Otogar Bilgileri

Otogar Adres Telefon
Bilecik Otogarı
Ertuğrulgazi Mh. Atatürk Bulv. Bilecik/Merkez

Haritada Otogar

Sıkça Sorulan Sorular
Bilecik Otogarı, Ertuğrulgazi Mahallesi'nde yer alır.
Bilecik Otogarı'nda; Kontur, Düzce Güven Seyahat, Anadolu Ulaşım başta olmak üzere çok sayıda otobüs firması hizmet verir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Bilecik Otogarı Hakkında


Bilecik otogarı, Türkiye'nin dört bir yanına doğrudan seyahat imkanı sunarak yolcuların ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bilecik'i diğer şehirlerle bir araya getiren bu terminalde birçok otobüs firması hizmet vermektedir. Dolayısıyla Bilecik seyahati için istediğiniz firma tarafından sunulan biletleri kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Terminalin genişliği sınırlı olsa da seyahatiniz öncesinde veya sonrasında hızlıca atıştırmalık alabileceğiniz büfeler bulunmaktadır. Ayrıca yolcuların dinlenip bekleme imkânı bulabileceği bir yolcu salonu da mevcuttur.

Kütahya, Bolu, Sakarya, İstanbul ve Eskişehir gibi çevre illere otobüsle kolayca ulaşılabilir bir konumdadır. Ayrıca Düzce, Sakarya veya Yalova gibi yöreler için de otobüs seferleri bulunmaktadır. Bilecik Otogarı'nda farklı firmalardan bilet alarak seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Terminal binası 2017 yılından bu yana hizmet vermektedir.

Bilecik otobüs bileti, otel ve Bilecik araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilir, avantajlı fiyatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Bilecik Otogarı'na Nasıl Gidilir?


Bilecik Otogarı, şehir merkezine oldukça yakın bir konumda bulunmaktadır ve kolaylıkla yürüyerek veya çeşitli ücretli ve ücretsiz ulaşım araçlarıyla ulaşılabilir.

 • Belediye Otobüsleri: Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve terminal arasında hizmet veren H8 numaralı otobüs hattı, sabah 6.30 ile 22.30 saatleri arasında her 15 dakikada bir kalkmaktadır. Bu otobüs hattı, şehrin çeşitli noktalarından otogara ulaşım sağlamaktadır.

  Gece 24:00'ten sonra otogara ulaşmak için ise H8 Polis Evi-Terminal otobüs hattı kullanılabilir. Bu hatta gece 24:00'ten sabah 06:00'a kadar her 60 dakikada bir sefer düzenlenmektedir.

 • Minibüsler: Sabah 07:00 ile gece 24:00 saatleri arasında hizmet veren minibüslerle de otogara ulaşmak mümkündür. Terminal minibüsleri, üniversite, çarşı ve terminal güzergahı boyunca her 15 dakikada bir sefer düzenlemektedir.
 • Yolcu Servisleri: Yolculuk yapacağınız firmanın şehir merkezindeki bilet satış ofisinin önünden kalkan ücretsiz yolcu servisleriyle kısa sürede otogara ulaşabilirsiniz.
 • Taksi: Terminal taksi durağının yanı sıra şehir merkezinde de 7 gün 24 saat hizmet veren taksi bulunmaktadır. İstediğiniz saatte taksiye binerek rahat bir yolculukla 5 dakikada otogara ulaşabilirsiniz.


Bilecik Otogarı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Bilecik Otogarı, şehrin merkezi bir noktasında yer almakta olup, çeşitli ulaşım seçenekleriyle istediğiniz semt veya ilçeye kolayca ulaşabilirsiniz.

 • Belediye Otobüsleri: Terminal önündeki Atatürk Bulvarı'nda bulunan duraklardan kalkan belediye otobüsleriyle şehir merkezinin her mahallesine 24 saat boyunca erişim sağlanabilir.

  H8 Terminal hattı, üniversite kampüsüne ve şehir merkezine giderken, gece 24:00'a kadar hizmet vermektedir. Gece saatlerinde ise H8 Polis Evi-Terminal hattı her saat başı şehrin merkezi noktalarından geçerek hizmet sunmaktadır.

