Moskova İstanbul Uçak Bileti

Moskova - İstanbul Uçuş Bilgileri

5102,53 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
1713 KM Mesafe
Pobeda Popüler Havayolu
2 Saat Uçuş Süresi

İstanbul Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
24 Temmuz 2024 Çarşamba
Min: 24ºC
Maks: 31ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
25 Temmuz 2024 Perşembe
Min: 24ºC
Maks: 30ºC
Güneşli
26 Temmuz 2024 Cuma
Min: 23ºC
Maks: 28ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
27 Temmuz 2024 Cumartesi
Min: 22ºC
Maks: 29ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
28 Temmuz 2024 Pazar
Min: 23ºC
Maks: 31ºC
Güneşli

En Ucuz Moskova - İstanbul Uçak Biletleri

Pobeda
Moskova
Şeremetyevo Havalimanı
İstanbul
TL5.103
Pegasus
Moskova
Şeremetyevo Havalimanı
İstanbul
TL5.390

Sıkça Sorulan Sorular

Moskova İstanbul arası hava yolu ile 2 saat sürmektedir.
Moskova İstanbul karşılıklı uçuşlarınızı Şeremetyevo Havalimanı, İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Moskova İstanbul en ucuz uçak bileti 5102,53 TL’den başlamaktadır.
Moskova İstanbul arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Moskova Şehir Merkezinden Havalimanına Nasıl Gidilir?
İstanbul’da Gezilecek Turistik Yerler
İstanbul Adalar’a Ne Zaman Gidilir?
İstanbul’da Alışveriş Yerleri

Asya ve Avrupa kıtalarını birbirine bağlayan eşsiz güzellikteki Boğaz’ıyla ön plana çıkan İstanbul, bu çok ayırt edici özelliğinin yanı sıra ihtişamlı tarihi geçmişiyle de dikkatleri üstüne çekmektedir. Tarihin en büyük imparatorluklarından olan Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış önemli bir şehirdir İstanbul. Ayrıca günümüzde de Türkiye’nin en kalabalık şehri ve tek küresel kenti olma özelliğine de sahiptir. İstanbul’un tarihi M.Ö 660 yılında kurulan Byzantium’a kadar dayanmaktadır. Daha sonrasında Roma, Bizans ve Osmanlıların eline geçen İstanbul’da farklı pek çok kültürün etkisi günümüzde hala görülmektedir. Sahip olduğu stratejik konumun da etkisiyle İstanbul, tarihi boyunca hem Türkiye’nin hem de eski dönemlerde egemenliği altına girdiği devletlerin en önemli ticaret, kültür ve sanat merkezi olmuştur. Hem tarihi ve kültürel birikimi hem de coğrafyası nedeniyle görülmeye değer pek çok yer bulunduran İstanbul’da dünya çapında tanınan Ayasofya, Sultanahmet Camii ve Kapalıçarşı gibi yapıları gezebilirsiniz. Şehrin simgelerinden olan, İstanbul Boğazı’nı süsleyen köprülerle de eşsiz bir manzaraya sahip olan Tarihi Yarımada’da manzara karşısında mest olabilir, Osmanlı ve Bizans mimarisiyle çevrelenmiş tarih kokan sokakları gezebilirsiniz. Tarihi ve kültürel öneminin yanı sıra İstanbul oldukça hareketli bir gece hayatına da sahiptir. Dans edip eğlenmek, sevdiklerinizle güzel bir şeyler yiyip içmek için İstanbul’da çok iyi kalitede hizmet veren restoran, bar, meyhane ve gece kulüpleri bulunmaktadır. Tarihi ve coğrafi konumuyla benzersiz bir şehir olan İstanbul, farklı kültürleri birleştirmesi, harika mimariye sahip yapıları bulundurması ile her yıl milyonlarca turistin ilgisini çekerek popüler bir tatil destinasyonu olmaktadır. Rusya’dan güneye inip İstanbul’da harika bir tatilin keyfini çıkarmak istiyorsanız Bilet Dükkanı üzerinden en uygun fiyata Moskova İstanbul uçak bileti alabilirsiniz.

Moskova Şehir Merkezinden Havalimanına Nasıl Gidilir?


Dünyanın en geniş yüz ölçümüne sahip olan ülke Rusya’nın başkentinde pek çok havalimanı bulunmaktadır. Bu havalimanları arasından sıklıkla kullanılanlardan birkaçı da Vnukovo Havalimanı ve Domodedovo Havalimanı’dır. Moskova şehir merkezinden havalimanına nasıl gidilir bilmiyorsanız, Moskova İstanbul uçak bileti hakkındaki rehber yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Şehir Merkezinden Vnukovo Havalimanı’na Tren ile Ulaşım


Moskova şehir merkezinde yer alan Kievsaya tren istasyonundan Vnukovo Havalimanı’na giden trenler kalkmaktadır. Bu duraktan havalimanına trenle yapacağınız yolculuk yaklaşık olarak 30-40 dakika civarında sürmektedir.

