Bingöl Ankara Uçak Bileti

Bingöl - Ankara Uçuş Bilgileri

559 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
675 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 20 Dakika Uçuş Süresi

Ankara Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Min: 19ºC
Maks: 31ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
25 Temmuz 2024 Perşembe
Min: 19ºC
Maks: 31ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
26 Temmuz 2024 Cuma
Min: 18ºC
Maks: 27ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
27 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 14ºC
Maks: 24ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
28 Temmuz 2024 Pazar
Min: 15ºC
Maks: 30ºC
Güneşli

En Ucuz Bingöl - Ankara Uçak Biletleri

AnadoluJet
Bingöl
Bingöl Havalimanı
Ankara
TL559
Pegasus
Bingöl
Bingöl Havalimanı
Ankara
TL1.516

Sıkça Sorulan Sorular

Bingöl Ankara arası hava yolu ile 1 saat 20 dakika sürmektedir.
Bingöl Ankara karşılıklı uçuşlarınızı Bingöl Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Bingöl Ankara en ucuz uçak bileti 559,01 TL’den başlamaktadır.
Bingöl Ankara arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Bingöl Havalimanı’na Şehir Merkezinden Ulaşım
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Ankara’da Gezilecek Yerler
Ankara’da Ne Yenir?
Ankara’da Alışveriş Yapılacak Yerler

Bingöl Ankara Uçak Bileti


Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Bingöl, başkent Ankara başta olmak üzere yıl içerisinde pek çok yurt içi uçuşa ev sahipliği yapar. Bingöl şehir merkezine 8 kilometre mesafede konumlanan ve aynı ismi taşıyan havalimanı, yıl içerisinde yurt içi ve yurt dışı pek çok uçuşun gerçekleştiği noktadır.

Bilet Dükkanı olarak Bingöl Ankara Uçak Bileti başlığı altında yazdığımız bu yazımızda, Bingöl Ankara uçak bileti satın alacak yolcuların ulaşımdan gezilecek ve alışveriş yapılacak noktalara kadar bilmeleri gereken her unsura açıklık getirdik. Öyle ki, Ankara varışlı uçuş gerçekleştirilmeden önce Bingöl Havalimanı’na ulaşımın nasıl olabileceği ve Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidileceğini madde madde anlattık ve Ankara’nın en meşhur yemeklerine varana kadar listeledik.

Doğal güzellikleri ve tarihi ile göze çarpan Bingöl’den Ankara’ya uçacak ve dolayısıyla en avantajlı Bingöl Ankara uçak biletini satın almak isteyen yolcu adaylarına özellikle belirtmek isteriz ki bu noktada en uygun uçak bileti Bilet Dükkanı’nda bulunmaktadır.

Bingöl Havalimanı’na Şehir Merkezinden Ulaşım


Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere Bingöl Havalimanı şehir merkezine yalnızca 8 kilometre mesafede konumlanır. 2013 yılında hizmete giren havalimanı, şehrin güneydoğusunda konumlanır. Çeltiksuyu mevkiindeki Bingöl Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşım ise oldukça kolay ve hızlıdır.

Bingöl Ankara uçak bileti satın alan ve Bingöl Havalimanı’na şehir merkezinden ulaşım sağlamak isteyen yolcular için üç farklı ulaşım alternatifi bulunur. Bunlar; havalimanı servisleri, araç kiralama veya taksidir.

Bingöl Havalimanı’na Şehir Merkezinden Havalimanı Servisleri ile Ulaşım


Bingöl Ankara uçak bileti satın alan yolcular başta olmak üzere bu şehirden yurt içi ya da yurt dışı uçuş gerçekleştirecek olan yolcuların en sık kullandığı havalimanına ulaşım yöntemi servislerdir. AnadoluJet ve Pegasus Hava Yolları başta olmak üzere Bingöl Havalimanı’na şehir merkezinden havalimanı servisleri ile ulaşım oldukça kolaydır. Bununla birlikte, havalimanı servisleri, uçuşların gerçekleştirileceği saatlerle doğru orantıda kalkış hizmeti verir. Ayrıca diğer alternatifler içerisinde en uygun ulaşım seçeneği de yine havalimanı servislerini kullanmaktır.

