Amerika Yakınlarındaki Uçuş Noktaları

Sizin İçin Hazırladıklarımız

Hızlı Erişim

Los Angeles Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
New York J. F. Kennedy Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım
Amerika’da Gezilecek Yerler
Amerika’nın Tarihi Yerleri

Dünyanın süper gücü ve en zengin ülkesi olan Amerika Birleşik Devletleri Kuzey Amerika Kıtasında yer almakta olup 4 Temmuz 1776 yılında kurulmuştur. Avrupa’dan gelen göçmenlerin kurduğu ülke liberal özgürlükçü bir anlayışa sahip olup “herkesin eşit olduğu” ilkesi üzerine kurulmuş olup bugün 50 eyalet ve 2 bölgeden oluşmaktadır. Eyalet ve bölgelerin kendilerine ait resmi yazılı ve kuralları olmakla birlikte bu kurallar eyaletten eyalete değişiklik göstermektedir. 

Farklı saat dilimlerinin görüldüğü Amerika geniş topraklara sahip olduğu için burada birden çok iklim hakimdir. New York başta olmak üzere Doğu kıyılarının yerlerde Okyanus iklimi, iç bölgelerdeki bazı yerlerde çöl iklimi ve karasal iklim, Batı kıyılarında ise kışın gitseniz bile havanın ılık olduğu, bizim de ülkemizden aşina olduğumuz Akdeniz iklimi görülmektedir.

Bulunduğunuz şehirden dünyanın en çok ziyaret edilen ülkelerinden biri olan Amerika’ya bir seyahat planı oluşturmak istiyorsanız Bilet Dükkanı’nın Amerika uçak bileti satın almış olanlar için rehber yazılarına göz atabilirsiniz. Ayrıca Bilet Dükkanı internet sitemizden en ucuz fiyata Amerika uçak bileti satın alabilir; uçak bileti dışında otel, özel transfer ve araç kiralama hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. 

Los Angeles Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Amerika Birleşik Devletleri’nin en işlek ikinci havalimanı olan Los Angeles Havalimanı şehir merkezine 30 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Amerika uçak bileti satın almış olan turistler, bazı otellerin havalimanından şehir merkezine ücretli ya da ücretsiz olarak transfer hizmeti sunup sunmadığını öğrenebilirler. Bunun dışındaki seçeneklerinizi aşağıda bulabilirsiniz:

Los Angeles Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Metro ile Ulaşım


Los Angeles Havalimanı’ndan şehir merkezine yaklaşık 1 saat 15 dakikada ulaşabilirsiniz. Metro, havalimanından şehir merkezine gitmek için en uzun süren toplu taşıma olsa da aynı zamanda en ucuz olan yöntemdir. 1,75 Dolar ödeyerek şehir merkezine gidebileceğiniz metroya ulaşmak için önce Aviation / LAX istasyonuna giden havalimanı içindeki ücretsiz servislere binmeniz gerekiyor. Daha sonra C metro hattını kullanarak merkeze ulaşabilirsiniz. Her gün saat 05.30’dan gece yarısına kadar 10 dakika aralıklarla havalimanı – şehir merkezi metrosu hizmet vermektedir.

Los Angeles Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ekspres Otobüs ile Ulaşım


FlyAway Ekspres Otobüsler ile Los Angeles Havalimanı’ndan şehir merkezinde yer alan Union İstasyonu’na gidebilirsiniz. FlyAway Ekspres Otobüsleri Amerika uçak bileti alanların şehir merkezine gitmek için en çok kullandığı araçlardan biridir. Yolculuk yaklaşık 30 – 40 dakika sürmekte olup trafiğin yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilmektedir. 7/24 hizmet veren FlyAway otobüslerinin fiyatları 9,75 Dolar olarak güncellenmiştir.

Los Angeles Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Özel Araç ile Ulaşım


Havalimanında 7/24 hizmet veren taksilere binerek, araç kiralayarak ya da özel transferle Los Angeles Havalimanı’ndan şehir merkezine gidebilirsiniz. Eğer kalabalıksanız ya da çok yükünüz varsa özel araçla şehir merkezine gitmek en mantıklı seçenek olacaktır. Araç kiralama ve transfer rezervasyonlarınızı Amerika uçak bileti de satın aldığınız Bilet Dükkanı üzerinden de tamamlayabilirsiniz.

New York J. F. Kennedy Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Dünyanın en yoğun yolcu taşımacılığı yapan havalimanlarından biri olan J. F. Kennedy Havalimanı’ndan New York City şehir merkezine özel aracınızla, metroyla ya da trenle kolay ve hızlı bir şekilde varabilirsiniz. Şehir merkezini Manhattan kabul edersek, New York J. F. Kennedy havalimanı şehir merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

New York J. F. Kennedy Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Metro ile Ulaşım


New York City 10 milyonu aşan nüfusuyla ABD’nin en kalabalık şehirlerinden biridir ve bu sebeple belli saatlerde şehirde araç trafiği yoğun olmaktadır. Bu yüzden J. F. Kennedy Havalimanı’na inen turistler tarafından sıkça tercih edilen metroya binerek Manhattan’ın popüler yerlerine ulaşabilirsiniz. İlk olarak havalimanından dışarıya çıkabilmeniz için Air Train’e binmeniz gerekiyor. 

