New York Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Pts
21ºC
27ºC
Güneşli
Sal
20ºC
32ºC
Güneşli
Çar
22ºC
34ºC
Orta kuvvetli yağmurlu

New York Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular
New York'a gitmek için en uygun zaman ilkbahar veya sonbahar aylarıdır.
New York para birimi dolardır.
New York en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
New York uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
New York uçak bileti ortalama 15.000 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

New York Hakkında Bilgiler
New York Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
New York İçin Kaç Gün Yeterli?
New York’ta Nerelere Gidilmeli?
New York’ta Kaçırmamanız Gereken Yerler
New York’ta Ne Yenir?

Uygun Fiyatlı New York Uçak Bileti


Dünyanın en büyük ülkelerinden biri olan Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeybatısında yer alan New York eyaleti deniz kenarında konumlanmış olup, ülkenin en kalabalık dördüncü eyaleti olma özelliği taşır. New York nüfusunun dörtte birinden fazlası New York City şehrinde yaşıyor. 

Günümüzde “Big Apple” olarak bilinen New York City 10 milyonu aşan nüfusuyla kuruluşundan beri çok sayıda farklı etnik kökene sahip insana yuva olmaya devam eder. Amerika kıtası keşfedildikten sonra bugünkü New York’a gelen Hollanda kolonisi şehre başta New Amsterdam adını vermişti. 

Eğer siz de New York uçak bileti almak istiyorsanız, en uygun fiyatlı biletleri karşılaştırabileceğiniz Bilet Dükkanı internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz. New York uçak bileti rezervasyonunuzu güvenli bir şekilde Bilet Dükkanı aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Bilet Dükkanı’nın bünyesinde yer alan çeşitli otel konseptleri arasından New York Otelleri ile seyahatinizi daha kolay hale getirebilirsiniz.

New York Hakkında Bilgiler


Birleşik Krallık’ın York Dükü 2. James’in anısına şehrin adı New York olarak değiştirilmiş. Şehri kuranlar beyaz Avrupalı göçmenlerdir. Abraham Lincoln tarafından kölelik kaldırıldıktan sonra büyük bir metropol olan bu şehirde siyahi insanların hakları da gözetilmeye başlanmıştır.

Bugünkü New York’un çok çeşitli kültürünün oluşmasında siyahilerin eskiden yaşadığı acılardan biriktirdikleri müzikler ve yemekler de etkili olmuştur.

Bugün dünyanın her kıtasından farklı dinlere sahip insanların bir arada yaşadığı bu karmaşık şehir aynı zamanda dünyanın en çok turist çeken yerlerinden biri olma özelliği taşıyor. Bugün dünyanın finans merkezi olarak anılan New York’un Wall Street Caddesinde yer alan borsa merkezleri dünya ekonomisini belirler. Bu yüzden New York zenginliğin ve diğer yandan şehrin farklı mahallelerinde yer alan farklı etnik kökene sahip insanlarla bağdaştırılan fakirliğin aynı anda yaşandığı şehirlerin başını çekmektedir.

Çok sayıda Türk’ün de ziyaret ettiği New York’a yılın her zamanı gidebilirsiniz. Dört mevsim canlı olan bu şehrin ışıklarına, gökdelenlerine, diğer mimari yapılarına, şehrin göbeğinde yer alan Central Park’a, pek çok anlamda farklı olan insanların bir arada yaşıyor olmasına ve şehrin hiçbir zaman uyumamasına hayret edeceksiniz.

New York Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Dünyanın en işlek havalimanlarından biri olan New York J. F. Kennedy Havalimanı (JFK) New York City’nin kalbi Manhattan’a 25 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Günün her saati büyük bir kalabalıkla karşılaşabileceğiniz New York J. F. Kennedy Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmek için çok sayıda seçeneğiniz bulunuyor. Havalimanında bulunan araç kiralama acentelerinden biriyle anlaşarak araç kiralayabilir ya da kalacağınız otelin ayarlayabileceği özel transfer araçlarla direkt olarak konforlu bir şekilde New York şehir merkezindeki otelinize ulaşabilirsiniz. En ucuz yöntemlerden biri olan metro ya da banliyö trenini de kullanarak yarım saat içinde New York şehir merkezine varabilirsiniz. Son olarak NYC Express Bus servislerine binerek şehir merkezinin popüler noktalarından birinde inebilirsiniz.

