Siirt - Ankara Uçuş Bilgileri

916,08 TL Ucuz Uçak Bileti Tahmini Fiyatı
815 KM Mesafe
AnadoluJet Popüler Havayolu
1 Saat 1 Dakika Uçuş Süresi

Ankara Ortalama Sıcaklık

Gün
Minimum Sıcaklık
Maximum Sıcaklık
Hava Durumu
29 Mayıs 2024 Çarşamba
Min: 9ºC
Maks: 23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
30 Mayıs 2024 Perşembe
Min: 12ºC
Maks: 22ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
31 Mayıs 2024 Cuma
Min: 12ºC
Maks: 23ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
01 Haziran 2024 Cumartesi
Min: 11ºC
Maks: 26ºC
Güneşli
02 Haziran 2024 Pazar
Min: 14ºC
Maks: 28ºC
Güneşli

En Ucuz Siirt - Ankara Uçak Biletleri

AnadoluJet
Siirt
Siirt Havalimanı
Ankara
Ankara Esenboğa Havalimanı
TL916
Sıkça Sorulan Sorular
Siirt Ankara arası hava yolu ile 1 saat 1 dakika sürmektedir.
Siirt Ankara karşılıklı uçuşlarınızı Siirt Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanı üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.
Siirt Ankara en ucuz uçak bileti 916,08 TL’den başlamaktadır.
Siirt Ankara arası yaygın olarak THY, Pegasus ve AnadoluJet gibi hava yolu firmaları hizmet veriyor.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim
Şehir Merkezinden Siirt Havalimanı’na Ulaşım
Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Ankara’da 1 Günde Gezilecek Yerler
Ankara’da Gezilecek Tarihi Yerler
Ankara’da Ne Yenir?

Ankara Hakkında


İlk insan yerleşimlerinden itibaren yaşamın var olduğu Ankara tarih boyunca yerleşim için sıklıkla tercih edilen bölgeler arasında olmuştur. Bugün ülkemizin başkenti olan Ankara, Türkiye’nin kalbinde yer almasıyla da stratejik bir öneme sahiptir.

Güneydoğu Anadolu Bölgesinin en güzel şehirlerinden olan Siirt’ten yola çıkarak başkent Ankara’ya gitmek istiyorsanız yıllardır turizm sektöründe deneyimleriyle yer alan Bilet Dükkanı yanınızda. Siirt’ten Ankara’ya her Pazartesi ve Cuma günleri direk uçuş seferleri düzenlenmekte, kalan günlerde ise İstanbul aktarmalı olarak ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bilet Dükkanı web sitesinden en uygun fiyatlara Siirt Ankara uçak bileti satın alabilir, kampanya ve imkanlarımızdan yararlanabilirsiniz. Siirt Ankara uçak bileti sahiplerinin ulaşım ve Ankara hakkında merak ettiklerini de Bilet Dükkanı olarak bu rehber niteliğindeki yazımızda derledik.

Şehir Merkezinden Siirt Havalimanı’na Ulaşım


Siirt Havalimanı (SZX) şehir merkezine yaklaşık 14 kilometre uzaklıkta yer alan ve 1994 yılından beri sivil havacılık hizmeti veren bir havalimanıdır. Şehir merkezinden yaklaşık 20 dakikalık sürüş mesafesinde bulunan Siirt Havalimanı’na belediye otobüsleri, taksi ya da transfer araçla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz araç da kiralayabilirsiniz.

Şehir Merkezinden Siirt Havalimanı’na Belediye Otobüsleri ile Ulaşım


Siirt Havalimanı giden yolcu saatlerinden 2 saat önce şehir merkezinden kalkan belediye otobüsleriyle 30 dakika sürecek bir yolculuk sonrasında rahatlıkla havalimanına ulaşabilirsiniz. Şehir merkezinden havalimanına gitmek için belediye otobüsleri en ucuz ulaşım olacaktır.

