Eskişehir - Bursa Otobüs Bileti

Eskişehir - Bursa Otobüs Bileti Genel Bilgileri

190 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
153 KM Mesafe
Başkent Turizm Popüler Firma
2 Saat 7 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Eskişehir Bursa Otobüs Biletleri

Eskişehir
Bursa
TL190

Bursa Popüler Otobüs Biletleri

Bursa Kalkışlı Otobüs Biletleri

Bursa Varışlı Otobüs Biletleri

Sıkça Sorulan Sorular
Eskişehir Bursa arası otobüs yolculuğu 2 ila 4 saat arası değişiklik gösterir.
Eskişehir Bursa otobüs bileti fiyatları ortalama 190 TL'dir.
En ucuz Eskişehir Bursa otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
Eskişehir'den Bursa'ya giderken İnegöl'den geçilir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Avantajlı Eskişehir Bursa Otobüs Seyahati


Eskişehir'den Bursa'ya gitmek istediğinizde en uygun otobüs seferini bulmak istiyorsanız, Bilet Dükkanı platformunu ziyaret ederek farklı firmaların Eskişehir - Bursa seferlerini tek bir yerde görebilirsiniz. Böylece istediğiniz tarihe göre farklı firmaların seferlerini karşılaştırabilir ve en uygun Eskişehir Bursa otobüs bileti seçeneğini bulabilirsiniz.

Eskişehir'den Bursa otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Bursa otelleri ve Bursa araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Bursa'ya hava yolu ile ulaşmak isterseniz, uçak bileti sayfamız üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Eskişehir Bursa Otobüs Bileti Fiyatları


Eskişehir Bursa otobüs bileti fiyatları, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 2024 yılının Mayıs ayında farklı firmaların ve seyahat tarihlerinin etkisiyle Eskişehir Bursa otobüs bileti 140 TL ile 180 TL arasında değişmektedir.

Eskişehir Otogar'a Nasıl Gidilir?


Eskişehir Bursa otobüs bileti ile seyahatiniz öncesinde Eskişehir'in merkezinde yer alan Eskişehir Otobüs Terminali'ne ulaşım oldukça kolaydır. Kent, öğrenci popülasyonunun yanı sıra Türkiye'nin en çok tercih edilen otobüs seyahat noktalarından biridir.

Otogar ise geniş bir alana yayılmış olup tramvay hattı ile birçok noktadan doğrudan erişim imkânı sunmaktadır. Seyahat firmalarının sağladığı servisler, şehir içi otobüsler, minibüsler ve taksi gibi alternatif taşıma seçenekleriyle de otogara kolayca ulaşılabilmektedir.

 • Tramvay: Eskişehir'in birçok bölgesini kapsayan tramvaylarla otogara direkt olarak erişilebilmektedir. Tramvayın son durağında indiğinizde sadece birkaç dakikalık yürüyüşle terminale ulaşabilirsiniz. Tramvay seferleri gün boyunca devam etmektedir ve Eskişehir Otobüs Terminali'ne ulaşmak için oldukça pratik bir seçenektir.
 • Yolcu Servisleri: Eskişehir'e sefer düzenleyen firmaların çoğu, yolcular için ücretsiz servisler sunmaktadır. Servislerin kent içindeki kalkış noktaları ve güzergahları firma bazında değişiklik gösterebilir. İlgili firmadan en yakın servis hareket noktasını ve saatini öğrenerek servis rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.
 • Otobüs: Eskişehir'deki şehir içi otobüslerle de terminal kolayca ulaşılabilir. 9, 18, 51 ve 100 numaralı otobüs hatlarına bindiğinizde aktarmaya gerek kalmadan otogarın önüne kadar gidebilirsiniz.
 • Taksi: Tramvay veya otobüs tercih etmeyenler için taksi seçeneği vardır. Taksi, toplu taşıma araçlarına göre daha hızlıdır ve Eskişehir'in her noktasından otogara direkt olarak ulaşmanızı sağlar. Taksi ücretleri genellikle makul düzeyde olsa da uzak mesafeler için maliyet artmaktadır.
 • Minibüs: Eskişehir Otobüs Terminali'ne farklı bölgelerden ulaşmak isteyenler için minibüsler de bir seçenektir. Uygun fiyatlar ile hizmet veren minibüsler, servis güzergahı üzerinde olmayan noktalardan da otogara erişmenizi sağlar.
 • Özel Servisler: Grup halinde seyahat eden ziyaretçiler arasında popüler olan özel servisler, eviniz veya oteliniz önünden sizi alarak terminale erişim imkanı sağlar. Bilet Dükkanı üzerinden özel servis için rezervasyon yapabilirsiniz.


