İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Çar
24ºC
31ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Per
24ºC
30ºC
Güneşli
Cum
23ºC
29ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı

İstanbul Uçak Bileti Hakkında

Popüler Havayolu
Popüler Havayolu

Sıkça Sorulan Sorular

İstanbul uçakla Ankara'dan 1 saat 10 Dakika, İzmir'den ise 1 saat 10 Dakika sürer.
İstanbul'a gitmek için en uygun zaman ilkbahar veya sonbahar aylarıdır.
İstanbul en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
İstanbul uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi ve kimlik bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

İstanbul Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım
İstanbul'da Gezilecek Yerler
İstanbul'da Ne Yenir?
İstanbul'da Alışveriş Yapılacak Yerler

Avantajlı İstanbul Uçak Bileti


“Dünyanın En Güzel Şehri” unvanlı İstanbul’un tarihi milattan önce 3000’lere kadar uzanır. Yaklaşık 16 asır boyunca dünyanın en görkemli ve büyük metropolü olarak nam salan bu güzide şehir, iki kıtanın birbirine en çok yaklaştığı ve noktada iki kıtada birden bulunan tek şehirdir.

Boğazı, denizi, doğası, tarihi değerleri, mimarisi ve asırlar öncesinden bugüne kalan mimari yapılarıyla bir bütün oluşturan İstanbul, Türkiye’nin de gerek yurt içinde gerekse yurt dışında en çok turist ağırlayan şehridir.

İstanbul uçak bileti alıp bu güzeller güzeli şehre seyahat edeceklere bir nevi yol haritası olması adına bu yazıyı hazırladık. En avantajlı İstanbul uçak biletini Bilet Dükkanı’nda bulabileceğiniz gibi; İstanbul uçak biletinizi aldıktan sonra da bu şehirde gezebileceğiniz yerleri, denemeniz gereken lezzetleri ve alışveriş yapabileceğiniz yerleri bulacaksınız.

İstanbul otelleri ve İstanbul araç kiralama hizmetleri için sayfamızı ziyaret edebilir, İstanbul'a kara yolu ile ulaşmak isterseniz, otobüs bileti sayfamız üzerinden işlem yapabilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Anadolu ve Avrupa kıtalarında birden konumlanan İstanbul’un iki kıtası için iki farklı havalimanı vardır. Atatürk Havalimanı kapatıldıktan sonra açılan ve “Avrupa’nın En İyi Havalimanı” ödülünü alan İstanbul Havalimanı; Tayakadın Kavşağı üzerinde konumlanır. Öte yandan gerek yurt içi gerekse yurt dışı uçuşların en çok gerçekleştiği Türkiye’deki havalimanlarından da biridir.

Ulaşım rahatlığı açısından birçok alternatif geliştirilen İstanbul Havalimanı’nda iniş yapan yolcular şehrin merkezi noktalarına Havaİst, HAVAŞ, araç kiralama ya da taksi kullanarak ulaşabilirler.

Havaİst ile İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım


İstanbul Havalimanı’nda iniş yapan yolcular, şehrin merkezi noktalarına gitmek için Havaİst araçlarını kullanabilir. Bu noktada İstanbul’un 10 farklı merkezi noktasına giden 10 farklı Havaİst aracı vardır. Bunlar;

 • HVİST – 5: Bu numaraya sahip olan Havaİst aracı, İstanbul Havalimanı’ndan Esenler Otogar’a gitmektedir.
 • HVİST – 6: Bu numaraya sahip olan Havaİst aracı, İstanbul Havalimanı’ndan Halkalı İstasyon’a gitmektedir.
 • HVİST – 8: Bu numaraya sahip olan Havaİst aracı, İstanbul Havalimanı’ndan Beylikdüzü’ne gitmektedir.
 • HVİST – 9: Bu numaraya sahip olan Havaİst aracı, İstanbul Havalimanı’ndan Eminönü’ne gitmektedir.
 • HVİST – 10: Bu numaraya sahip olan Havaİst aracı, İstanbul Havalimanı’ndan Bakırköy İDO İskelesi’ne gitmektedir.
 • HVİST – 12: Bu numaraya sahip olan Havaİst aracı, İstanbul Havalimanı’ndan Aksaray’a gitmektedir.
 • HVİST – 13: Bu numaraya sahip olan Havaİst aracı, İstanbul Havalimanı’ndan Sabiha Gökçen Havalimanı’na gitmektedir.
 • HVİST – 14: Bu numaraya sahip olan Havaİst aracı, İstanbul Havalimanı’ndan Anadolu Yakası’nın kalbi Kadıköy’e gitmektedir.
 • HVİST – 15: Bu numaraya sahip olan Havaİst aracı, İstanbul Havalimanı’ndan 4. Levent’e gitmektedir.
 • HVİST – 16: Bu numaraya sahip olan Havaİst aracı, İstanbul Havalimanı’ndan Avrupa Yakası’nın kalbi Taksim’e gitmektedir.


