Hızlı Erişim

Havana Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Varadero Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Küba’da Gezilecek Yerler
Başlık
Haritasını İnceleyin

Küba Uçak Bileti


Karayipler'deki en büyük ada olan Küba, birçok gezginin durağı olmak için gün sayıyor. Bölgede çok sayıda medeniyet yaşamasından dolayı kültürel çeşitlilik son derece yüksektir. Ülkede toplam dokuz tane UNESCO Dünya Mirası bulunur. Küba uçak bileti alacak olan yolcular şimdiden “Küba’da ne yenir? Küba’da gezilecek yerler neresi?” sorularının cevabını arıyor. Bilet Dükkanı üzerinden Küba otelleri dahil olmak üzere uygun fiyatlı Küba uçak bileti, transfer ve araç kiralama hizmeti alabilirsiniz. Tarih severler için cennet olan Küba hakkında bilmeniz gerekenler şu şekilde…

Havana Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Küba uçak bileti olan yolcular şehir merkezine ulaşım hakkında araştırma yapar. Küba Havana Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım taksi ile son derece kolaydır. Havana Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinin yaklaşık 16 kilometre güneyinde yer alır. Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım taksi ile 25 dakika sürer. Yolcular genelde rahat ve konforlu olmasından dolayı taksi seçeneğini tercih eder.

Varadero Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Küba uçak bileti olan yolcular Varadero Havalimanı’nı kullanacaksa şehir merkezine ulaşım konusunda araştırma yapar. Varadero Havalimanı şehir merkezine 10 kilometre uzaklıkta yer alır. Varadero Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım; otobüs, taksi ve servisler aracılığıyla yapılır. Yolcular ihtiyaçlarına ve isteklerine göre ulaşım aracı tercih edebilir. Valizi çok olan Küba uçak bileti sahipleri genelde taksi tercih eder. 

Varadero Havalimanı'ndan Küba şehir merkezine ulaşım için ekonomik bir  yol tercih edecek olanlar ise otobüs yolunu kullanır. 

Küba’da Gezilecek Yerler


Bilet Dükkanı üzerinden uygun fiyatlı Küba uçak bileti aldıktan sonra gezilecek yerler ve yenilecek yemekler konusunda araştırma yapmanız gerekir. Kaliteli bir seyahat için yolcular öncelikle sağlam bir plan yapmalıdır. Küba doğal güzelliklerle dolu bir yerdir. Bu uçsuz bucaksız ada, çoğu göz kamaştırıcı kumsallarla çevrili 5.000 kilometreden fazla kıyı şeridine sahiptir. Tarih boyunca aralarında Hemingway'in de bulunduğu dünyanın dört bir yanından yazarlara ilham verdi. İşte Küba’da gezilecek yerler…. 

Eski Havana: Bir UNESCO Dünya Mirası alanı olan Habana Vieja veya Eski Havana, Küba tarihinin iyi korunmuş bir kesitidir. Arnavut kaldırımlı sokaklarda dolaşırken ve büyük Barok ve neoklasik binalara bakarken, 200 yıl önce Küba'da hayatın nasıl olduğunu gözler önüne serer. 

Varadero: Varadero, Küba'nın en ünlü plaj yerlerinden biridir ve Karayipler'deki en iyi plajlardan birine ev sahipliği yapar. Kuzey kıyısından denize doğru uzanan Hicacos Yarımadası boyunca uzanır; bir asma köprü onu anakaraya bağlar. 

Trinidad: UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Küba'nın Trinidad kasabasını keşfetmek, zamanda geriye gitmek gibidir. Şehir merkezindeki güzel bir şekilde restore edilmiş binalar ve parke taşlı sokaklar, antika bir sömürge havası yayıyor. Mimarinin çoğu, Trinidad'ın hem şeker hem de köle ticaretinden zengin olduğu 17. yüzyıldan 19. yüzyıla kadar uzanıyor. Küba'da gezilecek yerler arasında ilk gidilmesi gereken mekan olarak bilinir. 

