Wroclaw Uçak Bileti

Wroclaw Ortalama Sıcaklık

Gün
Min.
Maks.
Hava Durumu
Çar
15ºC
24ºC
Orta kuvvetli yağmurlu
Per
14ºC
24ºC
Bölgesel düzensiz yağmur yağışlı
Cum
12ºC
27ºC
Güneşli

Wroclaw Uçak Bileti Hakkında

Popüler Havayolu
Popüler Havayolu

Wroclaw Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sıkça Sorulan Sorular

Wroclaw uçakla Ankara'dan 2 saat 10 dakika, İstanbul'dan ise 1 saat 40 dakika sürmektedir.
Wroclaw'a gitmek için en uygun zaman ilkbahar ve yaz aylarıdır.
Wroclaw para birimi Zloti'dir.
Wroclaw en ucuz uçak bileti için Bilet Dükkanı search kısmından sizin için uygun olan tarihi seçebilirsiniz.
Wroclaw uçak bileti alırken gideceğiniz tarihi, kimlik ve pasaport bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun.
Wroclaw uçak bileti ortalama 12.000 TL civarındadır.

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

İstanbul Wroclaw Uçakla Kaç Saat?
Polonya Vize İstiyor Mu?
Wroclaw Uçak Bileti Fiyatları
Wroclaw’a Giderken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Wroclaw’da Hangi Dil Konuşuluyor?
Wroclaw’da Mutlaka Gezmeniz Gereken 5 Yer

Wroclaw Hakkında


Kanallar üzerinden kurulan köprüler sayesinde birbirine bağlanan sokaklarıyla Doğu Avrupa’nın Venedik’i diyebileceğimiz Wroclaw size hesaplı bir Avrupa seyahatinin kapılarını açıyor. 2016 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilen Wroclaw bir süre sonra da UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağına seçildi. Şehrin her yeri cücelerle dolu, Sovyetler zamanından kalan bu cüceler de artık halkın bir parçası haline gelmiş.

Siz de en uygun fiyatlara Wroclaw uçak bileti ya da Polonya uçak bileti satın almak için hemen Bilet Dükkanı’ndaki kampanya ve imkanlara göz atabilir, farklı hava yolu şirketlerine ait Wroclaw uçak bileti fiyatlarını web sitemiz üzerinden aynı sayfada karşılaştırabilirsiniz. Ayrıca avantajlı Wroclaw otelleri için sitemizi ziyaret edebilir, erken rezervasyon fırsatlarından faydalanabilirsiniz.

İstanbul Wroclaw Uçakla Kaç Saat?


İstanbul’dan Wroclaw’a direkt uçuş yok, Polonya’nın başkenti Varşova’ya ise İstanbul’dan iki buçuk saat sürecek bir uçuşla varabilirsiniz. Havalimanlarında geçireceğiniz vakit ve Varşova’dan Wroclaw’a uçuş süresini dahil edince yolculuğunuz toplamda tahminen 6 – 7 saat sürecektir.

Polonya Vize İstiyor Mu?


Avrupa Birliği üyesi olan Polonya Schengen Bölgesi sınırlarında yer alıyor. Bu sebeple bordo pasaport sahibi Wroclaw uçak bileti yolcularının Schengen Vizesi alması gerekmektedir. Yeşil ve gri pasaport sahipleri ise Polonya’ya girişlerinden 90 gün süresince vizeden muaf tutulmaktadır.

Wroclaw Uçak Bileti Fiyatları


Wroclaw uçak bileti fiyatları Türkiye’den direkt uçuş seferlerinin düzenlendiği Avrupa ülkelerine kıyasla daha pahalı olacaktır. Çünkü Türkiye’deki herhangi bir havalimanından Wroclaw Copernicus Havalimanı’na (WRO) direkt uçuş seferi mevcut değil, bu durumda iki bilet satın alarak ve başka bir şehirde aktarma yaparak Wroclaw’a gidebilirsiniz. Aktarma yapmanın en ucuz olduğu şehir Polonya’nın başkenti Varşova’dır. Varşova Chopin Havalimanı’nda (WAW) aktarma yaparak Wroclaw’a en uygun fiyata gidebilirsiniz. Wroclaw uçak bileti fiyatları şehri hangi mevsimde ziyaret edeceğinize göre değişiklik gösterecektir. Bahar aylarında fiyatlar 1.600 TL’den başlayarak 4.700 TL’ye kadar çıkmaktadır. Yaz sezonunda bilet fiyatları tüm dünyada olduğu gibi Wroclaw için de daha pahalı olmaktadır. Wroclaw uçak bileti kış fiyatları ise ortalama olarak yine bahar aylarındakiyle aynı olacaktır.

Wroclaw’a Giderken Dikkat Edilmesi Gerekenler


Wroclaw uçak bileti satın almak isteyen yolcular için Türkiye’den Wroclaw’a şu an için direkt uçuş seferi düzenlenmediğini hatırlatmak isteriz. Bu sebeple uçuşunuzu aktarmalı olarak satın almanız gerekecektir. 

