Alanya Gazipaşa Havalimanı Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Alanya Gazipaşa Havalimanı’ndan Nerelere Uçuş Var?
Alanya Gazipaşa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?
Alanya Gazipaşa Havalimanı Hangi İlçelere Yakın?
Alanya Gazipaşa Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları
Alanya Gazipaşa Havalimanı İletişim Bilgileri
Haritasını İnceleyin

Alanya Gazipaşa Havalimanı Hakkında


Alanya Gazipaşa Havalimanı (GZP) Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde yer alan ve çevre ilçelere hizmet veren, 98 yılında inşa edilmiş bir havalimanıdır. Alanya ilçe merkezine yaklaşık 45 kilometre uzaklıkta yer alan Alanya Gazipaşa Havalimanı aynı zamanda ülkemizin, altından kara yolu geçen ilk havalimanı olma özelliği taşıyor.

En uygun fiyatlı Alanya Gazipaşa Havalimanı uçak bileti için Bilet Dükkanı internet sitesini ziyaret etmeyi unutmayın! Ayrıca seyahatiniz boyunca konforunuzdan ödün vermeyeceğiniz Alanya otelleri hakkında da araştırma yapabilirsiniz.

Alanya Gazipaşa Havalimanı’ndan Nerelere Uçuş Var?


Alanya Gazipaşa Havalimanı küçük bir havalimanı olduğu ve halihazırda Antalya’nın zaten büyük bir havalimanı olduğu için, buraya yalnızca İstanbul Havalimanı (IST), İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) ve Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan (ESB) direkt uçuş seferleri düzenlenmektedir. Türk Hava Yolları ve Pegasus uçak firmalarıyla gelebileceğiniz Alanya Gazipaşa Havalimanı geçtiğimiz sene 700.000’den fazla yerli ve yabancı turisti ağırlamıştır.

Alanya Gazipaşa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Nasıl Gidilir?


Alanya Gazipaşa Havalimanı uçak bileti satın alanlar için havalimanından Alanya ilçe merkezine nasıl gidilebileceğini bu yazımızda anlattık. Türkiye’nin pek çok şehrinde havalimanı ve şehir merkezi arasında yolcu taşımacılığı yapan Havaş otobüslerine binebilir, taksi tutabilir, araç kiralayabilir ya da özel transfer araç ayarlayabilirsiniz. 

Alanya Gazipaşa Havalimanı’ndan Alanya İlçe Merkezine Havaş ile Nasıl Gidilir?


Alanya Gazipaşa Havalimanı’ndan yolcu alımına başlayan Havaş otobüsleri sırayla Kargıcak Titan Otel, Doris Aytur, Mehmet Çakır Caddesi, Mahmutlar Belediye Işıkları, Happy Elegant Otel, Kestel Üniversite Yolu, Yüceller Petrol, Alantur Durak, Tosmur Belediye Karşısı Opet, Koçtaş, Metro Kavşağı, Alanyum AVM, Yalı Taksi, MM Migros, Ticaret Odası Karşısı, Kuveyt Türk Bankası Önü’ne uğrayarak Alanya Otogar’da yolcularını indirmektedir. 2023 yılı itibariyle fiyatlar 100 Türk Lirası olarak güncellenmiş olup yolculuk ilk duraktan son durağa kadar yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Alanya Gazipaşa Havalimanı’ndan Alanya İlçe Merkezine Özel Araç ile Nasıl Gidilir?


Alanya Gazipaşa Havalimanı’nda haftanın her günü 24 saat boyunca hizmet veren havalimanı taksilerine binerek 40 – 45 dakikada Alanya Merkez’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Alanya’da araba kiralamak da seyahatiniz için size büyük kolaylık sağlayacaktır. Bu sayede yalnızca havalimanından ilçe merkezine ulaşımınızı değil, aynı zamanda Alanya seyahatiniz boyunca şehir içi ulaşım sorununuzu da halletmiş olacaksınız. Havalimanında yer alan araç kiralama ofislerinden ya da Bilet Dükkanı’ndan araç kiralama işlemi yapabilirsiniz. Eğer aracı siz kullanmak istemiyorsanız yine Bilet Dükkanı’ndan transfer rezervasyonu da yapabilirsiniz. 

Alanya Gazipaşa Havalimanı Hangi İlçelere Yakın?


Antalya’da toplamda 19 tane ilçe yer almasına rağmen, Antalya Havalimanı (AYT) şehrin fiziksel olarak da kalbinde yer aldığı için hemen hemen her ilçeye ulaşmak buradan mümkündür. Eğer siz biletinizi Alanya Gazipaşa Havalimanı uçak bileti olarak satın aldıysanız bu durumda Antalya’nın en doğusunda ineceksiniz, yani Mersin’e sınır olan Gazipaşa ilçesinde. Eğer Gazipaşa, hemen yanındaki Alanya ve Manavgat dışında Antalya’nın başka ilçesine gitmek istiyorsanız Alanya Gazipaşa Havalimanı yerine Antalya Havalimanı’nı tercih etmenizi tavsiye ederiz. 

Ayrıca Mersin’in Anamur, Bozyazı, Aydıncık ve Gülnar ilçelerine gitmek için de yine Alanya Gazipaşa Havalimanı’nda inebilirsiniz. Çünkü bu ilçeler Alanya Gazipaşa Havalimanı’na, Mersin’e hizmet veren Adana Şakirpaşa Havalimanı’ndan çok daha yakın bir konumda yer alıyor.

Alanya Gazipaşa Havalimanı Uçak Bileti Fiyatları


Alanya Gazipaşa Havalimanı uçak bileti fiyatları İstanbul Havalimanı’ndan geliyorsanız ortalama 1100 Türk Lirası, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan geliyorsanız ortalama 1200 Türk Lirası ve Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan geliyorsanız ortalama olarak 900 Türk Lirası tutacaktır.

Alanya Gazipaşa Havalimanı İletişim Bilgileri


Alanya Gazipaşa Havalimanı uçak bileti satın almadan önce ya da aldıktan sonra, havalimanıyla ilgili merak ettiğiniz detayları 0242 582 71 26 ya da 0242 582 74 26 numaralı telefondan öğrenebilirsiniz. Alanya Gazipaşa Havalimanı’nın faks numarası 0242 582 75 75 olarak bildirilmiştir. Eğer havalimanının web sayfasına erişmek isterseniz www.gzpairport.com adresini ziyaret edebilirsiniz. İstek, soru, şikayet ve önerileriniz için Alanya Gazipaşa Havalimanı’na e-posta yoluyla ulaşmak isterseniz de gazipasa@tav.aero mail adresine yazmanız yeterli. 
 

TAV tarafından işletilen Alanya Gazipaşa Havalimanı’na telefonla ulaşmak için bir diğer seçeneğiniz TAV Müşteri İlişkileri birimini aramak olacaktır. Bunun için TAV’ın genel telefon hattı olan 0850 222 98 28 numaralı telefonu arayabilirsiniz.