 • Minibüsler: Atatürk Bulvarı'nda bulunan duraklardan kalkan minibüslerle gece 24:00'a kadar istediğiniz yere ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca, terminal içindeki ilçe minibüs durağında Bilecik'in tüm ilçe ve köylerine yönelik minibüs seferleri bulunmaktadır.
 • Yolcu Servisleri: Seyahat ettiğiniz firmanın sağladığı ücretsiz yolcu servisleriyle şehrin ana noktalarına hızlıca ulaşabilirsiniz. Yolcu servisleri, varış peronu önünden her yarım saatte kalkmaktadır.
 • Taksi: Terminal Taksi, terminal çıkış kapısının yanında bulunmakta olup, 24 saat boyunca terminalden şehir merkezine ve merkezi ilçelere ulaşım hizmeti sunmaktadır.


Bilecik Otogarı İletişim Bilgileri


Bilecik Otogarı, Ertuğrulgazi Mahallesi'nde, Atatürk Bulvarı üzerinde bulunmaktadır ve telefon numarası +902282121088'dir.

Bilecik Otogarı Otobüs Bileti Fiyatları


Bilecik Otogarı otobüs biletlerinin fiyat aralığı İstanbul’dan 300 TL ile 350 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatlar farklı otobüs firmaları ve seyahat tarihlerine göre değişiklik gösterebilir.

Bilecik'te Gezilecek Yerler

 1. Şeyh Edebali Türbesi

  Şeyh Edebali Türbesi, Bilecik'in İstiklal Mahallesi'nde bulunur ve Bilecik otogarı otobüs bileti ile şehre geldikten sonra ulaşımı oldukça kolaydır. Türbeye yürüyerek ulaşmak mümkündür ve Aşağı Çarşı Sokağı ile A.Refik Öztürk Caddesi kullanılabilir.

  Şeyh Edebali, hadis, fıkıh, tefsir gibi konularda eğitim almış ve dönemin önde gelen din alimlerinden biridir. Osman Gazi'nin damadı olarak da bilinir ve Osmanlı Devleti'nin kuruluşunda önemli bir rol oynamıştır. Türbe, bu önemli şahsiyetin adına inşa edilmiştir ve Bilecik'in görülmesi gereken yerleri arasında yer alır.

 2. Dursun Fakıh Türbesi

  Dursun Fakıh Türbesi ise Bilecik'in Söğüt ilçesine bağlı Küre Köyü'nde bulunur ve şehir merkezine 22 km uzaklıktadır. Özel araçla Bilecik Söğüt Yolu'nu kullanarak ulaşım sağlanabilmektedir.

 3. Çelebi Sultan Mehmet Camii

  Çelebi Sultan Mehmet Camii ise Bilecik'in Söğüt ilçesine bağlı Orta Mahallesi'nde bulunur ve şehir merkezine 28 km uzaklıktadır. Özel araçla Bilecik Söğüt Yolu'nu kullanarak ulaşım sağlanabilir.

  I.Mehmet tarafından inşa ettirilen cami, Osmanlı mimarisinin özelliklerini taşır ve birçok turistin ilgisini çekmektedir. Cami, 2. Abdülhamit döneminde restore edilmiş olup günümüzde halen ibadet yeri olarak kullanılmaktadır.

 4. Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı

  Harmankaya Kanyonu Tabiat Parkı, Bilecik'in Yenipazar ilçesine bağlı Karahasanlar Köyü'nde yer alır ve şehir merkezine 60 km uzaklıktadır. Ulaşım için Gölpazarı Yenipazar Yolu’nu kullanabilirsiniz.

  Doğa severlerin uğrak noktası olan tabiat parkı, muhteşem doğa manzaraları sunar ve çeşitli doğa aktivitelerine imkân tanımaktadır. Park içinde dağ sporları, doğa yürüyüşleri ve doğa fotoğrafçılığı gibi etkinlikler yapılabilmektedir. Ayrıca çeşitli canlı türlerine de ev sahipliği yapar.

 5. Pelitözü Gölet Parkı

  Pelitözü Gölet Parkı ise Bilecik'in Merkez ilçesine bağlı Pelitözü Köyü'nde bulunur ve şehir merkezine 7 km uzaklıktadır. Özel araçla Atatürk Bulvarı kullanılarak hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.