Şehir Merkezinden Siirt Havalimanı’na Özel Araç ile Ulaşım


Bilet Dükkanı internet sitesi Siirt Ankara uçak bileti sahipleri için araç kiralama ve transfer işlemlerine de aracılık ediyor. Web sayfamızı ziyaret ederek araç kiralama ya da özel transfer işlemi yapabilir, Siirt’in dilediğiniz noktasından havalimanına ulaşabilirsiniz. Ayrıca taksilerle de havalimanına gitmeniz mümkün. Taksi fiyatları 150 – 180 Türk Lirası’nda değişiyor.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Ülkemizin en işlek havalimanlarından biri olan Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB) Çubuk ilçesine bağlı olup şehir merkezine yaklaşık 28 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine gitmek için çok sayıda seçeneğiniz mevcut, Bilet Dükkanı olarak Siirt Ankara uçak bileti sahipleri için ulaşım seçeneklerini adım adım anlattık.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Havaş Otobüsleri ile Ulaşım


Ülkemizin pek çok şehrinde havalimanından şehir merkezine gitmek için çok sayıda yolcunun tercih ettiği Havaş otobüsleri Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezinde yer alan AŞTİ Otobüs Terminali’ne de servis hizmeti sağlıyor. Yolculuk yaklaşık 45 dakika sürmekte olup 2023 yılı itibariyle fiyatlar 37 Türk Lirasıdır. Ücret şoföre nakit olarak ödenmektedir ve otobüslerin belli bir kalkış saati olmamakla birlikte dolduklarında kalkmaktadırlar.

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Belediye Otobüsleri ile Ulaşım


Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmenin en ucuz yolu EGO Belediye Otobüslerine binmek olacaktır. Otobüsler sabah saat 06.00-24.00 arasında 20 dakikada bir; akşam saat 24.00- 06.00 aralığında ise AŞTİ-Havalimanı arasında karşılıklı olarak harket eder.

Ankara’da 1 Günde Gezilecek Yerler


Siirt Ankara uçak bileti satın almayı düşünüyor ve Ankara’da çok vaktiniz yoksa 1 günde gezebileceğiniz yerleri aşağıda listeledik.

  • Anıtkabir’i gezdikten sonra Bahçelievler sokaklarını gezin.
  • Seymenler Parkı’nda sevdiklerinizle birlikte güneşin tadını çıkarın.
  • Atatürk Orman Çiftliği’nde kokoreç yiyin.
  • Resim ve Heykel Müzesi’nde Osman Hamdi Bey’in orijinal tablolarını inceleyin.
  • Ankara Kalesi’ne çıkarak şehrin manzarasını izleyin.

Ankara’da Gezilecek Tarihi Yerler


Anıtkabir


Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarının bulunduğu ve kişisel eşyalarının sergilendiği Anıtkabir yılın her döneminde ziyaretçi akınına uğruyor. Haftanın her günü ücretsiz olarak ziyaret edebileceğiniz Anıtkabir’de Atatürk’ün defterine yazı da yazabilirsiniz.

Hamamönü


Ankara’nın eski şehir merkezi de diyebileceğimiz Hamamönü’nde tarihi Osmanlı evlerinin yer aldığı sokaklarda fotoğraf çekebilirsiniz. Kahve molası vermeyi unutmayın!

Etnografya Müzesi


Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünden sonra Anıtkabir inşa edilene kadar geçici mezar olan Etnografya Müzesi aynı zamanda Türkiye’nin ilk müze binası olarak da kapılarını ziyaretçilere açmış, tarihi bir binada hizmet vermektedir. Haftanın her günü saat 09.00 – 18.00 arasında ziyaret edebileceğiniz müzede Anadolu’da İslamiyet’in yayıldığı döneme ait çeşitli eşya ve kalıntılar sergilenmektedir.

Gordion Antik Kenti


Polatlı ilçesinde yer alan Gordion Antik Kenti Frigliler zamanından kalmış ve ülkemizin en eski yerleşim yerlerinden biri olma özelliği taşımaktadır.

Ankara’da Ne Yenir?


Geçmişten beri çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan Ankara kuşkusuz bu çok kültürlülükten etkilenmiş ve bu durum şehrin mutfağına da yansımıştır. Ankara’ya geldiğinizde denemeniz gereken ilk lezzetin Aspava’nın meşhur SSK dürümü olduğunu söyleyelim. Ayrıca Ankara Simidi, Çubuk Turşusu, Elbasan Tava, Tamak Tiridi de tadına bakmanız gereken lezzetlerden.