Guardalavaca: Yemyeşil bitki örtüsü, burada plajın geniş şeridini çevreliyor ve tropikal güneşten uzaklaşmak isteyenler için bol miktarda gölgeli alan sağlıyor. Dalgıçlar ve şnorkelle yüzücülere, mercan resifleri boyunca çok sayıda deniz yaşamını keşfetme imkanı veriyor. 

Cennet Plajı: Güzel plajlarıyla tanınan ülkede, Cennet Plajı, Küba'nın en iyilerinden biri olarak sayılır. Küba’da gezilecek yerler listesinde ilk sıralarda yer alır. Pudra beyazı kum ve bebek mavisi denizden oluşan bu muhteşem şerit, adanın korunaklı batı ucunu çevreliyor. 

Viñales Ulusal Parkı: UNESCO Dünya Mirası Alanı olan Viñales, Pinar del Rio'nun kuzeyinde, Sierra de los Organos'ta güzel, yemyeşil bir vadidir. Mogot adı verilen sarp kireçtaşı tepeler, vadileri keserek dramatik bir manzara oluşturuyor. Baraka: 1511 yılında Guantanamo eyaletinde kuruldu ve o sıralarda buradaki ilk kilisenin inşaatına başlandı. 

Che Guevara Mozolesi: Sahil kasabaları ve tatil köylerinin hepsi aynı görünmeye başladığında ve Küba'da yapılacak benzersiz şeyler aradığınızda, Santa Clara Küba seyahat programınıza biraz derinlik katacaktır. Burası 1958'de Che Guevara liderliğindeki son gerilla savaşının ünlü yeridir. Küba uçak bileti olan herkesin mutlaka görmesi gereken yerler arasında yer alır. 

Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi: Bir sanat aşığıysanız, geniş ve etkileyici uluslararası ve Küba sanatı koleksiyonuyla Havana'daki Ulusal Güzel Sanatlar Müzesi’ni kaçırmayın. Koleksiyon, iki binada yer almaktadır ve antik çağlardan günümüze eserleri içermektedir. Görkemli İtalyan mermeriyle kaplanmış, restore edilmiş İspanyol Rönesans tarzındaki Palacio del Centro Asturiano, 1920'lerde Manuel Bustos tarafından tasarlanmıştır. Avrupalı ​​ustaların eserleri de dahil olmak üzere uluslararası çok sayıda sanat eserine ev sahipliği yapar. Özellikle İspanyol koleksiyonu ile öne çıkıyor. Küba gezilecek yerler arasında ilk sıralarda yer alır. 

San Pedro del Morro Kalesi: UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Castillo del Morro, 17. yüzyılın en iyi korunmuş İspanyol kalelerinden biridir. Ülkenin en büyük ikinci şehri olan Santiago de Cuba'nın yaklaşık 10 kilometre güneybatısında, Santiago Körfezi'nin girişinde yer alır.

Küba’da Ne Yenir?


Bilet Dükkanı üzerinden en uygun fiyatlı Küba uçak bileti sahibi olduktan sonra ziyaretçiler karnını doyuracak yemekleri merak eder. Seyahat boyunca gezilecek yerler kadar “Küba’da ne yenir?” sorusunun cevabı da çok önemlidir. Çeşitli kültürlere ev sahipliği yapan Küba, yemek bakımında da oldukça zengin bir sofraya sahiptir. İşte Küba yemekleri… 

Ropa Vieja: Sığır eti seviyorsanız, lezzetli bir domates sosundaki bu mükemmel yemeğe bayılacaksınız. Kaynatılmış kızarmış et bifteğinin keyfine varırken kızarmış olgun muz ve gevşek beyaz pirinç üzerinde servis edilir. 

Vaca Frita: Bu ağız sulandıran etekli biftek Vaca Frita, taze otlarla süslenmiş ve yumuşayana kadar kızartılmıştır. 

Guava Basted Kaburga: Küba yemekleri arasında ilk sıralarda yer alır. Son derece doyurucu bir yemektir ve Küba uçak bileti alan herkesin tatması gerekir. 

Tamales: Tamales, Küba'da kalan birkaç yerli gıdadan biridir ve yüzyıllardır geleneksel şekilde yapılmaktadır. Küba'da ne yenir sorusunun cevabıdır.