Şebinkarahisar Hakkında

19.625 Nüfus
28 Plaka
454 Telefon Kodu

Şebinkarahisar Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 11ºC
Maks: 22ºC
Güneşli
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 9ºC
Maks: 22ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
01 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 9ºC
Maks: 19ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
02 Haziran 2024 Pazar
Min: 7ºC
Maks: 21ºC
Güneşli
03 Haziran 2024 Pazartesi
Min: 8ºC
Maks: 22ºC
Güneşli
Sıkça Sorulan Sorular
Şebinkarahisar otobüs biletinizi en ucuz fiyatla almak için Bilet Dükkanı'ndan seyahat tarihlerinizi belirleyip fiyatları karşılaştırabilir, ayrıca kampanya fırsatlarından yararlanarak en uygun bileti bulabilirsiniz.
Avantajlı Şebinkarahisar otobüs bileti için en geç 1 gün öncesinden satın alma yapmanız en uygun seçenek olacaktır.
Fiyat karşılaştırma kolaylığı, gitmek istediğiniz her yere uygun otobüs biletleri bulabilme imkanı, ekonomik otobüs bileti fiyatları ve güvenli ödeme seçenekleri gibi avantajlar için Bilet Dükkanı'nı tercih edebilirsiniz.
Şebinkarahisar otobüs biletleri fiyatları şehirlere göre farklılık gösterir. Buna göre; İstanbul Şebinkarahisar otobüs bileti 1.000 TL, Ankara Şebinkarahisar otobüs bileti 1.100 TL, İzmir Şebinkarahisar otobüs bileti 1.200 TL'dir.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Avantajlı Şebinkarahisar Otobüs Seyahati


Karadeniz’in fındık şehri Giresun’un İç Anadolu’ya açılan kapısı, Giresun Dağları’nın güney eteklerinde kurulu ilçesi Şebinkarahisar’a gidiyoruz! Doğu Karadeniz’in en tarihi yerleşim yerlerinden biri olan Şebinkarahisar’a gitmenin en çok tercih edilen ve pratik yolu şehirlerarası otobüse binmek.

Şebinkarahisar otobüs bileti satışı yapan farklı otobüs firmalarına ait bilet fiyatlarını Bilet Dükkanı web sitesinde tek bir sayfa üzerinde karşılaştırabilir ve bütçene en uygun, beklentilerini karşılayan bileti web sitemiz aracılığıyla güvenli bir şekilde satın alabilirsin.

Şebinkarahisar otobüs bileti ya da Giresun otobüs bileti ile yola çıkmadan önce Giresun otelleri ve Giresun araç kiralama hizmetleri için Bilet Dükkanı'nı ziyaret edebilirsiniz. Şebinkarahisar'a hava yolu ile ulaşmak isterseniz, uçak bileti sayfamız üzerinden işlem yapabilirsiniz.

Şebinkarahisar Otobüs Seyahati Hakkında


Doğu Karadeniz’i hep doğal güzellikleriyle biliriz, fakat daha iç kısımlarda kalan, Giresun’un en popüler ilçesi Şebinkarahisar daha ziyade tarihi mirasıyla tanınıyor. Sivas’a komşu olan ilçede Güney Giresun – Kuzey Sivas kültürü bir arada görülür.
2024 yılında aktif olarak Şebinkarahisar otobüs bileti satan tüm firmaları şu şekilde sıraladık: Tufan Turizm, Kaptanoğlu Seyahat, Görele Seyahat, Giresun Seyahat, İzzet Öztürk Seyahat, Fındıkkale Turizm, Yeni As Bayburt, Sıla Özlem Seyahat, Vadi Şirinkent Seyahat, Öz Sivas Turizm, Rota Turizm ve İstanbul Seyahat.

Şebinkarahisar Otobüs Terminali


Bulunduğu il olan Giresun’un şehir merkezine 118 km uzaklıkta yer aldığı için, buradan ayrı olarak Şebinkarahisar ilçesine farklı bir otobüs terminali yapılma ihtiyacı duyulmuştur. Giresun şehir merkezi yerine doğrudan Şebinkarahisar’ı görmek isteyen tatil severler için Şebinkarahisar Otobüs Terminali açılışı çok kullanışlı olmuştur.

