Otogar Bilgileri

Otogar Adres Telefon
Kırıkkale Otogarı
Çalılıöz Mahallesi, 71100 Merkez Kırıkkale, Türkiye

Haritada Otogar

Kırıkkale Otogarı Kalkışlı Otobüs Biletleri

Sıkça Sorulan Sorular
Kırıkkale Otogarı, Çalılıöz Mahallesi'nde yer alır.
Kırıkkale Otogarı'nda; Es Turizm, Süha Turizm, Ulusoy Turizm başta olmak üzere çok sayıda otobüs firması hizmet verir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Kırıkkale Otogarı Hakkında


Kırıkkale Otogarı, şehir merkezine biraz uzakta yer alır. Otobüs ve minibüs duraklarına ev sahipliği yapan bu terminal, otobüs firmalarının ücretsiz yolcu taşıma hizmetlerini sunar. Terminalde pek çok otobüs firması bulunmaktadır ve Türkiye'nin dört bir yanına Kırıkkale otogarı otobüs bileti ile düzenlenen otobüs seferleriyle sürekli canlı bir hareketlilik mevcuttur.

Elmadağ, Erenler ve Kalecik gibi önemli ilçelere ve köylere minibüs seçenekleriyle ulaşım sağlayabileceğiniz terminalde, İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlere her saat başı otobüs seferleri mevcuttur. Kırıkkale Terminali'nde konforlu bekleme alanları, hediye ve hatıra dükkanları, yerel lezzetler sunan restoran, kafe, mescit ve tuvalet gibi çeşitli imkanlar bulunur.

Kırıkkale otobüs bileti, Kırıkkale otelleri ve araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz.

Kırıkkale Otogarı'na Nasıl Gidilir?


Kırıkkale Şehir Merkezi ve Kırıkkale Üniversitesi'nden gece 22:30'a kadar toplu taşıma ve ücretsiz yolcu servisleriyle, gece saat 24:00'ten sonra ise taksi seçenekleriyle Kırıkkale Terminali'ne ulaşabilirsiniz.

Terminalinize en uygun ve ekonomik yolculuk seçeneği, otobüs firmalarının yolculara sunduğu ücretsiz servis hizmetidir. Otobüs kalkış saatinden 15 dakika önce bilet satış ofislerinin önündeki duraklardan her 30 dakikada bir şehir merkezine servis kalkmaktadır.

Kırıkkale Üniversitesi, Şehitler Parkı, Başpınar Stadyumu, Kanuni Bulvarı ve İmamoğlu Caddesi gibi merkezi noktalarda durakları olan belediye otobüsleriyle hızlı bir şekilde otogara ulaşabilirsiniz.

Belediye otobüsleri ve dolmuşlar 22:30'a kadar çalıştığı için geç saatlerde Kırıkkale otogarı otobüs bileti ile seyahat edecekseniz, bu saat sonrasında taksi tercih edebilirsiniz.

Kırıkkale'de yaygın olarak kullanılan dolmuşlarla her semt ve caddeden otogara ulaşım sağlanmaktadır. Bahşili, Çelebi, Sulakyurt, Hasandede gibi ilçe ve köylerden Dağevi, Karacaali, Kazmaca ve Kızıldere gibi köylerden de otogara her saat dolmuş seferleri mevcuttur.

Kırıkkale merkezinde hizmet veren Nokta Taksi, Zafer Taksi, Etiler Taksi ve Güneş Taksi gibi taksi duraklarıyla 7 gün 24 saat hizmet alabilirsiniz. Bu taksi duraklarına telefonla ulaşarak uygun fiyatlarla Kırıkkale Otogarı'na kolayca ulaşabilirsiniz.

Kırıkkale Otogarı'ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Samsun Bulvarı üzerinde modern bir şekilde konumlanan Kırıkkale Terminali, son dönemlerin yenilenen ve geniş olanaklara sahip otogarlarından biridir. Terminalde yer alan çeşitli ulaşım seçenekleriyle Kırıkkale otogarı otobüs bileti ile Kırıkkale'nin farklı bölgelerine, ilçelerine ve köylerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Kırıkkale'de şehir içi ulaşımın vazgeçilmezi olan dolmuşlarla, terminalden Kırıkkale Üniversitesi, Yüksek İhtisas Hastanesi, Başpınar Stadyumu ve Zümrütkale Bulvarı gibi önemli noktalara hızlıca ulaşım sağlanabilmektedir. Terminal çıkışında yer alan dolmuş duraklarından her 30 dakikada bir ve gece yarısına kadar dolmuş seferlerinden faydalanabilirsiniz.

