Otogar Bilgileri

Otogar Adres Telefon
Silifke Otogarı
Toros Mahallesi, Mirza Bey Cd., 33900 Silifke/Mersin

Haritada Otogar

Sıkça Sorulan Sorular
Silifke Otogarı Mersin Silifke'de yer alır.
Silifke Otogarı'nda; Kontur, Özkaymak, Güney Akdeniz Seyahat ve Seç Turizm başta olmak üzere çok sayıda otobüs firması hizmet verir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Akdeniz’in en güzel şehirlerinden biri olan Mersin’in popüler ilçesi Silifke şehir merkezine yaklaşık 85 km uzaklıkta yer alıyor. Antik zamanlarda Kenta adıyla bilinen ilçede Persler, Hititler ve Asurlular gibi birbirinden farklı uygarlıklar hüküm sürmüş. Daha sonra sırayla Selefkos, Roma, Bizans ve Osmanlı İmparatorluğu gibi devletlerin hüküm sürdüğü Silifke günümüzde Mersin’in en turistik ve popüler bölgelerinden biri haline gelmiştir. Hangi mevsim olduğu fark etmez, eğer Silifke’ye otobüsle gideceksen Silifke Otogarı hakkında bilgilere bu yazımızdan erişebilirsin.

Silifke Otogarı Hakkında


Eğer Mersin’e seyahatine Silifke’den başlayacaksan Silifke otogarında inebilirsin. 2008 yılında yeni binasında hizmete giren Silifke Otogarı iki katlı şekilde tasarlanmış. Bekleme alanları, peronlar, hediyelik eşya mağazaları, kafe ve marketin yer aldığı otogar hem bölgesel hem de ulusal otobüs firmalarının yazıhaneleriyle dolu.

Silifke otogarında hizmet veren ve sefer yapan otobüs firmaları arasında en popüler olanlar şöyle: Mersin Seyahat, Lüks Mersin Turizm, Villa Seyahat, Mersin Nur Turizm, Has Mutlular, Köksallar Seyahat, Şimşek Seyahat, Vangölü Turizm, Lider Elbistan, Adıyaman Ünal Turizm, Adıyaman Anka Turizm, Ede Turizm, Öz Has Bingöl, Mardin Seyahat, Ben Turizm, Öz Gülaras Turizm, Lüks Afşınlılar Seyahat, Midyat Güneydoğu Seyahat, Malatya Zafer Turizm, Özlem Cizre Nuh, Topçam Turizm, Tokat Yıldızı Seyahat, Kamil Koç, Star Diyarbakır, Alanyalılar Turizm, Rh Turizm, Has Diyarbakır Seyahat, Best Van Turizm, Hatay Öztur Turizm, Ali Osman Ulusoy, Beydağı Turizm, Turay Seyahat, Öz Sivas Turizm, Öz Elazığlılar Seyahat, Sivas Hedef Turizm, Yeni Diyarbakır Seyahat, Isparta Petrol Turizm, Güney Akdeniz Seyahat, Kontur Turizm, Metro Turizm, Özkaymak, Turay Seyahat, Şimşek Seyahat ve Yeşil Erciş Seyahat.

Silifke Otogarı’na Nasıl Gidilir?


Silifke ilçe merkezinden otogara gitmek için en çok taksiye binmek tercih ediliyor, çünkü mesafe oldukça yakın. Ayrıca Bilet Dükkanı web sayfasından araç kiralama ya da transfer işlemlerinden birini yaparak şehrin dilediğin noktasından Silifke Otogarı'na sorunsuz ve hızlı bir şekilde gidebilirsin. Mersin otobüs bileti ve Silifke otobüs bileti satan bazı firmaların ücretsiz şehir içi servis hizmeti olabiliyor. Eğer böyle bir hizmet yoksa ve uygun fiyatlı ulaşım seçeneklerini merak ediyorsan Silifke ilçe merkezinin bazı noktalarından kalkan otobüs ve minibüslere binerek Silifke Otogarı'na gidebilirsin. Bunun yanı sıra yine Bilet Dükkanı üzerinden Mersin otelleri, Silifke otelleri ve araç kiralama gibi hizmetlerden yararlanabilirsin.

