Erzurum Gaziantep Uçak Bileti

Erzurum - Gaziantep Uçuş Bilgileri

2.601 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
466 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 30 Dakika Uçuş Süresi

Gaziantep Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Min: 24ºC
Maks: 37ºC
Güneşli
25 Temmuz 2024 Perşembe
Min: 22ºC
Maks: 35ºC
Güneşli
26 Temmuz 2024 Cuma
Min: 22ºC
Maks: 34ºC
Güneşli
27 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 22ºC
Maks: 35ºC
Güneşli
28 Temmuz 2024 Pazar
Min: 21ºC
Maks: 34ºC
Güneşli

En Ucuz Erzurum - Gaziantep Uçak Biletleri

AnadoluJet
Erzurum
Erzurum Havalimanı
Gaziantep
TL2.601

Sıkça Sorulan Sorular

Erzurum Gaziantep arası hava yolu ile 1 saat 30 dakika sürmektedir.
Erzurum Gaziantep karşılıklı uçuşlarınızı Erzurum Havalimanı ve Gaziantep Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Erzurum Gaziantep en ucuz uçak bileti 2.601 TL’den başlamaktadır.
Erzurum Gaziantep arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Erzurum Gaziantep Uçak Bileti Fiyatları
Gaziantep Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Gaziantep'te Gezilecek Yerler
Gaziantep'te Ne Yenir?

Gaziantep Hakkında


Gezginler seyahat ve keşfetme içgüdüsüyle doğarlar. Dünyanın neresine giderlerse gitsinler kendilerini şaşırtacak bir şeyler ararlar. Hem ruhlarını hem de karınlarını doyuran bir şey… İşte dünyanın her yerindeki gezginler için aranılan yer tam da Türkiye'de! Gaziantep… 

Gaziantep yemek tutkunlarını, tarih tutkunlarını ve farklı kültürlerin zengin bir buluşma noktası arayanları kendine çeken bir merkezdir. Aralık 2015'te UNESCO tarafından "Yaratıcı Gastronomi Şehri" ilan edilen Gaziantep mutfağı, başta baharatlar olmak üzere geleneksel lezzet zenginliğiyle Türk yemek kitaplarında özel bir yere sahiptir.

Gaziantep coğrafi olarak Suriye, Anadolu ve Doğu ile Batı arasındaki kültürel, askeri ve ticari yolların geçiş noktasında yer almaktadır. Bölgede Paleolitik döneme kadar uzanan yerleşimlerin yanı sıra Hurri, Hitit, Pers, Yunan, Roma, Bizans ve İslam uygarlıklarının izleri de bulunmaktadır. Bölgede bugüne kadar 30'un üzerinde arkeolojik kazı yapılmış olup, Gaziantep Müzesi eserlerinin çoğunu bu kazılara borçludur. Kalesi, Zeugma Mozaik Müzesi, Rumkale ve Gaziantep Savaş Müzesi gibi yerler Erzurum Gaziantep Uçak Bileti ile şehre gelen ziyaretçiler tarafından sıklıkla ziyaret edilir. Ayrıca, çarşıları ve sokaklarıyla ünlü olan Gaziantep, geleneksel el sanatları ve tekstil ürünleri için de önemli bir merkezdir.

Erzurum'dan Gaziantep uçak bileti ile gerçekleştireceğiniz yolculuk öncesi Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Gaziantep otelleri ve araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Erzurum Gaziantep Uçak Bileti Fiyatları


Erzurum-Gaziantep arası uçuş mesafesi toplam 466 kilometre. İki şehir arasındaki uçak yolculuğu 1 saat 30 dakika sürüyor. Erzurum Gaziantep uçak bileti fiyatları ise havayolu şirketleri, seyahat tarihleri ve rezervasyon yapılan zamana göre değişiklik gösterebilir. Uygun uçak bileti fiyatları için Bilet Dükkanı sitemizden size en uygun seçeneklere erişebilirsiniz. 2.659 liradan başlayan fiyatlarla yolculuk için yerinizi ayırtabilirsiniz.

Gaziantep Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Gaziantep Havalimanı ile şehir merkezi arasında 20 kilometrelik mesafe bulunmaktadır. Erzurum Gaziantep Uçak Bileti ile yapacağınız yolculuk sonunda şehir merkezine ulaşmanın en kolay yolu HAVAŞ otobüslerini kullanmaktır. Gaziantep Havalimanı’na inen uçak saatlerine göre kalkış saatleri düzenlenmektedir. Bu otobüsler Gaziantep Havalimanı, Oğuzeli Kavşağı, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Önü Otobüs Durağı, Perilikaya Et ve Balık Kurumu Kavşağı, Fidanlık Önü, Köylü Garajı, Çimento Kavşağı, İpek Yolu, Mezarlık Kavşağı, Nizip Caddesi ve Havaş Şehir Ofisi güzergahını takip ederek şehir merkezine ulaşmaktadır.