Bursa Otogar'dan Şehir Merkezine Ulaşım


Eskişehir Bursa otobüs bileti ile şehre geldiğinizde Bursa Otogarı'ndan merkeze ve çevre ilçelere ulaşım oldukça kolaydır.

 • Otobüsler: Otogardan şehir merkezine ulaşımı sağlamak için F/1, 17/C, 17, 38/B, 38/D, 38/G, 91, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ve 99 numaralı otobüsleri kullanabilirsiniz.
 • Ücretsiz Servisler: Seyahat ettiğiniz firmaların sağladığı ücretsiz yolcu servislerini kullanarak şehir merkezine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
 • BursaRay: Otogardan hareket eden BursaRay ile şehrin farklı bölgelerine kolayca ulaşabilirsiniz. BursaRay, hızlı ve etkili bir ulaşım seçeneğidir.


Bursa'da Gezilecek Doğal Güzellikler


Bursa'nın göz alıcı doğal güzelliklerinden olan Uludağ, sadece bu şehrin değil, Türkiye'nin de en önde gelen turistik bölgelerinden biridir. Özellikle kış aylarında yoğun ilgi gören Uludağ hem kayak meraklılarını hem de doğa tutkunlarını cezbeden bir noktadır. Eskişehir Bursa otobüs bileti ile şehre geldiğinizde Bursa şehir merkezinden Uludağ'a ulaşmak için otobüs, minibüs ya da teleferik gibi seçenekler bulunmaktadır.

Bursa'nın bir diğer doğal harikası ise İznik Gölü'dür. İznik ilçesinde yer alan göl, Marmara Bölgesi'nin en büyük göllerinden biridir. İznik'e gitmek isteyenler ise Bursa merkezinden kalkan otobüslerle kolayca ulaşabilirler.

Bursa'da Gezilecek 5 Yer

 • Bursa Ulu Camii

  Bursa'nın sembol yapılarından biri olan Ulu Camii, şehrin merkezinde yer alır ve 1400 yılında inşa edilmiştir. Caminin içi çiniler, minyatürler ve ahşap oymaları ile süslüdür. Osmanlı döneminin önemli mimari yapılarından biridir ve Eskişehir Bursa otobüs bileti ile şehre gelindiğinde ziyaret edilmesi gereken bir noktadır.

 • Koza Han

  Bursa'da bulunan Koza Han, Osmanlı döneminden kalan önemli bir yapıdır. 1491 yılında yapılmış olan bu han, ipek böceği kozalarının satıldığı bir merkez olarak kullanılmıştır. Günümüzde ise bir alışveriş merkezi olarak hizmet vermektedir.

 • Yeşil Camii ve Yeşil Türbe

  1419 yılında yapılan Yeşil Camii, Bursa'nın en önemli camilerinden biridir. Türk taş oymacılığı sanatının mükemmel örneklerini barındırır.

 • Muradiye Külliyesi

  1425-1426 yılları arasında inşa edilen Muradiye Külliyesi, cami, medrese, imarethane, hamam ve türbeleriyle bütün bir komplekstir. Erken dönem Osmanlı mimarisinin önemli örneklerinden biridir.

 • Uzun Çarşı

  Bursa'nın en eski çarşılarından biri olan Uzun Çarşı, 1340 yılında açılmıştır. Günümüzde 80'den fazla dükkanıyla hizmet vermektedir. Çarşı, çeşitli el sanatları ürünleri, tekstil ürünleri ve yöresel lezzetlerin bulunduğu mağazaları ile alışveriş yapmak isteyenler için ideal bir noktadır.


Bursa'da Ne Yenir?

 • İskender Kebap: Bursa Kebabı olarak da bu lezzet, tırnak pideyle servis edilir. Kendine özgü sosuyla birlikte eşsiz bir lezzete kavuşan İskender, Bursa'nın en ünlü lezzetleri içinde ilk sıralarda gelir. Eskişehir Bursa otobüs bileti ile şehre geldiğinizde birçok noktada bu eşsiz yemeği deneyebilirsiniz.
 • Pideli Köfte: Bursa'nın meşhur yemeklerinden biri olan Pideli Köftenin yapılışında küçük köfteler kızgın tereyağında pişirilir ve ardından sıcak pide üzerine yerleştirilir.