Londra Havalimanı Transfer

7/24 Londra Havalimanı Transfer Araçları

TL3.600,00
TL4.600,00

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Londra Havalimanı Hakkında


Londra, Birleşik Krallığı’n başkenti ve dünyanın en büyük metropollerinden biri olduğu için birkaç büyük havalimanına sahiptir. Bu havalimanlarından şehir merkezine taksi, toplu taşıma ve Londra Havalimanı transfer hizmetleri gibi alternatifler ile yolcu taşınmaktadır.

Heathrow Havalimanı (London Heathrow Airport - LHR): Heathrow Havalimanı, Londra'nın batısında, şehir merkezinin 24 km batısında yer alır. Heathrow, Birleşik Krallık'ın en büyük ve en işlek havalimanıdır. Dünya genelinde önemli bir uluslararası uçuş merkezi olarak kabul edilir ve birçok farklı havayolu şirketi tarafından kullanılır. Londra uçak bileti olan yolcular genelde bu havalimanını kullanır. 

Gatwick Havalimanı (London Gatwick Airport - LGW): Gatwick Havalimanı, Londra'nın güneyinde, şehir merkezinin yaklaşık 45 km güneyindedir. Gatwick, Birleşik Krallık'ın ikinci en büyük uluslararası havalimanıdır. Özellikle düşük maliyetli havayolları tarafından sıklıkla kullanılır ve iç hatlar, Avrupa uçuşları ve uzun mesafe uçuşlarına hizmet verir.

Londra Havalimanı'ndan Şehir Merkezine Transfer ile Ulaşım


Londra Havalimanlarından şehir merkezine transfer yapmak için birkaç farklı seçenek bulunur. Ayrıca VIP transfer hizmetleri de sunulan özel bir seçenektir. Londra Havalimanı transfer hizmeti seçenekleri ve VIP transfer hizmetleri hakkında detaylı bilgilere aşağıdan erişebilirsiniz:

Heathrow Havalimanı'nda özel transfer ve VIP transfer hizmetleri sunan özel şirketler bulunur. Bu hizmetler ile lüks araçlarla ve özel sürücülerle özelleştirilmiş transfer deneyimini iliklerinize kadar yaşayabilirsiniz. Önceden rezervasyon yapmanız mantıklı olacaktır.

Gatwick Havalimanı'nda da özel transfer ve VIP transfer hizmetleri sunan şirketler bulunmaktadır. Bu hizmetler ile konforlu ve özelleştirilmiş bir yolculuğun tadını çıkarabilirsiniz.

Londra Havalimanı VIP Transfer


VIP transfer hizmetleri, eşsiz bir deneyim sunar. Lüks araçlar, özel sürücüler ve havalimanı karşılaması gibi ayrıcalıklar içerir. VIP transfer hizmeti almak için önceden rezervasyon yapmanız gerekebilir ve fiyatlar havalimanı, transfer uzaklığı ve seçtiğiniz hizmete göre değişebilir.

VIP transfer hizmetlerinin sunduğu avantajlar arasında konfor, mahremiyet ve kişiselleştirilmiş hizmetler bulunur. İster iş seyahati ister tatil için Londra'ya gelin, Londra havalimanı transfer hizmetleri ile şehirdeki dilediğiniz noktaya seyahatiniz sonrasında çok kolay bir şekilde erişebilirsiniz.

Londra'da Nerede Kalınır?


Londra otel fiyatları genellikle Avrupa'nın diğer büyük şehirlerine göre daha yüksek olabilir. Bu durum da ziyaretçilerin bütçesini olumsuz etkileyebilir. Ancak şehirde 7 binin üzerinde otel seçeneği bulunması sayesinde konaklama konusunda ziyaretçilere avantaj sağlanmaktadır. Ayrıca Londra Havalimanı transfer hizmetlerini kullanarak dilediğiniz bölgedeki otele rahat bir şekilde erişme imkânınız vardır.