Gaziantep'te Gezilecek Yerler


Bölgenin tarihi zenginliği sayesinde 1944 yılında kurulan Gaziantep Arkeoloji Müzesi'nde 65.000'in üzerinde arkeolojik eser, birçok medeniyetin izini sürmek üzere Erzurum Gaziantep Uçak Bileti ile şehre gelenlerin beğenisine sunuluyor. Müzede Neolitik Çağ'a tarihlenen seramik parçalar bulunuyor; farklı figürler ve heykeller; Kalkolitik ve Tunç çağlarına tarihlenen mühürler; Urartu, Hitit, Pers, Roma ve Bizans dönemlerine ait takılar, madeni paralar, cam objeler gibi eserler, Gaziantep'in tarih boyunca pek çok medeniyetin merkezi olduğuna tanıklık ediyor. Ancak müzenin asıl ilgi çekici yanı dünyanın en büyük mozaik sergisi olan Zeugma mozaikleridir.

Geçmişi 9.000 yıl öncesine dayanan Gaziantep Kalesi, şehrin tam merkezinde yer alıyor. Kale, şehrin klasik özelliklerinin bir sembolü olarak duruyor ve Antep’e görkemli, mistik bir tarihi güzellik katıyor. Burası Roma yönetimi sırasında bir gözetleme kulesi olarak inşa edilmiş, ancak altıncı yüzyılda Bizans İmparatoru I. Justinianus tarafından restore edilerek bugünkü yapısına kavuşturulmuştur.

Gaziantep'te çarşılar, yöre halkının günlük yaşamında olduğu kadar gezginlerin ziyaretlerinde de büyük bir yere sahiptir. En bilinen çarşı, Gaziantep'in geleneksel kültürünün hala korunduğu Bakırcılar Çarşısı'dır. Burası pek çok geleneksel bakır ürünü ve spesiyalitesi ile kentte ziyaretçilerin görebileceği en güzel yerdir. Kara Merdivenler Çarşısı olarak da bilinen Zincirli Çarşı, 1781 yılında Darendeli Hüseyin Paşa tarafından yaptırılan eski tarz Osmanlı dönemi çarşılarından biridir. Geleneksel bakır kaplar, mutfak eşyaları, geleneksel baharatlar ve eşarpları burada bulabilirsiniz. 

Türkiye'nin kurtuluş mücadelesinde Gaziantep'in önemli rolünü anlatan Gaziantep Savaş Müzesi, tarihi fotoğraflar, silahlar, kıyafetler ve diğer savaşa ait eşyalardan oluşan bir koleksiyona sahiptir. Şehir merkezindeki Bedesten Çarşısı'nda bulunan Gaziantep Tarihi Kervansarayı, 16. yüzyılda inşa edilmiştir. Günümüzde restoran, kafe ve hediyelik eşya dükkanlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Gaziantep'te Ne Yenir?


Gaziantep, Türk mutfağının önemli bir merkezidir ve birçok meşhur yemeği bulunmaktadır. "Muhteşem Üçlü" olarak adlandırılan Gaziantep'te tipik bir gün, ciğer, beyran (Kelle paçaya benzeyen, pirinçli kuzu etinden yapılan bir et suyu) ve katmer (Şekere bulanmış ezilmiş antep fıstığının etrafına sarılmış kızartılmış yufka katmanları) ile başlar. Evet, bu Antep spesiyaliteleri kahvaltıda da yeniyor ve midesi zayıf olanlara göre değiller! Kahvaltıda bu kadar sıra dışı seçimlere alışmak biraz zaman alabilir ancak bölge halkının bu üçlü lezzeti günlük beslenmelerinin bir parçası olarak görülebilir. Ayrıca başta baklava ve diğer tatlılar olmak üzere şehrin ünlü yemeklerinin çoğunun ana malzemesi olan Antep fıstığı meşhurdur. Erzurum Gaziantep Uçak Bileti ile yapacağınız seyahatinizde lahmacun, baklava, Adana kebap, şiş kebap, içli köfte, Ali nazik, Antep ezmesi, katmer, imam bayıldı, künefe, lahmacun dürüm, şıllık gibi lezzetleri deneyebilirsiniz.