Otogar Bilgileri

Otogar Adres Telefon
Hatay İskenderun Otogarı
Dumlupınar Mahallesi, 312. Sk. No:7, 31200 İskenderun/Hatay

Haritada Otogar

Sıkça Sorulan Sorular
İskenderun Otogarı, İskenderun'un Dumlupınar Mahallesi'nde yer alır.
İskenderun Otogarı'nda; Güney Akdeniz Seyahat, Jet Turizm, Ulusoy Turizm başta olmak üzere çok sayıda otobüs firması hizmet verir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

İskenderun Otogarı Hakkında


İskenderun'un merkezinde yer alan İskenderun Otogarı, ülkemizin önemli karayolu merkezlerinden biridir ve her gün yüzlerce yolcuya hizmet sunar. Modern tasarımı ve geniş olanaklarıyla bilinen bu terminal, ziyaretçilerine konforlu bir seyahat deneyimi sunar.

Yolcuların ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına çeşitli imkanlar yer almaktadır. Terminal içerisinde bulunan restoranlar ve kafelerde yöresel lezzetleri deneyimleyebilir, geniş bekleme alanlarında rahatça vakit geçirebilirsiniz.

Ayrıca bölgede üretilen ürünleri temin etmek için tezgahlar, hediyelik eşya dükkanları, market ve ATM gibi olanaklar da mevcuttur. Terminalde tuvaletler ve mescitler de bulunur.

İskenderun Terminali'nde 50'den fazla otobüs firması hizmet vermektedir. Türkiye'nin dört bir yanına ve birçok ilçeye istenilen saatte otobüs bulmak mümkündür. Ayrıca terminalden Suriye, Irak ve İran'a düzenlenen otobüs seferleri ile uluslararası bağlantılar da sağlanır. Terminaldeki onlarca otobüs peronu ve minibüs peronu, şehir içi ve şehirlerarası ulaşımı kolaylaştırmaktadır.

İskenderun Terminali çevresinde, 24 saat hizmet veren taksi durakları, restoranlar ve oteller gibi hizmetler de bulunur. Bu sayede yolcuların terminal çevresindeki ihtiyaçlarına kolayca cevap bulmaları sağlanmıştır. İskenderun Terminali, sadece bir ulaşım noktası olmanın ötesinde ziyaretçilere geniş bir hizmet yelpazesi sunan modern ve işlevsel bir merkezdir.

İskenderun Otogarı'na Nasıl Gidilir?


İskenderun, Hatay'a bağlı turistik sahil ilçelerinden biri olup, otobüs terminaline ulaşım açısında oldukça kolaydır. İlçe merkezinden kalkan dolmuşlar veya otobüs firmalarının servis araçlarıyla, terminale sadece 15 dakika gibi kısa bir sürede ulaşılabilirsiniz. Ayrıca daha hızlı bir alternatif arayanlar için taksiler ve özel servisler de tercih edilebilir.

İskenderun Otobüs Terminali, ilçe merkezine oldukça yakın bir konumda bulunur. Dumlupınar Mahallesi'nde yer alan terminal, İskenderun'un farklı bölgelerinden kalkan servis araçları ile kolayca ulaşılabilir. Bu servisler pratik ve ücretsiz bir şekilde yolcuları direkt olarak terminale taşır.

Hareket saatleri veya güzergah uyumsuzluğu gibi durumlar nedeniyle servisleri kullanamayan yolcular için minibüsler de uygun bir seçenektir. Minibüsle yapılan yolculuk genellikle 15-20 dakika içinde terminal önündeki durağa kadar sürer.

İskenderun, Hatay'ın turistik ilçelerinden biri olduğu için taksiler kolayca bulunabilir. Taksiler, yolcularını kapılarından alarak otobüs terminaline konforlu bir şekilde ulaştırabilir. Ücretler genellikle mesafeye göre değişse de fazla bagajı olan yolcular için taksi kullanımını caziptir. Taksiler, hızlı ve pratik bir ulaşım alternatifi sunmaktadır.

