Elazığ - Adana Otobüs Bileti Genel Bilgileri

650 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
489 KM Mesafe
Öz Has Bingöl Popüler Firma
5 Saat 46 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Elazığ Adana Otobüs Biletleri

Elazığ
Adana
TL650

Adana Popüler Otobüs Biletleri

Adana Kalkışlı Otobüs Biletleri

Sıkça Sorulan Sorular
Elazığ Adana arası otobüs yolculuğu 5 ila 7 saat arası değişiklik gösterir.
Elazığ Adana otobüs bileti fiyatları ortalama 600 TL'dir.
En ucuz Elazığ Adana otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
Elazığ'dan Adana'ya giderken; Malatya, Adıyaman, Kahramanmaraş, Gaziantep ve Osmaniye'den geçilir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Adana Otobüs Seyahati Hakkında


Bilet Dükkanı platformu, Elâzığ ile Adana arasında düzenlenen otobüs seferlerini aramanızı sağlayarak farklı firmaların sefer verilerini kolayca karşılaştırmanıza olanak tanır. Bu sayede istediğiniz tarihe göre Elâzığ Adana otobüs bileti ile sefer düzenleyen farklı firmaların otobüs biletlerini bir arada görüntüleyebilir ve en uygun fiyatı bulabilirsiniz.

Elazığ'dan Adana otobüs bileti ile gerçekleştireceğiniz yolculuk öncesi Adana otelleri ve Adana araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Elazığ Adana Otobüs Bileti Fiyatları


2024 yılının Mart ayında, Elâzığ ile Adana arasında seyahat edenler için otobüs bilet fiyatları farklı firmalara göre değişkenlik göstermektedir. Elâzığ Adana otobüs bileti fiyatları 750 TL civarında seyretmektedir.

Elazığ Otogar'a Nasıl Gidilir?


Elazığ Otogarı, şehir merkezinin biraz dışında yer alır. Yine de Elâzığ Adana otobüs bileti ile seyahatiniz öncesinde şehrin çeşitli bölgelerinden otogara kolayca ulaşım sağlamak mümkündür.

 • Ücretsiz Yolcu Servisleri: Yolculuk yapacağınız otobüs firmasının şehir merkezindeki ofisi önünde bulunan ücretsiz yolcu servisleri, otogara direkt olarak gittiği için en hızlı ulaşım seçeneklerinden biridir. Her 30 dakikada bir kalkan bu servisler, son otobüs seferine kadar hizmet vermektedir.
 • Belediye Otobüsleri: Elazığ Belediyesi tarafından işletilen otobüsler, şehrin çeşitli merkezi noktalarından otogara ulaşım sağlar. Sabah saat 06:00 ile akşam saat 22:00 arasında hizmet veren bu otobüsler, şehrin hareketli caddeleri ve ana noktaları üzerinden geçer. 1, 4, 12 ve 15 numaralı hatlarla otogara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
 • Minibüsler: Şehir içi minibüsler, otogara ulaşım için önemli bir alternatif sunar. Harput Kalesi ve Elazığ Havalimanı gibi yoğun noktalardan da kalkan minibüsler, gece saat 22:00'ye kadar hizmet verir. Şehrin her bölgesinden kalkan bu minibüsler, ayrıca çevre ilçe ve köylerden gelen yolcular için de hizmet vermektedir.
 • Taksi: Belediye otobüsleri ve minibüslerin çalışma saatlerinin dışındaysanız veya fazla bagajınız varsa taksi kullanabilirsiniz. Elazığ'da hizmet veren çeşitli taksi durakları bulunmaktadır.


Adana Otogar'dan Şehir Merkezine Ulaşım

 • Belediye Otobüsleri: Terminalin önündeki duraktan kalkan 174, 198, 250 ve 252 numaralı otobüslerle şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Bu otobüsler, terminal ile şehir merkezi arasındaki 8 kilometrelik mesafeyi kısa sürede aşarak yolcuları hızlı bir şekilde hedeflerine ulaştırmaktadır.
 • Yolcu Servisleri: Seyahat firmalarının sağladığı ücretsiz yolcu servisleriyle de konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Bu servisler, Elâzığ Adana otobüs bileti ile varışınızdan 15 dakika sonra hareket ederek şehir merkezine doğru güvenli bir şekilde yolculuk imkanı tanımaktadır.
 • Minibüsler: Terminalin çıkış kapısı önündeki minibüs duraklarında her yarım saatte bir kalkan minibüslerle ulaşım sağlanır. Saat 06.00’dan gece yarısına kadar devam eden bu hizmet sayesinde, şehir merkezi ve çevresindeki bölgelere kolayca ulaşabilirsiniz.