Bingöl Havalimanı’na Şehir Merkezinden Araç Kiralama ile Ulaşım


Bingöl Havalimanı’na şehir merkezinden araç kiralama ile ulaşım yapılabilir. Merkeze 8 kilometre mesafede konumlanan Bingöl Havalimanı’na konforlu ve hızlı bir yolculuk yapmak isteyen yolcuların alternatifi olan araç kiralama seçeneği, mesafenin kısa oluşundan dolayı oldukça makul ücretlerdedir. Ayrıca belirtelim ki en avantajlı araç kiralamayı yapmak için Bilet Dükkanı mobil uygulaması indirilebilir veya Bilet Dükkanı internet sitesi üzerinden saniyeler içinde istenilen araç kiralanabilir. Böylelikle hem zamandan hem de paradan tasarruf ederek kaliteli ve konforlu bir ulaşım sağlanabilir.

Bingöl Havalimanı’na Şehir Merkezinden Taksi ile Ulaşım


Bingöl Ankara uçak bileti satın alan ve Bingöl Havalimanı’na gitmek isteyen yolcuların bir diğer seçeneği de taksilerdir. Günün her saati kolayca ulaşılabilen taksiler ile Bingöl Havalimanı’na şehir merkezinden taksi ile ulaşım sağlanabilir. Öte yandan taksi seçeneğinin, bagaj yükü fazla olan yolcuların genellikle tercih ettiği yöntem olduğunu da belirtelim.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Bingöl Ankara uçak bileti satın alan ve uçuşunu tamamlayan yolcuların ilk merak ettiği Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine nasıl gidilir olur. Esenboğa Havalimanı, Türkiye’nin en yoğun hava trafiğine sahip havalimanlarından biri olduğundan, ulaşım alternatifleri de bir hayli çoktur. 1955 yılında hizmete giren ve şehir merkezinin 28 kilometre kuzeyinde konumlanan Esenboğa Havalimanı, Akyurt ilçesinde konumlanır.

Ulusal ve uluslararası hava trafiğinin yoğunluğu ile öne çıkan Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için Belko Air servisleri, EGO otobüsleri, taksi veya kiralık araç tercih edilebilir.

Esenboğa Havalimanı’ndan EGO Otobüsleri ile Şehir Merkezine Ulaşım


Bingöl Ankara uçak biletini gün içerisindeki bir saatte satın alan ve bagajı çok da ağır olmayan yolcular, EGO otobüsleri ile şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirler. 

Ankara Havalimanı’ndan EGO otobüsleri ile şehir merkezine ulaşım sağlamak isteyen yolcular için 442 numaralı EGO otobüsleri 7 gün 24 saat boyunca hizmet verir. 

Esenboğa Havalimanı’ndan Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım


Bingöl Ankara uçak bileti ile uçuşlarını tamamlayan yolcular, Esenboğa Havalimanı’ndan taksi ile şehir merkezine ulaşım sağlayabilirler. Şehir merkezine 28 kilometre mesafede konumlanan havalimanı, birden çok kişi olarak seyahat eden ve bagaj yükü fazla olan yolcular tarafından konforlu bir alternatif olması sebebiyle sıkça tercih edilir.

Esenboğa Havalimanı’ndan Araç Kiralama ile Şehir Merkezine Ulaşım


Esenboğa Havalimanı’ndan araç kiralama ile şehir merkezine ulaşım, konforlu bir yolculuk yapmak isteyen yolcular başta olmak üzere, Ankara’da birkaç günlük tatil yapacak olanların başlıca tercihidir. Yolcular böylelikle hem Ankara seyahatleri boyunca konforlu bir ulaşım imkanı bulurlar hem de şehrin diledikleri noktasına seyahat edebilirler.

Ankara’da Gezilecek Yerler


Türkiye’nin başkenti olan Ankara, tarihi, simgesel ve doğal güzellikleriyle pek çok gezilecek yere sahiptir. Bilet Dükkanı olarak Bingöl Ankara uçak bileti ile seyahat eden yolcular başta olmak üzere bu şehre gelenlerin öncelikli görmeleri gereken noktaları belirledik. Mini bir Ankara’da gezilecek yerler listesini özenle derledik. İşte Ankara’da gezilecek yerler…

Anıtkabir: Yalnızca Ankara’nın değil tüm Türkiye’nin en önemli tarihi ve simgesel noktasıdır. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir, Türkiye’nin en fazla ziyaret edilen tarihi yerleri arasında ilk sıralardadır. 