New York Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Özel Araç ile Ulaşım


New York J. F. Kennedy Havalimanı’ndan şehir merkezine kalabalık bir grupla gidiyorsanız özel araç ile gitmeniz tavsiye edilir. Araba kiralayarak, özel transferle ya da havalimanının resmi olarak servis hizmeti veren NYC Express Bus araçları ile havalimanından şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Fakat dünyanın en kalabalık turist nüfusuna sahip şehirde havalimanından merkeze giderken yoğunlukla araç trafiğinin yaşandığını da ekleyelim. Eğer gece ya da sabahın erken saatlerinde havalimanından şehir merkezine ulaşmak isterseniz yolda fazla trafik olmayacağı için özel araç kullanarak ulaşımınızı sağlamanızı tavsiye ederiz. Ayrıca havalimanında 7/24 hizmet veren taksilere binerek de şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

New York Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Metro ile Ulaşım


New York’ta en çok kullanılan toplu taşımalardan biri olan metroyla havalimanından şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Öncelikle havalimanından çıkış yapmak için Air Train’i kullanmalısınız. Eğer şehir merkezi olarak Manhattan’a ulaşmak istiyorsanız Air Train ile Jamaica İstasyonu’na uğramalı ve E, J, Z metro hatlarından birine aktarma yaparak gitmeniz gereken en yakın noktaya ulaşabilirsiniz. Havalimanından çıkmadan Air Train ile Jamaica İstasyonu’na 7,75 Dolar ödeyerek ulaşabilirsiniz, sonrasında yapacağınız metro aktarması için ise 2,75 Dolar ödemeniz gerekmektedir. E metro hattı Dünya Ticaret Merkezi, Times Meydanı, Penn İstasyonu ve West Village’a gider. J ve Z metro hatları ise Aşağı Doğu Yakası, Küçük İtalya, Çin Mahallesi ve Finans Bölgesi’ne gitmektedir. Kalacağınız otele en yakın metro durağının hangisi olduğunu öğrenerek yolculuğunuza başlayabilirsiniz. Eğer yükünüz fazla ve ağırsa duraklarda aktarma yaparken bazen yürüyen merdiven ya da asansör olmadığını belirtmekte fayda var. Bu yüzden yanınızda taşıdığınız yük ağırsa metro ya da banliyö treniyle havalimanından şehir merkezine gitmektense özel araçla gitmeyi tercih edebilirsiniz.

New York Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Tren ile Ulaşım


Long Island Railroad (LIRR) J. F. Kennedy Havalimanı’ndan New York şehir merkezine ulaşmak için sıklıkla tercih edilen yollardan biridir. Metro başlığında bahsettiğimiz gibi, öncelikle havalimanından çıkarak Jamaica İstasyonu’na Air Train ile gelmeniz gerekiyor. Daha sonra Jamaica İstasyonu’ndan Penn İstasyonu’na giden trenlere binmelisiniz, yolculuk 35 – 40 dakika sürmektedir.

New York İçin Kaç Gün Yeterli?


New York uçak bileti satın alan pek çok tatil sever bu göz alıcı şehir için genellikle en az bir hafta ayırıyor. 7 – 10 gün arası New York’ta kalabileceğiniz bir seyahat planı yapmak bu şehir için yeterli olacaktır. Zaten ülkemizden Amerika’ya yolculuk uzun sürmektedir, bir de aktarmalı olarak uçmayı planlıyorsanız en az 2 gününüzün (gidiş – geliş olarak) yolda geçeceğini varsayarsak şehre en az 1 hafta ayırmanız yerinde olacaktır. 3 – 4 günlük bir seyahat düşünüyorsanız New York’ta görülmesi gereken her şeyi göremeyebilir ya da yorulabilirsiniz.

