Otogar Bilgileri

Otogar Adres Telefon
Çorum Otogarı
Çepni, Fen Lisesi Cd. Çorum Yeni Otogarı, 19100 Çorum Merkez/Çorum

Haritada Otogar

Çorum Otogarı Varışlı Otobüs Biletleri

Çorum Otogarı Kalkışlı Otobüs Biletleri

Sıkça Sorulan Sorular
Çorum Otogarı, Çorum Merkez'de yer alır.
Çorum Otogarı'nda; Tokat Seyahat, Efetur, Süha Turizm ve Lider Turizm başta olmak üzere çok sayıda otobüs firması hizmet verir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Çorum Hakkında


Karadeniz’in orta bölümünün iç kesiminde yer alan Çorum geçmişten günümüze birçok uygarlığın izlerini taşımaktadır. Bölge Hititlerin başkenti Hattuşa’ya ev sahipliği yaptığı için şehirde gezerken birçok etnik ve kültürel değerle karşılaşacaksınız. 

Seyahatinizde şehrin açık hava müzeleri kadar yapılan arkeolojik kazıların sergilendiği müzelerin de en çok ziyaret edilen yerlerden olduğunu göreceksiniz. Çorum, doğasıyla da hoşunuza gidecek. Kentte doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz alanlar da bulunmaktadır. 

Çorum ayrıca lezzetleriyle de ünlü bir şehirdir. Özellikle leblebi, buğday pilavı, çeşitli et yemekleri ve tatlıları gibi yöresel mutfaklarıyla tanınmaktadır. Şehirdeki tarihi ve doğal güzellikleri keşfederek, yöresel lezzetleri tatmadan geçmeyin. Çorum otobüs bileti, Ankara Çorum otobüs bileti vb. ile yola çıkmadan önce Bilet Dükkanı üzerinden Çorum otelleri ve araç kiralama rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Çorum Otogarı'na Nasıl Gidilir?


Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz Bölümü’nde bulunan Çorum, bölgenin iç kısmındaki kilit konumu ve coğrafi yapısının oluşturduğu doğal geçitler sayesinde, bulunduğu bölgeyi Anadolu’ya bağlar. Batıda Çankırı, doğuda Amasya, güneybatıda Kırıkkale, güneyde Yozgat, kuzeyde ise Kastamonu, Sinop ve Samsun illeri ile komşudur. Pek çok otobüs firması Çorum otobüs bileti ile şehre seyahat edecekler için İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerden kolayca ulaşım sağlamaktadır. İstanbul-Çorum arası 628 kilometre (yaklaşık 7 saat), Ankara-Çorum arası 242 kilometre (yaklaşık 3 saat), İzmir-Çorum arası 832 kilometre (yaklaşık 9 buçuk saat), Antalya-Çorum arası ise 728 kilometredir (yaklaşık 8 buçuk saat). 
Çorum Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Çorum Otogarı'nın yeniden yapılması sonucunda yeni otogar şehir merkezine daha uzak bir konuma yerleştirilmiştir. Ancak şehir yönetimi bu konuda halkın zorluk yaşamaması için minibüs ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarının rotalarını yeni otogara yönlendirmiştir. Bu toplu taşıma araçları ile Çorum Otogarına ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak şehir merkezine ulaşmak için en çok kullanılan ulaşım aracı olan ücretsiz yolcu servislerini seyahat ettiğiniz firmanın yönlendirdiği alanlarda bulabilirsiniz. 

Çorum Otogarı İletişim Bilgileri


Bilet Dükkanı üzerinden ucuza alabileceğiniz Çorum otobüs bileti ile yapacağınız seyahatiniz öncesi Çorum Otogarı iletişim bilgilerini herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmamak adına telefonlarınız yerine güvendiğiniz bir not defterinize kaydedin. Buraya yapacağınız seyahatinizde bilmeniz gereken en önemli şey şehirlerarası terminali firma telefon numaraları​ alan kodunun 0364 olmasıdır. Çorum Otogarı tam adresi ise Çepni Mahallesi Numara 1 Çorum Türkiye’dir. Otogarın telefon numarası da +90 364 213 66 70’tir.

Çorum'da Gezilecek Yerler


Çorum, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. En önemli dönemlerinden biri ise Hitit dönemidir. Hattuşaş (Boğazköy) antik kenti, Hititlerin başkentiydi ve Çorum'da bulunmaktadır. Bu antik kenti ziyaret ederek Hititlerin izlerini yakından görebilirsiniz. Çorum'un Alaca ilçesinde bulunan Alacahöyük, Hititler dönemine ait önemli bir arkeolojik alandır. Çorum Otogarı varışlı yolculuğunuzun sonunda şehre gelenler burada çok sayıda kalıntı, anıt, tapınak gibi yapılar bulunmaktadır. Tarihe ilgi duyanlar için ziyaret edilmeye değer bir yerdir. Pers, Roma ve Bizans dönemlerinde kullanılan Çorum Kalesi ise, şehir manzarasıyla dikkat çekmektedir. Çorum'un Şapinuva Höyüğü'nde bulunan Hitit Güneş Kursu da Hitit dönemine ait bir güneş tapınağıdır. Güneşin yolu olarak bilinen bu kutsal alanda, güneşin doğuşu ve batışını izleyebilirsiniz. Çorum'a bağlı bir ilçe olan Boğazkale, tarihi ve kültürel zenginliklere sahiptir. Hattuşaş antik kenti, Yazılıkaya Tapınağı gibi yerleri burada bulabilirsiniz.

Çorumluların sıcak havalardaki ilk durağı Çatak Tabiat Parkı şehrin doğal güzelliklerinden biri. Çorum’un merkezinde yer alması sebebiyle iyi bir seçenek olan bu parkta karaçam ve sarıçamların arasında trekking yapabilirsiniz. Seyahatinizde bölgedeki birçok mesire alanında piknik de yapabilirsiniz. Kış aylarının vazgeçilmez aktivitesi olan müze gezinize Çorum Müzesi ile devam edebilirsiniz. Çorum’da kışın gezilecek yerlerden olan müzeye Çorum’un merkezinde olmasıyla da kolay ulaşım sağlanabiliyor. İlk çağ uygarlıklarının ana kentlerinden biri olan Çorum’un yapılan arkeolojik kazılardan kalıntılarının sergilendiği müze dört kattan oluşuyor. Arkeoloji ve Etnografya müzesi niteliğindeki yapının her katında balmumu heykellerle görselleştirilmiş kültürel simgeler, arkeolojik kalıtılar ve yazılı yapıtlar sergileniyor.