Kastamonu - İstanbul Uçuş Bilgileri

1078,10 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
404 KM Mesafe
Türk Hava Yolları Popüler Havayolu
30 Dakika Uçuş Süresi

İstanbul Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
14 Haziran 2024 Cuma
Min: 18ºC
Maks: 29ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
15 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 18ºC
Maks: 23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
16 Haziran 2024 Pazar
Min: 18ºC
Maks: 26ºC
Güneşli
17 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 19ºC
Maks: 29ºC
Güneşli
18 Haziran 2024 Salı
Min: 20ºC
Maks: 28ºC
Güneşli

En Ucuz Kastamonu - İstanbul Uçak Biletleri

Türk Hava Yolları
Kastamonu
Kastamonu Havalimanı
İstanbul
İstanbul Havalimanı
TL1.078
Sıkça Sorulan Sorular
Kastamonu İstanbul arası hava yolu ile 30 dakika sürmektedir.
Kastamonu İstanbul karşılıklı uçuşlarınızı Kastamonu Havalimanı, İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Kastamonu İstanbul en ucuz uçak bileti 1078,10 TL’den başlamaktadır.
Kastamonu İstanbul arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Kastamonu Havalimanı’na Nasıl Gidilir?
İstanbul Havalimanlarından Şehir Merkezine Ulaşım
İstanbul’da Gezilecek Doğal Yerler
İstanbul’da Gezilecek Saraylar
İstanbul’da Alışveriş

Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan Boğaz Köprüsü, tarihin en büyük imparatorluklarına başkent olması ve şahsına münhasır bir güzelliğiyle İstanbul, herkesin hayatta en azından bir gezip görmesi gereken yerlerden biridir. Gündüz gezilecek tarihi yerlerine, gece ise şehir ışıkları ve boğaz manzarasına hayran kalacağınız İstanbul genellikle hızlı ve stresli yaşam tarzı ile anılsa da dünya üzerinde görebileceğiniz eşsiz güzellikteki ender şehirlerden biridir. Türkiye’nin en popüler şehri olan İstanbul’u kısa bir gezi ile bitirmek mümkün olmasa da ayarlayacağınız birkaç günlük gezinizde İstanbul denince akla gelen ilk yerleri gezebilirsiniz. Kastamonu’dan İstanbul’a seyahat etmek istiyorsanız işe Bilet Dükkanı’ndan en uygun fiyata Kastamonu İstanbul uçak bileti alarak başlayabilirsiniz. Ayrıca sitemizde bulunan, İstanbul’da gezilecek saraylar, doğal yerler ve İstanbul’da alışveriş yapılacak yerler ile ilgili bilgiler verdiğimiz, İstanbul hakkındaki rehber yazımıza bir göz atarak İstanbul’u dolu dolu deneyimleyebileceğiniz bir gezi planı oluşturabilirsiniz. 

Kastamonu Havalimanı’na Nasıl Gidilir?


Kastamonu Uzunyazı Havalimanı olarak da bilinen Kastamonu Havalimanı, şehir merkezinin 10 km güneydoğusunda yer almaktadır. Kastamonu Havalimanı’na nasıl gidilir, Bilet Dükkanı sitesinden öğrenebilirsiniz.

Kastamonu Havalimanı’na Servis ile Ulaşım


Kastamonu Otobüs Terminali’nden Parmaksızoğlu Servis Taşımacılığı’nın servisleriyle Kastamonu Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanında uçuş olan her gün otobüs terminalinden 2 adet servis hareket etmektedir.

Kastamonu Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Kastamonu’da bulunduğunuz yerden direkt olarak Kastamonu Havalimanı’na ulaşım sağlamak istiyorsanız 7/24 hizmet veren taksilere binmeyi tercih edebilirsiniz.

İstanbul Havalimanlarından Şehir Merkezine Ulaşım


İstanbul’da biri Anadolu biri Avrupa Yakası'nda olmak üzere 2 adet havalimanı hizmet vermektedir. Anadolu Yakası'nda Sabiha Gökçen Havalimanı ve Avrupa Yakası'nda İstanbul Havalimanı bulunmaktadır. İstanbul havalimanlarından şehir merkezine ulaşım için pek çok yol alternatifiniz mevcuttur.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaist ile Ulaşım