Silifke Otogarı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Silifke Otogarı’ndan şehir merkezine gitmenin en kolay yolu araç kiralamak ya da transfer rezervasyonu yapmak, ikisini de Bilet Dükkanı’ndan yapabilirsin. Sağladığımız imkan ve indirimlerle en uygun fiyatlara Silifke otogar araç kiralama ve transfer işlemi yapabilir, Silifke seyahatine ulaşım sorunu yaşamadan devam edebilirsin. Bir diğer seçenek ise otogardaki taksilere binmek. Ayrıca Silifke otobüs bileti aldığın firmanın Silifke otogar ve şehir merkezi arasında ücretsiz servis hizmeti olup olmadığını öğrenmeni tavsiye ederiz. Daha uygun fiyatlı seçeneklerini merak edenler otogardan kalkan minibüslere binebilir.

Silifke Otogarı İletişim Bilgileri


Silifke’yi ziyaret etmek isteyen pek çok kişi bölgeye gelmek için Silifke otobüs bileti alıyor, biz de Bilet Dükkanı olarak Silifke Otogarı hakkında merak ettiklerini bu yazıda topladık. Silifke şehir merkezine oldukça yakın bir noktada yer alan Silifke Otogarı Toros Mahallesi, Mirza Bey Caddesi üzerinde yer alıyor. Otogara ulaşmak için 0 324 714 28 54 numaralı telefonu arayabilir, istek, öneri ve şikayetlerini bildirebilirsin.

Silifke Otogarı Otobüs Bileti Fiyatları


Son dönemlerde otobüs bileti fiyatları hızlıca değişmeye başladı. Bu yazıda 2024 yılı Ocak ayinin Silifke otogarı otobüs bileti fiyatlarının en güncel halini bulacaksın. İstanbul Silifke otobüs bileti fiyatları 750 TL’den başlarken Ankara Silifke otobüs bileti 400 TL, İzmir Silifke otobüs bileti 569 TL, Bursa Silifke otobüs bileti 650 TL, Antalya Silifke otobüs bileti 240 TL, Adana Silifke otobüs bileti 149 TL, Gaziantep Silifke otobüs bileti 300 TL, Hatay Silifke otobüs bileti 300 TL, Konya Silifke otobüs bileti 320 TL, Karaman Silifke otobüs bileti 280 TL, Mersin Silifke otobüs bileti 80 TL ve Kayseri Silifke otobüs bileti 300 TL’den başlayan fiyatlarla Bilet Dükkanı’nda seni bekliyor.

Silifke Gezilecek Yerler


Onlarca Antik Kentle dolu, Akdeniz’in en güzel bölgelerinden, yeşille mavinin buluştuğu Silifke tarihi zenginliği ve doğal güzellikleriyle görenlerin ilk seferde beğenisini kazanmayı beceriyor. İster deniz tatili ister kültür tatili için gelmiş ol, Silifke’de herkese göre bir şeyler var!

 1. Silifke Kalesi

  Ülkemizin farklı yerlerinde olduğu gibi tabii ki Silifke’nin de kendine ait bir kalesi var. Helenistik dönemde yapıldığına inanılan kale sarnıçlar, kapılar ve kemerlerle dolu. Şehrin panoramik manzarasını izlemek için ise vazgeçilmez adres!

 2. Jüpiter Tapınağı

  2. yüzyılda yapılan ve bölgenin ilk kiliselerinden biri olan tapınak güneş ve sanat tanrısı  Apollon’a ithafen yapılmış.

 3. Narlıkuyu

  Mersin’de girebileceğin en iyi denizin kesinlikle burası olduğunu iddia ediyoruz! Çarşaf gibi, turkuaz rengi denizi ve balık restoranlarıyla çevrili plajıyla burada 4. yüzyıla ait bir hamam da bulunuyor.

 4. Taşköprü

  Roma dönemine ait, uzunluğu 120 metre olan köprü Kilikya valisinin Roma imparatoruna bir teşekkürü.

 5. Cennet – Cehennem Mağaraları

  Biraz da doğal güzellikleri görelim diyenler bu iki mağaradaki sarkıt ve dikitlerin yarattığı renk cümbüşünü mutlaka görmeli.