Terminalden Kaletepe, Yaylacık, Bağlarbaşı, Etiler ve Bahçelievler gibi kalabalık mahallelere ve şehrin ana arterlerine gitmek için halk otobüslerini tercih edebilirsiniz.

Kırıkkale merkezinde birçok durağa uğrayan halk otobüsleriyle terminalden istediğiniz yere rahatça ulaşabilirsiniz. Samsun Bulvarı ve Kırıkkale-Kırşehir Yolu üzerindeki halk otobüsü duraklarına terminalden sadece 2 dakikalık bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz.

Otobüs firmalarının yolcularına sunduğu ücretsiz servislerle belirli merkezi noktalara hızlı bir şekilde ulaşım sağlanabilir. Malazgirt Bulvarı, Karacalı Caddesi ve Alpaslan Pehlivanlı Bulvarı gibi önemli adreslere bu servislerle kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Terminalin yanında bulunan ve 24 saat hizmet veren Aziziye Taksi ile, (0318) 233 20 31 numarasından ulaşabileceğiniz bu taksi firmasıyla şehrin her noktasına uygun fiyatlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Kırıkkale Otogarı İletişim Bilgileri


Kırıkkale Otogarı, Çalılıöz Mahallesi, 71100, Merkez/Kırıkkale adresinde hizmet vermektedir. Kırıkkale otogarı otobüs bileti ile seyahate dair herhangi bir sorunuzda iletişim için ise +90 318 224 40 60 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Kırıkkale Otogarı Otobüs Bileti Fiyatları


Kırıkkale Otogarı otobüs bileti fiyatları, seçilen otobüs firmasına ve seyahat tarihinin dönemine göre değişiklik göstermektedir. 2024 yılının Nisan ayı itibariyle Kırıkkale otogarı otobüs bileti fiyatları 200 TL ile 750 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Kırıkkale'de Gezilecek Yerler

 1. Nur Camii

  Kırıkkale'de yer alan Nur Camii, mimari açıdan Mimar Sinan'ın Edirne'deki ünlü Selimiye Camii eserinden ilham alarak inşa edilmiştir. Dört minaresiyle 55 metre yükseklikteki bu camii, Kırıkkale'nin göz alıcı yapılarından biri olarak öne çıkmaktadır. Kırıkkale otogarı otobüs bileti ile şehre geldikten sonra mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir.

 2. Çeşnigir Köprüsü

  Kızılırmak üzerinde yer alan Çeşnigir Köprüsü, Selçuklu Dönemi'nde inşa edilmiştir ve 16. yüzyılda Mimar Sinan tarafından restore edilmiştir. Estetik ve tarihi değerleriyle dikkat çeken bu köprü, Kırıkkale'nin en gözde tarihi yapılarından biridir.

 3. Hasandede Camii ve Türbesi

  Hasandede Kasabası'nda yer alan Hasandede Camii ve Türbesi, Kırıkkale merkezine 12 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. İlk türbe, camiye adını veren Hasandede'ye, diğer türbe ise Hasandede'nin oğulları ve kızı Ümmühan Ana'ya aittir.

 4. Karaahmet Tabiat Parkı

  Karaahmet Tabiat Parkı, Kapulukaya Baraj Gölü'nün kıyısında, Keskin ve Bahşili ilçeleri arasında konumlanmıştır. 2009 yılında tabiat parkı olarak ilan edilen bu alan, doğal güzellikleri, orman yapısı ve derin vadileriyle ziyaretçilerine farklı aktivite imkanları sunmaktadır.

 5. Ceritkale Köyü

  Keskin ilçesine bağlı Ceritkale Köyü yakınlarında bulunan Ceritkale Kaya Mezarları, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine uzanan antik bir tarihe sahiptir. Demir Çağı'na kadar uzanan bu tarihi alan, eski mezar ve yaşam alanlarıyla tarihe bir bakış sağlar.