Bursa - İzmir Otobüs Bileti

Bursa - İzmir Otobüs Bileti Genel Bilgileri

300 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
342 KM Mesafe
Varan Popüler Firma
4 Saat 30 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz Bursa İzmir Otobüs Biletleri

Bursa
İzmir
TL300

Bursa Popüler Otobüs Biletleri

Bursa Kalkışlı Otobüs Biletleri

Bursa Varışlı Otobüs Biletleri

Bursa - İzmir Otobüs Seferi Olan Firmalar

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Bursa İzmir Otobüs Bileti Hakkında


Bursa İzmir otobüs bileti alarak hem konforlu ve güvenilir hem de Marmara ve Ege Bölgesi’nin doğal güzelliklerini izleme fırsatı bulacağınız keyifli bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Bursa’dan İzmir’e gidiş için şehirlerarası otobüs kullanımı oldukça yaygın bir seçenektir. Bursa İzmir otobüs bileti alarak yapacağınız 345 km uzunluğundaki yolculuk ortalama olarak 4 saat 30 dakika civarında sürmektedir. Ege’nin incisi olarak andığımız İzmir’e vardığınızda şehrin hem doğasına hem de tarihi ve kültürel birikimine hayran kalabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında İzmir’e gidiyorsanız birbirinden güzel plajlarında vakit geçirebilirsiniz.

Tarihi geçmişi binlerce yıl öncesine kadar uzanan İzmir’de zaman içinde yaşamış olan medeniyetlerin günümüze bıraktığı izler olan pek çok antik kent de yer almaktadır. Bursa İzmir otobüs bileti hakkında, Bursa ve İzmir otogarları ve şehir merkezi arasındaki ulaşım, bilet fiyatları ve İzmir’de gezilecek yerler gibi bilgilere erişmek için Bilet Dükkanı sitesinde sizler için hazırlamış olduğumuz rehber yazıdan yararlanabilirsiniz. Ayrıca avantajlı İzmir uçak bileti satın almak ve İzmir otelleri hizmetlerinden faydalanmak isterseniz, sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Bursa İzmir Otobüs Bileti Fiyatları


Bursa’dan İzmir’ bir seyahat düzenlemeye karar verdiyseniz ve yolculuğunuzu şehirlerarası otobüsler ile yapmak istiyorsanız en uygun fiyatlı Bursa İzmir otobüs biletlerini Bilet Dükkanı sitesinde bulabilir, biletlerle ilgili her türlü kıyaslamayı yapabilirsiniz. Bursa İzmir otobüs bileti fiyatları tercih ettiğiniz otobüs firmasının prestijine, firmanın sunduğu hizmetin kalitesine ve çeşitliliğine göre değişiklik göstermektedir. Bursa İzmir otobüs bileti fiyatları en düşük 130 TL’den başlayarak en fazla 230 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Bursa Otogara Nasıl Gidilir?


Aldığınız Bursa İzmir otobüs biletiyle yolculuğa çıkmaya hazırsanız ama Bursa şehir merkezinden Bursa Otogara nasıl gidilir bilmiyorsanız gelin hemen anlatalım. Bursa’nın çeşitli yerlerinden Bursa Otogara ulaşım hizmeti veren pek çok belediye otobüsü bulunmaktadır. Bursa Otogara ulaşım için binebileceğiniz belediye otobüsleri 17 Ovaakça, 17Y BTSO Yeniceabat Eğitim Kampı, 18B Siteler, 38 Atatürk Caddesi, 38B Nilüfer, 38D Yıldırım, 91 Kestel, 91G Gürsu, 92 Beşevler, 93 Uludağ Üniversitesi, 94 Teleferik, 95 Ataevler, 95A Üçevler, 96 Çekirge, 97 Emek, 97G Bademli şeklindedir. Belediye otobüsleri haricinde Bursa’nın pek çok yerinden ulaşım hizmeti veren minibüslere binmeyi tercih edebilirsiniz. Eğer toplu taşıma kullanmak istemiyorsanız 7/24 hizmet veren taksilere binerek Bursa’da bulunduğunuz yerden direkt olarak Bursa Otogara ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir Otobüs Terminali’nden Şehir Merkezine Ulaşım


Bursa İzmir otobüs bileti alarak İzmir’e kadar geldiyseniz İzmir otobüs terminalinden şehir merkezine ulaşımınızı da çok kolay bir şekilde gerçekleştirebileceğinizi söyleyebiliriz. İzmir otobüs terminali ve şehir merkezi arasında sefer yapan belediye otobüsleri şu şekildedir: 54 Kemer Aktarma, 277 Tınaztepe, 302 Konak, 555 Halkapınar Metro, 800 Menemen Aktarma. Otobüs haricinde neredeyse tüm semt ve mahallelere minibüsler aracılığıyla da ulaşım sağlayabilirsiniz. Eğer toplu taşıma kullanmak istemezseniz 7/24 hizmet veren taksilerle de İzmir otobüs terminalinden şehir merkezinde gitmek istediğiniz noktaya direkt ulaşım gerçekleştirebilirsiniz.

İzmir’de Gezilecek 5 Antik Kent


Ege’nin incisi diye andığımız İzmir büyüleyici doğal güzelliklerinin yanında köklü tarihi geçmişiyle de oldukça etkileyici bir yerdir. Ege’nin yeşil ve mavinin iç içe geçtiği doğasının ortasında binlerce yıl öncesinde kurulmuş olup günümüze kadar korunarak gelmeyi başarmış olan antik kentleri hem görsel hem de kültürel olarak insanın ruhunu besler niteliktedir. İzmir de tarihi geçmişi çok eskilere kadar uzandığından dolayı farklı dönem ve medeniyetler tarafından kurulmuş olan çeşitli antik kentlere sahiptir. İzmir’de gezilecek 5 antik kenti sizler için tanıttık.

