İzmir - Aydın Otobüs Bileti

İzmir - Aydın Otobüs Bileti Genel Bilgileri

135 TL Ucuz Otobüs Bileti Tahmini Fiyatı
114 KM Mesafe
Isparta Petrol Turizm Popüler Firma
1 Saat 23 Dakika Sefer Süresi

En Ucuz İzmir Aydın Otobüs Biletleri

İzmir
Aydın
TL135
Sıkça Sorulan Sorular
İzmir Aydın arası otobüs yolculuğu 1 ila 3 saat arası değişiklik gösterir.
İzmir Aydın otobüs bileti fiyatları ortalama 135 TL'dir.
En ucuz İzmir Aydın otobüs bileti için Bilet Dükkanı'nda otobüs firmalarını ve fiyatlarını karşılaştırabilir, erken rezervasyon ve kampanya fırsatlarını değerlendirerek en uygun fiyatla biletinizi satın alabilirsiniz.
İzmir'den Aydın'a giderken; İncirliova, Ortaklar, Selçuk, Torbalı, Menderes ve Buca'dan geçilir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Aydın Hakkında


Türkiye'nin Batı’sında yer alan Aydın tarih, kültür ve doğal güzelliklerle dolu bir şehirdir. Tarihin en eski dönemlerinden bu yana çeşitli uygarlıkların merkezi olduğundan bu zenginliğin geçmişi M.Ö. 3.000 yıllarına kadar uzanmaktadır. Didim, Aphrodisias, Milet, Prien, Nisa ve Magnesia gibi çeşitli kentlerde pek çok bilge insan yetişmiştir.

Aydın çağdaş bir kent olarak tarih sahnesine ilk kez M.Ö. 2500'lü yıllarda Hititler döneminde çıkmıştır. Selçuklular döneminde Türk medeniyetinin egemenliği ve kültürü altına girmiş ve Aydın bu kültürle gelişerek günümüze kadar gelmiştir.

Aydın, şehrin ana ihraç ürünü olan dünyanın en iyi incir ağacına sahiptir. Şehir Türkiye'nin en dağlık bölgelerinden birinde kurulmuş olup, Aydın'da Akdeniz iklimi hakimdir. Kentin kuzeyinde Aydın Dağları, güneyinde ise Menteşe Dağları bulunmaktadır. 

Tarihi ve kültürel bir çok mirasının yanında Aydın, aynı zamanda şifalı maden kaynaklarına da ev sahipliği yapmaktadır ve burada farklı sıcaklıklarda üç havuz bulunmaktadır. İmamköy, Germencik ve Alangüllü gibi diğer kaplıcalar da burada yer alır. 

Aydın, antik kalıntıları, büyüleyici eski kenti ve güzel doğal çevresi ile ülkenin daha az bilinen bölgelerini keşfetmek isteyen İzmir Aydın Otobüs Bileti sahiplerinin mutlaka ziyaret etmesi gereken bir destinasyondur. 

İzmir Otogarı'na Ulaşım


İzmir Otogarı'na şehrin her noktasından ulaşımı sağlayan farklı otobüs hatları bulunmaktadır. İzmir Aydın Otobüs Bileti sahipleri Bornova ilçesine bağlı Karacaoğlan Mahallesi'nde bulunan İzmir Otogarı’na gelebilmek için 54, 277, 302, 555, 800, 117, 191, 204, 564, 560, 505 numaralı hatları kullanabilirler. Bu hatlar Kemer, Tınaztepe, Konak, Halkapınar, Menemen, Kavaklıdere, Yurtoğlu, Bornova Metro, Ayakkabıcılar Sitesi, Pınarbaşı ve Çamkule gibi farklı güzergahlardan geçerek İzmir Otogarı’na varır. 

Aydın Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Aydın Otogar’dan şehir merkezine gitmek isteyen İzmir Aydın Otobüs Bileti sahipleri, şehrin merkezi noktalarından geçen 102, 602, 251, 253, 402 ve B43 numaralı otobüs hatlarını kullanabilirler. Ayrıca pek çok noktada durakları bulunan minibüs hatları da tercih edilebilir. 