Şehir Merkezinden Vnukovo Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım


Moskova şehir merkezindeki sayısız duraktan Vnukovo Havalimanı’na giden otobüsler de kalkmaktadır. Havalimanına giden otobüslerin sefer sayısı çok sık olmasa da yaklaşık 1 saat içinde şehir merkezinden havalimanına ulaşmanıza yardımcı olmaktadır.

Şehir Merkezinden Vnukovo Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Moskova’da oldukça yaygın bir ulaşım aracı olan taksi, sizi Moskova’da bulunduğunuz yerden alarak direkt Vnukovo Havalimanı’na götürmektedir. Yolculuk süresi trafiğe bağlı olarak değişse de ortalama olarak 30-40 dakika sürmektedir.

Şehir Merkezinden Domodedovo Havalimanı’na Aeroexpress Treni ile Ulaşım


Moskova şehir merkezinde bulunan Paveletsky İstasyonu’ndan Domodedovo Havalimanı’na hareket eden Aeroexpress trenleri kalkmaktadır. Aeroexpress trenleriyle şehir merkezinden Domodedovo Havalimanı’na yapacağınız yolculuk yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir.

Şehir Merkezinden Domodedovo Havalimanı’na Otobüs ile Ulaşım


Moskova şehir merkezinde bulunan duraklardan Domodedovo Havalimanı’na giden otobüslere binmeniz de mümkündür. Otobüs ile Domodedovo Havalimanı’na yapacağınız yolculuk 1 saat 30 dakika ve 2 saat arasında sürebilmektedir.

Şehir Merkezinden Domodedovo Havalimanı’na Taksi ile Ulaşım


Taksi kullanmanın oldukça yaygın bir ulaşım şekli olduğu Moskova’da, bulunduğunuz yerden taksiye binerek direkt olarak Domodedovo Havalimanı’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Şehir merkezinden Domodedovo Havalimanı’na taksiyle gitmek, trafik durumuna göre değişebilse de, yaklaşık olarak 1 saat sürmektedir.

İstanbul’da Gezilecek Turistik Yerler


8500 yıl kadar köklü bir tarihi geçmişe sahip olan İstanbul’un, bu sürenin yaklaşık 3000 yılında farklı medeniyetlere başkent olarak hizmet vermiş olmasından da anlaşılacağı üzere oldukça önemli bir şehirdir. Gerek tarihi gerek doğasıyla gezilecek pek çok yer bulunduran İstanbul için adeta bir açık hava müzesi demek abartı kaçmaz. Birkaç günlük tatilinizde İstanbul’da gezilecek turistik yerleri eksiksiz bir şekilde görmek istiyorsanız İstanbul hakkındaki rehber yazımıza göz atabilirsiniz.

Ayasofya Camii


İlk olarak Doğu Roma İmparatoru Konstantinos tarafından 360 yılında inşa ettirilen Ayasofya, dünyanın en eski katedrallerindendir ve zaman içerisinde kiliseden camiye dönüştürülmüştür. Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’un feth etmesinden sonra verdiği emirle Ayasofya’ya Mimar Sinan tarafından minareler eklenmiş ve bu eski kilise yeni bir camiye dönüştürülmüştür. Ayasofya, 1935 yılında müze yapılsa da 2020 yılında yeniden ibadete açılmıştır.

Sultan Ahmet Camii


Sultan Ahmet Camii,  içinde bulunan 21.043 adet İznik çinisinin camiye masmavi bir görüntü katması sebebiyle İngilizce’ye “Blue Mosque” (Mavi Cami) olarak geçmiştir. 17. yüzyılda inşa edilen Sultan Ahmet Camii, Ayasofya’nın hemen karşısında yer almaktadır. İstanbul’un en büyük yapılarından birisi olan Sultan Ahmet Camii, ibadete açık olarak kullanılmaktadır.

Topkapı Sarayı


İstanbul’un en turistik bölgesi olan Tarihi Yarımada’da bulunan Topkapı Sarayı, 400 yıl boyunca Osmanlı İmparatorluğu’nun idari merkezi olarak kullanılmıştır. 1924 yılında müze haline getirilen Topkapı Sarayı’nda Harem bölümü, Hırka-ı Saadet Dairesi, Has Oda, Babü’s Saade ve Köşkler Bahçesi gibi gezebileceğiniz pek çok yer bulunmaktadır.

Yerebatan Sarnıcı


532 yılında Bizans İmparatorluğu tarafından inşa ettirilen Yerebatan Sarnıcı, o dönemde halkın su ihtiyacını karşılamak için kullanılmaktaydı. Yerebatan Sarnıcı’nın gizemlerinden olan, Roma Dönemi’nin en önemli eserlerinden Medusa Başı’nın ise buradaki yerini nasıl aldığı hala bilinmemektedir.