Efes Antik Kenti


İzmir’in Selçuk ilçesinde konumlanan Efes Antik Kenti UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer almaktadır. İzmir denince akla ilk gelen tarihi yerlerden olan Efes Antik Kenti, dünyanın 7 harikasından biri olan Artemis Tapınağını da içerisinde barındırmaktadır. Dünyaca tanınan bir antik kent olan Efes, döneminin bilim, sanat ve kültür merkezi olarak bilinmekteydi. Efes Antik Kenti’nin geçmişine dair net bir bilgi olmasa da M.Ö 9000’li yıllara kadar uzandığı düşünülmektedir. Yıllardır yapılan arkeolojik kazı çalışmaları sonucunda mimari birer şaheser değerine sahip pek çok yapı ortaya çıkarılmıştır. İşlevsel bir liman kenti olma özelliği taşıyan Efes bu nedenle Roma İmparatorluğu için oldukça merkezi bir yere sahip olmuştur. Bugün Efes Antik Kenti’ne gezmeye gittiğinizde Celcus Kütüphanesi, Kral Yolu, Antik Tiyatro, Meryem Kilisesi ve Yamaç Evler gibi pek çok yapıyı görebilirsiniz.

Bergama Antik Kenti


Bergama ilçesi sınırında yer alan Bergama Antik Kenti, en eski uygarlıklara ev sahipliği yapmış olup tarihi geçmişi 8500 yıl öncesine kadar uzanmaktadır. Bereketli topraklara sahip olmasıyla stratejik bir konumu olduğunu söyleyebileceğimiz Bergama Antik Kenti aynı zamanda pek çok bilimin doğuşuna da yuva olmuştur. Örneğin tıp alanında kullanılan bazı aletlerin ilk versiyonlarına Bergama’da yapılan arkeolojik kazılar sonucunda rastlanmıştır. Ayrıca tarihin en büyük hastanesi ve ilk psikoterapinin yapıldığı yer olarak bilinen Asklepion’da Bergama Antik Kenti’nde bulunmaktadır. Bergama Antik Kenti, sahip olduğu bu özellikler nedeniyle Birleşmiş Milletler tarafından belirlenen “Akdeniz’de Ortak Öneme Sahip 100 Tarihi Sit Alanı” içerisinde bulunmaktadır. Bugün tıbbın ve eczacılığın simgesi olarak kullanılan yılanlı sütun da ilk olarak Asklepion Sağlık Merkezi’nde kullanılmıştır.

Erythrai Antik Kenti


Çeşme’de bulunan Erythrai Antik Kenti’nin adı Yunancada “kızıl toprak” anlamına gelmektedir ve bu ismi almasının nedeni kırmızı topraklara sahip olmasıdır. Antik Çağ’da İyon kentleri arasında en önemlisi olmuş olan Erythrai Antik Kenti, Pers ve Lidyalılar gibi daha pek çok medeniyete yuva olmuştur. Adeta bir açık hava müzesi niteliğinde olan Erythrai Antik Kenti’nde Kybele Kayalıkları, Athena Polias Tapınağı, Antik Tiyatro, Heroon ve Matrone Kilisesi gibi pek çok görkemli yapıyı görebilirsiniz.

Agora Antik Kenti


En az Efes ve Bergama Antik Kentleri kadar öneme sahip olan Agora Antik Kenti aynı zamanda Smyrna Antik Kenti olarak da bilinmektedir. Kelime anlamı olarak çarşı, Pazar, meydan demek olan Agora eski dönemlerde alışverişin gerçekleştiği, siyasi faaliyetlerin yapıldığı bir yerdi. Roma İmparatorluğuna bağlı olarak Agora, Roma imparatoru adına 3 kere tapınak inşa ettirmiştir. Bu durum Agora Antik Kenti’nin sahip olduğu prestije işaret etmektedir. Çünkü o dönemde Roma imparatoru Neokoros adına tapınak yapmak sadece prestijli şehirlerin sahip olabileceği bir ayrıcalıktı.

Metropolis Antik Kenti


Torbalı ilçesinde 12 km uzaklıkta yer alan Metropolis Antik Kenti, İyon kentleri arasında öne çıkan yerlerden bir diğeridir. Küçük Menderes’ten beslenen topraklar üzerine kurulmuş olan Metropolis Antik Kenti’nin adı “Ana Kent” anlamına gelmektedir. 5000 yıl kadar önce Tunç Çağı’nda kurulmuş olan Metropolis Antik Kenti en görkemli yıllarını Roma İmparatorluğu döneminde yaşamıştır. Eski dönemlerde önemli bir tarım ve ticaret kenti olan Metropolis’ten ürünler alınarak Efes’e taşınır, buradan da Efes limanı aracılığıyla ticari faaliyetler dünyaya açılmaktaydı. Roma İmparatorluğu’nun çöküşüyle birlikte gerilemeye başlayan Metropolis Antik Kenti birkaç yüzyıl boyunca istilalara uğrayıp ayakta kalmaya çalıştıysa da 14.yüzyılda Aydınoğulları tarafından ele geçirilmiş daha sonra da İzmir’in Torbalı ilçesi haline gelmiştir.