Bugün Şebinkarahisar otobüs bileti satan firmaların yazıhanelerinin, açık ve kapalı yolcu bekleme alanlarının, marketin, tuvaletin, mescidin, hediyelik eşya dükkanının, otogarın, büfenin ve kafeteryanın yer aldığı otogarın iletişim bilgileri:

 • Adres: Müftü Mah., 28400, Şebinkarahisar / GİRESUN
 • Telefon: 0 454 711 45 77


Şebinkarahisar Otobüs Bileti Fiyatları


En güncel ve uygun fiyatlı Şebinkarahisar otobüs bileti Bilet Dükkanı web sayfasında seni bekliyor. 2024 yılı mart ayı itibariyle güncellenen Şebinkarahisar otobüs bileti fiyatlarını senin için sıraladık. İstanbul Şebinkarahisar otobüs bileti 1000 TL, Ankara Şebinkarahisar otobüs bileti 850 TL, Kayseri Şebinkarahisar otobüs bileti 700 TL, Trabzon Şebinkarahisar otobüs bileti 350 TL, Kocaeli Şebinkarahisar otobüs bileti 1000 TL, Konya Şebinkarahisar otobüs bileti 1050 TL, Sivas Şebinkarahisar otobüs bileti 300 TL, Bursa Şebinkarahisar otobüs bileti 1100 TL, Gebze Şebinkarahisar otobüs bileti 1000 TL, Sakarya Şebinkarahisar otobüs bileti 1000 TL, Samsun Şebinkarahisar otobüs bileti 350 TL, Gümüşhane Şebinkarahisar otobüs bileti 350 TL, Antalya Şebinkarahisar otobüs bileti 1250 TL ve Suluova Şebinkarahisar otobüs bileti 250 TL’den başlayan fiyatlarla Bilet Dükkanı web sayfasında.

Şebinkarahisar Otobüs Terminali'nden Şehir Merkezine Ulaşım


Şebinkarahisar ilçe merkezinde yer alan Şebinkarahisar Otobüs Terminali’nden ulaşım çok kısa sürüyor. Otogardan ilçe merkezine yürümek yalnızca 7 dakika sürmektedir. Fazla yükü ve ağır valizi olmayan Şebinkarahisar otobüs bileti sahipleri yürüyerek otogardan şehir merkezine gidebilirler.

Bunun dışında taksi, araç kiralama ve transfer araç seçeneklerini de değerlendirebilirsin. Bilet Dükkanı’ndan Şebinkarahisar Otobüs Terminali araç kiralama ve transfer işlemlerine göz atmanı tavsiye ederiz.

Şebinkarahisar'da Gezilecek 5 Yer


Biraz Doğu Karadeniz’den biraz İç Anadolu’dan esintilerle bütünleşen Şebinkarahisar’da gezilecek 5 yer:

 1. Meryem Ana Manastırı

  İlçe merkezinin 11 km doğusunda, Sarıyer köyü Kayadibi Mahallesi’nde yer alan Meryem Ana Manastırı Bizans İmparatorluğu döneminde sarp kayalıkların ortasının oyulmasıyla yapılan bir ibadethanedir. Bu kadar tepede ve gizli bir yerde olmasının sebebi, Hristiyanlığın ilk zamanlarında yapılan manastırın, dinlerini rahatça yaşayamayan Hristiyanların gizli mabedi olması.

  Trabzon’daki Sümela Manastırını andıran manastırın üzerinde kilise, altında ise dört öğrenci odası bulunuyor. Giresun Valiliği ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından birinci derece doğal ve arkeolojik sit alanı olarak ilan edilen manastır kesme ve moloz taştan yapılmış.

 2. Şebinkarahisar Kalesi

  Hacı Kayası olarak bilinen tepenin üzerine kurulan kalenin tarihi Roma İmparatorluğu öncesine kadar dayanıyor. Daha sonra eklenen surların Mengücekler tarafından yapıldığı bilinse de kaleye kimliğini kazandıran asıl eklemeler 1184 yılında Fahrettin Beyramşah tarafından yapılmış. 1915 Ermeni ayaklanmasında büyük zarar gören kalenin kapısındaki çift başlı kartal kabartması ise 1800lü yılların sonunda yok edilmiş.

 3. Atatürk Evi ve Müzesi

  12 Eylül 924 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk’ün Şebinkarahisar ziyaretinde kaldığı bu sade tasarımlı konak ilçenin tam kalbinde yer alıyor. 1982 tarihinde, Atatürk’ün bölgeye gelişinin 58. Yıldönümünde kapılarını halka açan müzede yöreye ait etnografik eserler ve Atatürk’ün kişisel eşyaları sergilenmektedir.

 4. Taşhanlar

  17. Yüzyılda Şebinkarahisar’ın Sipahi Reisi Taban Ahmet Ağa tarafından yaptırılan bu çok girişli bedestenin kemerleri, alan ışık alsın diye boşluklu bırakılarak kapatılmamıştır. 1915 yılından 1939 yılına kadar cezaevi olarak kullanılan Taşhanlar Erzincan Depremi’nde büyük zarar görmüştür.

 5. Licese Kilisesi

  Asarcık Köyü Licese Mahallesi’nde yer alan ve 19. Yüzyılda inşa edildiği düşünülen bu Ortodoks Kilisesi haç planlı ve tamamen kesme taştan yapılmıştır. Günümüzde terk edilmiş kilise için restorasyon çalışmalarına başlanması planlanıyor.


Şebinkarahisar'da Ne Yenir?

 • Toyga Çorbası
 • Reyhanlı Yumurta
 • Madımak
 • Cevizli Kete
 • Üzüm Yaprağı Sarması