HAVAŞ ile İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım


2018 yılında faaliyete geçtiğinden beri ulaşım açısından en rahat konuma getirilmek için çalışılan İstanbul Havalimanı’ndan İstanbul’un pek çok noktasına gitmek için oluşturulan ulaşım araçlarından biri de HAVAŞ servisleridir. Esasında bir havalimanı servisi olan HAVAŞ servisleri, İstanbul Havalimanı’ndan şehrin merkezi noktalarına gitmek için de en avantajlı fiyata sahip ulaşım aracıdır. Öte yandan hızlı ve konforlu bir ulaşım hizmeti sunmaktadır.

İstanbul Havalimanı’nda iniş yapan ve HAVAŞ servislerini kullanarak İstanbul’un merkezi noktalarına erişmek isteyen yolcuların kullanabilecekleri servis numaraları ve gittikleri noktalar şu şekildedir:

 • H – 1: Bu HAVAŞ servisi, İstanbul Havalimanı’ndan Mahmutbey Metrosu’na gider.
 • H – 2: Bu HAVAŞ servisi, İstanbul Havalimanı’ndan Mecidiyeköy’e gider.
 • H – 3: Bu HAVAŞ servisi, İstanbul Havalimanı’ndan Halkalı Marmaray İstasyonu’na gider.
 • H – 6: Bu HAVAŞ servisi, İstanbul Havalimanı’ndan Yunus Emre Mahallesi’ne gider.
 • H – 8: Bu HAVAŞ servisi, İstanbul Havalimanı’ndan Sarıyer Hacıosman Metrosu’na gider.
 • H – 9: Bu HAVAŞ servisi, İstanbul Havalimanı’ndan Cevizlibağ noktasına gider.


Araç Kiralama ile İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım


İstanbul Havalimanı’nın içerisinde bulunan ve günün her saati aralıksız olarak hizmet veren araç kiralama acenteleri vardır. İstanbul Havalimanı’nda iniş yapan yolcular, şehrin diledikleri noktasına konforlu bir şekilde ulaşmak ve İstanbul’da kalacakları süre boyunca araç derdiyle uğraşmak istemezlerse bu araç kiralama acentelerinden araç kiralaması yapabilirler. Ayrıca diledikleri aracı da bütçelerine uygun olarak seçebilirler.

Taksi ile İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım


Açıldığı günden beri mimarisiyle göz dolduran, büyüklüğüyle konuşulan İstanbul Havalimanı’nın tam da ihtişamına yaraşan bir taksi filosu vardır. Evet, durak değil, filo! İstanbul Havalimanı Taksi Kooperatifi olarak isimlendirilen bu taksi filosunda ise 600’den fazla araç bulunur. Böylelikle İstanbul Havalimanı’nda inen ve şehrin dilediği noktasına rahatça ulaşmak isteyen yolcular, genellikle taksi kullanmayı tercih eder. Bu noktada 600’ün üzerindeki taksi filosunda taksi bulamama ihtimaline karşı yolcularımıza bir önerimiz olacak:

iTaksi. iTaksi bir mobil uygulamadır ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geliştirilmiş olup; halkın hizmetine ücretsiz bir şekilde sunulmuştur. Yolcular isterse akıllı telefonlarına iTaksi uygulamasını indirip; yakınlarındaki taksileri görüntüleyebilir ve çağırabilir; ödeme yöntemini seçebilir ve her şeyden önemlisi yolculuklarının çok az bir sapma ile ne kadar tutacağını görüntüleyebilir. Ufak da olsa bir sapma olmasının sebebi ise tamamen meşhur İstanbul trafiği.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Türkiye’nin İlk Kadın Savaş Pilotu Sabiha Gökçen’den ismini alan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, Türkiye’nin ikinci en işlek havalimanıdır. 1998 yılında faaliyete giren İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı, şehrin Anadolu Yakası’nda bulunur. Yurt içi uçuşlar için en çok tercih edilen havalimanı olan Sabiha Gökçen Havalimanı, ulaşım itibarıyla da oldukça rahat bir konumdadır. Belediye otobüsü, HAVABÜS, taksi ve araç kiralama seçenekleri, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan İstanbul şehir merkezine gitmek için kullanılabilecek ulaşım araçlarıdır.