Air Train ile Jamaica İstasyonu’na kadar gittikten sonra E, J ya da Z metro hatlarından birine aktarma yapmalısınız. E metro hattı Times Meydanı civarına giderken J ve Z ise Çin Mahallesi ve Aşağı Doğu Yakasına gitmektedir. Özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde, en konforlu seçenek olmasa dahi havalimanından şehir merkezine gitmek için metro tercih edilmektedir.

New York J. F. Kennedy Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Tren ile Ulaşım


Yukarıda da bahsedildiği gibi, havalimanından çıkış yapmak için öncelikle Air Train’e binmeniz gerekiyor. Daha sonrasında Jamaica İstasyonu’nda inerek Penn İstasyonu’na giden banliyö trenlerine binebilirsiniz.

New York J. F. Kennedy Havaalanı’ndan Şehir Merkezine NYC Express Bus ile Ulaşım


Bir aracın içine kısıtlı sayıda yolcu alan NYC Express Bus havalimanı ve şehir merkezi arasında yolcu taşımacılığı yapan resmi bir transfer şirketidir. Zaman zaman NYC Express Bus servislerinin önünde uzun kuyruklar oluşabildiğini hatırlatalım.

New York J. F. Kennedy Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Özel Transfer ile Ulaşım


Trafiğin yoğun olmadığı saatlerde özel araçla havalimanından şehir merkezine yarım saatten kısa bir sürede varabilirsiniz. Bilet Dükkanı’ndan transfer işlemi yaparak havalimanı şehir merkezi arası yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.

New York J. F. Kennedy Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Araç Kiralayarak Ulaşım


J. F. Kennedy Havalimanı’nda yer alan araç kiralama firmalarından ya da Bilet Dükkanı üzerinden rezervasyon yapabilir, Amerika seyahatinizin kalan kısmında da ulaşımınızı kiraladığınız araçla sağlayabilirsiniz.

New York J. F. Kennedy Havaalanı’ndan Şehir Merkezine Taksi ile Ulaşım


Havalimanında haftanın her günü 24 saat hizmet veren sarı taksilere binerek şehir merkezine hızlıca gelebilirsiniz ancak taksiyle yolculuk yapmak diğer yöntemlere göre daha pahalıya gelecektir.

Amerika’da Gezilecek Yerler


Özgürlükler ve fırsatlar ülkesi olarak karşımıza çıkan Amerika Birleşik Devletleri’nin gezilmesi gereken en popüler ve doğal yerlerini sıraladık:

Times Square


Günün her saati ışıl ışıl olan ve hareketliliğiyle başınızı döndüren Times Square, New York’a gelen turistlerin ziyaret ettiği ilk destinasyonlardan biridir.

Disneyland


Eğer Amerika uçak biletinizi Los Angeles’a inecek şekilde aldıysanız, yine Kaliforniya eyaletinin Anaheim ilçesinde yer alan Disneyland’e çocuklarınızla ya da yetişkin olarak gidebilirsiniz.

Broadway


Dünyanın en meşhur müzikallerini izleyebileceğiniz Broadway New York’un merkezi Manhattan’da bulunmaktadır. Amerika’ya gelmişken Broadway’de bir müzikal izlemenizi muhakkak tavsiye ederiz!

Niagara Şelaleleri


New York eyaletine bağlı ve Kanada sınırında yer alan Niagara Şelaleleri’nin sonsuz suyunun nasıl aktığını görünce hayret edebilirsiniz. Horseshoe Şelalesi Niagara Şelalelerinin en büyüğüdür ve çok sayıda insan bu doğal güzelliği görmek için New York City’den günübirlik olarak Niagara Şelalelerine gelir.

Venice Beach


Melekler Şehri olarak anılan Los Angeles’da okyanusa girmeden ülkenize dönmek olmaz. Havlunuzu yanınıza alarak ücretsiz giriş yapabileceğiniz plajda gün batımında denize girme deneyimini mutlaka yaşamalısınız.

Amerika’nın Tarihi Yerleri


Amerika uçak bileti alanların en merak ettiği konulardan biri olan Amerika’nın tarihi yerlerini aşağıda bulabilirsiniz.

  • Özgürlük Heykeli: Eiffel Kulesi’nin mimarı olan Gustave Eiffel’in Amerika Birleşik Devletleri’ne armağan ettiği kuruluş yıldönümü hediyesi olan Özgürlük Heykeli’nin tepesine çıkarak New York’un göz alıcı manzarasını izleyebilirsiniz.
  • Empire State: 1931 yılında inşası tamamlanan Empire State binası bugün Amerika’nın en önemli sembollerinden biri haline gelmiştir ve tepesine çıkarak New York’un eşsiz şehir manzarasını izleyebilirsiniz.
  • Santa Monica İskelesi: 1909 yılında yapılan Santa Monica iskelesinin bulunduğu sahilde gün batımına karşı yürüyüşler yapabilir, iskelenin yanındaki tarihi lunaparkta eğlenceli anlar geçirebilirsiniz.
  • Metropolitan Museum of Art: 1870 yılından beri müze olarak hizmet veren bina, meşhur Central Park’ın hemen yanında bulunmaktadır. Milyonlarca eseri görebileceğiniz müzeyi gezmek için en azından yarım gün ayırmanızı tavsiye ederiz.