New York’ta Nerelere Gidilmeli?


New York eyaleti oldukça büyük olup burada gitmeniz gereken çok sayıda destinasyon yer almaktadır. New York uçak bileti satın almış olanlar için New York’un en popüler beldelerini sıraladık:

Manhattan: New York’un en kalabalık bölgesi olan Manhattan şehrin en popüler ve kültürel etkinliklerinin gerçekleştiği noktasıdır. Aynı zamanda finans merkezi olan Manhattan’da ünlü Times Meydanı ve Central Park yer alıyor. Gökdelenlerin yükseldiği şehirde meşhur sarı taksilerin ve dünyaca ünlü markaların mağazalarının olduğu 5. Cadde de Manhattan’da bulunuyor. Manhattan Downtown, Midtown ve Uptown olarak üç bölgeye ayrılmıştır.

Brooklyn: New York’un hatta Amerika Birleşik Devletleri’nin sembollerinden olan Brooklyn Köprüsü bu ilçede yer alıyor. Sanat galerileri, barlar ve kafelerle dolu Brooklyn şehrin cool yerlerinden olarak biliniyor. Viktorya Döneminden kalma binalarıyla şehrin tarihi anlamda da zengin yerlerinden olan Brooklyn’den Coney adasına giderek eğer yaz mevsimindeyseniz denize de girebilirsiniz.

Bronx: Eğer New York’un zenginliği dışında yerel hayatın nasıl yaşadığını merak ediyorsanız Bronx’u da ziyaret etmeyi unutmayın. Diğer ilçelere göre daha düşük sosyoekonomik durumda olan Bronx aynı zamanda Rap müziğin de doğduğu yerdir.

New York’ta Kaçırmamanız Gereken Yerler


New York uçak bileti aldıysanız ve New York’ta gezmeniz gereken önemli yerleri merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Özgürlük Heykeli: Amerika Birleşik Devletleri’nin kuruluşunun 100. yılında Fransa tarafından ülkeye armağan edilen heykel Amerika’nın sahip olduğu liberal anlayışın temsili olarak özgürlük anlamına gelen tablet ve meşale taşımaktadır. Şehrin en güzel sembollerinden olan Özgürlük Heykeli’ne modellik yapan kadın, ünlü dikiş makinelerinin kurucusu olan Isaac Singer’in eşi Isabelle Boyer’dir.

Central Park: Şehrin tam ortasındaki karmaşanın içinde yer almasına rağmen büyüklüğü ve sakinliğiyle hem yerli halkın hem de turistlerin en sevdiği yerlerden olan Central Park yılın dört mevsimi göz alıcı manzaralara sahiptir.

Broadway: New York uçak bileti satın aldıysanız Broadway’deki müzikallerden birine gitmeyi unutmayın!

Empire State: New York’un en yüksek binası olan Empire State ünlü 5. Cadde üzerinde yer alıyor. Binanın tepesine çıkarak şehrin manzarasını izleyebilirsiniz.

Times Square: New York’un kalbi diyebileceğimiz Times Meydanı günün 24 saati ışıl ışıl ve işlek olmasıyla turistlerin New York’a geldiğinde uğradığı ilk duraklardan.

Metropolitan Museum of Art: Amerika’nın en büyük sanat galerisi olan müzeyi ziyaret ettikten sonra binanın önündeki merdivenlere oturarak şehrin renkli halini izleyebilirsiniz.

New York’ta Ne Yenir?


New York uçak bileti alanların en merak ettiği sorulardan biri de New York’ta ne yeneceğidir. Çok kültürün bir arada yaşadığı şehrin kendine has bir yemeği olmasa da yemeklerin burada çok lezzetli yapıldığını söyleyelim. Hot Dog, Donut, Hamburger ve Cheesecake gibi başlıca lezzetlerin yanında, hemen hemen istediğiniz her yiyeceği burada bulabilirsiniz.