Belediye Otobüsü ile İstanbul Merkeze Ulaşım

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda inen yolcular, şehrin merkezi noktalarına gitmek için belediye otobüslerini kullanabilirler. Bu konuda yolcuların işine yarayacak ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan merkezi noktalara gitmelerini sağlayacak otobüslerin numaraları şu şekildedir:

 • 132 – H: İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan Pendik’e,
 • 131 – C: İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan Sultanbeyli’ye,
 • 16 – S: İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan Harem’e,
 • E – 3: İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan 4. Levent’e,
 • E – 10 ve E – 11: İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan Kadıköy’e,
 • E – 9: İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’ndan Bostancı’ya gitmektedir.


HAVABÜS ile İstanbul Merkeze Ulaşım


HAVABÜS servisleri, İstanbul’un ilk havalimanı ulaşım servisleridir. Şehrin Anadolu ve Avrupa yakalarının merkezine giden HAVABÜS servisleri 7 gün 24 aralıksız olarak hizmet verir. Avrupa Yakası’nda Taksim Meydanı’na giden HAVABÜS servisleri, Anadolu Yakası’nda ise Kadıköy’deki Rıhtım Caddesi’ne gitmektedir.

Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan İstanbul’un merkezi noktalarına ulaşım için en makul fiyata sahip olan ulaşım seçeneği HAVABÜS servisleri, günümüzde en çok tercih edilen havalimanından merkeze ulaşım yöntemidir.

Taksi ile İstanbul Merkeze Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’nda iniş yapan yolcular için en konforlu ulaşım aracı hiç kuşkusuz taksidir. Bilhassa bagaj yükü fazla olan yolcuların tercih ettiği bu ulaşım yöntemi, hem en hızlı hem de en az zahmetli olanıdır. Taksi ile İstanbul Şehir Merkezine Ulaşım isimli başlığımızda da biraz önce belirttiğimiz gibi yolcular isterse İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hizmete sunduğu iTaksi uygulamasını kullanabilirler.

Araç Kiralama ile İstanbul Merkeze Ulaşım


Sabiha Gökçen Havalimanı’nda iniş yapan yolcular, havalimanında bulunan araç kiralama acentelerinden araç kiralayarak şehrin diledikleri noktasına rahatça ulaşım sağlayabilirler. Öte yandan İstanbul’da toplu taşıma saatine yetişme, taksi bulma ya da servis saatini bekleme sorunları da araç kiralama ile ulaşımda egale edilmiş olur.

İstanbul’da Gezilecek Yerler


İstanbul’da gezilecek yerler saymakla bitmese de mutlaka uğranması gereken, görmeden dönülmeyecek yerler vardır. Bilet Dükkanı olarak sizler için İstanbul’da kesinlikle görmeniz gereken 15 yeri seçtik.

Dolmabahçe Sarayı: Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu yer olarak bilinen bu yer, İstanbul’un her yıl milyonlarca turisti ağırladığı tarihi değerlerindendir.

Ayasofya Camii: Neredeyse 1500 yıllık tarihe sahip olan ve İstanbul’un simgeleri arasında bulunan Ayasofya, şehrin siluetini oluşturan ögelerdendir.

Sultan Ahmet Camii: 20 binin üzerinde çini süslemesiyle Mavi Camii olarak da bilinen cami, İstanbul’un en önemli tarihi değerlerindendir.

Yerebatan Sarnıcı: Yakın zamanda geçirdiği restorasyonla sanat ve tarihi buluşturan, İstanbul’da en çok ziyaret edilen yerlerden olan sarnıç, İstanbul’da kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Galata Kulesi: İstanbul’un simgelerinden olan Galata Kulesi, 1349’dan beri şehrin en önemli sembollerindendir.

Kız Kulesi: Boğazın ortasında konumlanan, hakkında bir sürü efsane bulunan Kız Kulesi, İstanbul’da şehir turlarının olmazsa olmazıdır.

Kapalıçarşı: Dünyanın en büyük çarşısı olma unvanını elinde tutan Kapalıçarşı, İstanbul’un yıl içerisinde on milyonlarca turistini ağırlayan tarihi ve halen kullanımda olan en önemli noktalarındandır.