Kocatepe Camii: Ankara’nın siluetini oluşturan yapılardan biri olmasının yanı sıra dini açıdan da önem teşkil eden bu camii, Ankara’da gezilecek yerler listesinin olmazsa olmazıdır.

Ankara Kalesi: Başkentin tüm tarihine şahit olmuş ve olmaya devam eden noktası hiç şüphesiz ki bu kaledir. Ankara’da gezilecek yerler listesi hazırlanırken Ankara Kalesi eklenmeden liste tamamlanmış sayılmaz. 

T.B.M.M. I. Binası: Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk binası olan bu yapı, günümüzde Kurtuluş Savaşı Müzesi olarak faaliyettedir.

T.B.M.M. II. Binası: Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ikinci binası olan ve mimarisiyle öne çıkan yer, günümüzde Cumhuriyet Müzesi olarak hizmet verir.

Ankara Resim ve Heykel Müzesi: I. Ulusal Mimarlık Akımı dahilinde inşa edilen en önemli yapılardan birinde yer alan bu müze, Türkiye’nin resim ve heykel alanlarındaki en önemli eserlerini sergiler. 

Augustus Tapınağı: Antik dönemden günümüze uzanan bir tarihi değer olan Augustus Tapınağı, Ankara’nın en önemli gezilecek yerlerindendir. 

Mogan Gölü: Doğal güzellikleriyle de öne çıkan başkentin en fazla ziyaretçi alan noktalarından biridir. Yeşilin her tonunu, en güzel haliyle barındıran Mogan Gölü, turistlerin yanı sıra Ankaralıların da bir numaralı uğrak noktasıdır. 

Atatürk Orman Çiftliği: Burası aslında Atatürk’ün bizatihi emri üzerine hazırlanan özel bir proje sonrası ormana çevrilen bir bataklıktır. Ankara’da gezilecek yerler listesine mutlaka eklenmesi gerekir.

Pembe Köşk: Ankara’nın en sembolik noktalarından biri olan bu köşk, İsmet İnönü Evi ismiyle de bilinir. Ankara’da gezilecek yerler listesine her daim üst sıralardan dahil olur. 

Kelebekler Vadisi Milli Parkı: Doğal güzellikler bakımından oldukça zengin olan başkentin doğasever turistlerinin en çok ziyaret ettiği noktadır. Kelebeklerin kozalarından ayrıldığı sezonda ise adeta cennetten bir köşe olarak nitelendirilir. 

Beypazarı Kent Tarihi Müzesi: Ankara’nın en göze hitap eden tarihi noktalarından biridir.

Ankara’da Ne Yenir?


Bingöl Ankara uçak bileti ile seyahat edenlerin en çok merak ettiği konulardan biri de Ankara’da ne yenir olur. Bu noktada Ankara’nın pek çok yöresel yemeği bulunsa da ASPAVA isimli yemeğini mutlaka denenmesi gerekenler listesine eklenmesi gerektiğini belirtmemiz lazım. 

Aslı bol soslu ve masayı donatacak kadar aperatife sahip olan bir döner olan ASPAVA, Ankara’nın en meşhur yemeğidir. Öte yandan ASPAVA’nın açılımı da “Allah Sağlık, Para, Afiyet Versin, Amin.” olarak belirtilir. Tabii ASPAVA’yı anmışken Devrez mercimek çorbasını da es geçmek olmaz. Ankara’da ne yenir sorusunun bir diğer cevabı da kesinlikle Devrez’de içilmesi gereken mercimek çorbasıdır.

Ankara’da ne yenir sorusunun diğer cevapları da hiç kuşkusuz Ankara tava, tamtak tiridi, öllüğün körü ve olmazsa olmaz Beypazarı güvecidir.

Ankara’da Alışveriş Yapılacak Yerler 


Ankara’da alışveriş yapılacak yerler denince ilk akla gelen yerler Tarihi Kale Çarşısı, Tarihi Suluhan Çarşısı, Samanpazarı Çarşısı, ANKAmall AVM, Atakule AVM, Anafartalar Çarşısı ve Taurus AVM’dir.

Bilet Dükkanı olarak şimdiden sağlıklı ve keyifli bir Ankara seyahati dileriz.