Dolmabahçe Sarayı


Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata gözlerini yumduğu yer olarak tanınan Dolmabahçe Sarayı, bu bakımdan İstanbul’da gezebileceğiniz manevi değeri en yüksek olan yerlerden biridir. 1856 yılında Sultan Abdülmecit’in emri üzerine inşa edilen saray, Avrupa mimarisi özelliklerini yansıtmaktadır. İstanbul’un 3. en büyük sarayı olan Dolmabahçe Sarayı’nda Atatürk’ün kullandığı şahsi eşyaları da görmeniz mümkündür.

Kapalı Çarşı


Fatih Sultan Mehmet’in hükümdar olduğu süre içinde inşa edilmiş olan Kapalı Çarşı, dünyanın en eski alışveriş merkezi olarak bilinmektedir. Kapalı Çarşı’nın içerisinde baharat, halı, kilim satan dükkanlardan, kuyumculara 4.000’e yakın dükkan bulunmaktadır. Kapalı Çarşı Osmanlı Dönemi’nden beri önemli ticaret noktalarından birisidir.

Galata Kulesi


Günümüzdeki şeklini 1340’lı yıllarda almış olan Galata Kulesi, önünde oluşan uzun kuyruklardan da anlaşılacağı üzere İstanbul’un en dikkat çeken noktalarından biri. Galata Kulesi ile ilgili bilinen bir rivayete göre kulenin tepesine ilk kiminle çıkarsanız o kişiyle evlenirsiniz.

Taksim Meydanı


İstanbul’un en kalabalık yerlerinden biri olan Taksim Meydanı’nın ortasında Cumhuriyet Heykeli’ni bulunmaktadır. Taksim Meydanı’na geldikten sonra meşhur İstiklal Caddesi’ne geçebilir, burada yürürken Galatasaray Lisesi, Suriye Plajı, Emek Sineması ve Madame Tussauds İstanbul’u görebilirsiniz.

Yıldız Parkı


Beşiktaş ilçesinde, oldukça şehrin içindeki bir noktada bulunan ve size şehrin kalabalığından biraz uzaklaşma imkanı sağlayan Yıldız Parkı’nda rahat ve keyifli bir gün geçirebilirsiniz.

Beykoz Korusu


İstanbul’un yemyeşil yerlerinden bir diğeri olan, Beykoz ilçesinde bulunan koruda güzel bir doğa gezisi yapabilir keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Emirgan Korusu


İstanbul Boğaz’ının kenarındaki konumuyla Emirgan Korusu’nda hem ağaçların yeşilliğinin hem de Boğaz’ın maviliğinin keyfini birlikte çıkarabilirsiniz.

Belgrad Ormanı


Avrupa Yakası'nın kuzeyinde yer alan Belgrad Ormanı 5400 hektarlık alana yayılan devasa bir yeşil alandır.

İstanbul Adalar’a Ne Zaman Gidilir?


Marmara Denizi’nde İstanbul’a bağlı olarak bulunan Prens Adaları’na ulaşım bakımından yılın her dönemi gidilebilmektedir. İstanbul’a turistik bir gezi amaçlı gelmişken Adalar’a da uğramadan dönmeyeyim diyor ama İstanbul Adalar’a ne zaman gidilir bilmiyorsanız tam da doğru adrestesiniz. Ancak hayalinizdeki gibi cıvıl cıvıl bir ada macerası yaşamak istiyorsanız yılın bazı dönemleri daha tercih edilebilir olacaktır. Havaların ısınmaya başladığı günlerden soğumaya başladığı günlere kadar yoğun bir ziyaretçi akınına uğrayan Adalar, en çok rağbeti yaz aylarında almaktadır. Adalar’da biraz daha rahat ve keyifli vakit geçirmek istiyorsanız okulların da henüz açık olduğu Nisan-Mayıs dönemini tercih edebilirsiniz.

İstanbul’da Alışveriş Yerleri


Binlerce yıllık bir geçmişe sahip olan kozmopolit şehir İstanbul’da alışveriş yapacağınız tarihi ya da modern nitelikte pek çok yer bulunmaktadır. İstanbul’da alışveriş yapabileceğiniz yerler arasında Taksim’de bulunan İstiklal Caddesi üzerindeki mağazalar ve pasajlar, Eminönü’nde meşhur Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı, modern ve lüks mağazaların olduğu Nişantaşı, retro dükkanlara sahip Balat, butik mağazalarıyla ilgi gören Kadıköy ve Moda sokakları bulunmaktadır. Daha alışveriş merkezi gezerek alışveriş yapmayı seven biriyseniz İstanbul’da bulunan sayısız çeşitteki alışveriş merkezlerine de gidebilirsiniz.