Londra'da konaklama için en mantıklı bölge, Zone 1 olarak adlandırılan şehir merkezidir: Oxford Caddesi, Chelsea, Westminster, Mayfair, Hyde Park ve King's Cross. Ayrıca West End, Covent Garden, Victoria ve Paddington gibi bölgeler de konaklama alternatiflerine sahiptir. Ancak şehir merkezindeki otel fiyatlarının yüksek olması bazı gezginler için bütçeyi zorlayabilir. Bu durumda daha ekonomik konaklama seçeneklerini düşünebilirsiniz. Ekonomik seçeneklere ise şu şekildedir:

Couchsurfing, yerel insanların misafirlerini ücretsiz olarak ağırladığı bir platformdur. Ev sahipleri, misafirlerini kendi evlerinde ağırlarlar ve böylece ücretsiz konaklama imkânı sunarlar. Aynı zamanda yerel kültürü daha yakından deneyimlemenizi sağlar.

Airbnb de yerel ev sahiplerinin evlerini kiralayabileceğiniz bir platformdur. Daire veya oda kiralayarak, otellere göre daha ekonomik bir konaklama deneyimi elde edebilirsiniz. Ayrıca ev sahipleri genellikle yerel öneriler ve ipuçları sunar.

Camp In My Garden sisteminde ise ev sahipleri bahçelerinde kamp kurmanıza izin verir ve genellikle çok uygun bir fiyat sunulur. Kamp tecrübesini müstakil bahçe güvenliği ile yaşamak isteyenler için benzersiz bir fırsattır.

Londra Transferi İçin Gerekli Belgeler


Londra Havalimanı'ndan özel transfer yaparken gerekli belgeler firmadan firmaya değişiklik gösterse de standart istenen birtakım belgeler mevcuttur. Londra Havalimanı transfer hizmeti alabilmeniz için yanınızda olması gereken belgeler şu şekildedir:

Londra’ya seyahat ederken geçerli bir pasaportunuz olmalıdır. Pasaportunuzun son kullanma tarihine dikkat edin ve seyahat sonunda geçerli olacak şekilde yeterli süresi olduğundan emin olun. Ayrıca İngiltere vizesi gerekiyorsa, bu vizeyi almak için gerekli belgeleri ve başvuru sürecini tamamlamış olmanız gerekecektir.

Uçuş biletlerinizin düzenli ve geçerli olduğundan emin olun. Bazı şirketler uçuş bilgilerini ve biletlerin basılı bir kopyasını talep edebilmektedir. Bazı durumlarda kimlik kartı veya diğer tanımlayıcı belgeler de istenebilir. Bu belgeleri yanınızda bulundurmakta fayda vardır.

Londra'da Gezilecek Yerler


Big Ben, Londra'nın ünlü saat kulesinin adıdır ve Westminster Sarayı'nın yanında bulunur. Bu kule, dünyanın en büyük ikinci dört yüzlü saati olarak tanınır. 2012 yılında Kraliçenin tahta çıkışının anısına "Elizabeth Kulesi" olarak adlandırılmasına rağmen günümüzde hala "Big Ben" adı daha yaygın olarak kullanılır.

Londra'nın sembolik yapılarından biri olan London Eye ise 135 metre yüksekliğinde devasa bir dönme dolaptır. 2006 yılına kadar 165 metrelik yüksekliğiyle dünyanın en büyük dönme dolabı unvanına sahip kalmıştır.

Londra'nın ünlü köprüleriyle tanınmasına karşın keşfedilmesi gereken bir başka yapının adı da Greenwich Yaya Tüneli'dir. Tünel 1902 yılında açılmıştır ve şu anda yılda 1 milyondan fazla kişi tarafından kullanılmaktadır. Her gün 4.000'den fazla kişi tüneli geçmektedir. Thames Nehri'nin bir yakasından diğerine geçmenizi sağlayan ilginç bir yerdir. Düz bir tünel olan Greenwich Yaya Tüneli, 370 metre uzunluğundadır.

Bu sembolik yapılar gibi daha fazlasını görmek için can atan gezginler, uçuşları sonrasında Londra Havalimanı transfer hizmeti ile şehir merkezinde keşfetmeyi planladıkları ilk noktaya hızlı ve konforlu bir şekilde erişebilirler.