İstanbul şehir içinde toplamda 150 bölgeye ulaşım hizmeti veren Havaist otobüsleriyle rahatlıkla yolculuk edebilirsiniz. Havalimanında otobüsler, gelen yolcu kapısından, uçak seferlerine göre her yarım saatte bir kalkmaktadır. 12 farklı otobüs hattı üzerinden Avrupa ve Anadolu Yakası'nda birçok yere bu otobüslerle gidebilirsiniz. Havaist otobüsleri İST-1 Yenikapı, İST-2 Beylikdüzü, İST-3 Esenler Otogarı, İST-4 Bakırköy, İST-4G Güneşli, İST-5 Beşiktaş, İST-7 Kadıköy, İST-8 Pendik, İST-15 Bahçeşehir-Avcılar, İST-17 Halkalı, İST-19 Taksim ve İST-20 Sultanahmet kodlu hatlarla şehir içinde 1-2 saatte gidebileceğiniz yerlere ulaşım sağlamaktadır.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine İETT Otobüsleriyle Ulaşım


İstanbul’da 7 farklı noktaya İETT otobüs hizmetiyle daha hesaplı bir ulaşım sağlayabilirsiniz. İETT otobüsleri H-1 Mahmutbey Metro, H-2 Mecidiyeköy, H-3 Halkalı, H-4 Atatürk Havalimanı, H-6 Mescid-i Selam/Arnavutköy, H-7 Alibeyköy Cep Otogarı, H-8 Hacıosman/Sarıyer, H-9 Cevizlibağ kodlu hatlarıyla ulaşım hizmeti vermektedir.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


İstanbul’da gitmek istediğiniz yere direkt olarak hızlı bir ulaşım sağlamak için 7/24 hizmet veren taksileri kullanabilirsiniz. Ancak taksi ile ulaşım diğer seçeneklerden çok daha pahalı olduğunu unutmamanız gerekir.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genellikle kalabalık grupların ya da elinde çok bagajla seyahat edenlerin tercih ettiği özel transfer servisi ile havalimanından direkt olarak gitmek istediğiniz yere ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Özel transfer servisinden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız önceden rezervasyon yapmanız daha iyi olacaktır.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Shuttle Servis ile Ulaşım


Özellikle grup halinde seyahat edenlere tavsiye ettiğimiz Shuttle servisler, şehir içinde direkt olarak gitmek istediğiniz yere sizi götürmektedir. Gelen yolcu katında bulunan İstanbul Welcome Cart standınan Shuttle servis hizmeti satın alabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


İstanbul’da geçireceğiniz süre boyunca her yere daha rahat bir şekilde ulaşım yapmak, toplu taşıma saat ve güzergahlarıyla uğraşmamak istiyorsanız havalimanında araç kiralayabilirsiniz. İstanbul Havalimanı’nda hizmet veren araç kiralama şirketlerinden ister önceden Bilet Dükkanı üzerinden rezervasyon yaparak isterseniz de havalimanına indikten sonra içerisindeki araç kiralama ofislerine giderek aracınızı kolaylıkla kiralayabilirsiniz.  Kastamonu uçuşunuzdan birkaç saat önce aracı aynı ofise teslim edebilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Otobüs ile Ulaşım


Toplam 10 farklı hatta hizmet veren otobüslerle havalimanından şehrin birçok yerine ulaşım gerçekleştirebilirsiniz. Bu İETT otobüs hatları: E3 4. Levent, E9 Bostancı, E10 Kurtköy-Kadıköy, E11 Kadıköy, 16S Metrobüs Uzunçayır, MR60 Pendik YHT, 130H Deniz Harp Okulu, 132H Pendik YHT, 131C Sultanbeyli/Necip Fazıl Metro ve 122H Yenişehir-4. Levent şeklindedir. Bunlara ek olarak havalimanından kalkan Pendik YHT otobüslerine binip Gebze-Halkalı tren hattına veya Kadıköy’den Pendik’e kadar giden minibüslere geçiş yapabilirsiniz.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havabus ile Ulaşım


Havabus otobüsleri ile belediye otobüsleriyle olduğundan daha konforlu bir yolculuk gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanında gelen yolcu çıkışından, uçak iniş saatlerine göre hareket eden otobüsler Yenisahra, Kadıköy ve Taksim’e ulaşım sağlamaktadır. Havabus ile bu güzergahlara yapacağınız yolculuklar 45 dakika, 1 saat ve 1 saat 30 dakika kadar sürebilmektedir, ancak trafiğe göre bu süreler değişkenlik gösterebileceğini de unutmamanız gerekir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehirde gitmek istediğiniz yerine direkt ve hızlı bir ulaşım sağlamak istiyorsanız 7/24 hizmet veren taksileri tercih edebilirsiniz. Taksiye binmeden önce şoföre gideceğiniz yere ücretin ne kadar tutacağını sormanızda fayda var.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Genellikle kalabalık grupların ya da elinde çok bagajla seyahat edenlerin tercih ettiği özel transfer servisi, sizi Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan direkt olarak gitmek istediğiniz yere götürmektedir. Özel transfer servisinden en iyi şekilde yararlanmak için önceden rezervasyon yapmanızda fayda var.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralama ile Ulaşım