İskenderun Otogarı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


İskenderun Otogarı'ndan şehir merkezine ulaşmak için şehir merkezi veya çevre ilçelerden düzenlenen minibüs ve otobüs seferlerini tercih edebilir, aynı zamanda otobüs firmalarının sağladığı servis imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

İskenderun Otogarı İletişim Bilgileri


Hatay'a yaklaşık 40 kilometre mesafede bulunan İskenderun, birçok otobüs firması tarafından sıkça tercih edilen bir destinasyondur. Özellikle Hatay Havalimanı'nın faaliyete geçmesiyle birlikte İskenderun Otogarı daha da canlı bir merkez haline gelmiştir.

 • Adres: Dumlupınar Mahallesi, 312. Sok. No: 7, 31200 İskenderun/Hatay
 • İletişim: 0326 616 36 31


İskenderun Otogarı Otobüs Bileti Fiyatları


Ocak 2024 tarihinde İstanbul, İzmir, Ankara, Adana, Bursa ve Antalya'dan İskenderun'a yapılacak otobüs seyahatleri için ortalama bilet fiyatı 700 ₺ civarındadır.

Avantajlı fiyatlarıyla çeşitli kampanyalar sunan Bilet Dükkanı üzerinden, İskenderun otobüs bileti satın alabilir, uçak bileti sayfasını ziyaret ederek Hatay uçak bileti alabilir, İskenderun otelleri ve Hatay araç kiralama hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz.

İskenderun’da Gezilecek Yerler


İskenderun, kendi zengin tarihine sahip olmasının yanı sıra çevresindeki diğer ilçelerle de keşfedilmeye değer bir bölgedir. İskenderun'a kadar gelmişken, bölgenin kültürel mirasını keşfetmek isteyenler için çeşitli ilçelerde bulunan önemli yerleri de görmek oldukça keyifli olacaktır.

İskenderun Deniz Müzesi, Alexandretta Antik Kenti, Meryem Ana Havuzu, Arsuz Plajı, Soğukoluk Yaylası, Cin Kulesi (Payas Kalesi), Sokullu Külliyesi, İlk Kurşun Müzesi ve Atatürk Evi, Damlataş Mağarası gibi görülmesi gereken yerler arasında bulunur.

 1. İskenderun Deniz Müzesi

  Türkiye'nin sadece 3 deniz müzesinden biri olan İskenderun Deniz Müzesi, 2009 yılında yenileme ve düzenleme çalışmalarının tamamlanmasıyla ziyaretçilere kapılarını açmıştır.

  Sanat etkinliklerine de ev sahipliği yapan müze, resim kursları, sergiler ve atölyeler gibi etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Giriş ücreti yetişkinler için olsa da öğrencilerden ücret alınmamaktadır.

 2. Alexandretta Antik Kenti

  İskenderun'un kurulu olduğu bölgede, MÖ 333 yılında Büyük İskender'in etkisiyle kurulan Alexandretta Antik Kenti, bölgedeki tarih öncesi dönemlere kadar uzanır.

  İskenderun'un tarih sahnesine çıkmasına sebep olan bu antik kent, bölgedeki işgaller nedeniyle birçok tahribata uğramıştır. Limandan kalan duvarlar ve şehir merkezindeki tarihî kalıntılar, ziyaretçilere antik kentin izlerini görmelerine olanak tanır.

 3. Meryem Ana Havuzu

  Arsuz'da bulunan Meryem Ana Havuzu, halk arasında "Seydi" olarak da bilinir. Rivayetlere göre, Meryem Ana'nın bu bölgede mola verdiği ve Meryem Ana Havuzu olarak anılan yerde suya girdiği söylenir.

  Havuzdaki sıcak ve soğuk su, mistik bir anlam taşır. Her yıl 14 Ağustos'ta Hristiyanlar tarafından ziyaret edilen bu kutsal gölette, çeşitli ibadetler gerçekleştirilir.


Bu eşsiz yerler ile İskenderun'un sadece kendi zengin tarihini değil, aynı zamanda çevresindeki ilçelerin kültürel mirasını da keşfetmek istiyorsanız, unutulmaz bir deneyim bulacağınıza emin olabilirsiniz.