Adana'da Denize Girilecek Plajlar


Yumurtalık Plajı, Adana il merkezine yaklaşık 80 kilometre uzaklıktadır. Plaj, 2015 yılında mavi bayrak almaya hak kazanmıştır ve 1 kilometre uzunluğunda, 50 metre genişliğinde bir kumsala sahiptir.

Deniz oldukça temiz ve berraktır ve sığdır. Bu yüzden yüzme bilmeyenler ve çocuklar için uygundur. Plajın çevresinde konaklama imkanları bulunmakta olup, hafta sonları yoğun bir sirkülasyona sahiptir. Elâzığ Adana otobüs bileti ile enfes bir yaz tatili yapmak için eşsiz alternatiflerin başında gelmektedir.

Karataş Plajı ise Adana il merkezine yaklaşık 57 kilometre uzaklıktadır ve D815 üzerinden özel araçla kolayca ulaşılabilmektedir.

Türkiye'nin en uzun kumsallarından biri olan Karataş Plajı, 6 kilometre uzunluğunda ve 100 metre genişliğindedir.

Denizi temiz ve berraktır, kumsalı tamamen kum ile kaplıdır. Plajın çevresinde tatil köyleri, oteller ve diğer konaklama tesisleri bulunmaktadır.

Adana'da Gezilecek 5 Yer

 1. Taş Köprü

  Adana'nın simgelerinden biri olan Taş Köprü, Seyhan Nehri üzerine inşa edilmiş dünyanın en eski köprülerinden biridir. Yüreğir ilçesinde bulunan köprünün tarihi, Roma dönemine kadar uzanmaktadır.

 2. Yılan Kalesi

  İpek Yolu üzerinde yer alan ve Adana'nın gösterişli kalelerinden biri olan Yılan Kalesi, Ceyhan ilçesine 13 kilometre uzaklıkta yer alır. Bazı kaynaklara göre 1080 yılında, bazılarına göre ise Kilikya Ermeni krallığı döneminde ya da Haçlı Seferi sırasında inşa edilmiştir.

 3. Varda Köprüsü

  Alman mühendisler tarafından 1912 yılında inşa edilen Varda Köprüsü, çelik kafes ve taş örme tekniğinin başarılı bir örneğidir. Karaisalı ilçesinde bulunan köprü, İstanbul-Bağdat-Hicaz demiryolu hattının da bir parçasıdır.

 4. Anavarza Ören Yeri

  Kilikya bölgesinde yer alan Anavarza Antik Kenti'nin kalıntılarına ev sahipliği yapmaktadır. 200 metrelik bir tepede bulunan ören yerini Elâzığ Adana otobüs bileti ile şehre geldikten sonra ziyaret edebilirsiniz.

 5. Seyhan Nehri

  Adana'nın en büyük akarsuyu olan Seyhan Nehri, 560 kilometrelik uzunluğuyla Akdeniz'e dökülen bir nehirdir. Çevresinde ise farklı aktiviteler bulunduran parklar yer almaktadır.


Adana'da Ne Yenir?


Kebap denildiğinde akla ilk olarak Adana gelmektedir. Öyle ki yerel restoranlardan seyyar kebapçılara kadar birbirinden lezzetli alternatiflerini Elâzığ Adana otobüs bileti ile şehri ziyaretinizde her an bulabilirsiniz.

Ciğer ise Adana'ya özgü olmasa da Urfa, Antep ve Diyarbakır gibi şehirlerde de lezzetle yapılan bir yemektir. Ancak Adana'da da mutlaka denemeniz gereken bir lezzettir. Hatta sabah kahvaltısında bile tüketilen ciğer, yanında gelen ezme ve soğan salatası ile enfes bir kombin oluşturmaktadır.