İstanbul’da bulunacağınız süre boyunca her yere daha rahat bir şekilde ulaşım sağlamak, toplu taşıma saat ve güzergahlarıyla uğraşmamak istiyorsanız Sabiha Gökçen Havalimanı’nda araç kiralamayı tercih edebilirsiniz. Havalimanında hizmet veren araç kiralama şirketlerinden ister önceden Bilet Dükkanı üzerinden rezervasyon yaparak isterseniz de havalimanına indikten sonra buradaki araç kiralama ofislerine giderek aracınızı kiralayabilirsiniz.  Kastamonu uçağınızın kalkışından birkaç saat önce aracı aynı ofise teslim edebilirsiniz.

İstanbul’da Gezilecek Doğal Yerler


Tarihi ve kültürel birikimiyle öne çıkan İstanbul’da hala gezip keyifli vakit geçirebileceğiniz doğa içerisinde yerler de bulunmaktadır. İstanbul’da gezilecek doğal yerlerin başında Marmara Denizi’nde yer alan Prens Adaları bulunmaktadır. Büyükada, Burgazada, Kınalıada, Heybeliada ve Sedefadası İstanbul’un en beğeneceğiniz doğal yerlerindendir. Adalar haricinde ise İstanbul sınırları içinde Riva, Polonezköy, Belgrad Ormanı, Ağva, Atatürk Arboretumu, Kilyos ve Aydos Ormanı gibi yerler bulunmaktadır.

İstanbul’da Gezilecek Saraylar


Bizans ve Osmanlı İmparatorluklarına uzun yıllar boyunca başkent olarak hizmet vermiş olan İstanbul, tüm bu süre içerisinde pek çok etkileyici yapı ile donatılmıştır. Sokaklarında koskocaman bir tarihin yattığı İstanbul’da gezilecek sarayları sizler için tanıttık.

Dolmabahçe Sarayı


1855 yılında, 1. Abdülmecit Dönemi’nde yapılan Dolmabahçe Sarayı Beşiktaş’ta bulunmaktadır. Dolmabahçe Sarayı günümüzde daha çok Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu yer olarak bilinmektedir.

Topkapı Sarayı


1460-1478 yılları arasında Fatih Sultan Mehmet’in isteği üzerine inşa edilmiş olan Topkapı Sarayı, Tarihi Yarımada’nın en güzel yerinde bulunmaktadır. İçerisinde gezilecek pek çok yer bulunan saray, Osmanlı Dönemi’nde yönetim merkezi olarak kullanılmıştır.

Beylerbeyi Sarayı


Osmanlı padişahlarının yazlık saray olarak kullandığı Beylerbeyi Sarayı, Sultan Abdülaziz tarafından 1861 yılında inşa ettirilmiştir. Eşsiz bir boğaz manzarasına bakan sarayda dilerseniz sabah kahvaltısı da yapabilirsiniz.

Çırağan Sarayı


Beşiktaş’taki gözde saraylardan bir diğeri olan Çırağan Sarayı taş işçiliğinin en güzel örneklerinden biri olarak kabul görmektedir. 1871 yılında Abdülaziz’in tamamlattırdığı saray günümüzde düğün ve balo gibi davetlerin gerçekleştirildiği şık ve güzel bir yerdir.

Adile Sultan Sarayı


Salkis Baylan’ın 1858 yılında, Sultan Abdülmecit’in kız kardeşi Adile Sultan için hediye olarak inşa ettirdiği Adile Sultan Sarayı’nda günümüzde sabah akşam yemek yiyebilir ve çeşitli davetler verebilirsiniz.

İstanbul’da Alışveriş


Binlerce yıllık bir tarihi geçmişi olan İstanbul gezilecek müze ve saray gibi tarihi yerlerin yanında hem tarihi alışveriş noktalarına hem de modern alışveriş merkezlerine sahiptir. İstanbul’da alışveriş yapabileceğiniz yerler arasında İstiklal Caddesi ve buradaki mağazalar ve cadde üstünde bulunan çeşitli pasajlar, Eminönü’ndeki meşhur Mısır Çarşısı ve Kapalıçarşı, daha lüks ve modern mağazalara sahip olan Nişantaşı sokakları, retro dükkanları olan Balat, butik mağazalarıyla dikkat çeken Kadıköy ve Moda sokakları ve bunların yanında sayısız şekilde var olan alışveriş merkezleri bulunmaktadır.