Şehre adım attığınızda ise, daha önce diğer Avrupa ülkelerini gördüyseniz Polonya’nın dini konularda çok daha hassas, dışa kapalı ve muhafazakar bir toplum olduğunu göreceksiniz. Bu sebeple Wroclaw’da kilise gibi ibadethanelere girerken bacaklarınızı kapatacak bir örtü yanınızda bulundurabilirsiniz. Yaz aylarında Wroclaw’a gittiyseniz ve üzerinizde şort gibi kısa giysiler varsa ibadethane ve önemli tapınak girişlerinde bacaklarınızı örtmeniz gerektiğine dair uyarı alabilirsiniz.

Lehçe konuşmanız gereken durumlar olabilir, çünkü pek çok Polonyalı İngilizce bilmiyor, bilse de akıcı konuşamıyor. Bu yüzden yanınıza Lehçe sözlük almanız ya da telefonunuzda çeviriyi kullanabilmek için internet paketi yapmanızı tavsiye ederiz.
Pek çok Avrupa ülkesinde musluk suyunun içilebildiğini görmüş ya da duymuşsunuzdur. Ancak Wroclaw’da musluk suyu içmenizi tavsiye etmiyoruz.

Wroclaw’da Hangi Dil Konuşuluyor?


Wroclaw’da Polonya’nın resmi dili olan Lehçe konuşulsa da burası pek çok öğrencinin yaşadığı ve ülkenin gelişmiş şehirlerinden olduğu için İngilizce konuşma oranının yüksek olduğunu söyleyebiliriz. İngilizce bilen Wroclaw uçak bileti sahipleri bu şehirde halkla daha rahat iletişim kurabilir.

Wroclaw’da Mutlaka Gezmeniz Gereken 5 Yer


Doğu Avrupa’nın en yaşanılabilir şehirlerinin başında gelen Wroclaw yüzyıllar boyunca çok sayıda farklı imparatorluk ve krallığın himayesi altında yaşadığı için bu çok kültürlülükten de şüphesiz etkilenmiştir. “Polonya’nın Venedik’i” olarak da adlandırılan Wroclaw’ın tarihi güzelliklerine gelin hep beraber bakalım. Henüz Wroclaw uçak bileti satın almadıysanız dahi okuyup fotoğraflarına baktıktan hemen sonra size bilet aldıracak liste aşağıdaki gibidir:

 1. Eski Kent

  Avrupa’nın her şehrinde Eski Kent Meydanı (Old Town) olduğunu duymuşsunuzdur. Wroclaw’ın Eski Kent’i ise bambaşka bir etkiye sahip. Almanya tarafından düzenlenen Breslau Kuşatması’nda yerle bir olan şehirde Eski Kent’teki üçgen çatılı barok evler ve kilise kuleleri ayakta kalabilmiş. Şehrin sembolü haline gelmiş 300 küçük bronz cüceyi de görmeyi unutmayın.

 2. Rynek

  Eski Kent’de yer alan Rynek Pazar Meydanı Avrupa’nın en büyük açık pazarlarından biridir. 13. Yüzyılın ortalarından beri varlığını sürdüren Rynek Pazar Meydanı’nda önemli etkinlik ve gösteriler düzenleniyor. Ayrıca kış aylarında Noel Pazarı da burada kuruluyor, bu keyifli atmosfere tanık olmak istiyorsanız Kasım – Aralık için Wroclaw uçak bileti satın alabilirsiniz. 

 3. Wroclaw Üniversitesi

  1702 yılında Kutsal Roma İmparatoru Leopold tarafından kurulan Wroclaw Üniversitesi barok stildeki mimarisiyle şehri ziyaret edenleri büyülüyor. Tavan freski, yaldızlı sıvası, oyulmuş melekleri ve üniversite kurucularının portreleriyle süslenen Aula Leopoldina Salonu mutlaka görmeniz gereken yerlerden. 42 metre uzunluğundaki matematik kulesi ve meridyen hattının üzerinde yer alan astronomik gözlem evine de ev sahipliği yapan üniversitenin ana binası müze olarak halka açık.

 4. Wroclaw Katedrali

  Gotik tarzda ve tuğladan inşa edilen Wroclaw Katedrali’nin kuleleri 100 metreye kadar uzanıyor. İçinde 21 şapelin yer aldığı katedralin kulesine asansörle çıkabilirsiniz. 

 5. Wroclaw Ulusal Müzesi

  Polonya’nın en büyük çağdaş sanat koleksiyonlarına sahip olan Wroclaw Ulusal Müzesi daha çok 2. Dünya Savaşı sonrasına odaklanıyor. Ayrıca müzenin dış cephesi kırmızı, sarı ve yeşil yapraklı sarmaşıklarla kaplı, burada güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.