Süleymaniye Camii: Mimar Sinan’ın kalfalık eseri olarak bilinen Süleymaniye Camii, Süleymaniye Külliyesi’nin bir parçasıdır. Külliye ise İstanbul’un ilk şehir planlama örneği olarak kabul edilir.

Topkapı Sarayı Müzesi: İstanbul’da en çok ziyaret edilen müzedir. Osmanlı tarihini gözler önüne seren Topkapı Sarayı Müzesi, kutsal emanetlerin bulunduğu bölümle de her yıl on milyonlarca ziyaretçinin ilgisini çeker.

İstanbul Arkeoloji Müzeleri: Osman Hamdi Bey’in katkıları sayesinde koleksiyonu genişletilen ve Türkiye’nin ilk müzesi olan İstanbul Arkeoloji Müzeleri, oldukça büyük bir alana yayılıdır. Koleksiyonu ise hayran olunacak kadar zengindir.

Ortaköy Camii: Asıl ismi Büyük Mecidiye Camii olan Ortaköy Cmaii, neo-barok üslubunun en güzel uygulandığı dini yapılardan biri olarak bilinir.

Sultanahmet Meydanı: İstanbul’un en turistik bölgesi olarak bilinen Sultanahmet Meydanı, pek çok tarihi eser barındırır. Bu şehirde kesinlikle uğranması gereken yerler arasındadır.

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi: İstanbul’un simgelerinden olan Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi, şehrin kalbi niteliğindedir. Pera bölgesi başta olmak üzere sayısız noktasında sanatı, alışverişi ve pek tabii eğlenceyi bir araya getiren bu yer, İstanbul’da gezilmesi gereken yerlerin başında gelir.

Pera Palas Otel: Orient Express’in Avrupa’dan İstanbul’a taşıdığı önemli isimlerin ağırlanması için inşa edilen ve ilklerin oteli olarak bilinen Pera Palas Otel, mimarisi, hakkındaki anlatıları ve tarihiyle İstanbul’un görülmesi gereken yerleri arasındadır.

Sveti Stefan Kilisesi (Demir Kilise): Tamamı demirden oluşan ve Viyana’da dökülen demir plakaların şu andaki yerinde, Haliç kıyılarında montajı ile tamamlanan Demir Kilise, İstanbul’un en önemli dini ve tarihi değerleri arasındadır.

Tüm bunlar dışında Eyüpsultan Camii, Molla Zeyrek Camii (Pantokrator Kilisesi), Kariye Müzesi ve Kadıköy de İstanbul’a gelindiğinde uğranması gereken yerler arasındadır.

İstanbul’da Ne Yenir?


İstanbul lezzetlerini birkaç başlık altında inceleyebiliriz. Bunlardan ilki hiç kuşkusuz sokak lezzetleridir. Karaköy simidi, Unkapanı pilavı, Vefa bozası, Eminönü balık-ekmeği, kestane kebap, közlenmiş veya haşlanmış mısır, açma ile çatal, beyinli Beykoz kebabı, Taksim’in ıslak hamburgeri, Sultanahmet kuru fasulyesi, Sultanahmet köftesi, Sarıyer böreği, Ortaköy kumpiri ve waffe tatlısı ile Bebek badem ezmesi bunlardan sadece birkaçıdır.

Öte yandan Osmanl saray mutfağından günümüze İstanbul mutfağında önemli yer tutan yiyecekler ise bademli pilav, süzme saray aşuresi, hünkar beğendi, midye tava, erikli yahni, şeftalili ka’a ve ayva dolması da mutlaka denenmesi gereken lezzetlerdendir. Tabii bakla fava, topik ve lakerda gibi bu şehir ile özdeşleşmiş lezzetleri de unutmamak lazım.

İstanbul’da Alışveriş Yapılacak Yerler


İstanbul’un neredeyse tamamı açık hava alışveriş merkezi olarak görülebilir. Bilet Dükkanı olarak bu şehirde kesinlikle uğramanız gereken, İstanbul’da alışveriş yapılacak yerleri seçtik. İlk olarak dünyanın en eski çarşısı olan Kapalıçarşı’ya uğranmalıdır. Burası hem hediyelik eşyalar denildiğinde İstanbul’un bir numaralı noktasıdır.

Mısır Çarşısı ise baharat ve otantik eşyalar almak isteyenlerin kesinlikle göz atması gereken mekanlar arasında yerini alır. İstiklal Caddesi, Cevahir Alışveriş Merkezi, Galataport ve Nişantaşı ise İstanbul’da modanın kalbinin attığı yerlerdir.