistan Türk Vatandaşlarından Vize İstiyor Mu?


Antalya Kazakistan Uçak Bileti ile ülkeye yapacağınız seyahatlerde sadece pasaportunuzun olması yeterli. Çünkü Kazakistan Türk vatandaşlarından vize istemiyor. 30 günlük seyahatler için tüm pasaportlar vizeden muaftır.

Kazakistan'a Hangi Ayda Gidilir?


Tipik bir kara iklimine sahip olan Kazakistan’ı gezmek için en uygun aylar Antalya Kazakistan Uçak Bileti alacak yolcuların en çok merak ettiği konuların başında yer alıyor. Ülkeyi ziyaret edecek en iyi zaman olarak Nisan-Mayıs ile Eylül-Ekim ayları karşımıza çıkıyor.

Kazakistan Kaç Günde Gezilir?


Kazakistan'da bir hafta, ülkenin kültürünü ve doğasını anlamak için kesinlikle yeterlidir. Ancak burada fazladan bir hafta geçirebilirseniz kesinlikle tavsiye ederiz. Antalya Kazakistan Uçak Bileti ile yapacağınız yolculuğunuzda fazladan geçireceğiniz bir haftanız varsa burada keşfedebileceğiniz daha fazla yer olacak.

Kazakistan'da Hangi Şehirler Gezilmeli?


Kazakistan görülmeye değer birçok tarihi yeri olan bir ülkedir. Tarih boyunca çok çeşitli kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Antalya Kazakistan Uçak Bileti alarak yapacağınız seyahatte İpek Yolu üzerinde bulunan tarihi Otrar şehrini ziyaret etmelisiniz. Bu bölgede birçok arkeolojik kalıntıya da rastlayacaksınız.  bulunmaktadır. Türkistan’da ise İslam dünyası için kutsal bir yer olarak kabul edilen Ahmet Yesevi Türbesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca burada Timur döneminden kalma Etnografya Müzesi ve tarihi binalar da vardır. Astana'da yer alan Astana Müzesi de bölgenin tarih ve kültürünün sergilendiği, muhakkak görülmesi gereken yerlerdendir. Semey, Kazakistan'ın doğusunda yer alan tarihi bir şehirdir. Bu şehirde Çoban-Koba'da yer alan ve Sovyetler Birliği'nin ilk nükleer testlerinin yapıldığı Semipalatinsk Nükleer Test Sahası bulunmaktadır. Bu alanda Sovyet nükleer silah denemeleri sonucunda oluşan radyasyon etkileri hala devam etmektedir.

Kazakistan'da Gezilecek 7 Yer


Kırgızistan’da toplamda 7 oblast, Bişkek ve Oş şehri olmak üzere 2 özerk şehir var. Her birinin de kendine has özellikleri var. Kimisi doğasıyla, kimisi tarihiyle, kimisi doğa aktiviteleriyle, kimisi önemli yerleşim yerleriyle öne çıkıyor. Bilet Dükkanı olarak Antalya Kazakistan Uçak Bileti ile ülkeye yapacağınız seyahatte ülkenin görülmesi gereken yerleri sizin için sıraladık.

 1. Almatı

  Almatı, ülkenin en büyük şehri ve turistik bir merkezdir. Kok Tobe Dağı, Panfilov Parkı, Zenkov Katedrali ve Almatı Hayvanat Bahçesi gibi önemli turistik yerler burada bulunmaktadır.

 2. Astana 

  Astana ise modern ve ilginç mimarisiyle dikkat çekmektedir. Bayterek Kulesi, Astana Kalesi, Nur Alem Expo Center ve Astana Hayvanat Bahçesi gibi yerler burada gezilebilir.

  Kazakistan, muhteşem doğal güzellikleriyle de tanınır. Altay Dağları, Charyn Kanyonu, Korgalzhyn Doğa Koruma Alanı ve Bayanaul Milli Parkı gibi doğal alanlar, doğa severler için çekici yerlerdir. Dünyanın en büyük uzay üssü olan Baikonur Kozmodromu da burada bulunmaktadır. Burada roket fırlatmalarını izlemek ve uzay tarihine yakından tanık olmak mümkündür.

 3. Türkistan

  Kazakistan'ın güneyinde yer alan Türkistan şehri, tarihi ve kültürel bir zenginliğe sahiptir. Ahmet Yesevi Türbesi, Arslan Bab Türbesi ve Azret Sultan Camii gibi önemli İslam yapıları burada bulunur.

 4. Semey

  Ülkenin doğusundaki Semey şehri, Semipalatinsk Nükleer Test Sahası'nın yakınında bulunur. Bu bölgede tarihi nükleer test alanlarını ziyaret edebilir ve nükleer tarihe tanıklık edebilirsiniz. Almatı şehrine yakın olan Shymbulak Kayak Merkezi,

 5. Kolsay Gölü

  Almatı'nın güneyinde yer alan bu göller zinciri, doğal güzellikleriyle ünlüdür. Gölde tekne gezintisi yapabilir ve muhteşem manzaraların keyfini çıkarabilirsiniz.

Kazakistan'da Ne Yenir?


Göçebeliğin kültürünün bu kadar önemli olduğu Kazakistan’da geleneksel Kazak yemeklerinin de bu göçebe yaşam tarzına çok uygun olması gerekiyordu. Sonuç olarak taşınabilirlik ve dayanıklılığın öne çıktığı Kazak mutfağında ek ve süt ürünleri ağırlıktadır. Antalya Kazakistan Uçak Bileti ile Kazakistan’a seyahatinizde ülkenin milli yemeği olan ve at eti ile de hazırlanabilen Beshbarmak denemeniz gereken lezzetler arasında ilk sıradadır. Manti, Shashlik, Baursak, Lagman, Kuşbaşı ve Samsa listenizde yer alması gereken diğer meşhur lezzetlerdendir.