İzmir'den Aydın otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Aydın otelleri ve Aydın araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, Aydın'a hava yolu ile ulaşmak isterseniz, uçak bileti sayfamız üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Aydın Otogarı'ndan Kuşadası'na Nasıl Gidilir?


İzmir Aydın Otobüs Bileti sahipleri 272 numaralı belediye otobüslerini kullanarak bu turistik bölgeye varabilirler. Bunun yanında Bilet Dükkanı araç kiralama yaparak 1 saat gibi bir sürede Aydın Otogar’dan Kuşadasına varabilirsiniz. 

Aydın'da Gezilecek Yerler


Aydın, tarihi ve doğal güzellikleriyle, zengin kültürel mirasıyla ve turistik potansiyeli ile öne çıkan bir şehirdir. Adana Aydın Uçak Bileti ile kente gelecek olanlar beyaz kumlu plajlarda denize girebilir, doğa yürüyüşleri yapabilir. 

Doğal Güzellikler

Bafa Gölü


Aydın'ın Milas ilçesinde bulunan Bafa Gölü, doğal güzellikleriyle ünlüdür. Göl çevresindeki doğa yürüyüşleri ve kuş gözlemi imkanlarıyla ziyaretçilerin ilgisini çeker.

Bilet Adası


Kuşadası'na 4 mil uzaklıkta bulunan Bilet Adası, deniz turizmiyle ünlüdür. Adada doğal plajlar, kristal berraklığında sular ve su altı zenginlikleri keşfedilebilir.

Güzelçamlı Doğa Parkı


Kuşadası'na yakın olan bu doğa parkı, orman alanları, yürüyüş parkurları ve piknik alanları gibi aktiviteler için ideal bir yerdir. Ayrıca parkta bulunan Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı, önemli bir doğa koruma alanıdır.

 • Antik Kentler
 • Afrodisyas
 • Alabanda 
 • Tralles
 • Nysa
 • Magnesia ve Meandrum 
 • Prien
 • Milet
 • Didyma Antik Kenti ve Apollon Tapınağı 
 • Müzeler
 • Aydın Arkeoloji Müzesi 
 • Adnan Menderes Evi Müzesi
 • Milet Müzesi 


Aydın'da Denize Girilecek 5 Yer


Aydın'ın bu büyülü ve huzurlu noktalarında, denizin tınısında kendinizi bulacak, her dalga vurduğunda içsel bir dinginlik hissedeceksiniz. Doğanın ve denizin büyüsüne kapılacak, ruhunuzu dinlendirerek unutulmaz bir deniz tatili deneyimi yaşayacaksınız.

Aşkla dolu bu mavi serüvende, zamanın durduğunu hissedecek, huzur dolu anılar biriktireceksiniz. İşte Aydın'ın masmavi denizlerinde yolculuğa çıkacağınız ve ruhunuzu dinlendireceğiniz 5 muhteşem yer:

 1. Kuşadası

  Adeta Ege'nin gülü Kuşadası, sizi kumsallarının sıcaklığıyla saran ve denizindeki maviyle büyüleyen bir rüya gibi. Dalga sesleri arasında huzur bulacak, masmavi sularında kaybolacaksınız.

 2. Altınkum Plajı (Didim)

  Altın gibi parlayan kumsalları ve tertemiz deniziyle sizi sıcacık kucaklıyor. Güneşin ışıltısında yüzmek, kumların yumuşaklığında yürümek size huzuru tattıracak.

 3. İncirliova Plajı

  İçinizi ısıtan güneşin altında, çevrenin sessizliğiyle huzura erişeceğiniz bir nokta. Burada denize girmek adeta bir terapi... Kumsalın serinliğinde adımlarınızı sevinçle atacaksınız.

 4. Güzelçamlı

  Doğanın kalbinde saklı, Güzelçamlı... Dilek Yarımadası Milli Parkı'nın içindeki bu cennet köşe, size özgürlüğü ve dinginliği hissettirecek. Doğanın nefes kesen güzellikleriyle birlikte denizin huzurunu doyasıya yaşayacaksınız.

 5. Pamucak Sahili

  Uzun kumsalı ve berrak deniziyle adeta bir rüya... Pamucak Sahili'nde denizin kollarına bırakarak, bedeninizi ve ruhunuzu buluşturacak, sakinliği ve dinginliği içselleştireceksiniz.